Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Maj 2018 09:38 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
To prawda z Ataną - też polecam, najlepiej w opcji wszystkie posiłki: pychota wszystko i z najwyższej półki. :)
Myśmy głównie korzystali z busów, czasem jakaś taksówka - i raz metro. A do reszty wystarczały busy :)
21 piętra nie doświadczyłem, choć prosiłem zarówno przy dokonywaniu rezerwacji jak i potem przy zameldowaniu o wyższe piętro - niestety dostało mi się 4 piętro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#62 PostWysłany: 09 Maj 2018 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
sanchopan napisał(a):
21 piętra nie doświadczyłem, choć prosiłem zarówno przy dokonywaniu rezerwacji jak i potem przy zameldowaniu o wyższe piętro - niestety dostało mi się 4 piętro.

Typowe, prawdopodobnie wyzsze pietra sa zarezerwowane dla innych kategorii cenowych. ;)
Gdyby zamowic suite to nie byloby problemu. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 09 Maj 2018 21:58 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ale ja właśnie wziąłem jeden z droższych pokoi Deluxe, a do tego pełne wyżywienie - więc to nie był pobyt-bieda.
Choć oczywiście z pewnością byli tacy, co wydali więcej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 09 Maj 2018 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@sanchopan, przy Deluxe nie ma gwarancji i inne pietra mogly byc juz zajete.
Jak sie zamawia suite to przewaznie sa wolne, nawet na wyzszych pietrach i taki hotel inaczej z Toba rozmawia. :D
Wydaje mi sie, ze wyzywienie nie odgrywa roli, dla klientow ze suite potrafia nawet zaoferowac sniadanie czy kolacje, mimo iz nie bylo wliczone w cene. :D
Dziwny ten Swiat!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 09 Maj 2018 23:19 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie przeczę, możliwe.
Może i zarezerwowałbym suitę, tyle że była TYLKO w opcji "tylko śniadanie", która była droższa od 3 posiłków w deluxe. A opcji pełnego wyżywienia nie było - przynajmniej na bookingu. Na stronie hotelu ceny były wyższe i też średni wybór.
Na dzisiaj jak sprawdzałem, to podobna opcja w suite wymagałaby dopłaty blisko 200 EUR (na Bookingu), więc płacić za widok (choć jest on cenny, nie przeczę) za 3 noce dodatkowe niemałe pieniądze, to... jednak wolę deluxe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 09 Maj 2018 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja znow pelnego wyzywienia w hotelach nie zamawiam, gdyz jest sie pozniej uwiazanym, wole wyprobowac rozne restauracje na miescie. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 09 Maj 2018 23:32 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ja czasem (nie zawsze) zamawiam: żona cały rok gotuje, to mamy - ona ulgę, a ja wygodę na czas pobytu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 09 Maj 2018 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@sanchopan, to Malzonka gotuje caly rok, a Ty nie???
Wracajac do tematu, wydaje mi sie ze zamiast zamawiac samego pelnego wyzywienia w hotelu, opcja ALL-INCL. moze okazac sie atrakcyjniejsza, ale pewnie zalezy kto co lubi. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Maj 2018 08:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Każdy robi co innego - to co robi najlepiej :)
Oczywiście, że opcja AI jest lepsza, przy czym po pierwsze nikt jej tam konkretnie i w tym czasie nie proponował, a po drugie... hmm… - akurat w Dubaju, gdzie w Atanie w ogóle nie ma alkoholu, to nie mam pojęcia, co można byłoby zyskać na opcji AI? Może jakieś lody czy ciastko pomiędzy posiłkami, ale to zbyteczne, bo i tak najedzeni chodziliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Maj 2018 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
sanchopan napisał(a):
nie mam pojęcia, co można byłoby zyskać na opcji AI?

@sanchopan, istnieja jeszcze drinki bezalkoholowe. :D
Definicja AI moze oznaczac nie tylko wyzywienie i bary z przekaskami pomiedzy posilkami, wliczone napoje bezalkolowe czy alkoholowe, ale rowniez wszelkie inne uslugi swiadczone przez hotel, np. bezplatnie korzystanie z calej infrastruktury hotelowej, jak np. fitness, sauna, tenis, mini-golf, materace i reczniki na plazy etc.
Poza tym hotele organizuja dla gosci wieczorne zabawy rozrywkowe, ale nie jestem pewien czy goscie bez doplaty AI moga w tych wszystkich zabawach uczestniczyc.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 11 Maj 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
sanchopan napisał(a):
To prawda z Ataną - też polecam, najlepiej w opcji wszystkie posiłki: pychota wszystko i z najwyższej półki. :)
Myśmy głównie korzystali z busów, czasem jakaś taksówka - i raz metro. A do reszty wystarczały busy :)
21 piętra nie doświadczyłem, choć prosiłem zarówno przy dokonywaniu rezerwacji jak i potem przy zameldowaniu o wyższe piętro - niestety dostało mi się 4 piętro.


