Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 03 Sty 2023 19:21 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
Witam , przed kilkoma dniami kupilem bilety autobusowe El Calafate-El Chalten, placilem holenderskim Mastercard, policzylo mi 52e po oficjalnym kursie,po kilku dniach dostalem zwrot 23 e na karte. szalu nie ma ale tragedii tez nie. Dzisiaj kupilem bilety lotnicze El Calafate - Ushuaia i zobaczymy co dalej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
krzycho_ns uważa post za pomocny.
 
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#162 PostWysłany: 06 Sty 2023 14:40 

Rejestracja: 19 Gru 2022
Posty: 7
Po ok 5 dniach dostałem zwrot części kwoty płatnej MC z Aion. W rezultacie kurs zamiast 1pln=40ars wyszedł 72ars co jest całkiem ok. W tym czasie w WU dostawałem 75ars także różnica nie taka duża a wygoda nieporównywalna.

Uwaga! Visa Revolut używa własnego kursu oficjalnego więc nie warto używać w Argentynie na ten moment.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#163 PostWysłany: 06 Sty 2023 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@earthdown
Jak w ogóle wyglada taki zwrot w historii transakcji?
„ZWROT ZA ZAKUPY” i nazwa miejsca którym się płaciło czy inaczej?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 06 Sty 2023 19:44 

Rejestracja: 19 Gru 2022
Posty: 7
Zwrot wygląda dokładnie jak transakcja obciążająca. Za wyjątkiem oczywiście tego że jest to uznanie częścią kwoty - około 45%
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#165 PostWysłany: 11 Sty 2023 23:23 

Rejestracja: 19 Gru 2022
Posty: 7
Uwaga na cabify niby pokazuje przejazd w ars i tak jest karta obciążana ale zwrotu do dobrego kursu nie ma. Możliwe że dlatego że jako miejsce transakcji oznaczone jest jako Madryt a nie coś w Argentynie.. także lepiej gotówka za taryfę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 11 Sty 2023 23:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Ale gotówką nie zapłacisz jak nie masz ustawionego konta, czyli dodanie DO. Niestety polski DO nie wchodził, więć został Uber i płatność gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 12 Sty 2023 03:29 

Rejestracja: 19 Gru 2022
Posty: 7
Z moich obserwacji wynika że Uber wychodzi drożej niż cabify oraz zwykła taryfa.
Moim zdaniem taniej jest złapać taxi normalnie i przypilnować żeby włączył taximeter w odpowiedniej taryfie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 16 Sty 2023 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Wymieniałem wczoraj na Calle Florida. Obawiałem się że w niedzielę będzie problem ale nic z tych rzeczy. Warto trochę przejść się i popytać, bo kurs jest bardzo różny u różnych osób. Wg La Nacion dzisiaj to 365, natomiast udało mi się znaleźć najlepszy 360, ale były i propozycje 340. Generalnie lepsza i bezpieczniejsza operacja niż się spodziewałem.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
Pim lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 17 Sty 2023 23:30 

Rejestracja: 17 Sty 2023
Posty: 1
benhen napisał(a):
Witam , przed kilkoma dniami kupilem bilety autobusowe El Calafate-El Chalten, placilem holenderskim Mastercard, policzylo mi 52e po oficjalnym kursie,po kilku dniach dostalem zwrot 23 e na karte. szalu nie ma ale tragedii tez nie. Dzisiaj kupilem bilety lotnicze El Calafate - Ushuaia i zobaczymy co dalej.


I jak był jakiś zwrot z tych biletów lotniczych czy nic. Czy płatność za na karcie była pokazana w EUR czy w ARS i przeliczyło na EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#170 PostWysłany: 22 Sty 2023 18:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Brazylia i Argentyna chcą stworzyć wspólną walutę.

Według dziennikarzy "Financial Times" Brazylia i Argentyna rozpoczęły przygotowania do stworzenia wspólnej waluty o roboczej nazwie sur. Dzięki wyeliminowaniu z obrotu dolara chcą zwiększyć eksport.

W niedzielnym wydaniu brytyjskie dziennika ekonomicznego "Financial Times" Argentyna i Brazylia studiują możliwość stworzenia nowej, wspólne waluty. Powołując się na urzędników z kancelarii nowego prezydenta Luli da Silvy takie rozwiązanie powinno w znaczący sposób wpłynąć na wzrost wzajemnej wymiany handlowej.

https://www.wnp.pl/finanse/brazylia-i-a ... 68899.html

[img]Obrazek_kotka_mina_Andrzej_to_j....e[/img]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 25 Sty 2023 20:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Argentynie kończą się zapasy gotówki, ponieważ inflacja zbliża się do 100%

Argentyna jest obecnie winna Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu (MFW) prawie 40 miliardów dolarów, a jej inflacja zbliża się do 100%.

Banknot o największym nominale Argentyny – 1000 pesos – jest obecnie wart około 5,40 USD na oficjalnych giełdach, ale w zeszłym tygodniu osiągnął zaledwie 2,65 USD, gdy był wyceniany po rzeczywistych kursach wymiany.

