Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 486 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 16 Lut 2016 12:02 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
olajaw napisał(a):
Czytając Wasze opowieści zaświeciła mi się lampka w głowie i przypomniała jedna historia moich rodziców - sprzed ok. roku, więc nie taka stara:

Rodzice wracali z Warszawy do Płocka, zjechali z dwupasmówki-siódemki w Zakroczymiu i zatrzymali się na dotlenienie jak zwykle na tamtejszym Statoilu. Podszedł do nich Włoch, ładnie ubrany, akcent poprawny, wręcz idealny, przesympatyczny, początkowo mówił tylko po włosku, więc tata zawołał mamę, która kilka słów po włosku oprócz buongiorno zna, ale za chwilę okazało się, że w sumie to pan mówi nawet trochę i po polsku. Rodzice lekko podjarani, bo Włochów lubią-nie mają wyboru, bo jeden zięć jest Włochem :D Więc przedstawił swoją historię: jechał z jakichś targów do Modlina na lotnisko, na których większość swoich rzeczy posprzedawał, a został mu tylko agregat, jakaś piła elektryczna i coś jeszcze. Oczywiście nie może ich wziąć do samolotu, więc może po okazyjnej cenie sprzedać, a spieszy się bardzo, bo niedługo ma samolot do Italii. Wszystkie rzeczy firmowe, pokazywał papiery, nawet jakieś zestawienia, z których wynikało co sprzedał, a co mu zostało. Dość wiarygodny ogólnie. Pamiętam, że tata mówił, że agregat wart był ok.8 tys. a on chciał ze 2 czy 3tys. razem z piłą (choć co do cen mogę się trochę mylić, ale jakoś tak było mega okazyjnie). Tata chciał podjechać do bankomatu w Warszawie (miał kasę na koncie w mało popularnym banku), ale facet się nie zgodził, bo bardzo mu było spieszno na ten samolot.. Nawet rodzice dzwonili do nas czy byśmy nie mieli pożyczyć kasy, żeby tata wyjął z innej karty, ale akurat był koniec miesiąca, do matki boskiej pieniężnej jeszcze trochę, więc było dość sucho na koncie. No i dobrze, że tak to się skończyło. Jak rodzice mi opowiadali to jakoś nie mogłam uwierzyć w taką super okazję, ale tata mówił, że sprawdzał (znał się na rzeczy) i wszystko było ok - towary zapakowane, nowe, firmowe, z gwarancją, cud-miód-orzeszki. Teraz jak czytałam inne historie już jestem pewna, że to był kant. Obstawiam, że towary były podrabiane albo kradzione, ale raczej to drugie.
Może ktoś miał podobny przypadek?


Piły motorowe, agregaty to stały asortyment cyganów/w sensie oszustów/ przed Castoramą, Leroy itp.
Kiedyś taką piłę miał cygan przy drodze - machał nią i była włączona.... ......zastanawiałem się kto się przed nim zatrzyma? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#362 PostWysłany: 16 Lut 2016 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
No proszę pierwsze słyszę o takich sposobach ;) Może dlatego, że w Płocku od niedawna dopiero jest Leroy i jeszcze tam Cyganów nie zawiało :P

Na szczęście przy moich rodzicach "Włoch" nic nie odpalał i obyło się bez prezentacji :P
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 27 Maj 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
:arrow: viewtopic.php?f=1124&t=94830&p=769075#p769075

(With a spejszyl dedication to @namteH :) )
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#364 PostWysłany: 29 Maj 2016 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Vojtas napisał(a):
Ja zawsze, gdy nie chcę z kimś rozmawiać lub ktoś mi coś wciska mówię do niego spokojnie po polsku.
Zawsze działa :) Pomijając kraje typu Egipt ;)


Mnie jak ktos zaczepia, czy cos wciska odpowiadam po arabsku, niewazne gdzie jestem i mam swiety spokoj. ;)
Do tej pory wszedzie funkcjonowalo, oprocz Japonii.
De facto, w Egipcie zna mnie od razu praktycznie cala ulica i nikt do mnie wiecej nie podejdzie, ani nie bedzie probowal mi cos sprzedac na sile.:D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#365 PostWysłany: 29 Maj 2016 01:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
ej no co ty cccc, w Egipcie czy innych krajach muzulmanskich na zaczepki najlepiej popatrzec na kolesia
spod byka, wykrzywic gebe i powiedzic podniesionym glosem ich hab nix verstanden ! (tlumaczenie - nic nie zrozumialem :)
dziala jak kubel zimmej wody na arabski leb, nie dosc ze sie odpierdziela to jeszcze wszystko idze na konto Niemcow :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#366 PostWysłany: 29 Maj 2016 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@michcioj
Znam akurat niemiecki prawie tak dobrze jak polski, ale wtedy mogla by sie do mnie przyczepic jakas zagubiona Niemka i moglbym miec wiecej problemow niz z Arabami.;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
dusiu88 lubi ten post.
 
      
#367 PostWysłany: 29 Maj 2016 01:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
wiem ze znasz dlatego ci powiedzialem o tym sposobie, zarty na bok, ale w Egipcie to naprawde dziala :-)
jakos mimo wszystko uwazam, ze zagubiona Niemka to mniejsze zlo niz Arabowie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 29 Maj 2016 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
cccc napisał(a):
Mnie jak ktos zaczepia, czy cos wciska odpowiadam po arabsku, niewazne gdzie jestem i mam swiety spokoj. ;)

Nie potwierdzam tej metody. Kiedy na zaczepki po arabsku w Maroku odpowiedziałem po arabsku, od razu za mną ruszyła cała zgraja z pytaniami skąd znam arabski i co jeszcze potrafię mówić.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#369 PostWysłany: 29 Maj 2016 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@krasnal

Musisz mowic ze jestes Arabem i wtedy funkcjonuje. ;)
Staraj "Ciebie" powiedziec zdecydowanie i szybko, aby nie wyczuli akcentu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#370 PostWysłany: 29 Maj 2016 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Mówiłem im, że jestem z Mauretanii i mieszkam w Nawakszucie, ale jakoś się nie nabierali :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#371 PostWysłany: 29 Maj 2016 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kolor twojej skory do Mauretanii im nie pasowal i pewnie zapomniales ubrac dlugie spodnie, albo generalnie byles ubrany jak turysta. :)
De facto, ja zawsze nosze dlugie spodnie w krajach arabskich.
Nastepnym razem sprobuj z Libanen. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#372 PostWysłany: 29 Maj 2016 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Naukę arabskiego musiałem przerwać po 3 miesiącach, więc nie poznałem nawet całego alfabetu, i znam jedynie kilka podstawowych słów i zwrotów (w tym tak przydatne w podróży słowa typu morwa). Siłą rzeczy konwersacja nie będzie zbyt długa :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#373 PostWysłany: 30 Maj 2016 02:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Powiem szczerze, ze czasami mam problemy zrozumiec Marokanczykow i Algierczykow.
Najlatwiej rozmawia mi sie z Arabami z Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej i Libanu. Egipt tez jest w miare OK.
Normalnie, to ja "mnie" tak nie wychylam, ale zdarzylo mi sie raz na lotnisku w Egipcie, zapytalem cos po arabsku jakiegos oficera i zleciala sie cala grupa innych oficerow. Przestraszylem sie, ze mnie zaaresztuja, a tu kazdy z nich chcial uscisnac mi reke. Podobalo im sie bardzo, ze znam w miare arabski. Powiedzieli, zebym nie stal w kolejce do odprawy paszportowej, tylko zaprowadzili mnie do przejscia dla dyplomotow. Od tamtej pory w niektorych krajach, jak sa jakies potezne kolejki, chodze przez przejscia dla dyplomatow i nie mialem problemow. ;)
Ostatnio brakuje mi praktyki, nie jezdze do tych krajow i zapominam slow, chociaz wypadalo by kiedys odnowic kontakty i odwiedzic moich dawnych kolezkow z Bahrajnu i Arabii Saudyjskiej, o ile mnie jeszcze pamietaja.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 30 Maj 2016 08:26 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
krasnal napisał(a):
Naukę arabskiego musiałem przerwać po 3 miesiącach, więc nie poznałem nawet całego alfabetu, i znam jedynie kilka podstawowych słów i zwrotów (w tym tak przydatne w podróży słowa typu morwa). Siłą rzeczy konwersacja nie będzie zbyt długa :)

jak jest po arabsku spier... ? powaznie pytam, ten zwrot by sie przydal.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#375 PostWysłany: 30 Maj 2016 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@cccc
Słuchaj, może wiesz jak załatwić audiencję u papieża?
W sierpniu będę przejazdem w Watykanie i może mógłbyś coś doradzić? W sumie nic wielkiego, żeby zszedł i strzelił sobie z nami foto.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#376 PostWysłany: 30 Maj 2016 10:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Podobno ;)
Ja szukam rad jak się nie dać oszukać dla laików, którzy nie są światowi i nie gadają w mauretanskich narzeczach; )

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#377 PostWysłany: 30 Maj 2016 10:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@namteH Gdzie słyszysz śpiew tam idź,. tam dobre serca mają. źli ludzie wierzaj mi,. Ci nigdy nie śpiewają. ” — J.W.Goethe.Jeśli zna ten aforyzm ,może wystarczy :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#378 PostWysłany: 30 Maj 2016 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Podobno ;)
Ja szukam rad jak się nie dać oszukać dla laików, którzy nie są światowi i nie gadają w mauretanskich narzeczach; )

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Abaja + hidżab (a jeszcze lepiej niqab), męża na front i Ciebie na pewno nikt nie oszuka. ;-)

A na poważnie - cytowałam już tu gdzieś artykuł, z którego wynikało, że tylko przebieranie się za tambylca nie zawsze oznacza zniżki czy łatwiejsze negocjacje, natomiast kilka podstawowych zwrotów i parę grzecznościowych słów potrafią zdziałać cuda. Cudzoziemcy mówiący w lokalnym języku to zawsze jakaś atrakcja. "Europa da się lubić", eks-poseł John Godson i takie tam.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#379 PostWysłany: 30 Maj 2016 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
namteH napisał(a):
@cccc
Słuchaj, może wiesz jak załatwić audiencję u papieża?
W sierpniu będę przejazdem w Watykanie i może mógłbyś coś doradzić? W sumie nic wielkiego, żeby zszedł i strzelił sobie z nami foto.


@namteH
Mam nadzieje, ze byles wiecej niz raz za granica. ;)
Czy na prawde uwazasz, ze tu arabski pomoze? :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#380 PostWysłany: 30 Maj 2016 11:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Kara napisał(a):
Japonka76 napisał(a):
Podobno ;)
Ja szukam rad jak się nie dać oszukać dla laików, którzy nie są światowi i nie gadają w mauretanskich narzeczach; )

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Abaja + hidżab (a jeszcze lepiej niqab), męża na front i Ciebie na pewno nikt nie oszuka. ;-)

spoko, dobry pomysl hidzab bo jak nie to bede cie zaczepiac i gapic sie na jak na kawal miecha.
taka ''kultura '' :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
dusiu88 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 486 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group