Nie prosiłem o wysokie piętro i dlatego mocno byłem zdziwiony w momencie meldowania:) Nawet z recepcjonistą trochę się z tego śmialiśmy, pytał czy nie chcę zamienić na 5:)

A powiem szczerze, jak weszliśmy do pokoju (ok. 23.00), to widok z okna to było, jak uderzenie obuchem:)

Co do wyżywienia na wyjazdach - AI sprawdza się na tych typowo wakacyjnych. Na krótkich wypadach, kilkudniowych, zawsze rezerwuję tylko śniadania - obiady i kolacje staramy się jadać w lokalnych knajpach. W Atanie akurat tak się złożyło, że była świetna restauracja i wcale nie droga. Polecam.

[...]
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/


Ostatnio edytowany przez Roku, 11 Maj 2018 14:47, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 28 Wrz 2018 12:22 

Rejestracja: 28 Wrz 2018
Posty: 17
Witam. Chciałbym prosić osoby, które mieszkały w Atanie o kilka informacji:
- czy w pokojach są jakieś chłodziarki, czy napoje chłodzące trzeba pić w temperaturze pokojowej?
- jeśli chodzi o bezpłatne busy, to w jakie konkretnie miejsca można nimi dojechać (wiem, że m.in. do metra DIC, na plażę- ale nie nie wiem którą i czy tylko jedną, do Dubai Mall) i czy one kursują o ustalonych godzinach, czy na życzenie oraz jak to jest z drogą powrotną
- czy ktoś z Was wie, kiedy można spodziewać się "sprawdzenia" karty płatniczej. Nurtuje mnie to, ponieważ mam w systemie podaną kartę na której nie koniecznie non stop jest dostępne kilka tysięcy PLN. Jako że wyjazd mam dopiero za kilka miesięcy, chciałbym wiedzieć kiedy (na ile przed) mam "pilnować" założonej kwoty na koncie.
- i jeszcze jedna kwestia, nie dotycząca już hotelu. W jednym z postów z pobytu w 2017 roku ktoś napisał, że najlepszy kurs dolara, jaki udało mu się napotkać, to 3,47AED. Czy ktoś z będących w ostatnim czasie mógłby udzielić informacji na ten temat, bo coś mi ten kurs nie pasuje. Sądzę, że prędzej 3.67AED. Może to tylko pomyłka/literówka. Jaka jest prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 28 Wrz 2018 12:34 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
W pokojach są lodówki.
Busem mozesz dojechac do plazy . Przystanek jest koło Sheraton Jumeirah beach resort. Kursy są o ustalonych godzinach.
Ja płaciłem gotówką.KK słuzyła tylko gwarancji.
Kurs dolara może być inny każdego dnia , także informacja o aktualnym kursie raczej nic Tobie nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 28 Wrz 2018 12:55 

Rejestracja: 28 Wrz 2018
Posty: 17
-- 28 Wrz 2018 12:50 --

Dziękuję za odpowiedź. Jednak po za informacją o lodówkach, nie uzyskałem informacji na nurtujące mnie kwestie. Z odpowiedzi wynika, że busem hotelowym można dojechać na plażę. Z tego co jest napisane na stronie hotelu i na forach, wynika, że nie tylko na plażę. Chodziło mi więc o odpowiedź na pytanie dokąd jeszcze jeżdżą te busy, po za tym co można znaleźć na booking. Ponadto pytałem o to, kiedy, co ile kursują busy. Co do kursu dirhama, to w wielu miejscach jest napisane, że jest on stały (lub są minimalne wahania), tak więc...

