Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 07 Lip 2019 15:55 

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 10
Nenek napisał(a):
Witajcie,

jako, że sam szukałem informacji na tym forum odnośnie wynajęcia auta w Katanii, pomyślałem, że w moim obowiązku jest podzielenie się moim wyborem i doświadczeniem.

Auto rezerwowałem przez pośrednika (discovercarhire) w wypożyczalni Locauto.
Grupa aut mini i dostałem Fiata Pande (taki sam jak przy wyborze). Auto nowe z 11kkm ale już z delikatną przeszłością kolizyjną. Wgniotka na progu, zarysowany zderzak przód i tył oraz porysowane kołpaki. Wszystko to było naniesione w raporcie i pokazane mi podczas oględzin auta. Bazując na doświadczeniu osób, które tutaj opisywały swoje przygody, zrobiłem bardzo dokładną dokumentację fotograficzną samochodu. Pracownik wypożyczalni poinformował mnie, że rysy/zadrapania do 5 cm nie są brane pod uwagę, ale jego zapewnienie nie spowodowało u mnie większego poczucia komfortu.
Auto wziąłem na 9 dni. Koszt ok. 350 PLN + drugie tyle jako ubezpieczenie wykupione u pośrednika. Przy odbiorze auta dostałem propozycję wykupu ubezpieczenia bezpośrednio w Locauto (około 3-4 krotna wartość wynajmu) znosząca wkład własny, ale nie skorzystałem. Na karcie zrobiono mi 2 blokady: 200E i 400E. Obie kwoty o dziwo zostały odblokowane nim jeszcze zdążyłem oddać im auto, co było dla mnie niezrozumiałe...ale akurat taka sytuacja była na moją korzyść.

Pomimo, że to Fiat Panda, auto było bardzo dobrze wyposażone, klimatyzacja, system start/stop, wspomaganie ruszania pod wzniesienia, wielofunkcyjna kierownica, czujniki parkowania. Słaby silnik rekompensował niskim zużyciem paliwa. Średnie na dystansie 1200 KM wyniosło 5,3 L/100KM.

Odnośnie samego czasu oczekiwania na lotnisku na odbiór auta to 50 minut. Problemem był brak informacji co do miejsca zwrotu auta, ponieważ z miejscu wydawania aut zniknęły wszystkie oznaczenia wypożyczalni i zmuszony byłem wrócić do okienka na terminalu z dopytaniem gdzie znajduje się miejsce, w którym należy odstawić auto. Spowodowało to trochę zbędnego napięcia, ale zapas czasu sprawił, że zdążyłem wszystko ogarnąć przed czasem. Samo zdanie auta przebiegło sprawnie. Pracownik obejrzał auto, ale bez przesadnej dokładności, dał do podpisu protokół odbiorczy i po chwili dostałem potwierdzenie na maila, że wszystko jest OK.

Miałem duże obawy przed wypożyczeniem auta na Sycylii (mimo, że brałem już w innych częściach Europy), ale jestem przekonany, że gdybym się na to nie zdecydował, to nie zobaczylibyśmy wspólnie z partnerką tylu ciekawych miejsc. Objechaliśmy całą wschodnią część wraz z południem i samochód wydaje się być najlepszym środkiem lokomocji. Do wielu miejsc nie dociera transport publiczny, a dzięki posiadaniu własnego auta mogliśmy organizować sobie noclegi w przeróżnych miejscach, nawet tych poza głównym szlakiem. Dojazd na plażę też nigdy nie stanowił problemu, a bycie niezależnym daje duże poczucie komfortu szczególnie istotne podczas pobytu wakacyjnego :)


Witam. Ubezpieczenie brałeś przez tą wyszukiwarkę (discovercarhire) a jeśli tak, to jaka firma to ubezpiecza ?
Czy jakaś inna zewnętrzna firma ?
Sprawdzona ta wyszukiwarka, bo cenową wygląda to lepiej niż na innych, chociaż znajduje tą samą wypożyczalnie ?
Mam upatrzone dwie wypożyczalnie, joyrent i inter.rent, auta te same, różnica ceny wypozyczenia ~150 zł. Lepiej zapłacić więcej w tej inter.rent czy nie ma różnicy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#282 PostWysłany: 08 Lip 2019 21:56 

