Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 23 Kwi 2019 18:25 
Awatar użytkownika

Loty: 23
Kilometry: 32 110
HON fly4free
Jak rozumiem, dokupiłeś ubezpieczenie oferowane na stronie rentalcars. Czy jak zrezygnujesz w rentalcars (zakładam, że bezkosztowo), to zwracają również za ubezpieczenie w AXA?

#262 PostWysłany: 23 Kwi 2019 18:56 

-- 23 Kwi 2019 18:45 --

Wydaje mi się że tak, ale muszę to jeszcze spr.
Jeśli faktycznie nie wracają to pytanie raczej już nie ma sensu :lol:

-- 23 Kwi 2019 18:56 --

(Nie mam pojęcia jak edytować mój poprzedni post :? )
Ze strony rentalcars:
"
You can cancel your rental and get a full refund for your Full Protection Insurance any time before the day you pick up your car.

(Depending on when you cancel, there may be a cancellation fee for the car itself. You'll find the cancellation policy for your rental in its terms and conditions.)
"

Więc wygląda że chyba tak samo jak anulowanie rezerwacji
 Profil Relacje PM off  

#263 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:34 

Na początku maja wypożyczyliśmy samochód w Italy car rent (przez ECR) - odbiór lotnisko Katania. Doświadczenia generalnie pozytywne.
Do kantorka byla kolejka na co najmniej pół godziny. Otrzymałem propozycje ubezpieczenia (27euro/dzień), ale podziękowałem. Fiata pandy nie było i dostaliśmy w cenie upgrade na opla crossland z przebiegiem 1kkm - byłem drugim użytkownikiem :) Oddanie bez problemu, przy czym musiałem się upomnieć o adnotację na protokole, że jest OK i oczywiście musiałem mieć kopię własną umowy/protokołu, którą dostałem na początku. Koszt na 5 dni 80e (+12,75f za wwi). Blokada na karcie była na 900 euro.
 Profil Relacje PM off  

#264 PostWysłany: 18 Maj 2019 10:05 

Loty: 4
Kilometry: 10 652
Witam, podpinam sie pod temat z malym ogloszeniem i informacja, o ile to odpowiednie miejsce :)

Jestesmy wlasnie na Sycylii, zakupilismy fotelik w auchan za 45E jako ze wyszlo taniej niz wypozyczenie na 11 dni.
Narazie brak pomyslu czy brac ten fotelik do kraju czy zostawic..moze wystawic na jakims wloskim OLXie?

A moze ktos z forum przylatuje w okolicach 24go maja do Katanii i chcialby odkupic tanio prawie nowy fotelik 9-36kg?

Pozdrawiam, Irq
 Profil Relacje PM off  

#265 PostWysłany: 18 Maj 2019 10:48 

złoty
Skoro można zabrać fotelik dla dziecka za darmo z Polski lecąc Wizz, albo FR to po co wydawać 45 euro? Skoro go kupiłeś to zabierz go do Polski.
 Profil Relacje PM off  

#266 PostWysłany: 20 Maj 2019 10:08 

Loty: 4
Kilometry: 10 652
Mozna prosic o jakis link z opisem ktory potwierdza ze to mozliwe?
Na stronie wizza znajduje tylko pierdoly o wozeniu dziecka w foteliku na pokladzie
(placac jak za osobne miejsce). Przewozimy juz wozek jednoczesciowy..rozumiem
ze na tej samej zasadzie mielibysmy nadac fotelik i to przejdzie?

