Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wiza i zasady wjazdowe - by @Nvjc 24/02/2024

Wizę wyrabiamy poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Standardowa e-visa pozwala na dwukrotny wjazd, jest ważna 30 dni od wjazdu i kosztuje 25$ w okresie od lipca do marca oraz 10$ od kwietnia do września. Są też wersje wielokrotnego wjazdu: roczna za 40$ i pięcioletnia za 80$, ale w tym przypadku łączny pobyt nie może wynosić więcej niż 180 dni rocznie.

O wizę 30-dniową można aplikować najwcześniej 30 dni przed datą wjazdu. Wjazd musi nastąpić w trzydziestodniowym okresie widocznym jako ważność ETA, natomiast 30 dni na pobyt liczone jest od daty pierwszego wjazdu.

W przypadku wyrobienia nowego paszportu, e-visa pozostaje ważna, ale należy mieć przy sobie stary paszport, na który wiza została wydana.

Problematyczne części wniosku wizowego

Wniosek można zapisać do późniejszej edycji, nie trzeba wypełniać go na raz. Warto zapisać numer wniosku, gdyby nas wyrzuciło w trakcie jego wypełniania. Z tym numerem można wrócić do jego edycji.

Do wniosku trzeba przygotować zdjęcie wizowe i zdjęcie paszportu.

Zdjęcie wizowe musi mieć format .jpg, minimum 10kb i maksimum 1mb oraz rozmiar 350x350 lub większy. Powinno być kwadratowe.

Zdjęcia strony paszportu z danymi musi być w formacie PDF i mieć minimum 10kb, a maksimum 300kb.

Na pewnym etapie należy wpisać kraje, w których było się w okresie ostatnich 10 lat. Nie ma informacji o limicie, ale przyjmuje max. 20 krajów, więc nie wpisujcie więcej, bo wykonacie niepotrzebną pracę, a wpisywać trzeba będzie od nowa.

Przechodzi płatność PayPalem. Nie trzeba logować się do konta, po prostu podaje się dane karty, ale pobiera dodatkową prowizję 3,5%.

Po otrzymaniu maila, że wiza została przyznana, należy wejść na stronę wizową w zakładkę „Check your Visa Status” i po wpisaniu danych ściągnąć wizę klikając w przycisk „Print Status”. Tylko ten plik ze zdjęciem jest akceptowany na lotniskach, jeśli wydrukujecie maila otrzymanego po przyznaniu wizy, i tak prawdopodobnie na lotnisku będziecie musieli szukać pliku na stronie wizowej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Sie 2016 11:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Trochę się robi off topic - może lepiej byłoby to gdzieś przenieść.
Jeżeli masz gdzie wypłacić wcześniej rupie, to lepiej mieć rupie, jeżeli nie to na lotnisku wymień trochę dolarów - tyle, żeby mieć na taksówkę + mały zapas.
Co do plaż i gotówki to bardzo indywidualna sprawa. My byliśmy na południu - głównie Palolem, później się chcieliśmy trochę przenieść, pojechaliśmy do Agondy, ale... po jednym dniu wróciliśmy do Palolem - nam bardziej pasowało i było trochę taniej.
Ja pierwszy nocleg w Palolem sobie zarezerwowałem, bo obawiałem się, że jak dojadę tam późno (ok. 20) to ciężko będzie czegoś szukać - to był błąd - da się znaleźć bez problemu nawet o tej godzinie. Byliśmy w listopadzie, za domek na plaży płaciliśmy 600rupii za noc - negocjacje zaczynało się od ok. 1000. Domek był bez luksusów, ale nam wystarczał. Jeżeli chodzi o ilość gotówki to... nie jestem pewny czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że nam wychodziło ok. 2000 rupii za dobę za dwie osoby (domek, 3 posiłki na plaży, jakieś browary, drinki, soki, napoje, trochę pamiątek dla znajomych, herbaty, przyprawy itd.)

Porównując Agondę i Palolem, to ta druga jest zdecydowanie bardziej żywa, ale mi jako zupełnie nieimprezowej osobie zupełnie to nie przeszkadzało, ludzi na plaży i tka było bardzo mało (aczkolwiek listopad to początek sezonu, więc może w szczycie jest zupełnie inaczej)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#42 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:47 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
przedwczoraj klepalem wize online. dzis przyszla. niecale 72 godz tak jak napisali. cena 50$. wazna na 30 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 30 Sie 2016 22:14 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 21
Hej,

ile trwa odbiór wizy na lotnisku w Bombaju? Czy to okienko jest czynne całą dobę?

Przylatujemy o 4 rano i chcę kupić lot na 7:25 do Delhi, i zastanawiam się czy zdążę w tym czasie odebrać bagaż, wizę i odprawić się na lot (pewnie będzie to inny terminal). Podpowiecie coś? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 31 Sie 2016 15:27 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie wiem czy coś się zmieniło, ja byłem w listopadzie. Do okienka od e-visy z całego samolotu (lądowanie ok. 4-5 rano) były chyba z 4 osoby, więc praktycznie od ręki
Góra
 Profil Relacje PM off
enidvel uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 31 Sie 2016 21:30 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
to samo. ogromna kilkusetosobowa kolejka po wize n ormalna,a co ktorzy mieli online to kierowani do okienka z 3-4 osobami.

masz 3,25godz. - zdazysz wszsytko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Lis 2016 14:28 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 14
Sudoku napisał(a):
Mi w styczniu dolarowa Aliora nie przeszła.