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2
@wujoo87

Ubezpieczenie brałem przez tą samą stronkę i na voucherze widnieją dane również discovercarhire. Dokumentację o odszkodowanie należy zgłaszać również do nich - taką instrukcję otrzymałem w mailu. Z ubezpieczenia na szczęście nie musiałem korzystać, więc nie potrafię odpowiedzieć jakiej jakości to usługa i czy "robią problemy".
Sam też długo przeglądałem różne wyszukiwarki zanim zdecydowałem się na discovercarhire. Szukałem sprawdzonego pośrednika, natomiast wybór firmy Locauto był wcześniej poprzedzony opiniami innych użytkowników (z pewnością nie jest to najtańsza z ofert).

Nie korzystałem z wypożyczalni, które wymieniasz, więc trudno mi coś doradzić, ale w przypadku porównywalnych ofert kierowałbym się renomą firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 20 Lip 2019 12:35 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 3
Witam wszystkich :) To mój pierwszy post na forum. Mam ogromną nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo już mi mózg paruje i głowa zaraz ekspoloduje. Przekopałam cały wątek plus różne inne fora/blogi w poszukiwaniu info co gdzie jak wynająć na Sycylii i skutek jest taki że mam jeden wielki mętlik w głowie.
Błagam czy ktoś mógłby mi w najprostszych słowach pomóc jak wynająć auto na Sycylii? Miejsce to lotnisko w Katanii - zarówno pobranie jak i oddanie auta. Potrzebuję dodatkowo fotelika dla dziecka. Nie mogę go zabrać ze sobą bo lecę Wizzairem i zabieram wózek dla dziecka.
Proszę o najprostszą poradę w której wypożyczalni wynająć auto i przez jakiego pośrednika? Limit na karcie kredytowej mam 3tys. złotych choć wolałabym móc zapłacić debetówką męża bo on będzie głównym kierowcą, wtedy też nie musielibyśmy dopłacać za drugiego kierowcę. Co z ubezpieczeniem - zamawiać odrazu na stronie pośrednika czy na miejscu dopłacać? Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 20 Lip 2019 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
z_gaga napisał(a):
Błagam czy ktoś mógłby mi w najprostszych słowach pomóc jak wynająć auto na Sycylii?

Jesteś bogata czy biedna?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#285 PostWysłany: 21 Lip 2019 19:41 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 3
eskie napisał(a):
z_gaga napisał(a):
Błagam czy ktoś mógłby mi w najprostszych słowach pomóc jak wynająć auto na Sycylii?

Jesteś bogata czy biedna?

Klasa średnia w kierunku biednej powiedzmy ;)
Jeszcze jakbyś mógł mi wytłumaczyć czy na karcie kredytowej blokowana jest kwota depozytu czy depozytu+wkładu własnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 21 Lip 2019 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@z_gaga

weź tani i mały samochód ze znanej wypożyczalni sieciowej, która ma oddział w PL (ewentualne problemy załatwiasz przez polski oddział), wraz z pełnym ubezpieczeniem wypożyczalni. Wtedy nie martwisz się o kradzież, wandalizm czy stłuczkę i masz spokój. Nie masz też żadnej lub prawie żadnej blokady na karcie.

Jest to najdroższa opcja ale spokój kosztuje.

Sprawdź czy na pewno nie możesz wziąć fotelika pomimo posiadania wózka. Jeśli tak, to kup fotelik w pierwszym lepszym supermarkecie na Sycylii.

