Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Paź 2016 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Hej .

Gdyby ktoś zastanawiał się nad kwestią wiz do Zimbabwe i Zambii proponuję zaopatrzyć się w tzw KAZA wizę .Uni wiza do obu Państw ,
Ja płaciłem 50 $ .
Więcej informacji :

http://www.victoriafalls-guide.net/univ ... ambia.html
Mi jeden dzień wystarczył ( strona Zimbebwańska ) na Wodospady Wiktorii , Później jechałem lokalnym transportem do Hwangwe NP , Bulawayo ,Francistown, Maun , Kasane , Livingstone po drodze zwiedzając co się da.
Gdyby ktoś miał jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
#22 PostWysłany: 08 Lis 2016 21:22 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam. Na razie w planach, ktore do tej pory w 100% dochodzily do skutku :) - mam wyjazd do Zambii/Botswany z bezposrednim przylotem i wylotem z Livingstone. Jezeli dobrze czytam to w Livingstone co najmniej dwa dni (wodospady i rafting) potem do Botswany na safari w Chobe NP i teraz myslalam i przedostaniu sie do Delty Okavango ale z tego co czytam "nie ma" transportu bublicznego z Kasane do Delty Okavango. Czy ktos byl w Delcie i moze potwierdzic ze jest to "must see" lub np moze cos innego wartego polecenia? Dziekuje bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Lis 2016 10:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4260
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
co do wizy KAZA, podobno mają ją przywrócić na dniach....
http://www.zimbabwesituation.com/news/z ... to-resume/

lecę pod koniec stycznia i mam nadzieję, że system będzie działał z możliwością wjazdu do Botswany - oszczędność od 45USD
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Gru 2016 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
aviel napisał(a):
Witam. Na razie w planach, ktore do tej pory w 100% dochodzily do skutku :) - mam wyjazd do Zambii/Botswany z bezposrednim przylotem i wylotem z Livingstone. Jezeli dobrze czytam to w Livingstone co najmniej dwa dni (wodospady i rafting) potem do Botswany na safari w Chobe NP i teraz myslalam i przedostaniu sie do Delty Okavango ale z tego co czytam "nie ma" transportu bublicznego z Kasane do Delty Okavango. Czy ktos byl w Delcie i moze potwierdzic ze jest to "must see" lub np moze cos innego wartego polecenia? Dziekuje bardzo.

Polecam Hwange National Park w Zimbabwe. REWELACJA!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aviel uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 04 Sty 2017 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Z update na stronie wynika że 21 grudnia przywrócili wizę KAZA- tylko, że jak czytam jest ona ważna przez 30 dni na nieograniczoną ilość przejść ale tylko pomiędzy Zambią i Zimbabwe - czyli wypad do Chobe odpada na tej wizie - czy dobrze myślę?
Góra
 Profil Relacje PM off
prrorok1 lubi ten post.
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 04 Sty 2017 19:51 

Rejestracja: 06 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 72
Kilometry: 202 046
Do Botswany nie potrzebujesz wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Sty 2017 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
dokładnie do Botswany nie jest potrzebna wiza

A Kaza wyglądała tak :

Załącznik:
20170104_191017.jpg
20170104_191017.jpg [ 99.6 KiB | Obejrzany 2486 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Sty 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Do Botswany to wiem że nie trzeba wizy chodzi o to, że w warunkach wizy KAZA wpisali dowolną liczbę przekroczeń granicy ale tylko Zambia - Zimbabwe pytanie brzmi czy jak przylatuje do LVI nabywam tą wizę na lotnisku jadę na stronę Zimbabwe i wracam to wiem że można, tylko później chciałem na jeden dzień skoczyć do Chobe - wjechać do Botswany wjadę pytanie jak powrót do Zambii bo zgodnie z tymi warunkami to chyba już mi KAZA nie wystarczy i trzeba kupić jednorazową o ile jest taka możliwość bo to przejście to przeprawa promowa. Czy może się mylę ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 11 Sty 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Dokładnie tak jak piszesz.
Musisz kupić ponownie wizę.
Ja kupowałem bodajże za 50$tylko po to żeby się dostać na LVI.
Samolot miał godzinę opóźnienia na starcie bo małpy biegały po pasie startowym.
Pracownicy z procami biegali w tą i z powrotem, kupa śmiechu.
W Chobe nie daj się namówić na rejs po rzece(chyba, że wieczorem, a "game" masz juz za sobą) zobaczysz tylko słonie, krokodyle, hipipotamy, cena podobna. Terenówką pojedziesz w krzaki i większa szansa, że zobaczysz koty. Wyjazdy do Parku masz rano i wieczorem. W jeden dzień się nie da ogarnąć parku, zwierzęta w dzień śpią.
Proponuję Ci dołożyć nocleg żeby miało to jakikolwiek sens.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 18 Sty 2017 00:32 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4260
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
kąpaliście się w Devil's lub Angel's Pool? jak wrażenia? warto? o jakiej porze dnia najlepiej?

