Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 03 Wrz 2019 11:14 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Z reguły skrzynka do zwrotu (wrzucenia kluczyków - niekiedy w pokrowcu, kopercie wraz z dokumentami) znajduje się w biurze, gdzie podpisuje się umowę. Warto upewnić się, gdzie trzeba zwrócić kluczyki.
Korzystałem z tego rozwiązania. Około 50 minut po otwarciu biura miałem info sms-em, ze wszystko jest ok. i dziękują za skorzystanie z ich biura. Potwierdzam, miałem pełne ubezpieczenie.
Z tego co pamiętam było to w Bari i wypożyczalnia Sicilybycar.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#302 PostWysłany: 03 Wrz 2019 11:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli ostatnią noc śpicie w Katanii, to zawsze można oddać samochód dzień wcześniej - dostaniecie dzięki temu pisemne potwierdzenie od osbługi, że z samochodem wszystko OK, a rano na lotnisko taksówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#303 PostWysłany: 03 Wrz 2019 23:04 

Rejestracja: 01 Kwi 2019
Posty: 11
Za niecałe dwa tygodnie lecę na dwa tygodnie do Palermo i chciałem wypożyczyć auto kat B/C. Co prawda wyrabiam sobie kartę kredytową ale jest ryzyko, że nie dostanę jej do tego czasu wylotu. Zakładając, że mam dyspozycji tylko debetówkę (wypukła Visa) mam z tego co udało mi się rozeznać 2 opcje
- Wypożyczenie w lokalnej wypożyczalni (np. EasyTrapani czy AutonoleggioSanVito) Koszt z pełnym lub prawie pełnym ubezpieczeniem to od 2000 do 3000zł
- Wypożyczenie w Locauto które akceptuje karty debetowe, poprzez pośrednika rentalcars lub discovercarhire. Z pełnym ubezpieczeniem wykupionym u pośrednika koszt około 1300-1400zł (ostatnio ceny poszły w górę) co jest kwotą akceptowalną.
Czy ktoś brał auto z wypożyczalni Locauto z opcją "blokady" na karcie depetowej? Z tego co widzę to blokują 650 EUR. Jednak jak się domyślam w przypadku karty debetowej blokada polega na obciążeniu karty a potem dokonaniu zwrotu co chyba nie jest samo w sobie tak komfortowe jak blokada na karcie kredytowej. Ponadto sama wypożyczalnia Locauto ma bardzo negatywne opinie w internecie mimo, że na forum kilka osób miało pozytywne doświadczenie.

A może jeszcze jakieś inne opcję o których nie wiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 03 Wrz 2019 23:22 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Luuudzie... - no z całym szacunkiem, ja rozumiem może, aby nie czytać wątku, który ma np. 159 stron, ale jak już coś piszę, to zwykła uprzejmość wymaga, żeby przeczytać choć parę/paręnaście postów wcześniej. :(
A całkiem niedawno napisałem, że zarezerwowałem Cliówkę w Avisie na zwykłą debetówkę na Sycylii za ok. 90 EUR na 4 dni z full ubezpieczeniem z wykupionym udziałem własnym :)
To taka sugestia - jakby coś, to nie ma za co. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Qwer123 uważa post za pomocny.
 
      
#305 PostWysłany: 03 Wrz 2019 23:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Qwer123 W przypadku gdy twoja debetówka jest w PLN, to obciążenie a następnie zwrot depozytu generować będzie koszty w postaci różnic kursowych - ale zakładam, że to wiesz.
Co do opinii - mamy też wątek na forum locauto-czy-ktos-ma-pozytywne-doswiadczenia,1407,61451&hilit=locauto?start=0
Jak patrzę, to debetowej możesz też użyć np. w Autovia, która jest nieco tańsza. Jak widać do sprawdzenia również Avis.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Qwer123 uważa post za pomocny.
 
      
#306 PostWysłany: 04 Wrz 2019 00:02 

Rejestracja: 01 Kwi 2019
Posty: 11
@sanchopan, generalnie przejrzałem chyba cały wątek a przynajmniej ostatnich kilka stron
Widziałem twój post i sprawdziłem Avisa: W moim przypadku 1500 za B i 1700 za C na 14 dni plus wkład własny 1000/1900 EUR. Ze zniesionym wkładem własnym ponad 3500zł czyli chyba średnio atrakcyjnie...
Ale skorzystam z twojej porady i zadzwonię jutro do Avisa.

@Kashpir
O kursie wiem jednak biorąc pod uwagę, że jest taniej w Locauto i tak było by na plus prawdopodobnie.
Sprawdziłem właśnie Autovia i samo wypożyczanie 1200zł. Ze zniesieniem wkładu własnego do 0 wychodzi 1950zł (trochę dziwne, że jest kilka opcji znoszących wkład do 0 w różnych cenach) Opinie raczej dobre więc do rozważenia :)
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 04 Wrz 2019 07:56 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Pisz na chatcie ze strony głównej do Sylwii - siedzi w Barcelonie i praktycznie w cenie "z udziałem własnym" dostałem auto "bez udziału własnego".
A poza tym, to te ceny wynajmu aut są faktycznie często pokręcone, a różnice pomiędzy - nawet nie tyle krajami, co innymi regionami w tym samym kraju - ogromne.
Ja kredytówkę mam, ale w Avisie podałem debetówkę tylko dlatego, że można i że mam ją walutową.
Góra
 Profil Relacje PM off
Qwer123 uważa post za pomocny.
 