Z gory dzieki z pomoc :)
ps. dzieciak ma 3 lata, wczesniej w taryfie 0-2 latal i inne zasady troche byly
 Profil Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 20 Maj 2019 11:31 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@irq
Zakładka Bagaż rejestrowany https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... ozy/bagaż
Masz też dedykowany wątek na forum fotelik-samochodowy,184,17878&p=1141486&hilit=fotelik+wizzair#p1141486

Załączniki:
W6fotelik.JPG
W6fotelik.JPG [ 17.65 KiB | Obejrzany 445 razy ]

#268 PostWysłany: 28 Maj 2019 11:03 

-- 28 Maj 2019 10:30 --

Hej,
A więc zrezygnowałem z oferty w rentalcars (przez wizzair) i potwierdzam że zwrócili całą kwotę wraz z ubezpieczeniem. :D
Kupiłem Avis 360 za mniejszą kwotę.
Pani przez telefon mówiła ze w 360 jest wszystko, m.in. szyby i koła też. Ale z tego co ja wyczytałem to chyba nie. Orientuje się ktoś?
Również zastanawiam się nad dodatkową opcją "Udział własny w wynajętym samochodzie" przy kupnie ubezpieczenia na podróż. Tak na wypadek gdyby za oponę przyszło płacić albo coś wewnątrz samochodu. Limit 5000 więc chyba ok, ale widziałem w OWU:
Cytuj:
jaką ubezpieczony w ramach umowy najmu pokrył we własnym zakresie
w związku z wystąpieniem w nim szkody polegającej na uszkodzeniu samochodu w wyniku kolizji
lub wypadku komunikacyjnego podczas podróży.

Więc to pewnie nie daje nic w przypadku Avis 360. Czy ktoś poleca dokupienie ubezpieczenia gdzieś poza AVIS?

-- 28 Maj 2019 11:03 --

Mam potwierdzenie z czatu że:
Cytuj:
Avis 360 jest to redukcja wkładu własnego do zera w razie uszkodzen i kradzieży
dodatkowo są ubezpieczone szyby
nie ma assistance, nie ma ubezpieczonyc ani opon ani dachu ani podwozia

Czyli jednak są szyby. Jak myślicie warto coś do tego dokupić? i ew. gdzie?
 Profil Relacje PM off  

#269 PostWysłany: 04 Cze 2019 12:56 

Pożyczyliśmy auto w Alamo, miało być Clio lub podobne, skończyło się na Oplu Crossland X. Pani w okienku zarzekała się, że mniejszego nie ma, jak się okazało, na parkingu stało z 5, jeśli nie więcej, małych aut. Bardzo nieuczciwe, skończyliśmy we dwoje z wielkiej krowie z 200 euro wyższą blokadą niż miała być. Brak jakichkolwiek czujnikow parkowania, 50k przebiegu.
Okazało się również, choć tego mogliśmy nie doczytać, że kierowca musi być właścicielem karty w związku z czym doszło 7euro dziennie za drugiego kierowce...
Odbiór bezproblemowy, ale innego sie nie spodziewałem, bo żadnego zdarzenia nie mieliśmy, oddaliśmy auto takie, jakie odebraliśmy, czyli brudne i z nie do końca pełnym bakiem :)

Blokada zdjęta z karty po 8 dniach.
 Profil Relacje PM off  

#270 PostWysłany: 13 Cze 2019 21:06 

Przestrzegam wszystkich przed oszustami w wypożyczalniach. 7 czerwca wypożyczyliśmy auto, miał być Mercedes, dostaliśmy Peugeota. Mniejsza z tym, nie ma o co kopii kruszyć. Pani w okienku gwarantowała, że nie ma żadnych uszkodzeń, podobnie jak i boy wydający auto na parkingu. Ponieważ było już po 21, więc ciemno, podjechałem pod lampę i zobaczyłem, że całe auto jest porysowane. Zawołałem typa, który powiedział, że takie rysy to nie problem, jednak na moje żądanie, wpisał to w umowę. W dniu odbioru, tym razem już w dzień, inny parkingowy dopatrzył się zadrapań - oglądając samochód na kolanach. Pomimo
iż na zdjęciu widać było również i to, powiedział, że już zamknął raport w systemie. Dziś mam obciążoną kartę na 2.000 PLN.
Oczywiście byłem przezorny i wykupiłem full ubezpieczenie, jednakże uczulam wszystkich, róbcie tyle zdjęć ile zdołacie. Oni z tego żyją że _ przyjezdnych. Turystów, którzy zapewniają im pracę i życie. Dużo czytałem przed wyjazdem, a i tak nie ustrzegłem się błędu, dlatego uczulam wszystkich. Taka sytuacja może spotkać każdego z Was, bez względu na ostrożność.