Czy ktoś korzystał z motolotni nad wodospadami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Sty 2017 06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
@‌maxima‌ Devils jest obecnie zamknięty -wysoki poziom wody tu pada praktycznie przez większość dnia. Na lotnisku działa tylko jeden ATM - tylko visa lub miejscowe karty. W LVI ja znalazłem tylko Barclays ATM który przyjmuje MC -revolut działa. Prowizja od każdej wypłaty to 25 kwacha. Są jakieś kantory ale były zamknięte plus miejscowi cinkciarze - nie korzystałem. Ogólnie atrakcje trzeba planować z uwzględnieniem pogody bo robienie czegokolwiek w tym deszczu raczej mija się z celem. Pozdro z LVI
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 22 Sty 2017 20:33 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4260
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Kaza wiza obejmuje też Botswanę
https://wolfganghthome.wordpress.com/20 ... t-a-month/

kolega chester potwierdził w praktyce ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 24 Sty 2017 05:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Tak jest KAZA wystarczy na Chobe o ile nie nocuje się w Botswanie, do tego można ją wykorzystać dowolną ilość razy w ciągu 30 dni. Co do chobe bardzo polecam fajny park inny niż Kruger. Ceny wycieczek trzeba mocno negocjować my pojechaliśmy za 120$ od osoby. Braliśmy w VFA w zielonej budzie z napisem informacja turystycza na przeciwko fast fooda z pizza.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 11 Lut 2017 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Kilka przydatnych wskazówek dla osób które na bazę wypadową wybiorą LVI- tanie busy na wodospady z centrum - po 5 kwacha za osobę z miejscowymi - busy ruszają z targu idąc główną ulicą mijamy fast food hungry lion i skręcamy w prawo zaraz za tą knajpą tam jakieś 50 metrów i najpierw po prawej mijamy taxi i już widać busy. Odjazd gdy wszystkie miejsca są zajęte my czekaliśmy jakieś 30 minut. Dojeżdżają one praktycznie pod sam park a dokładnie do osiedla/wioski obok wystarczy przejść przez tory kolejowe jakieś 50-100 m i już jest brama do parku. Podobnie wracamy za 5 kwacha z tego samego miejsca. Tanie taksówki na lotnisko za 20 kwacha można znaleźć idąc główną ulicą mijamy bank Barcleys i przy kolejnej przecznicy jest taki targ pod dachem dość spory po przeciwnej stronie ulicy stoją taksówki z których korzystają miejscowi - normalna cena dla turystów na lotnisko to 10 $. Trzeba się mocno targować gdy przylecieliśmy na lotnisku wytargowałem za 5$ - poczekałem aż wszyscy turyści pojadą zostało kilku taksiarzy i w końcu jeden się zdecydował. Na powrocie pojechaliśmy za 20 kwacha czyli +-2$ ;) Ogólnie polecam bardzo - wodospady i Chobe zachwyciły :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 11 Lut 2017 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja bylem w pazdzierniku 2011 i bardzo polecam Rafting w Victoria Falls po rzece Zambezi, niesamowita frajda i niezapomniane wrazenia. :)
Przelot helikopterem byl rowniez fajny, ale nie tak spektakularny jak Rafting. Lecielo ze mna takie starsze malzenstwo i bali sie wsiasc, jak zobaczyli pilota o innym kolorze skory. :D
W Zimbabwe chcialbym rowniez polecic spacer z lwami.
Dodam, ze w Zimbabwe akceptowali EURO, ale byly przypadki, ze zadali taka sama sume jak w USD. ;)
Jak lecialem z LVI-JNB, to wymagane bylo szczepienie na zolta febre.

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 01 Sty 2018 22:23 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 6
Loty: 27
Kilometry: 125 081
Wybieram się pod koniec stycznia do Zambii/Zimbabwe/Botswany. W planie oczywiście wodospady, Mosi oa-Tunya, Chobe, Hwanga, może Kariba lub Kafue. Będę wdzięczna za wszelkie rady.
Zastanawia mnie czy możliwe jest zobaczenie choćby skrawka w miarę naturalnej Afryki, czegoś ciekawego poza utartymi szlakami - macie jakieś doświadczenia? W necie są głównie relacje z podróży dżipami, wycieczki z biurami podróży. A może ktoś jechał zwykłym autobusem z miejscowymi?
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 02 Sty 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
martwod napisał(a):
A może ktoś jechał zwykłym autobusem z miejscowymi?

Podroz lokalnymi autobusami w Zimbabwe czy Zambii raczej odradza sie turystom, z tego wzgledu ze sa w zlym stanie technicznym, przepelnione i lokasi podrozuja z dobytkiem np. kurami, a poza tym opoznienia zaprogramowane. ;)
Rozwaz transport pociagiem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Sty 2018 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Jak dla mnie w Zambii było ok typowo afrykańskie busy ale w mojej ocenie nie gorsze niż np w Gruzji w Zimbabwe chyba to nieco gorzej wygląda poza okolicami wodospadów ale my nie jechaliśmy w stronę Harare. Jakbym miał porównać oba miasteczka to VFA dużo bardziej nastawione na turystów w LVI jest spokojniej i jak dla mnie sympatyczniej ( bardziej klimatycznie). Co do Chobe jechaliśmy na jednodniową wycieczkę aby się zmieścić w warunkach wizy i z nami w aucie oraz na łódce była tylko jedna para więc spoko jakiś dzikich tłumów nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
martaa1 lubi ten post.
martaa1 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 02 Mar 2018 14:24 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 6
-- 02 Mar 2018 14:23 --

martwod napisał(a):
Wybieram się pod koniec stycznia do Zambii/Zimbabwe/Botswany. W planie oczywiście wodospady, Mosi oa-Tunya, Chobe, Hwanga, może Kariba lub Kafue. Będę wdzięczna za wszelkie rady.
Zastanawia mnie czy możliwe jest zobaczenie choćby skrawka w miarę naturalnej Afryki, czegoś ciekawego poza utartymi szlakami - macie jakieś doświadczenia? W necie są głównie relacje z podróży dżipami, wycieczki z biurami podróży. A może ktoś jechał zwykłym autobusem z miejscowymi?

Witam! I jak byłaś? jeśli tak to prosiłbym o jakieś świeże info bo za kilka dni lecę :) A może ktoś inny był niedawno i znalazł by czas na kilka minut rozmowy telefonicznej aby podzielić się informacjami?

-- 02 Mar 2018 14:24 --

chester0 napisał(a):
Kilka przydatnych wskazówek dla osób które na bazę wypadową wybiorą LVI- tanie busy na wodospady z centrum - po 5 kwacha za osobę z miejscowymi - busy ruszają z targu idąc główną ulicą mijamy fast food hungry lion i skręcamy w prawo zaraz za tą knajpą tam jakieś 50 metrów i najpierw po prawej mijamy taxi i już widać busy. Odjazd gdy wszystkie miejsca są zajęte my czekaliśmy jakieś 30 minut. Dojeżdżają one praktycznie pod sam park a dokładnie do osiedla/wioski obok wystarczy przejść przez tory kolejowe jakieś 50-100 m i już jest brama do parku. Podobnie wracamy za 5 kwacha z tego samego miejsca. Tanie taksówki na lotnisko za 20 kwacha można znaleźć idąc główną ulicą mijamy bank Barcleys i przy kolejnej przecznicy jest taki targ pod dachem dość spory po przeciwnej stronie ulicy stoją taksówki z których korzystają miejscowi - normalna cena dla turystów na lotnisko to 10 $. Trzeba się mocno targować gdy przylecieliśmy na lotnisku wytargowałem za 5$ - poczekałem aż wszyscy turyści pojadą zostało kilku taksiarzy i w końcu jeden się zdecydował. Na powrocie pojechaliśmy za 20 kwacha czyli +-2$ ;) Ogólnie polecam bardzo - wodospady i Chobe zachwyciły :)

Witaj. Można liczyć na jakieś info dodatkowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Mar 2018 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1587
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Byłem tylko po stronie Zimbabwe 10 dni temu. Co chcesz wiedzieć?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group