Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Paź 2017 18:36 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 12
Loty: 16
Kilometry: 19 894
Z tego co czytałam, hotel pobiera 200 AED kaucji, proszę o informację czy jest to prawdą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 23 Paź 2017 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Tak, pobierają 200 AED kaucji, zwrotne przy wymeldowaniu.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Paź 2017 12:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
PatrycjaR

Gotówką czy blokada na karcie?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lis 2017 15:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Paź 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
W moim przypadku była to gotówka.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Lis 2017 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Moja rada: jeżeli lecicie turystycznie i chcecie w miarę komfortowo podróżować metrem - poświęćcie te parę zł więcej i kupcie złotą kartę NOL. Masakra co się dzieje w godzinach szczytu :roll: W złotej klasie nie ma takiego tłoku jak w zwykłej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 04 Lis 2017 11:06 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
klonowiec
...i co ja potem zrobię z tą gotówką jak oddadzą dwie stówki? Na lotnisku chyba tylko wymienię...?
A swoją drogą - rozumiem, że za pokój a nie za osobę te 200, tak?
A godziny szczytu w Dubaju to tak jak w Europie czy jakieś inne?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lis 2017 15:13, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Lis 2017 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Nie rozumiem. Kupujesz kartę i wedle potrzeb ją doładowywujesz. Minimalny stan konta to 7.5 AED. Co do godzin szczytu to około 18-19 było ciasno i podróż musiałem odbyć na raty. Wysiadłem na jednej stacji - coraz gęściej i coraz trudniej wyjść - i poczekałem na luźniejszy pociąg (5 minut czekania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Lis 2017 11:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
klonowiec napisał(a):
Nie rozumiem. Kupujesz kartę i wedle potrzeb ją doładowywujesz.


O te dwie stówki to chodziło o kaucję w hotelu gotówką :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Lis 2017 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
@sanchopan za pokój - a co zrobisz z gotówką to już Twoja sprawa :) Kupić pamiątki, jedzenie czy wymienić na lotnisku... Albo po prostu zostawić, przyda się przy kolejnym wyjeździe.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Lis 2017 13:56 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
PatrycjaR

A nie wiesz czy jest możliwość blokady na karcie zrobić na okoliczność tejże kaucji?
Swoją drogą - hotel na bookingu podaje koszt taxi z lotniska na 180, w mailu piszą o 140, a kto był - to pisze o ok. 80-90 :) I bądź tu mądry... :)
O tą taksówkę pytam, bo jeśli ląduję o 21:20 i niby mam zapłacony hotel za pełną dobę, to byłoby nieźle zdążyć po długim locie na kolację (w sumie opłaconą już przecież), którą podają do 23-ciej. Ale czytając tutaj nie jestem taki pewien: sprawdzanie na lotnisku plus sam przejazd... :roll:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lis 2017 15:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Lis 2017 14:45 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Blokade spokonie mogą zrobić na karcie
DWC----> Atana Hotel jeśli złapiesz Ubera około 100 zł
Zwykłe taxi około 110-130 zł
Skoro masz kolację do 23 to bierz taryfę a wtedy zdążysz :) Jeśli masz tylko podręczny to w hotelu będziesz chwilę po 22
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Lis 2017 15:44 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 27
Jedziesz się najeść? :D
Dajcie spokój, nie wydawajcie kasy na taksówki. Autobus jedzie sprawnie. Hotel jest stosunkowo niedaleko ;)
Ja zawsze nocuje na Marinie i dojazd to ok. 50 min. Jeżeli masz już doładowaną kartę i nie latasz rozmieniając kasę, nie stoisz w kolejce do automatu z innymi towarzyszami podróży... Choć faktem jest, że nieraz kierowca autobusu czeka AŻ WSZYSCY kupią bilet, to opóźnia wyjazd. Ostatnim razem o około 20-30 min. byliśmy później.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Lis 2017 20:39 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
ladypompa13
tak, ale nie wiadomo ile czasu minie, zanim z lotniska wyjdę - jedni wychodzą bardzo szybko a inni wprost przeciwnie (pomijając kwestię punktualności lądowania). Jeszcze nawet nie sprawdzałem ile autobusem/metrem kosztuje dojazd akurat do Atany... - ktoś pamięta? :)
Czy jadę się najeść - no w sumie pełne wyżywienie wykupiłem, to głupio byłoby głodnym chodzić. :mrgreen:
A taxi można się targować?
Bo do Ubera pewnie transfer danych musiałbym mieć, co po przylocie byłoby pewnym utrudnieniem, a to nie UE...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lis 2017 15:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Lis 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Na lotnisku dwc masz wifi. Autobus mną tę wadę, że jeździ co godzinę i faktycznie możesz mieć problem zdążyć przed 23 do Atany. Dojazd komunikacją miejską 7.5 AED
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 04 Lis 2017 23:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Akna
Dzięki - to albo Uber albo Taxi, tym bardziej że zawsze kombinuję z dzieciakami komunikacją miejską (bo i na zwykłą taxi za dużo nas jest), to tym razem szybki wypad tylko z żoną to zaszaleję wyjątkowo :)
A ostatnio się tam dłużej czy krócej przebywa na samym lotnisku przed wyjściem (bez rejestrowego - chyba że wezmą i wsadzą mi podręczny do luku)?
Rozumiem, że czasy gdy pieczątka Izraela powodowała problemy w ZEA już minęły? :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lis 2017 15:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Lis 2017 13:43 

