Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 18 Lis 2019 13:49 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja o tym wiem doskonale, wszak jeździłem tym autem (zresztą to taka moda, nie tylko we Fiatach) - ale jak na fotę popatrzy ktoś, skupiając się jedynie (celowo czy nieświadomie - nie ma znaczenia) na poziomie baku, to co widzi? Widzi jedynie pół baku - więc trzeba klienta skasować 100 EUR dodatkowo za pełen bak! :twisted:
Po jakim czasie w Avisie zdejmowali Wam blokadę na tankowanie, bo mam zapłacić 88 EUR (i w aplikacji póki co też widzę taką kwotę) - ale na koncie cały czas mam zablokowane 182 EUR :?: Auto zdane w piątek o 13:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#362 PostWysłany: 19 Lis 2019 01:36 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 11
Hey,

Wlasnie sie zorientowalam, ze przez moja karta kredytowa mam opcje skorzystania z ubezpieczenia wypozyczonego auta. Myslicie ze to dobry pomysl?

"We will cover You up to $50,000 toward the cost of repairs or the cash
value of the car, whichever is less, if a covered accident or theft occurs
when You pay for a rental car with Your Citi® Card and decline the
rental company’s collision loss/ damage insurance.
To be eligible for coverage under this benefit, Your Citi Card must be
used to pay for all of the cost to rent the car. If a rental car company
promotion/discount of any kind is initially applied toward payment of
the rental, any remaining portion of the rental must be paid for with
Your Citi Card.
You will be reimbursed for the following in the event of a covered
accident or theft:
• The cost to repair the rental car or the actual cash value of
the rental car, whichever is less.
• Reasonable towing expenses to the nearest collision
repair facility
This coverage is not all-inclusive, which means it
does not cover such things as personal injury, personal
liability or third-party personal property. It does not
cover any damages to other cars or property.
It does not cover any injury to any party."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 19 Lis 2019 12:48 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Sprawdź najpierw dokładnie, co rozumieją pod "covered accident" - czy nie obejmuje to tylko kolizji/wypadków, a wyklucza na przykład zarysowanie/wgniecenie na parkingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 19 Lis 2019 18:58 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 11
le_szek napisał(a):
Sprawdź najpierw dokładnie, co rozumieją pod "covered accident" - czy nie obejmuje to tylko kolizji/wypadków, a wyklucza na przykład zarysowanie/wgniecenie na parkingu.


"WHAT’S COVERED
To take advantage of this benefit, the following conditions apply:
■ The rental period is no more than 31 consecutive days.
■ The rental car is a motor vehicle with at least four wheels that is
designed to be driven on public roads.
■ The rental car is:
• Damaged by an accident, a natural disaster or vandalism; or
• Stolen."

Myslisz, ze zarysowanie lub urwane lusterko to wandalizmu?
Zadzwonie do citi banku i dowiem sie dokladnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 19 Lis 2019 22:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Dla mnie tak, pytanie czy dla banku. No i jeszcze odpadają zniszczenia będące Twoim dziełem - zwłaszcza uszkodzenia felg, bo jakieś przytarcie błotnika czy zderzaka zawsze można zwalić na innego kierowcę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 20 Lis 2019 19:16 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 11
Czy ktos sie orientuje czy super cover zakupiony bezposredniu w AVIS, HERTZ etc obejmuje szkody wyrzadzone innym?

Widze, ze to moje insuance przed credit card jest not all-inclusive:
"This coverage is not all-inclusive, which means it
does not cover such things as personal injury, personal
liability or third-party personal property. It does not
cover any damages to other cars or property.
It does not cover any injury to any party."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 20 Lis 2019 20:54 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Szkody wyrządzone innym powinno pokrywać OC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 20 Lis 2019 23:46 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 11
le_szek napisał(a):
Szkody wyrządzone innym powinno pokrywać OC.


Niestety amerykanskie OC dziala tylko na terenie US.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 20 Lis 2019 23:49 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
?? Jeśli wypożyczasz samochód na terenie Włoch, musi mieć OC działające na terenie Włoch.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 21 Lis 2019 00:04 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja bym nawet dopowiedział, że na terenie całej UE - wszak bowiem polskie OC również obowiązuje we Włoszech i w całej UE.
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#371 PostWysłany: 21 Lis 2019 17:51 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 1
Wypożyczyłem auto w LOCAUTO w Palermo na Sycylii, wszystko poszło sprawnie i bez problemów szybki zwrot kaucji na z karty jednakże po 5 miesiącach od daty wynajmu przyszło obciążenie mojej karty na kwotę 48,8€ z tytułu opłaty administracyjnej (Addebito ex art.7 Condizioni Generali di Noleggio) za wynajem bez podania żadnnej informacji o tym fakcie droga e mailowa gorąco nie polecam tej wypozyczalni - zwykli naciągacze sprawę zgłosiłem jako zawiadomienie o przestępstwie na policji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 21 Lis 2019 17:59 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Po prostu mandat dostałeś, a wypożyczalnia obciążyła kartę opłatą za udostępnienie Twoich danych. Wkrótce dostaniesz pocztówkę z wakacji :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#373 PostWysłany: 21 Lis 2019 18:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@witw A nie spróbowałeś najpierw wyjaśnić sprawy z wypożyczalnią?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 30 Lis 2019 21:02 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Czuję się w obowiązku dokończyć moją opowieść nt. przygód z Avisem na początku listopada br. na Sycylii.
Jak wiecie, zaraz po oddaniu auta wysłałem reklamację, dosłownie zasypałem ich (w Polsce, to tak kazano) mailami ze zdjęciami, skargą i reklamacją jednocześnie na ich biuro w Katanii. Odpisano, że odpowiedź będzie w ciągu max. 10-15 dni. I co...? Termin minął.
W międzyczasie zdjęto blokadę za wynajem auta + paliwo (ok. 182 EUR), a skasowano uzgodnione wcześniej 88 EUR.

Jednak IMHO forma, sposób i treść odpowiedzi bardzo źle świadczy o tej firmie i moim prywatnym zdaniem na pewno (przynajmniej na Sycylii) nie jest to firma z jakąkolwiek renomą. To jest zwykła budżetówka, idąca tylko na masówkę. Niczym szczególnym w sensie pozytywnym się nie wyróżnia. Owszem, chwaliłem i do dzisiaj miło wspominam kontakt z Panią Sylwią - ale ona również ani słowem na maila o moich perypetiach się nie odezwała. Widać - taki zwyczaj traktować klientów: przed i po wynajmie.
Nie wiem, co by się stało, gdybym ich nie zasypał mailami z reklamacją i skargą. Wolę nie myśleć.

A jaka była owa odpowiedź Avisa?
Forma - żadna.
Sposób - żaden.
Treść - żadna.

Słowem: Żaden Klient się nie Liczy - jak powinien. Przykre.
Ani słowa, że "przepraszamy" albo "przykro nam". To do niczego nie zobowiązuje - ale jednak świadczy o człowieku i firmie. Albo i... nie świadczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 31 Gru 2019 21:11 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Jaką wypożyczalnie na lotnisku w Katanii możecie aktualnie polecić ?
Na tydzień od 14 do 21 stycznia.
Mam Avis preferred, ale z ostatnich wpisów wynika, że raczej słabo z nimi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 31 Gru 2019 21:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Na podstawie opowieści innych stawiałbym, że nie tylko z Avis słabo.
A masz pełne ubezpieczenie z Avisem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 31 Gru 2019 21:35 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Nie mam. W Locauto widzę Corsę za ok 100 € bez ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 31 Gru 2019 22:12 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
We Włoszech w szczególności auta bez pełnego ubezpieczenia bym nie brał.
IMHO masz jak w banku, że albo ktoś Cię porysuje albo "porysuje" Cię wypożyczalnia. Niestety.
Sorry, jeśli się mylę.

W ogóle to jest dziwny kraj, czy jak kto woli, w dużej mierze podobny do naszego (dziwnego). Współpasażer z którym lecieliśmy samolotem, mimo zarezerwowanego auta w końcu z niego zrezygnował i pojechał transportem miejskim. Spotkaliśmy się w drodze powrotnej w samolocie, mówił, że dobrze bo go chcieli wykolegować już na wstępie w biurze (nie Avis). I co...?
I wykolegowali go na kolei, bo pojechał do Taorminy pociągiem, na dworcu sprzedali mu bilet na... następny dzień, nie zauważył tego, pojechał, przyszła kontrola i że "bez biletu ważnego jedzie". I że "wzywają Policję". Policja przyjechała i z pretensjami (Policja!) do niego, że... "czemu nie uciekł konduktorowi, skoro mógł?". :shock: :lol: :shock: Normalnie: śmiać się czy płakać? :geek:
Jak ktoś nie był, nie widział, nie rozumie, to polecam na wstępie jakiś film, np. taki:



...inna sprawa, że ja tutaj widzę wiele analogii do Polski. :mrgreen:

P.S. Mi się Włochy bardzo podobają. Włosi też (czasami), ale głównie nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 01 Sty 2020 13:06 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Za ciekawie te wypożyczalnie nie wyglądają. Zastanawiam się jednak, mimo Twoich krytycznych wpisów ( po początkowym entuzjazmie :D ) czy jednak nie skorzystać z Avis via mityczna pani Sylwia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 01 Sty 2020 13:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
No ja też bym się zastanawiał na Twoim miejscu nad Avisem - mimo że go nie polecam, ale jeśli chodzi o Sycylię to na bezrybiu i rak ryba. :(
Niemniej Pani Sylwia wpierw zbojkotowała maile do samej siebie, potem nawet mi ("nawet", bo jednak sporo korespondowaliśmy) przestała odpisywać - wygląda, że już tam nie pracuje. Albo zabronili jej pisać do klientów, nie wiem. Kontaktu zero.
Chat też się pojawia..., głównie nie pojawia.
Wrażenie mam takie - subiektywnie - że zlecili akwizycję zewnętrznej firmie (vide p. Sylwia - bo ona z Barcelony pisała i stamtąd dzwoniła), ci im naraili dużo klientów, potem Avis się poczuł pewniej, że "my też potrafimy", no i... jakby się nie obrócić, to "..pa z tyłu" wyszło. :lol: Ale to tylko takie wrażenie. Może ogólnie polityka firmy jest taka a nie inna.
Tylko koniecznie weź pełne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group