U mnie kilka dni temu przeszła płatność kartą dolarową Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 09 Gru 2016 23:20 

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 4
Może głupie pytanie ale podpowiedzcie czy skan paszportów może być czarno-biały czy musi być kolorowy? To samo ad photo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Gru 2016 00:03 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Skan paszportów może być czarno-biały. Zdjęcia nie wiem, ja miałem kolorowe.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Candino lubi ten post.
Candino uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 10 Sty 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Mam pytanko bo trochę się skołowałem.

Wypełniłem formularz wizowy na stronie https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html

Po zakończeniu dostałem Application Id - w tej chwili status jest następujący:

Dear TOMASZ ........................,

Your Application has been successfully received with the following details.
Application ID :- POLW000......
Passport No :- .................
Application Status :- Under Process

Czy tak piszecie w ciągu 72 godzin sprawa jest potwierdzona i dostaję promesę wizową z którą idę do okienka e-wizy na lotnisku w Bombaju ?

Czy w związku z tym firma BLS nie bierze udziału w obsłudze wizy ?

No i najważniejsze - kiedy płacę za wizę ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Sty 2017 12:19 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Opłatę robisz teraz, Masz zakładkę verify payment/pay visa fee.
Później już tylko drukujesz, lecisz i w Bombaju idziesz do okienka e visa/ visa on arrival

//Tak jeszcze żeby się upewnić. Wypełniłeś wniosek o e visę tutaj: https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html a nie regular visa application?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 10 Sty 2017 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
O kurdę - spieprzyłem i wypełniłem formularz na Regular Visa Aplication - stąd brak płatności. :evil:
Ciekawe czy nie będzie jakiejś kolizji jak teraz wypełnię wniosek o e-wizę ? :?:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Sty 2017 13:07 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie sprawdzałem tego osobiście, ale nie wydaje mi się, żeby robiło to jakieś większe problemy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Sty 2017 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ufff, udało mi się przebrnąć przez e-wizę ale nie jest to proste chociażby ze względu na niestabilność strony.

Dla potomnych pozostawiam uwagi:

- skan paszportu musi być w pdf i ważyć do 300 kB - ile ja się nacudowałem przy drukarce żeby wypluła coś <300 kB
- zdjęcie musi mieć min. 350 x 350 pix bo mniejsze się nie załaduje a z kolei jak jest za duże to też niedobrze - przygotujcie sobie je zawczasu w pliku.
- płatność przeszła dopiero za 3 próbą: Visa z Mbanku (debetowa) i Mastercard z Citi (kredytowa) nie przeszły, przeszła dopiero karta Mastercard z Ikei (kredytowa)
- wiza kosztuje 48 USD, w moim przypadku doliczyło 1,08 USD prowizji - ile wyjdzie po przewalutowaniu jeszcze nie wiem.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Sty 2017 14:40 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Z płatnościami to chyba jakaś loteria, chyba nie da się jasno określić która karta zadziała.

Ze zdjęciem, kiedyś nie miałem problemu, ostatnio żonie pomagałem z wnioskiem, to zdjęcie w dobrym rozmiarze zwężało, rozszerzyłem, żeby po zwężeniu było dobrze, ale wtedy nie zwężało, ostatecznie dodałem zdjęcie którego połowa to był dorobiony przeze mnie biały pasek i zadziałało dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Sty 2017 14:41 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Ile trwa wyrobienie i ile przed wyjazdem można aplikować.
Mam wyjazd koniec marca. Mogę juz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Sty 2017 15:07 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Tu masz szczegóły:

Cytuj:
apply online minimum 4 days in advance of the date of arrival with a window of 30 days. Example : If you are applying on 1st Sept then applicant can select arrival date from 5th Sept to 4th Oct.


https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 11 Sty 2017 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
O wizę aplikowałem o 13-tej, o 2:17 w nocy dostałem 14 (!) jednakowych maili z powiadomieniem o przyznaniu wizy.
Czy ten dokument o nazwie Indian e-tourist visa (e- (z kodem QR) jest już ostatecznym dokumentem, który drukuję i pokazuję na lotnisku w Mumbaju ?
Niby jest to oczywiste, ale to Indie więc wolę się upewnić.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Sty 2017 15:32 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Tak, to wystarczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 17 Sty 2017 20:15 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 40
Loty: 12
Kilometry: 42 008
Takie głupie pytanie, przylatuję o 23.55 załóżmy 1 lutego, powinienem wpisać datę przyjazdu do Indii 1 luty, czy już 2 luty, bo wtedy dopiero podejdę do okienka po moją wizę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Sty 2017 20:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌raaafi‌ Chyba i tak i tak można.Ale zgodnie z prawdą to 1 II.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group