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 9
-- 06 Lis 2017 12:35 --

Autobus z lotniska czy do lotniska.

Autobus jedzie wolno. Po drugie wieczorem po przylocie wszyscy idą na ten autobus, każdy z bagażem. Bagaż może stać w "przedsionku" na środku autobusu bo walizki w korytarzu przy siedzeniu nie wolno mieć. Zreszta jest ciasno i nikt się nie przeciśnie. Także, wszystkie bagaże od ludzi były na środku jedne pod drugim i tworzyły wielką "kupę" moja walizka była przygnieciona przez 20 innych. Sutuację ratuje fakt, że teoretycznie większość ludzi wysiada na IBN Battuta.

Złota karta nie jest potrzebna. Nigdy jakoś nie na trafiłem na wielki ścisk w metrze. Jedynie więcej ludzi było w piątek czyli w dzień wolny. Jak ktoś chce, moze kupić złotą ale wg. mnie to zbędny wydatek.

Ceny taxi zawsze możecie sprawdzić na ich oficjalnej stronie. Jest tam kalkulator, który się sprawdza dokładnie. Z ATANY na lotnisko zapłaciłem około 80 Dirhamów czyli tyle ile wyliczył kalkulator.

-- 06 Lis 2017 12:43 --

Razem napisał(a):
Blokade spokonie mogą zrobić na karcie
DWC----> Atana Hotel jeśli złapiesz Ubera około 100 zł
Zwykłe taxi około 110-130 zł
Skoro masz kolację do 23 to bierz taryfę a wtedy zdążysz :) Jeśli masz tylko podręczny to w hotelu będziesz chwilę po 22


P.S. Skąd ta cena 110-130 za taksówkę? ja zapłaciłem, tak jak napisałem z 80 Dirhamów

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 111.08 KiB | Obejrzany 2296 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Lis 2017 14:24 

Rejestracja: 22 Lut 2017
Posty: 27
sanchopan napisał(a):
ladypompa13 napisał(a):
Jedziesz się najeść? :D
Dajcie spokój, nie wydawajcie kasy na taksówki. Autobus jedzie sprawnie. Hotel jest stosunkowo niedaleko ;)
Ja zawsze nocuje na Marinie i dojazd to ok. 50 min. Jeżeli masz już doładowaną kartę i nie latasz rozmieniając kasę, nie stoisz w kolejce do automatu z innymi towarzyszami podróży... Choć faktem jest, że nieraz kierowca autobusu czeka AŻ WSZYSCY kupią bilet, to opóźnia wyjazd. Ostatnim razem o około 20-30 min. byliśmy później.


No tak, ale nie wiadomo ile czasu minie, zanim z lotniska wyjdę - jedni wychodzą bardzo szybko a inni wprost przeciwnie (pomijając kwestię punktualności lądowania). Jeszcze nawet nie sprawdzałem ile autobusem/metrem kosztuje dojazd akurat do Atany... - ktoś pamięta? :)
Czy jadę się najeść - no w sumie pełne wyżywienie wykupiłem, to głupio byłoby głodnym chodzić. :mrgreen:
A taxi można się targować?
Bo do Ubera pewnie transfer danych musiałbym mieć, co po przylocie byłoby pewnym utrudnieniem z miejscową kartą, a to nie UE...



Ty się tam lepiej na starcie nie targuj, bo się tylko umęczysz z nimi. Pamiętaj, że taxi czy atrakcje takie jak pustynia organizują nie rdzenni mieszkańcy, tylko przejezdni, zwykli "naciągacze".
Fakt, na lotnisko minęło z 30 minut zanim się wydostałam. Nasz samolot był pełen. Spore kolejki. Skrupulatne sprawdzanie turystów na odprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Lis 2017 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
agaikris napisał(a):
Z tego co czytałam, hotel pobiera 200 AED kaucji, proszę o informację czy jest to prawdą.

Tak, to prawda, wczoraj zostawilem $50 w depozycie i dzis mi oddano.
Poza tym w hotelu musialem zaplacic dodatkowo taxe turystyczna w wysokosci 20 AED.

djdamm napisał(a):
Skąd ta cena 110-130 za taksówkę? ja zapłaciłem, tak jak napisałem z 80 Dirhamów

Wczoraj poznym wieczorem placilem za taxi z lotniska do downtown 82 AED, dzis podobna trasa na lotnisko kosztowala 55 AED.
Z lotniska jest drozej, gdyz doliczaja dodatkowa oplate, ok. 25 AED.

sanchopan napisał(a):
A taxi można się targować?

Nie jest to w dobrym tonie i z reguly nie funkcjonuje, taxi w porownaniu z innymi krajami nie sa drogie i taxowkarze oczekuja 5-10 AED napiwku.
Nie spotkalem sie, aby mnie oszukano w Dubaju, ale zdarza sie ze taxowkarz nie ma wydac np. 2-3 AED.
Moze zdarzyc sie objazd, mowi sie ze w Dubaju powstaje codziennie nowa ulica i nowy hotel. :D
Oczywiscie, ze komunikacja miejska jest tansza, ale pochlania sporo czasu, szczegolnie jak sie leci tranzytem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Lis 2017 00:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzięki! Ja nie chcę a przede wszystkim nie lubię się targować (choć w niektórych krajach to norma i dziwne jest, jeśli ktoś się nie targuje). :)
Możesz potwierdzić czy można kartą w taxi zapłacić np. zwykłym electronem?
Dobrze wiedzieć, że zamiast 200 AED można 50 USD zapłacić kaucję w hotelu. Dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Lis 2017 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
sanchopan napisał(a):
Ja nie chcę a przede wszystkim nie lubię się targować (choć w niektórych krajach to norma i dziwne jest, jeśli ktoś się nie targuje). :)
Dziękuję! :)

@sanchopan, nie ma sptrawy. :)
Targowanie nie dotyczy pewnych sektorow, jak np. taxi, restauracje, centra handlowe typu Mall, duty-free na lotniskach, oplaty turystyczne i rzadowe oraz wszelkiego rodzaju kary, jak np. za przekroczenie szybkosci. ;)
Targowanie nalezy do dobrego tonu i jak najbardziej powinno sie stosowac jesli kupujemy w souk-u czy malych sklepikach.
Sa jednak wazne zasady, jesli sie targujemy, to zawsze grzecznie, bez wymuszania i nerwow, inaczej moze nie funkcjonowac.
Druga wazna rzecz, jesli wytargujemy cene koncowa to taka umowa jest wiazaca, zarowno dla sprzedawcy, jak i kupujacego, chyba ze chcemy zostac burakiem.
W Dubaju jest przyjete od lat, ze za taxi placi sie gotowka, zaokraglajac koncowke o kilka AED.
Kierowcy taxi, nie tak jak np. w Bahrajnie, to z reguly przyjezdni, biedni gastarbeiterzy.
Taki taxowkarz z Indii, czy Bangladeshu niewiele zarabia, niekiedy tylko 500-1000 AED miesiecznie, dlatego oczekuja napiwkow.
Cena ok. 2 zeta za km jest ustalana przez rzad i nie moze byc ani mniejsza ani wieksza.
Zbicie ceny oficjalnej oznaczaloby natychmiastowa utrate pracy i zakaz wjazdu do Emiratow.
Czy chcielibysmy pozbawic kierowce pracy, ktory z tego co zarobi potrafi utrzymac wieloosobowa rodzine w swoim kraju???
Przypuszczam, ze taki kierowca nie bedzie ryzykowal utrata pracy, poza tym licznik nalicza przejechane km, z ktorych musi sie pozniej rozliczyc.
Placi sie tylko za przejechane km, a nie za stanie w korkach, wyjatkiem jest zlecone czekanie przez klienta.
Jesli kierowca zapomnial wlaczyc taxometr to nic nie placimy.
Nie wszystkie korporacje akceptuja karty, dopiero od niedawna wprowadzaja system placenia kartami, zreszta jak wszedzie, nalezy wczesniej zapytac. ;)
Sa tez luxusowe taxi VIP, kolor czarny albo bialy, gdzie cena poczatkowa to 50 AED, a pozniej tylko 2 zeta za km.
Istnieje rowniez mozliwosc wynajecia taxi na okreslona liczbe godzin, ale tylko po Dubaju, wtedy km nie odgrywaja roli:
6 h 500 AED
12 h 800 AED
24 h 1000 AED
Jesli korporacja sie zgodzi, mozna sprobowac wynajac np. na 3h za 300 AED.
Ciekawa alternatywa, aby pozwiedzac Dubaj prywatnie. :)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 07 Lis 2017 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group