Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 09 Gru 2022 22:21 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Dużo sklepów oficjalnie nie wymienia USD na ARS, ale ma wywieszony kurs. Można podejść, kupić w papierniczym długopis za "dolara", dać 100 USD i reszta zostanie wydana po dobrym kursie, często lepszym niż u cinkciarzy. Bez targowania, bez chodzenia po zapleczach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#142 PostWysłany: 11 Gru 2022 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Dobra wiadomosć. Przyda się przede wszystkim do płacenia z Polski, może wreszcie ceny przelotów wewnętrznych zrobią się przystępne. Wygląda na to, że na miejscu w miarę możliwości lepiej dalej korzystać z cambio, bo lepszy kurs. A bankomaty podobno w ogóle nie są dobrym pomysłem, z różnych źródeł wynika, że prowizje dochodzą do 10USD.

Buyaka napisał(a):
Wpadam na szybkiego powiadomić, za artykulem w lanacion.com, ze w Mastercardzie już funkcjonuje dolar dla turystów. Ponoć ma być tez wsteczny, i obejmować transakcje od ostatniego piątku.

Spoiler: już wiadomo, ze nie będzie to wartość blue, tylko trochę niższa niż przewidywano.
Przykład z wartościami z piątku:
- dolar blue: 312ARS
- dolar turystyczny: 297ARS

Nie mam czasu na tlumaczenie, wiec jak chcecie, puscie w tlumacza ten tekst, ktory opisuje jak bedzie funkcjonowac przewalutowanie (i jak bedzie widoczny na wyciagach z karty):
Cytuj:
En primer lugar, Mastercard procesará todas las transacciones al tipo de cambio oficial.
Luego, como segundo paso, liquidará y acreditará a los adquirientes (las procesadoras de pagos Prisma y Fiserv) en cuentas del exterior los consumos utilizando para el calculo el tipo de cambio oficial.
En tercer lugar, Mastercard aplicará sobre esas liquidaciones ajustes a los adquirientes para su devolución a los tarjetahabientes del exterior (esos ajustes son por la diferencia entre el tipo de cambio implícito y el oficial).
Por último, los adquirientes pagarán a los comercios lo que les corresponde.


Visa jeszcze nie działa (twierdza, ze po ich stronie jest juz wszystko ok, ale operatorzy płatności jeszcze się ze wszystkim nie wyrobili).
O innych kartach, w tym artykule, nie wspominaja.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 12 Gru 2022 15:31 

Rejestracja: 12 Gru 2022
Posty: 28
Właśnie dostałem zwrot 33,44usd z zakupu 77,09usd kartą mc revoluta z dnia 9.12. zakup przez internet biletów AA. Chyba zatem opisywany powyżej proces zaczyna działać 😀
Kurs wymiany wyszedł 298,7
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
m_budka uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 15 Gru 2022 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Od dzisiaj, czyli 15 grudnia VISA będzie opierac przewalutowania na korzystniejszym kursie, zbliżonym do Dollar Blue.

https://newsrebeat.com/business/125650.html

Uwaga na American Express (szczęsliwie mało popularna karta u nas), tam rozliczenia są ciągle po staremu.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
marcin.n uważa post za pomocny.
 
      
#145 PostWysłany: 16 Gru 2022 18:22 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Paru digital nomadow przebywajacych aktualnie w Buenos, podrzucilo info, ze wydana przez ich banki (z roznych krajow) karta Visa oferuje MEP rate od razu podczas platnosci! Troche szoklam, ze wprowadzili takie rozwiazanie. 1USD wychodzilo okolo 300ars. W sumie jest to calkiem dobry kurs, dzis dollar blue wynosi okolo 320. W cuevach pewnie chodzi po 310-315ars.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 16 Gru 2022 21:05 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Przed chwilą przetestowałem:
- Revolut VISA - rozliczył bo chu... kursie bo 1zł = 46 ARS
dla porównania kurs VISA to 1 zł = 69 ARS.
Płacąc VISA Cinkciarz transakcję już rozliczyło po kursie VISY, który teraz wynosi ok 1 USD = 302 ARS / 1 PLN = 69 ARS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 19 Gru 2022 19:38 

Rejestracja: 19 Gru 2022
Posty: 7
Orientujecie się czy lepszy kurs zależy od rodzaju transakcji (np. tylko niektóre kody mcc)?

Macie jakieś pozytywne doświadczenia z Visa Revoluta albo Mastercard Aion w kontekście dobrego kursu w Argentynie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 19 Gru 2022 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Czyli dalej obciążą konta w ARS ale z lepszym przelicznikiem?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 20 Gru 2022 23:31 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Czy ktoś z forumowiczów ma do polecenia zaufane miejsce/osobę do wymiany większej ilości USD na ARS (USD 5k+) w Buenos?
- Tak wiem o Calle Florida.
Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 21 Gru 2022 00:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Nie lepiej takiej sumy wysłać western unionem? Lepszy kurs i pewność (oczywiście jak kwotę masz na karcie/koncie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 21 Gru 2022 12:38 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Oczywiście że lepiej, ale są pewne "ale":
- lądujemy 16:50 na EZE. Większość jest czynna do 18, albo do 18:30. Teraz pytanie czy będą mieli nadal tak duży "cash" jak podjedziemy do otwartego WU (następnego dnia wylatujemy o 6:10AM do Mendozy). Cash musimy mieć na godz 12:00 w Mendozie. Czy w Mendozie WU będzie miał tyle cash'u... chodzą głosy od lokalnych, że nie będzie miał w Mendozie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 21 Gru 2022 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
5,000 to nie jest duża kasa dla punktu WU czy jakiegokolwiek Cambio nawet w Ameryce Łacińskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 21 Gru 2022 14:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jak pójdziesz do pocztowego WU (np na lotnisku w EZE) mogą być braki, i nie mieć aż tyle.
Ale w Buenos, z rana, to beż problemu wymienisz 5000 USD. Co do cambio, ja szedłem do tego co lepszy kurs dawał. Oczywyscie, ze hablando en espanol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 21 Gru 2022 15:11 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Mimo wszystko zalecałbym elementarną ostrożność w wymianie sporej gotówki na c. Florida czy Lavalle szczególnie wieczorem. Zależy też gdzie macie nocleg, bo przejść przecznicę to ok. Albo niech taxi czeka. Nie straszę, ale to jednak podstawowa ostrożność.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 21 Gru 2022 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Poważnie bywają problemy z brakiem gotówki? Moje doświadczenia są zgoła inne - grupa 10 osób, wymiana w sumie około 20k USD, bez problemu. Ale oczywiście jeżeli u innych wyglądało to inaczej to oznacza to, że RÓŻNIE może być. Co nie zmienia faktu, że jestem zdziwiona. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 21 Gru 2022 22:17 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
@billabong - ale opisujesz sytuację z Cambio czy z WU w BA?

Dużo piszą na TA oraz na blogach o brakach gotówki w WU oddziałach, albo o limitach wypłat np. max 80k ARS na dzień w mniejszych miejscowościach w Argentynie.

@billabong - jeżeli byliście w WU w te 10 osób - czy możesz podzielić się, który to był oddział?

Dzięki Zeus za komentarz.
Jeśli ktoś miałby sugestie, które w BA oddziały WU są większe (mają wiele okienek itp) czyli szansa na większą ilość gotówki, będę wdzięczny.
Ja będę próbował tutaj - https://goo.gl/maps/2Pi9V9AL4Pz5N3LG7
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong uważa post za pomocny.
 
      
#157 PostWysłany: 22 Gru 2022 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@marcin.n - odnalazłam fotki sprzed miejsca i to faktycznie nie było WU, tylko cambio. Przepraszam za zamieszanie.
Na przeciwko Universidad Kennedy (brzmi dumnie, ale to chyba nie jest prawdziwy uniwersytet) przy Bartolomé Mitre obok skrzyżowania z Uruguay.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 29 Gru 2022 03:15 

Rejestracja: 19 Gru 2022
Posty: 7
Płaciłem dwoma różnymi kartami Revolut Visa i Aion MasterCard. Obydwie transakcje przeliczone po kursie oficjalnym :(
Co ciekawe w kalkulatorze visa jest znacznie lepszy kurs (bliski blue).
Tak więc szału nie ma.. jak narazie tylko WU.
Z WU też niespodzianki, spora część mniejszych miejsc oznaczonych jako WU (widoczne nawet w aplikacji) nie realizuje wypłat (sin sistema).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 29 Gru 2022 21:25 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
earthdown napisał(a):
Płaciłem dwoma różnymi kartami Revolut Visa i Aion MasterCard. Obydwie transakcje przeliczone po kursie oficjalnym :(
Co ciekawe w kalkulatorze visa jest znacznie lepszy kurs (bliski blue).


Dowiedz sie u Visy dlaczego, bo oficjalnie przeciez juz powinno dzialac.
MasterCard, z tego co rozumiem, oddaje w pozniejszym terminie roznice miedzy kursami na konto.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 29 Gru 2022 21:51 

Rejestracja: 19 Gru 2022
Posty: 7
W revolut złożyłem reklamacje bo na wsparciu stwierdzili że "przyglądają się sytuacji" a to mnie nie usatysfakcjonowało ;)
O MasterCard też tak słyszałem więc jeszcze czekam.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 29 Gru 2022 23:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group