Tu masz wszystkie wypożyczalnie na lotnisku w Katanii, ja osobiście jestem wierny SIXT i nigdy nie miałem z nimi problemu.

http://www.aeroporto.catania.it/aeropor ... onoleggio/
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 07 Sie 2019 09:34 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedz. Podsumowując - jeśli wykupię ubezpieczenie przez pośrednika np Rentalcars to wypozczalnia zablokuje mi na karcie depozyt+wkład własny? A tylko jeśli wykupie ubezpieczenie na miejscu w wypozyczalni nie bede miala duzej blokady na koncie? Podobno ubezpieczenie kupowane na miejscu w wypozyczalni jest drozsze i gorsze niz te oferowane przez stronke?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 29 Sie 2019 22:07 

Rejestracja: 10 Gru 2016
Posty: 46
Loty: 13
Kilometry: 12 849
Witam. Kierując się opiniami wybrałem z wypożyczalni następujące spośród których ostatecznie zarezerwuje auto: Locauto, Alamo , Hertz, Europcar, Avis , Budget. Czy dorzucić jeszcze jakaś sprawdzona do rozważenia? Zastanawiam się jeszcze czy diesel czy benzyna? Benzynowy wychodzi 400 zł taniej. Myślicie czy lepiej dołożyć do wynajmu samochodu na Diesel? Wynajem będzie na 9 dni. Dojazd z lotniska w Katani do Trapani i spowrotem. W ciągu tych dziewięciu dni wycieczki będą w promieniu 100-150 km. Ciekawi mnie czy jeżdżąc diesel wyraźnie zaoszczędzi się jakaś kwotę czy lepiej nie bawić się w to i wziąć tańszy benzynowy samochód. Będę tez oddawał auto w Katani o 8 jak otwierają wypożyczalnie. Myślicie ze powinienem wyrobić się na wylot o 10 spokojnie z nadaniem bagażu? Czy w pobliżu lotniska jest jakaś stacja żeby uzupełnić bak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 29 Sie 2019 22:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja miałem ten sam problem niedawno (lecę w listopadzie do CTA), a wcześniej korzystałem z Hertza wraz ze zniżką DC. Ale jak mi krzyknęli za 4 dni(!) stawkę najtańszego auta 5-osobowego na wyraźnie ponad 500 zł (nie o to poszło) plus 2300 EUR netto blokady za udział własny :shock: lub 1200 zł za jego zniesienie... to założyłem konto w Avisie i u nich wypożyczyłem.
Mam więc Cliówkę za niecałe 400 zł ze zniesionym udziałem własnym (full ubezpieczenie) i to na debetówkę - jakieś 20% mniej bez full ubezpieczenia ze zniesionym udziałem własnym. Polecam porozmawiać z Panią na chacie ze strony Avisa, co ciekawe operuje z... Barcelony.
Co do fotelika, to zakupiłem ostatnio, na okoliczność wynajmu w Hiszpanii (z Hertzem) taki pas Smart Kid Belt i się sprawdza (dziecko ma 9 lat) oraz ma europejską homologację. Żeby od razu uściślić: nie twierdzę, że to jest tak bezpieczne jak fotelik, ale dziecko też już nie jest jakieś malutkie, a fotelika nie będę ze sobą targał, a ceny w wypożyczalniach (prócz Kanarów, ale to inna historia) potrafią być takie, że fotelik podwoi cenę całego wynajmu. Więc wożę ten pas ze sobą - nawet do Londynu planuję, żeby w autobusie(!) dziecko nim zapiąć. :D

P.S. Za ten wynajem to bym zapłacił w Hertzu, ale ta kwota blokady, która ewentualnie miałaby pokryć udział własny w szkodzie, to mnie po prostu strąciła z krzesła. Przecież za to można kupić dużą część takiego małego samochodu - prawie 3000 EUR. :o :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 29 Sie 2019 23:25 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
z_gaga napisał(a):
jeśli wykupię ubezpieczenie przez pośrednika np Rentalcars to wypozczalnia zablokuje mi na karcie depozyt+wkład własny?

Tak.
z_gaga napisał(a):
A tylko jeśli wykupie ubezpieczenie na miejscu w wypozyczalni nie bede miala duzej blokady na koncie?

Na karcie. Tak.
z_gaga napisał(a):
ubezpieczenie kupowane na miejscu w wypozyczalni jest drozsze i gorsze niz te oferowane przez stronke?

Droższe - tak. Gorsze - nie. Przynajmniej te, które sprawdzałem.

BTTOS napisał(a):
Myślicie czy lepiej dołożyć do wynajmu samochodu na Diesel?


IMHO tak.

BTTOS napisał(a):
Będę tez oddawał auto w Katani o 8 jak otwierają wypożyczalnie. Myślicie ze powinienem wyrobić się na wylot o 10 spokojnie z nadaniem bagażu?


