Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Mar 2018 22:47 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 6
igore napisał(a):
Byłem tylko po stronie Zimbabwe 10 dni temu. Co chcesz wiedzieć?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

No wszystko to co może się mi przydać. A głownie co tam byś polecił a co odradził. Wszelkie praktyczne wskazówki przyjmę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#42 PostWysłany: 03 Mar 2018 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4571
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
@igore trudne zadanie dostałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 03 Mar 2018 01:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22437
@semenPL polecam kupno przewodnika, przeczytanie go i stworzenie planu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Mar 2018 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1590
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Zwiedzanie wodospadów jest naprawdę proste. Z miasteczka Victoria Falls to jakieś 20 minut pieszo. Wstęp 30 USD. Weź ze sobą pelerynę przeciwdeszczową. Miej dolary i płać kartą wszędzie gdzie jest to możliwe. Zambijska strona kosztuje chyba 20 USD. Jeśli nie chcesz przedostać się do Zambii, możesz wejść na most, dostajesz karteczkę z pozwoleniem w budce granicznej. Kaza Visa jest dostępna. Kosztuje 50 USD i umożliwia wielokrotne przekraczanie granicy Zim/Zam i jednodniowy wjazd do Botswany, bez pozostawania tam na noc. My zrezygnowalismy, gdyż chcieliśmy zostać w Chobe dłużej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 03 Mar 2018 10:01 

Rejestracja: 28 Cze 2012
Posty: 47
Ja jak przekraczałem granice samochodem pomiędzy Botswana a Zimbabwe w 10.2017 nie chcieli mi sprzedać kazy.Mowili,ze nie ma i na kartce która wisiała na ścianie również nie było tej pozycji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 03 Mar 2018 10:19 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Widocznie był to okres, kiedy zabrakło im KAZA naklejek, było o tym głośno w sieci;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Mar 2018 10:54 

Rejestracja: 02 Mar 2018
Posty: 6
igore napisał(a):
Zwiedzanie wodospadów jest naprawdę proste. Z miasteczka Victoria Falls to jakieś 20 minut pieszo. Wstęp 30 USD. Weź ze sobą pelerynę przeciwdeszczową. Miej dolary i płać kartą wszędzie gdzie jest to możliwe. Zambijska strona kosztuje chyba 20 USD. Jeśli nie chcesz przedostać się do Zambii, możesz wejść na most, dostajesz karteczkę z pozwoleniem w budce granicznej. Kaza Visa jest dostępna. Kosztuje 50 USD i umożliwia wielokrotne przekraczanie granicy Zim/Zam i jednodniowy wjazd do Botswany, bez pozostawania tam na noc. My zrezygnowalismy, gdyż chcieliśmy zostać w Chobe dłużej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Dzięki za odpowiedź. O samych Wodospadach to sporo można znaleźć informacji. Ja właśnie chciałem podpytać raczej coś o parkach w Botswanie. Przylatuje do Livingstone i zastanawiam się czy lepiej zostać w Zambii czy zahaczyć też np o Chobe (dłużej niż jeden dzień). Można by liczyć na krótka rozmowę telefoniczną>?
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 03 Mar 2018 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1590
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Wciąż jestem w Zim. W Polsce we wtorek, możesz się wtedy odezwać. W Vic Falls i domyślam się, że w Livingstone podobnie, jest sporo biur, w których możesz zasięgnąć informacji co i jak, lub kupić wycieczkę. Ceny raczej wysokie. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 04 Mar 2018 21:11 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 6
Loty: 27
Kilometry: 125 081
Byłam! Same pozytywne wrażenia. Także z autobusów :-)
Praktycznie:
1. wycieczkę do Chobe można zorganizować samemu za ok. 40 USD (razem z safari i biletem do parku). Z LV pojechaliśmy niebieską taksówką (postój za Hungry Lion w prawo) za 4 USD od osoby do granicy. Prom kosztuje jakieś nieistotne grosze. Przez granicę przechodzimy błyskawicą, jeżeli deklarujemy, że wracamy jeszcze tego samego dnia. Taxi w Botswanie do Kasane - ok. 1 USD. W Kasane gdziekolwiek umawiamy safari - ok. 30 USD za ok. 3 godz. samochodem lub łodzią (bilet do parku w cenie). Chobe jest boskie! Naprawdę warto.
2. jeżeli nocujemy w Fawlty Towers w LV dojazd nad wodospady mamy za darmo. Na stronę Zimbabwe można przejść piechotą. Powrót - taksówki za torami, po wyjściu z parku, znacznie tańsze. Najtańszy choć ekstremalnie zapchany (też przygoda!) jest minibus - 5 kwacha - też odjeżdza z tego miejsca.
3. Zimbabwe wydało się nam ekstremalnie drogie. Do PN Hwange pojechaliśmy - a jakże - miejscowym autobusem za ok. 10 USD. Park fajny, duży, bez tłumów turystów (zasadniczo w ogóle bez turystów) choć Chobe podobało mi się bardziej. Ale to subiektywna ocena.
4. Generalnie autobusy w Zambii i Zimbabwe bardzo wygodne i kursują dosyć punktualnie. Niestety - nie wszędzie. Minibusy to już dosyć ekstremalne przeżycie. Ale moim zdaniem - warto doświadczyć :-)
5. W Zambii polecam wyprawę nad Jezioro Kariba. My byliśmy w zupełnie niepopularnym Sinazongwe. Dojazd dosyć skomplikowany, ale dużo bliżej z LV niż do turystycznej Siavongi. Było pusto, egzotycznie, sielsko, pięknie i niesłychanie przyjaźnie.

Na dniach wrzucę na f4f bardziej szczegółową relację. Postaram się zebrać trochę praktycznych informacji.



semenPL napisał(a):
-- 02 Mar 2018 14:23 --

martwod napisał(a):
Wybieram się pod koniec stycznia do Zambii/Zimbabwe/Botswany. W planie oczywiście wodospady, Mosi oa-Tunya, Chobe, Hwanga, może Kariba lub Kafue. Będę wdzięczna za wszelkie rady.
Zastanawia mnie czy możliwe jest zobaczenie choćby skrawka w miarę naturalnej Afryki, czegoś ciekawego poza utartymi szlakami - macie jakieś doświadczenia? W necie są głównie relacje z podróży dżipami, wycieczki z biurami podróży. A może ktoś jechał zwykłym autobusem z miejscowymi?

Witam! I jak byłaś? jeśli tak to prosiłbym o jakieś świeże info bo za kilka dni lecę :) A może ktoś inny był niedawno i znalazł by czas na kilka minut rozmowy telefonicznej aby podzielić się informacjami?

-- 02 Mar 2018 14:24 --

chester0 napisał(a):
Kilka przydatnych wskazówek dla osób które na bazę wypadową wybiorą LVI- tanie busy na wodospady z centrum - po 5 kwacha za osobę z miejscowymi - busy ruszają z targu idąc główną ulicą mijamy fast food hungry lion i skręcamy w prawo zaraz za tą knajpą tam jakieś 50 metrów i najpierw po prawej mijamy taxi i już widać busy. Odjazd gdy wszystkie miejsca są zajęte my czekaliśmy jakieś 30 minut. Dojeżdżają one praktycznie pod sam park a dokładnie do osiedla/wioski obok wystarczy przejść przez tory kolejowe jakieś 50-100 m i już jest brama do parku. Podobnie wracamy za 5 kwacha z tego samego miejsca. Tanie taksówki na lotnisko za 20 kwacha można znaleźć idąc główną ulicą mijamy bank Barcleys i przy kolejnej przecznicy jest taki targ pod dachem dość spory po przeciwnej stronie ulicy stoją taksówki z których korzystają miejscowi - normalna cena dla turystów na lotnisko to 10 $. Trzeba się mocno targować gdy przylecieliśmy na lotnisku wytargowałem za 5$ - poczekałem aż wszyscy turyści pojadą zostało kilku taksiarzy i w końcu jeden się zdecydował. Na powrocie pojechaliśmy za 20 kwacha czyli +-2$ ;) Ogólnie polecam bardzo - wodospady i Chobe zachwyciły :)

Witaj. Można liczyć na jakieś info dodatkowe?
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 06 Mar 2018 23:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@martwod A skąd ta cena 30 USD za safari w Kasane?

Oficjalny cennik Chobe podaje 40 lub 50 USD (w zależności, czy auto, czy łódka) za 3-godzinne + opłata za wstęp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 06 Mar 2018 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1590
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Też jestem ciekaw. Sam wstęp do parku kosztuje ponad 10 USD, co oznacza,że trzygodzinny game drive kosztował Was mniej niz 18 USD. Hmmm...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Mar 2018 00:09 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 6
Loty: 27
Kilometry: 125 081
-- 06 Mar 2018 23:55 --

igore napisał(a):
Też jestem ciekaw. Sam wstęp do parku kosztuje ponad 10 USD, co oznacza,że trzygodzinny game drive kosztował Was mniej niz 18 USD. Hmmm...



Nie bardzo wiem, co powiedzieć - po prostu tyle płaciliśmy. I to dwukrotnie (jednego dnia za samochód, jednego za łódź). I to bez morderczego targowania. Generalnie, takie są moje doświadczenia, w Afryce każda cena jest możliwa. Nad jez. Kariba w jednej z lodge oficjalny cennik głosił, że nocleg w kilkuosobowym domku kosztuje 660 USD od osoby! Kiedy już ochłonęliśmy, zaraz obok, podobne warunki wytargowaliśmy za 17 USD. Plus śniadanie :-) No, Afryka.

-- 06 Mar 2018 23:59 --

A, i jeszcze dodam, że pierwszy raz zamawialiśmy to safari przez pośredniczkę w Zimbabwe. Od razu zaznaczyliśmy, że interesuje nas coś za 40 USD. Nie mrugnęła okiem. W cenie mieliśmy safari, bilet, transport łodzią przez granicę, transport z i do granicy oraz pewnie jakiś procent dla pośredniczki. Zapomnijcie o czymś takim jak oficjalna cena. Nie w Afryce.

-- 07 Mar 2018 00:09 --

Wrzuciłam trochę informacji na bloga. Może jutro uda mi się dorzucić drugą część. Mam nadzieję, że komuś się przyda. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 10 Gru 2018 12:15 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy waszym zdaniem jest możliwy jednodniowy trip z Livingstone do Chobe transportem publicznym? Tzn przejazd do granicy, prom, znalezienie kierowcy, z którym można wjechać do parku i powrót do Livingstone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Gru 2018 15:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
raczej niewykonalne - musiałbyś miec dużo szczęścia.
A skoro po stronie Botswany i tak chcesz jechać z prywatnym kierowcą, to jaka Ci różnica czy ktoś Cię podrzuci do granicy? Przynajmniej jest to jakoś ogarnięte, a koszty nieduże
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 10 Gru 2018 17:32 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Maxima o jakich wielkościach kosztów mówisz? Pewnie masz na myśli lokalne biuro podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Gru 2018 00:20 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
JONASZ napisał(a):
Czy waszym zdaniem jest możliwy jednodniowy trip z Livingstone do Chobe transportem publicznym? Tzn przejazd do granicy, prom, znalezienie kierowcy, z którym można wjechać do parku i powrót do Livingstone.


Zrobisz to za 160USD. W moim przypadku zeszli do 150USD ale było nas 6 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Gru 2018 11:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja płaciłem 240 USD za dwie osoby, czyli po 120 USD za łebka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Gru 2018 22:25 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
w styczniu 2017 płaciłam 125USD z odbiorem z hotelu w Zimbabwe, a powrotem do LVI
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 13 Gru 2018 21:50 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
To jest jednak dość spora różnica pomiędzy ceną, którą zapłacił Martwod organizując wyjazd na własną rękę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 14 Gru 2018 00:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Wbrew pozorom różnica nie jest tak wielka, bo wg jej relacji była na jednym safari (do wyboru jest łódką po rzece i jeepem po parku). W tej cenie masz oba + obiad i w zależności od operatora może też być śniadanie.
Więc cena na pewno niższa, ale też mniej dostajesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group