Według prezesa Argentyńskiej Izby Handlowo-Usługowej (CAC), Mario Grinmana, powinno się wyemitować banknoty o nominale co najmniej 5000 peso, aby zaradzić tej sytuacji.

https://eturbonews.com/argentina-runs-o ... =129336289
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 26 Sty 2023 02:32 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Stworzenie unii walutowej przy 100% inflacji i szalejącym rynkowym kursie waluty - what can possibly go wrong? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 26 Sty 2023 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Mam wrażenie, że inflacja realnie znacznie, ale to znacznie już przekroczyła 100%. Jeśli nie jesteśmy świadkami jakiegoś zaburzenia to dwa tygodnie temu wymienialiśmy dolara po 360 peso, a już tydzień później po 375. Największy banknot 1000 peso to na dzisiaj ok 12zl więc człowiek czuje się jak milioner mając do dyspozycji stosiki zwieniete gumką po 100 banknotów. :D Poszliby przyszłościowo i od razu wyemitowali banknoty 20k, 50k, 100k. W tym tempie będzie jak znalazł za pół roku. :D
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 31 Sty 2023 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Dzisiaj wymieniałem € w BA. Kurs 1€ = 408 ARS
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 31 Sty 2023 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Wniosek z tego taki, że biorąc pod uwagę proporcje Eur/usd dostałeś identyczny kurs jak dobry przelicznik na dolary.

Podsumowanie mojego doświadczenia z wymieniania kilkakrotnie waluty na Calle Florida:

1. Przed wymiana warto sprawdzić w necie np. tutaj https://bluedollar.net/ aktualny kurs dollar blue. Odliczyć ok 1% od kwoty Buy (nie znalazłem do tej pory nikogo kto wymieniłby dokładnie po kursie z neta, ale kto wie, może komuś się i to uda? )
2. Najlepiej mieć banknoty 100 lub 50 usd. Na mniejsze nominały proponują kurs niższy nawet o 3%. Dobrze zwrócić uwagę, żeby były to w miarę nowe emisje bez uszkodzeń (lekko naderwanego banknotu nie chcieli przyjac)
3 nie warto spieszyć się, trzeba pospacerowac po Calle Florida, rozmawiać z kilkoma osobami, sporo ludzi wola "cambio" Jak nie jest się biegłym w hiszpańskim kalkulator z telefonu bardzo pomaga w dogadaniu się.
4 niektórzy mają biura w okolicznych budynkach, nie zdziwcie sie jeśli trzeba będzie tam podejść, albo gdy kiepska budka z kwiatami okaże się zakamuflowanym Cambio. :) Za każdym razem gdy wymienialiśmy pieniądze wszystko się zgadzało, ale lepiej przeliczyć zwitki banknotów. Zdarzają się nawet Cambio z maszyna do liczenia banknotów :o
5 policja stoi na ulicy, a mimo to cinkciarze bez skrępowania wykrzykują swoje "cambio"
6 wymiana możliwa jest również w niedzielę bądź wieczorem
7 bardziej skomplikowane transakcje są możliwe np. przed wyjazdem potrzebowałem peso o równowartości 70usd. Wymieniłem więc ulubiony przez cinkciarzy banknot 100usd, dostałem peso i 30 usd reszty. Lepiej tak bo po co martwic się nadmiarem tracącej na wartości waluty.
8 w przypadku dłuższych pobytow w BA lepiej wymieniać pieniądze transzami, bo tydzień później kurs już byl dla nas wyższy o ponad 3%
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 31 Sty 2023 17:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
9 najlepiej mieć najnowsze banknoty (z dużą głową) bo za stare dawali o 5-10 ARS gorszy kurs, ale i tak w koncu zmienili mi z potrąceniem 3 ARS za USD
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 31 Sty 2023 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Wymieniałem tutaj Cambio Baires Once Av. Corrientes 2254
Taki mi zaproponowali. Banknoty 50 €.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxy26 lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 04 Lut 2023 15:35 

Rejestracja: 04 Lut 2023
Posty: 1
Dobra rada - jeśli musicie płacić kartą, nie płaćcie Revolutem. Po płaceniu każdą inną kartą jaką miałam, dostałam po kilku dniach zwrot części zapłaconej kwoty (nieco mniej niż połowę). Po płaceniu Revolutem NIE MA ŻADNEGO ZWROTU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 06 Lut 2023 20:55 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 10
Czy możecie napisać jak to najlepiej zorganizować po przylocie na AEP nie mając waluty ars ? Wypłacić z bankomatu najmniejszą kwotę na kupno karty Sube jeśli jest dostępna ? Wymienić euro/dolar w banku na lotnisku ? Iść na rympał na przystanek autobusowy bez pieniędzy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 06 Lut 2023 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Ja zrobiłem wariant pierwszy i tak chyba będzie najlepiej. Podejdź najpierw do kiosku i zapytaj, czy są SUBE. Jeśli tak, to idź do bankomatu, a jeśli nie, to... też idź do bankomatu po coś drobnego, bo jeśli ktoś Ci udostępni swoją kartę w autobusie, byś mógł pojechać, warto byłoby mieć jakieś pieniądze, by temu komuś oddać (choć to są takie grosze, że chyba nikt się nie obruszy, jeśli nie oddasz).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group