Nam zdanie samochodu (Locauto, na parkingu) zajęło jakieś 10 minut. Ale wiesz, to są Włochy i w dodatku Sycylia :) Zawsze jedna osoba może oddawać samochód, druga bagaże.

BTTOS napisał(a):
Czy w pobliżu lotniska jest jakaś stacja żeby uzupełnić bak?


Stacje przy trasie masz tu: https://www.google.com/maps/place/Petro ... 15.0527675 i tu: https://www.google.com/maps/place/Distr ... 15.0367152

Tankowaliśmy na tej pierwszej, nie było problemu (wskaźnik nadal pokazywał full).
Góra
 Profil Relacje PM off
BTTOS uważa post za pomocny.
 
      
#291 PostWysłany: 01 Wrz 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 222
niebieski
Korzystał ktoś z usług Centauro na lotnisku w Katanii?
Gdzie dokładnie znajduje się ich biuro, bo na ich stronie są rozbieżności:
Image

https://www.google.com/maps/embed?pb=!1 ... !1ses!2ses

Address
Via San Giuseppe alla Rena Fondo 4,
95121 Catania CT,
Italy
https://www.centauro.net/en/cheap-car-h ... a-airport/

Każdy z podanych adresów jest skrajnie inny :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 01 Wrz 2019 13:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Chyba wierzyłbym w to:
Cytuj:
Map and instructions for picking up and returning

Once you have collected your luggage, exit the building and follow the directions to terminal C. Keep walking until you see the sign ‘Autonoleggi-Rent a Car’ and then you will see the signs to the Centauro Rent a Car office.
Góra
 Profil Relacje PM off
Koal uważa post za pomocny.
 
      
#293 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:05 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
W grudniu wybieram się z rodziną do Katanii. Chcielibyśmy wypożyczyć samochód na lotnisku,
W poprzednich wątkach już czytałam, że najlepsze warunki daje Wizzair więc wstępnie na niego się zdecydowałam.. Ale..
Nie było by żadnego problemu, gdyby nie to, że potrzebuję zwrócić samochód około 6.30-7.00 rano. Avis nie daje takich możliwości, natomiast w Sicily by Car niby mogę zaznaczyć wczesną godzinę zwrotu, ale jest również informacja, że biuro jest od 8.00. Nie wiem jak to rozumieć?
Na pewno ktoś z Was ma z tym doświadczenie albo może polecić sensowną wypożyczalnie w której możliwy będzie tak wczesny zwrot?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Wrz 2019 13:21, edytowano w sumie 1 raz
Poprzedni wątek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:13 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Zwrot jest zazwyczaj prosty, bo wrzuca się klucze do skrzynki która jest jest zazwyczaj na zew wiec godziny otwarcia biura nie maja znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Szukaj dalej, to że przeczytałaś że pośrednictwo WIZZair przy wynajmie samochodu jest najkorzystniejsze to nie jest reguła stała
Szukaj jeszcze przez Kayak, Skyskanner - tam są nieraz ciekawe i tanie oferty...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:16 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Tzn mi Wizzair odpowiada jeśli chodzi o warunki, tylko nie wiem jak jest z oddaniem samochodu poza godzinami pracy biura. To się będzie tyczyło wszystkich wyników jakie pokażą wyszukiwarki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:21 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Wiekszosc wypozyczalni oferuje zwrot w godzinach niestandartowych. Wyglada to tak, ze wrzucasz kluczyki do skrzyneczki i nara. Bardzo duza wada tego rozwiazania jest to, ze nie mozna zamknac umowy na miejscu, tj. nie bedzie nikogo kto w Twojej obecnosci potwierdzi, ze nie ma zadnych nowych uszkodzen, ze bak jest pelny itd. co stwarza pewne pole do naduzyc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:29 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Zdaje sobie z tego sprawę, niestety nie mam innego wyboru. Jedyne co mi zostaje to zrobić zdjęcia z datą..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie zdjęcie, tylko pełne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Ah tak! Zamierzałam więc problem z głowy. Zawsze bierzemy z pełnym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group