-- 28 Wrz 2018 12:55 --

"...Kursy są o ustalonych godzinach"- przepraszam. Nie doczytałem tej informacji. Chciałbym jeszcze odnieść się do kwestii płatności za hotel. W moim pytaniu chodziło o blokadę środków na koncie, w celu weryfikacji karty. Kiedy, na ile przed przyjazdem można się spodziewać takiej blokady. Po prostu na karcie która służyła mi do złożenia zamówienia, a raczej na koncie nie zawsze mam 5000pln. Chciałbym uniknąć sytuacji, w której nie będą mogli zablokować chwilowo takiej kwoty i anulują moją rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 28 Wrz 2018 13:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Rezerwując przez Booking płaciłem kartą dopiero na miejscu - i tyle.
Co do busów: jest ich wiele, coś prawie 10 różnych miejsc, które odwiedzają (nie pamiętam ile, ale na pewno nie 2-3). Przy zameldowaniu dostajesz rozpiskę o której (mniej więcej) który bus gdzie jedzie, choć na miejsca oblegane (np. plaża albo Dubai Mall) często warto wybrać się wcześniej i przed hotelem stanąć do kolejki, bo nimi jeździ więcej osób. Tak samo rozpisane masz busy powrotne, choć np. wysiadając w centrum handlowym warto spytać jakiego numeru busa masz szukać z powrotem, bo wyglądają wszystkie tak samo, ale gdzie indziej jadą. Albo dopytać przy wsiadaniu :)
Generalnie choć hotel na uboczu, to bardzo dobrze tymi busami skomunikowany, jedynie gdzie nie można nimi dojechać to... do centrum. Ale to daleko a przejazd automatycznym metrem to też pewna atrakcja. No i na "Palmę" też nie da rady.
Jedzenie w Atanie pycha, czekolada jest 100% czekoladą a mięso wołowiną albo krabami (między innymi).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 28 Wrz 2018 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
@Piotr75 mi zablokowali kwotę na karcie o godzinie 18:00 w dniu przyjazdu. Meldowaliśmy się o 22:00. Wcześniej nic nie blokowali, a rezerwację robiłam bardzo wcześnie (6 miesięcy przed podróżą).
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 28 Wrz 2018 14:24 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
PatrycjaR napisał(a):
@Piotr75 mi zablokowali kwotę na karcie o godzinie 18:00 w dniu przyjazdu. Meldowaliśmy się o 22:00. Wcześniej nic nie blokowali, a rezerwację robiłam bardzo wcześnie (6 miesięcy przed podróżą).


Jak widać - różnie jest.
Ja przyjechałem do hotelu przed północą i nic nie było zablokowane. A może znaczenie ma fakt, że wcześniej informowałem hotel o późnej godzinie przybycia...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 28 Wrz 2018 14:50 

Rejestracja: 28 Wrz 2018
Posty: 17
Dziękuję Wam za szybką reakcję na moje pytania. Dopytuję o blokadę, dlatego, że w opiniach na booking, jest kilka wpisów osób z egzotycznych krajów, w których informują, że po przybyciu na miejsce dowiadywali się, że z uwagi na niemożność zablokowania płatności na karcie ich rezerwacje były anulowane. A przyjeżdżając do hotelu o 22.00, nie chciałbym otrzymać informacji, że nie mają dla mnie miejsca. Jeszcze raz wielkie dzięki za przekazane doświadczenia ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Wrz 2018 15:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Piotr75 napisał(a):
Dziękuję Wam za szybką reakcję na moje pytania. Dopytuję o blokadę, dlatego, że w opiniach na booking, jest kilka wpisów osób z egzotycznych krajów, w których informują, że po przybyciu na miejsce dowiadywali się, że z uwagi na niemożność zablokowania płatności na karcie ich rezerwacje były anulowane. A przyjeżdżając do hotelu o 22.00, nie chciałbym otrzymać informacji, że nie mają dla mnie miejsca. Jeszcze raz wielkie dzięki za przekazane doświadczenia ;-)


Ja bym napisał do hotelu, że przyjedziesz późno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 28 Wrz 2018 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
sanchopan napisał(a):
PatrycjaR napisał(a):
@Piotr75 mi zablokowali kwotę na karcie o godzinie 18:00 w dniu przyjazdu. Meldowaliśmy się o 22:00. Wcześniej nic nie blokowali, a rezerwację robiłam bardzo wcześnie (6 miesięcy przed podróżą).


Jak widać - różnie jest.
Ja przyjechałem do hotelu przed północą i nic nie było zablokowane. A może znaczenie ma fakt, że wcześniej informowałem hotel o późnej godzinie przybycia...?

Ja również ich informowałam o potencjalnej godzinie przybycia: między 22 a 23:00.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group