Ostatnio edytowany przez Abcn 14 Cze 2019 12:36, edytowano w sumie 2 razy
ż
 Profil Relacje PM off  

#271 PostWysłany: 13 Cze 2019 21:16 

Ale napisz jaka wypożyczalnia i gdzie.

Odnośnie marki to nie jest zagwarantowane że dostaniesz konkretną markę i model.
 Profil Relacje PM off  

#272 PostWysłany: 13 Cze 2019 23:19 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Przestrzegam wszystkich przed jednopostowcami... :roll:
eskie lubi ten post.

#273 PostWysłany: 14 Cze 2019 14:17 

-- 14 Cze 2019 15:13 --

Wypożyczałem auto przez Budget, grupa Avis. Myślę, że to nie ma większego znaczenia, rąbią wszyscy i każdego, kto im zaufa.

-- 14 Cze 2019 15:17 --

Jeśli chodzi o markę to oczywiście znam zassdy, jednakże mercedes a peugeot to jednak różnica klas.

Mój post miał jedynie zadanie uczulenia wszystkich, którzy są ufni i wierzą w uczciwość. Tam nie ma zasady, kroją każdego kto tylko się da.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Cze 2019 14:28, edytowano w sumie 1 raz
Ale napisz i gdzie.
 Profil Relacje PM off  

#274 PostWysłany: 14 Cze 2019 15:55 

W Katanii na Sycylii.
 Profil Relacje PM off  

#275 PostWysłany: 23 Cze 2019 18:10 

złoty
@grzegorzZ w avis360 nie ma Sycylii, jak udało ci się to zrobić ?
 Profil Relacje PM off  

#276 PostWysłany: 23 Cze 2019 18:33 

Witam,
w połowie sierpnia wybieramy się na Sycylię i oczywiście planujemy wypożyczenie samochodu.
Nasza doświadczenie z wypożyczalniami się małe, rok temu w Portugalii (Faro) skorzystaliśmy z usług Centauro i raczej nie możemy powiedzieć nic złego, wszystko odbyło się bez większych problemów.

Przez wyszukiwarkę rentalcars.com wyskoczyła nam ciekawa propozycji lecz o wypożyczalni tej to słyszę pierwszy raz.

Wypożyczalnia joyrent daje opcje wypożyczenia Citroena C3 na 9 dni za 1080 zł na 9 dni i jest do dla nas zupełnie akceptowalne, dodatkowo mają jednego kierowce w "gratisie". Czy ktoś miał styczność z tą wypożyczalnią na miejscu i może podzielić się doświadczeniami ?

Czy lepiej nie ryzykować, dołożyć kilka stówek i wypożyczyć przez coś bardziej znanego ? Przykładowo w joyrent biorą depozytu 600 euro natomiast w Centauro 1300 euro. To o czymś świadczy ?

Dodatkowo mam pytanie odnośnie ubezpieczenia.
Rok temu poczytaliśmy na forum i skorzystaliśmy z ubezpieczenia zewnętrznego icahireinsuranse [url ]www.icarhireinsurance.com/[/url], gdzie za rok ubezpieczenia zapłaciliśmy 49.99 euro lecz niestety ubezpieczenie kończy się w połowie wyjazdu.
Teraz pytanie, czy dalej opłaca się kupno zewnętrznego ubezpieczenia (planujemy na wrzesień lecieć jeszcze do Rzymu) czy lepiej kupić opcję ubezpieczenia proponowaną w rentalcars.com ? Czy przykładowo takie zewnętrzne ubezpieczenie nie wyklucza się z polityką wypożyczalni ?
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości