Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex

[ 479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 17 Kwi 2016 11:30 

Dzięki bardzo.

@olus - przeczytałem i w zasadzie od razu liczyłem na zmianę godzin lotu. Wolałem dopytać, bo użytkownicy forum mieli tu już różne pomysły/akcje, także to dla własnego spokoju.

A jak wyglądała u Was zmiana godzin lotu? Informację otrzymaliście dzień przed wylotem czy jakoś dużo wcześniej?

Jeszcze pytanie o opóźnienie lotu - jakie opóźnienie sprawia, że można ubiegać się o zwrot gotówki? No i w zasadzie jak dowiem się o spóźnionym locie, nie będąc na lotnisku?; P
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 17 Kwi 2016 13:34 

złoty
CRX2 napisał(a):
No i w zasadzie jak dowiem się o spóźnionym locie, nie będąc na lotnisku?; P

Jesteś rozbrajający
A od czego masz internet -
Wchodzisz na stronę lotniska w dacie wylotu i masz na żywo informacje o lotach i ich statusie :)
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 17 Kwi 2016 16:01 

miriam napisał(a):
Wchodzisz na stronę lotniska w dacie wylotu i masz na żywo informacje o lotach i ich statusie :)

To by miało sens, dzięki bardzo za info: )
 Relacje PM off
miriam lubi ten post.

#84 PostWysłany: 01 Sie 2016 09:47 

Daruj sobie, nic Ci z tego nie zostanie...

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 01 Sie 2016 09:52 

@dawcio882, https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... vice_fees/
"Opłata za ochronę miejsca Za lot, za pasażera 365,00 zł"
Potrąć zatem 3*2*365zł.

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 01 Sie 2016 10:04 

złoty
Bez ważnego powodu(np.leczenie szpitalne,zgon w rodzinie itp) nie ma szans na odzyskanie nawet ułamka kosztów.Po prostu nie lecicie i bilety przepadają, nawet przepisanie ich na inną osobę jest prawie zawsze nieopłacalne.Musielibyście mieć wielkie szczęście i sytuacje, w której to Wizzair zmieniłby np.godziny waszych lotów wtedy zwrot by przysługiwał.
 Relacje PM off
mediolan lubi ten post.

#87 PostWysłany: 01 Sie 2016 10:16 
Awatar użytkownika

Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
1. nie rób nic nie przemyślanego
2 przeczytaj regulamin tam sa powody dla których możesz otrzymac zwrot - zwolnienie szpitalne miedzy innymi
3. łut szczescia i wizzair zmieni godz odlotu/przylotu
4. zawsze może polecieć ktoś, kto ma takie same dane jak Ty - imie i nazwisko
5. znajomosc z Prezesem wizzair załatwiła by sprawę z pewnością
 Relacje PM off
miriam lubi ten post.

#88 PostWysłany: 13 Sie 2016 09:56 

Witam. Poczytałem trochę w internecie na ten temat, i informacje są dość sprzeczne.
Zapytam więc, czy mogę cokolwiek w tej sytuacji zrobić.

Moja mama wykupiła bilet na przelot Warszawa Neapol na 19.08 i powrotny na ok 25.08.
Łączny koszt obu biletów to 648 zł.
Czy jest możliwość anulowania tego biletu i odzyskania jakichkolwiek środków ?
Czytałem, że za anulację ponosi się koszt 270 zł - ale czy jest to koszt za przelot w jedną stronę, czy całej rezerwacji ?
Ewentualnie, czy w grę wchodzi zmiana daty wylotu i wówczas bez względu na termin obowiązuje cena już zakupionego biletu, czy odbywa się to w formie dopłaty ? I o ile ewentualnie taki lot można przesunąć, są to raczej dni lub 1-2 miesiące, czy przykładowo nawet do 12 miesięcy ?
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 13 Sie 2016 10:05 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Opłata za anulację to 263 zł za lot, za pasażera.
Przy zmianie rezerwacji opłata manipulacyjna + różnica w cenie.
 Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 13 Sie 2016 12:56 

Czy ta różnica pomiędzy ceną biletu a kwotą 263 zł za lot (czyli jak rozumiem, przy bilecie w dwie strony jest ona pobierana 2 razy?) należy się każdemu, czy trzeba udokumentować brak możliwości wylotu jakimiś dokumentami ? Czytałem, że anulacje są możliwe w przypadku śmierci bliskiej osoby czy leczenia w szpitalu - ale odnosi się to do zwrotu pełnej kwoty, czy właśnie tej wspomnianej wcześniej różnicy ?
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 13 Sie 2016 15:50 

złoty
@squadraazzuri Różnica pomiędzy ceną biletu a kwotą 263 zł należy się po anulacji bez konieczności podawania i dokumentowania jej przyczyn ale dotyczy to sytuacji kiedy rezygnujesz na minimum 14 dni przed lotem . W twoim przypadku warunek ten nie będzie spełniony i koszt twojej anulacji to 2 x 351 PLN opłata za ochronę miejsca ,więc nie ma to sensu.Lepiej sprawdź czy zmiana terminu ma sens o ile ten na kogo jest bilet by na pewno poleciał,inaczej kombinuj z jakimś udokumentowanym powodem zdrowotnym lub przebolej stratę ;)
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 13 Sie 2016 19:51 

Czyli ogólnie słabo.
Ktoś z doświadczenia uzyskał zwrot na podstawie dokumentów medycznych ? Wymagane były dokumenty z leczenia, czy np. samo skierowanie do szpitala jest tu wystarczające ?

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 13 Sie 2016 20:04 
Awatar użytkownika

srebrny
poświeć cenne 5 min twojego życia i poczytaj
znajdziesz odpowiedz

#94 PostWysłany: 13 Sie 2016 20:07 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Mamy osobny wątek: wizzair-anulowanie-w-przypadku-smierci-lub-choroby,225,72054
 Relacje PM off  

#95 PostWysłany: 13 Sie 2016 21:20 

złoty
@squadraazzuri Spróbujcie ze skierowaniem do szpitala jak macie taką możliwość, nic już nie ma do stracenia a szansa odzyskania kasy spora.
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 15 Sie 2016 11:00 

Wygląda na to, że anulowanie lotu przedstawiając dokumenty medyczne to jedyne rozwiązanie.
Zmiana terminu lotu wiąże się także ze sporymi opłatami, do tego na październik (wtedy wchodziłby w grę lot) nie widzę żadnych dostępnych biletów na trasie Warszawa-Neapol (jedynie powrotne były dostępne) - ale to już chyba taniej wyszłoby kupić nowe.
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 15 Sie 2016 15:27 

miriam napisał(a):
@squadraazzuri Różnica pomiędzy ceną biletu a kwotą 263 zł należy się po anulacji bez konieczności podawania i dokumentowania jej przyczyn ale dotyczy to sytuacji kiedy rezygnujesz na minimum 14 dni przed lotem .

Mam jeszcze pytanie o ten termin mi. 14 dni przed wylotem. Czy ma tu jakieś znaczenie fakt, że bilety zakupione zostały 7 sierpnia, a więc już od momentu ich zakupu nie było szansy rezygnacji na 14 dni przed wylotem ? Czy w takiej sytuacji ten termin min. 14 dni przed wylotem ma zastosowanie ?
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 15 Sie 2016 15:59 

złoty
Data zakupu nie ma wpływu.Weź też pod uwagę,że nawet gdyby do lotu było ponad 14 dni to z zapłaconej kwoty chyba i tak by nic lub niewiele zostało bo nie wiadomo czy zwracają opłaty manipulacyjne,które są osobnym składnikiem .
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 15 Sie 2016 17:34 

Rozumiem. Pozostaje więc przedstawienie potwierdzenia od lekarza. Ponoć samo skierowanie od rodzinnego na przeprowadzenie zabiegu nie wystarczy, musi być to dokument ze szpitala z dokładną datą planowanego zabiegu. Jeśli ktoś wie z doświadczenia, że wystarczyło skierowanie od lekarza rodzinnego - prosiłbym dać znać.
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 15 Sie 2016 18:22 

złoty
Ze szpitala pewnie bardziej wiarygodne ale czy możliwe do uzyskania w tej sytuacji?Jak nie to warto spróbować z każdym bo innej szansy nie ma ,najwyżej nie uznają -trudno poniekąd przy takich rezerwacjach trzeba zawsze to brać pod uwagę ;)
 Relacje PM off  

[ 479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość