Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 19 Wrz 2019 13:12 

Rejestracja: 19 Wrz 2019
Posty: 1
Dzień dobry wszystkim :) pominę już wstępy o tym, ze to mój pierwszy post oraz o tym jak jestem zdesperowana w poszukiwaniu auta.
Do rzeczy: Bardzo chcę wynająć auto lecąc do Katanii Ryanairem w terminie 17-28 października. Jestem w ciąży i teraz wyjątkowo mi jeszcze przez wzgląd na to zależy.
Nie wiedziałam, że na Sycylii jest to trochę bardziej skomplikowane niż w innych krajach. Przeczytałam ten wątek i wyciągnęłam wnioski - oczywiście napiszę do sławnej już tu na forum Pani Sylwii, ale czy mogłabym jeszcze poprosić bardzo o bezpośredni kontakt z Nią @sanchopan (w drodze wyjątku, tak wiem, że jest zawalona).
Mam też pytanie do @RobsonN bo widzę, że daty i miejsce naszej podróży są podobne, czy udało się już zarezerwować auto? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Ponieważ od tego czy uda nam się wynająć auto uzależniam wybór noclegów na wyspie, a czas goni.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam! :)
Magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#322 PostWysłany: 23 Wrz 2019 10:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 1
Czesc. Korzystał juz ktos z oferty AVIS360 na Sycylii a dokladnie w Katanii na lotnisku? Na wloskiej stronie AVIS nie maja tam takiej promocji. Przez polska strone jest mozliwosc zabookowania z promocja AVIS360 ale czy pozniej nie bedzie problemow z odbiore auta bo beda zadac doplaty. Mial kto juz jakies doswiadczenia ???
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 23 Wrz 2019 13:43, edytowano w sumie 1 raz
ort.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 29 Wrz 2019 14:09 

Rejestracja: 29 Lis 2018
Posty: 13
Cześć wszystkim,

Ląduje 3 listopada w Katani(Ryanair) i chcę do 10 listopada wypożyczyć auto.
Po lekturze forum zdecydowałem się na Locauto.
Sprawdziłem na Ryanair i wypożyczenie Fiata Pandy wychodzi 273zł + 163 zł Ochrona Premium AXA. W sumie 436 zł
Ta sama Panda przez RentalCars wychodzi 309 zł + pełne ubezpieczenie 307 zł. W sumie 616 zł.

Przeglądam te ubezpieczenia i nie widzę tam wielkich różnic. Przejechałem i zwiedziłem spory kawał Europy ale zawsze własnym autem i w kwestii wypożyczenie debiutuje.
Niby wszystko na ten temat już przeczytałem(nawet złożyłem wniosek o kk) ale nadal mam mętlik w głowie :)

Podpowiedzcie proszę czy lepiej brać RC czy RYAN?

Ofertę bezpośrednią odrzucam bo koszty są dużo większe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 29 Wrz 2019 14:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Przeglądam te ubezpieczenia i nie widzę tam wielkich różnic

A jakie widzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off
Janusz212 uważa post za pomocny.
 
      
#325 PostWysłany: 29 Wrz 2019 14:58 

Rejestracja: 29 Lis 2018
Posty: 13
W Ryan ubezpieczenie nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych. W RC jest to w cenie.

W takiej sytuacji zarezerwują w RC. To nadal satysfakcjonująca oferta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 03 Paź 2019 11:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2019
Posty: 11
Wróciłem z Sycylii i tak jak obiecałem zdaje relacje z wypozycznia samochodu w Avisie.
Auto wyniosło mnie 296 Euro z ubezpiczeniem (Avis360) za dwa tygodnie, odbiór i zdanie na lotnisku w Palermo, klasa C - CLio (do wyboru miałem jeszcze Fiata Qubo ale wydawało mi się że Clio będzie się lepiej prowadziło na autostradach a dodatkowa przestrzeń bagażowa nie była potrzebna na 2 osoby). Auto nowe, ~9500 km na liniczku, silnika diesla, nie było tragedii na podjazdach czy autostradach jeżeli chodzi o przyśpieszenie.
Podczas odbioru trzeba było poczekać trochę (nie ma co liczyć na numerek, bo się Włosi wpychają, jak wszędzie :). Blokada na karcie ~400 EUR (płaciłem kartą debetową MBanku z usługą walutową). W sumie to blokada była trochę większa niż w dokumentach ale nie umiałem się dogadać z czego wynika różnica. Ostatecznie blokada została zdjęta w czasie tych dwóch tygodni a 3 dni po powrocie konto zostało obciązone kwotą 296 EUR (swoją drogą ciekawe jak to jest możliwe, skoro limity transakcyjne były mniejsze). W sumie to nawet lepiej bo myślałem że będzie zwrot blokady który będzie przez bank przekonwertowany na złotówki a tak wyszlo dokładnie tyle ile miało być.
Podczas zdania auta tylko rzut oka na samochód i sprawdzenie poziomu paliwa.
Dodatkowo proponowano assistance za 4 EUR na dzień. W sumie to na początku trochę żałowałem, że nie wziąłem, jak zobaczyłem stan dróg ale nic się nie stało (koszt skoczystania z pomocy AVISa to 250 Euro)

Ogólnie jestem zadowolony :)
Jeszcze raz dzięki sanchopan za polecenie oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 03 Paź 2019 11:49 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
To się cieszę, ja za miesiąc dreptam na Sycylię - takie trochę pokłosie pewnej książki o Taorminie i niejakim Massimo książkowym: żona dreptała ciągle, żeby... tamże zadreptać :) A jako że na Sycylii wcześniej jakoś nie byliśmy (bo autem to dość drogie), to jak to mówią: każdy pretekst jest dobry. :mrgreen:
A tę blokadę to zdjęto Ci w ciągu w 2 tygodni od dnia rozpoczęcia wypożyczenia czy 2 tygodnie dodatkowe już po zakończeniu wynajmu - w którym dokładnie momencie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 03 Paź 2019 12:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2019
Posty: 11
Jakoś w drugim tygodniu jak byłem na miejscu została zdjęta, tak pomiędzy 8 a 14 dniem. Dokładnie nie wiem ale przed zdaniem auta. Wróciłem 5 dni temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 03 Paź 2019 13:04 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Rozumiem, czyli oddając auto już blokady nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 03 Paź 2019 13:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Czas trwania blokady zależy od ustawień banku wystawcy karty. Bardzo często jest to 7 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 05 Paź 2019 18:03 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Chcę skorzystać z ofert Avis 360 (styczeń, na 7 dni) ale nie widzę opcji wybrania Sycylii w tej ofercie (tylko Włochy Kontynentalne)
Coś się zmieniło czy źle szukam ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 05 Paź 2019 19:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Wcześniej pisałem gdzie i jak pisać do Avisa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 25 Paź 2019 12:26 

Rejestracja: 25 Paź 2019
Posty: 2
Będąc na Sycylii w tym miesiącu skorzystałem z cennej wiedzy zawartej w niniejszym wątku i niżej możecie zobaczyć, co mi się udało zdziałać:
* Skorzystałem z tajnego adresu e-mail do miłej polskiej pani z Avis, który znajdziecie w poprzednich wiadomościach w tym wątku
* Pani przygotowała mi ofertę, która była dużo lepsza niż to co udało mi się wyklikać online w portalach.
* Na miejscu przy odbiorze auta na lotnisku w Katanii dokupiłem jeszcze ekstra opcję z pokryciem kosztów taksówki itp w razie gdyby przytrafiło się cokolwiek nieuwzględnione w ubezpieczniu (byliśmy z małymi dziećmi, więc np. sytuacja w postaci przebitej opony czy stłuczki byłaby dość kłopotliwa i kosztowna z zakresie szybkiego przetransportowania żony z dziećmi do naszego noclegu).
* Łącznie za 11 pełnych dni wypożyczenia fiata qubo z full opcją ubezpieczeniową, żadnych własnych wkładów itp + ta dodatkowa opcja z poprzedniego punktu - wyszło 290 euro
* Na czas wypożyczenia zablokowano mi na karcie dodatkowo 120 euro na poczet paliwa
* Cały proces rezerwacji, odbioru auta, zdania i samo użytkowanie przebiegły bez najmniejszych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 25 Paź 2019 22:47 

Rejestracja: 10 Gru 2016
Posty: 46
Loty: 13
Kilometry: 12 849
Tydzień temu wynajmowaliśmy w Locauto na lotnisku. Przy okienku należy pobrać numerek i czekać na swoją kolej. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Locauto namawia dodatkowo na ubezpieczenie asistance drogowy w kwocie 20-25 euro pobierane po powrocie z karty. Nie ma o tym informacji wcześniej. My wzięliśmy dla świetego spokoju. Zwrot auta bezproblemowo. Jeździliśmy nowym Fiatem500L. Mega komfortowo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 26 Paź 2019 00:41 

Rejestracja: 07 Gru 2016
Posty: 1
Loty: 5
Kilometry: 9 244
Dzięki @sanchopan, też skorzystałem z Avis 360. Cały proces rezerwacji zajął jakieś 10 min. Jak mi wyjaśniono, samemu nie da się skorzystać z oferty dla lotniska w Katanii, ale może to za nas zrobić pracownik jeśli jesteśmy zarejestrowani na stronce (wtedy jesteśmy automatycznie w programie lojalnościowym "Avis Preferred", w ramach którego pracownik dokona dla nas rezerwacji).

1. Rejestracja na Avis.pl (podanie danych, numeru karty itp), dostajemy numer klienta,
2. Czat do pracownika (pojawia się w rogu stronki w godzinach pracy),
3. Piszemy, że chcemy skorzystać z Avis 360 z lotniska w Katanii, w dniach X-Y,
4. Pracownik sprawdza dla nas ofertę, podaje kwotę (w moim przypadku 175 zł na 3 dni, full ubezpieczenie, zero wkładu :shock: a wyszukując samemu 165 zł w najtańszej opcji z 2k wkładu),
5. Potwierdzamy czy jesteśmy z tym ok, podajemy numer klienta,
6. Mamy dwie opcje płatności - z góry, kartą przypisaną do konta, albo na miejscu (płaciłem z góry, przypuszczam, że na miejscu może być drożej).
i voila!

Do konta Avis mam podpiętego revoluta, ale kwota i tak została pobrana w PLN, kurs jest na szczęście ok (porównując z revolutem wyszło jakieś 50 centów drożej). Apkę też mają fajną, można sobie podejrzeć rezerwację. Także na razie miodzio, dam znać jak poszło z resztą po wyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 26 Paź 2019 09:13 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
No to się bardzo cieszę - ja za 2 tygodnie lecę dopiero :)
Ale te 165 zł na 3 dni, to jakoś super-mega tanio: ja mam ~400 zł za Clio z full ubezpieczeniem na 4 dni. Podobno ma być pobrane w EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:50 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
W Październiku w Katanii, wypożyczałem auto przez pośrednika easyrentcars w Centauro, Finalna cena z kuponem zniżkowym 30$ wyszła 3,5 Euro. za 5 dni z ograniczeniem wkładu własnego do 100Euro. Auto rezerwowane Fiat Panda i takie otrzymałem. Idealne na wąskie uliczki Gangi, Castlebueno, itd. :D Kto był ten wie. Polecam pośrednika ale i samo Centauro. Biuro kilkadziesiąt metrów od terminala. Miła obsługa w języku polskim (pracuje dziewczyna z Ukrainy) depozyt 1050 Euro i 63 Euro na paliwo. Depozyt zwrócony w ciągu 2 dni. Polecam


Ostatnio edytowany przez Krzysztof76, 04 Lis 2019 18:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#338 PostWysłany: 04 Lis 2019 18:51 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Krzysztof76 napisał(a):
Biuro kilkadziesiąt metrów od terminala.

O jakim lotnisku mowa ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof76 lubi ten post.
 
      
#339 PostWysłany: 07 Lis 2019 20:04 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 11
Chcialam skorzystac z oferty AVIS 360, ale wyskakuje mi info, ze nie ma dostepnych aut (uzywam kodu M002100).
Bez wpisywania kodu - wyskakuje normalna oferta z wieloma autami do wyboru.
Czy ktos sie spotkal z czyms takim?

Jezeli zaloze konto AVIS Preferred w USA, czy myslicie ze moge skorzystac z niego na Polskiej stornie, be problemow?

Szukam auta na 4 dni i ceny jakie mi wyskakuja to kwoty ponad 1000PLN z zero excess.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 09 Lis 2019 10:19 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 51
Wypozyczylem auto w Palermo w Alamo (grupa Locauto/Enterprise) przez pośrednika AutoRent. Oddaję je za kilka dni w Katanii, wobec czego naliczana jest dodatkowa opłata 86eur. Pan przy zdawaniu auta oznajmił, że pobierają 500eur depozytu. Zauważyłem później, że pobrali dwa depozyty: 400eur i 186eur. I teraz pytanie, czy możliwe że pobiorą tylko część kaucji (86), a resztę zwrócą (100)?
Dodam, że auto oddaję b. wcześnie kiedy biuro jest zamknięte, więc będę musiał wrzucić kluczyki do skrzynki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group