      
#308 PostWysłany: 04 Wrz 2019 23:25 

Rejestracja: 04 Wrz 2019
Posty: 2
Mam ten sam problem co poprzednik.
Chcę wynająć na 3-5dni. Wziąć auto z Palermo a oddać w Katanii. Najchętniej debetówką bo kredytowej nie mam.
Gdzie jest ten czat na stronie Avisa żeby sobie z Panią porozmawiać, albo jestem ślepy albo ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 05 Wrz 2019 08:39 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Link do chatu to się - jak widzę - pojawia i znika. Na głównej stronie w prawym dolnym rogu - przy czym w tej chwili (~8:40 rano) go faktycznie nie ma. Najwidoczniej pojawia się, jak ktoś jest po drugiej stronie.
Jak ktoś chce, to proszę pisać, wyślę privem maila do Pani Sylwii - tutaj nie zamieszczę, bo w mailu jej pełne dane osobowe są.
Góra
 Profil Relacje PM off
patolpatolini lubi ten post.
patolpatolini uważa post za pomocny.
 
      
#310 PostWysłany: 05 Wrz 2019 16:38 

Rejestracja: 04 Wrz 2019
Posty: 2
-- 05 Wrz 2019 16:36 --

Napisałem do Autovia w sprawie tych różnic w ubezpieczeniach. Odpisali że strona jest w trakcie rozbudowy, więc pewnie to jakiś błąd który poprawia niedługo.

-- 05 Wrz 2019 16:38 --

sanchopan napisał(a):
Link do chatu to się - jak widzę - pojawia i znika. Na głównej stronie w prawym dolnym rogu - przy czym w tej chwili (~8:40 rano) go faktycznie nie ma. Najwidoczniej pojawia się, jak ktoś jest po drugiej stronie.
Jak ktoś chce, to proszę pisać, wyślę privem maila do Pani Sylwii - tutaj nie zamieszczę, bo w mailu jej pełne dane osobowe są.


Możesz podesłać PW?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 05 Wrz 2019 16:40 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Poszło :)
Góra
 Profil Relacje PM off
MagdaOR uważa post za pomocny.
 
      
#312 PostWysłany: 07 Wrz 2019 17:24 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 1
Mam pytanie odnośnie wypożyczenia auta we Włoszech, a dokładniej w okolicy Bari, Ostuni, Arbellobello lub Matery. Rodzice wybierają się w podróż, planują objazdówke, noclegi mają w Bari i Locorotndo i po dzisiejszej rozmowie z nimi stwierdziłem, że fajnie gdyby jednak mieli auto, ponieważ plan jest bardzo ambitny i trochę ciężko możę być z transportem publicznym, ale problem jest z kartą kredytową, której nie posiadają.
Może zna ktoś jakiś sposób, wypożyczalnie, ludzi w tamtym regionie gdzie można wypożyczyć auto bez karty kredytowej.

Za wszystkie wskazówki, namiary i sposoby, będę bardzo wdzięczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 07 Wrz 2019 17:56 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Basilicata i tylko tak :) . W Bazylikancie raczej nie wynajmiesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 08 Wrz 2019 13:07 

Rejestracja: 01 Kwi 2019
Posty: 11
@sanchopan Wielkie dzięki za cynk odnośnie Avisa. :D
Ogólnie to dziwne że na stronie nie reklamują (chyba) tej promocji, oficjalnie Avis 360 nie działa na Sycylii i trzeba się skontaktować bezpośrednio, żeby dostać taką ofertę. A wyszukiwarka wylicza dwa razy większą kwotę (z ubezpieczeniem).
W każdym razie zarezerwowałem na 2 tygodnie za 1300zł, kategorię C z wkładem 0/0, płatność debetówką, "blokada" niby 80-100 EUR.
Jak dla mnie całkiem nieźle. Na początku października dam znać jak było.

PS. Czat faktycznie pojawia się tylko czasami, zapewne w godzinach ich pracy.
Góra
 Profil Relacje PM off
MagdaOR uważa post za pomocny.
 
      
#315 PostWysłany: 08 Wrz 2019 14:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Cieszę się, nie ma sprawy (ale "pomógł" możesz kliknąć). :D
To daj znać po powrocie, bo ja tę rezerwację mam dopiero na środek listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 09 Wrz 2019 11:42 

Rejestracja: 09 Wrz 2019
Posty: 1
Cześć,

@sanchopan czy mógłbym Cię również prosić o maila do Pani Sylwii na PW?

Szukam obecnie auta na okres 16-27 września z odbiorem i oddaniem w Katanii.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:19 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie ma sprawy. Poszło :)
Góra
 Profil Relacje PM off
savoj lubi ten post.
savoj uważa post za pomocny.
 
      
#318 PostWysłany: 09 Wrz 2019 20:54 

Rejestracja: 09 Wrz 2019
Posty: 1
Cześć @sanchopan też bardzo bym prosił o maila do Pani Sylwii, z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 10 Wrz 2019 17:13 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Okey - Pani Sylwia mówi, że tak ją fly4free zawaliło robotą, że nie wyrabia, więc prosi aby podać ogólnego maila do jej działu, co niniejszym czynię:
pl.reservations@abg.com

W kupie siła! :mrgreen:

P.S. Mam wyjaśnienia dot. chatu. Otóż jest on czynny w godzinach 10-18, ale... jak jest więcej osób na chacie i się robi zbiorowy natłok ludu spragnionego Pani Sylwii (toż to ona na chacie powinność swą spełnia - skutecznie dość!), to link do chatu znika, bo Pani Sylwia może naraz jednocześnie obsłużyć powiedzmy, że ok. 5 facetów... tfu! znaczy się ludzi - i się schowa na chwilę. Trzeba poczekać i pojawi się znów chat. :lol:

Jak pomogłem komuś, to się nie pogniewam za klika "pomógł". :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#320 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:35 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
cześć!
korzystał ktoś z Was z powodzeniem z karty debetowej wypukłej w sicilybycar katania na lotnisku?
z góry dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group