Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wiza i zasady wjazdowe - by @Nvjc 24/02/2024

Wizę wyrabiamy poprzez stronę https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Standardowa e-visa pozwala na dwukrotny wjazd, jest ważna 30 dni od wjazdu i kosztuje 25$ w okresie od lipca do marca oraz 10$ od kwietnia do września. Są też wersje wielokrotnego wjazdu: roczna za 40$ i pięcioletnia za 80$, ale w tym przypadku łączny pobyt nie może wynosić więcej niż 180 dni rocznie.

O wizę 30-dniową można aplikować najwcześniej 30 dni przed datą wjazdu. Wjazd musi nastąpić w trzydziestodniowym okresie widocznym jako ważność ETA, natomiast 30 dni na pobyt liczone jest od daty pierwszego wjazdu.

W przypadku wyrobienia nowego paszportu, e-visa pozostaje ważna, ale należy mieć przy sobie stary paszport, na który wiza została wydana.

Problematyczne części wniosku wizowego

Wniosek można zapisać do późniejszej edycji, nie trzeba wypełniać go na raz. Warto zapisać numer wniosku, gdyby nas wyrzuciło w trakcie jego wypełniania. Z tym numerem można wrócić do jego edycji.

Do wniosku trzeba przygotować zdjęcie wizowe i zdjęcie paszportu.

Zdjęcie wizowe musi mieć format .jpg, minimum 10kb i maksimum 1mb oraz rozmiar 350x350 lub większy. Powinno być kwadratowe.

Zdjęcia strony paszportu z danymi musi być w formacie PDF i mieć minimum 10kb, a maksimum 300kb.

Na pewnym etapie należy wpisać kraje, w których było się w okresie ostatnich 10 lat. Nie ma informacji o limicie, ale przyjmuje max. 20 krajów, więc nie wpisujcie więcej, bo wykonacie niepotrzebną pracę, a wpisywać trzeba będzie od nowa.

Przechodzi płatność PayPalem. Nie trzeba logować się do konta, po prostu podaje się dane karty, ale pobiera dodatkową prowizję 3,5%.

Po otrzymaniu maila, że wiza została przyznana, należy wejść na stronę wizową w zakładkę „Check your Visa Status” i po wpisaniu danych ściągnąć wizę klikając w przycisk „Print Status”. Tylko ten plik ze zdjęciem jest akceptowany na lotniskach, jeśli wydrukujecie maila otrzymanego po przyznaniu wizy, i tak prawdopodobnie na lotnisku będziecie musieli szukać pliku na stronie wizowej.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Sty 2016 16:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Udało mi się w końcu zapłacić, więc opiszę swoje doświadczenia, może się komuś przydadzą.

Zacząłem wypełnianie na Chrome, ale na którymś etapie strona się wysypała. Kontynuowałem na Mozilli i udało się doprowadzić aplikację do końca. Niestety płatności kredytówkami MC z Citi oraz Visa z Mbanku oraz dolarową debetówką z kantoru Alior nieudane. Płatność przeszła dopiero po użyciu walutowej Maestro z ING na Internet Explorer.
Taki zestaw zadziałał dwukrotnie.
Z uwagi na ograniczoną możliwość prób płatności (max 3 wg info na stronie, max 5 wg supportu, do którego pisałem), nie sprawdzałem, czy Maestro zadziałałaby na innej przeglądarce lub inna karta na IE.
Dają sobie do 72 godzin na decyzję, ale u mnie obie wizy były na mailu po kilkunastu godzinach.

Poniżej treść maila otrzymanego z supportu:

Cytuj:
We have been facing some technical glitches with our Bank’s Payment Gateway and some international cards are not being read.
We would request you to kindly make a fresh application once again after a span of 5 hours atleast and then pay.
In case you have already tried more than five times then you have to re do the entire application form once again as after trying five times the application gets locked permanently
Make sure you delete the browser history and cookies while doing so.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#22 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:27 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 6
Cześć,
planuje wyjazd do Indii w celach biznesowych, a stamtąd przelot na Sri Lankę w celach turystycznych i powrót poprzez Indie do Polski.

Jaką wizę powinienen wyrobić, aby móc wjechać dwukrotnie na teren Indii?

Czy w związku z częściowo biznesowym celem wyjazdu mogę ubiegać o wizę turystyczną? (procedury są prostsze dla turystycznej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
podobno byly projekty by na forum rozpatrywać/składać wnioski wizowe ale ambasady się w kocu nie zgodziły,szkoda
zatem nie pozostaje ci nic innego jak udac sie do
http://www.indembwarsaw.in/index.php/pl-PL/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Lut 2016 19:48 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
potyr90 napisał(a):
Cześć,
planuje wyjazd do Indii w celach biznesowych, a stamtąd przelot na Sri Lankę w celach turystycznych i powrót poprzez Indie do Polski.

Jaką wizę powinienen wyrobić, aby móc wjechać dwukrotnie na teren Indii?

Czy w związku z częściowo biznesowym celem wyjazdu mogę ubiegać o wizę turystyczną? (procedury są prostsze dla turystycznej).

Rok temu kolega wyrabiał biznesową i tranzytową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:37 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 47
Loty: 42
Kilometry: 153 039
Hej!
Będę starał się e-vizę i chciałem się dowiedzieć, czy nadal są kłopoty z płatnością za pomocą kart? :cry: Czy udało się komuś zapłacić za wizę za pomocą karty dolarowej kantoru Alior?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Kwi 2016 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
ja w zeszłym roku w listopadzie nie miałem żadnych problemów przy płatności kartą kredytową WIZZair z Raiffa
Góra
 Profil Relacje PM off
Grześ uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 19 Kwi 2016 13:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Mi w styczniu dolarowa Aliora nie przeszła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grześ uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 19 Kwi 2016 14:01 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 47
Loty: 42
Kilometry: 153 039
Sudoku napisał(a):
Mi w styczniu dolarowa Aliora nie przeszła.


Dzięki za informację - opcja $Alior byłaby dla mnie najlepsza...Będę próbował, ale obawiam się, że muszę przygotować się na inną kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Kwi 2016 14:10 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
miesiac temu placilem aliorem w zetach. przeszlo bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grześ uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 27 Lip 2016 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Z mojej strony - pod IE nie zadziałała ani karta USD Alior, ani debetówka T-mobile. Dopiero kredytówka z Citi pod firefoxem przeszła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Sie 2016 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Cześć, mam zamiar wybrać się do Goa, mam pytanie co do wizy, mój lot zaczynałby się w Warszawie>Berlin>Abu Dhabi>Mumbai>Goa
Teraz pytanie, jakiej wizy potrzebuje, ląduje w mumbaju z tym że później lece Air India do Goa, czy e-visa spełni to zadanie? Czy potrzebna jest normalna wiza turystyczna którą wyrabia się w ambasadzie? :) Powrót oczywiście taką samą drogą po 10 dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Sie 2016 20:21 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
wyrabiasz w Polsce online.
placisz 50 dolcow
dostajesz kwit i w BOM idziesz do okienka z kwitkiem ktory zamieniaja na wize.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Sie 2016 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Czyli wyrabiam e-vise, płacę 50$, drukuje papierek i daje go w Mumbaiu a oni zamieniają na wizę w paszporcie już, dobrze rozumiem?
Pytanie jeśli lece do Goa to taka wiza jest dalej akceptowana tak samo?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 10 Sie 2016 20:27, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Sie 2016 20:38 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
dokladnie. czy BOM czy GOI wsio ryba-wiza wazna.

poza tym bez papierka nie wylecisz z kraju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Sie 2016 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Czyli lecę z BOM do GOI i na tej samej wizie, tak jakby już loty wewnętrzne w Indiach, si? :)
Tak, to że nie wylecę bez wizy to zakładam już od początku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 10 Sie 2016 21:12 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Czy BOM czy GOI czy COK

To jeden kraj i jedna wiza potrzebna.

-- 10 Sie 2016 22:15 --

Byłem w marcu na Goa więc wiem dokładnie
Za miesiąc lecę do COK i też robię wizę online

Pamiętaj tylko aby za wcześnie nie zrobic- jest ważna 30dni od momentu wystawienia online
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciuras lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 10 Sie 2016 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Nie mogę wysyłać PW. Napiszesz może w skrócie jak wygląda pobyt w Goa? Jakieś must see, must have? Transport? Jaka najlepsza dzielnica na bungalow? Tubylcy? :) Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Sie 2016 21:43 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Indie to specyficzny kraj.jesli wiele nie podróżował es po Azji to możesz być zdziwiony. Na szczęście goa to czysty i bogaty region jak na indie.
Na lotnisku GOI w okienku kup przejazd taxi na wybraną plaze. Koszt 40zl około. Nie baw się w autobusy.
Ja byłem na wszystkich skuterem.
Jedna cześć goa to piękne spokojne plaze .druga to imprezowa.
Zależy co chcesz. Wpisz w Google np. Najpiękniejsze plaze goa i wybierz sobie na 2-3 dni. Później pojedz na plaze obok na 2 dni itd.
Poczytaj .popatrz.pomysl. wszędzie fajnie.

-- 10 Sie 2016 22:47 --

Spałem np

Rococo pelton i byłem zachwycony, ale podobno dziwny jestem...

Lub kawałek dalej

Arabian nights

-- 10 Sie 2016 22:50 --

Kup karte SIM i na Tripadvisor dajesz najciekawsze atrakcje w poblizu i jedziesz....ja zawsze tak robię.

Do karty sim musisz mieć zdjęcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciuras lubi ten post.
Maciuras uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 11 Sie 2016 08:50 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
I jeszcze taka uwaga, na lotnisku GOI dobrze jest już mieć dolary albo rupie. Bankomat niby jest, ale "nie działa". Ogólnie jest w części przeznaczonej dla odlotów. Próbowałem się dostać do niego po przylocie. Jeden ochroniarz powiedział, że spoko, poszedłem dalej, ale przed samym przejściem stał drugi, który mnie nie chciał przepuścić. Coś tam krzyczeli między sobą i ten pierwszy stwierdził, że pójdzie po kogoś kto ze mną tam będzie mógł iść, poszedł po... sprzątaczkę, ale ten drugi nadal nie chciał mnie przepuścić, ostatecznie stwierdził, że bankomat i tak nie działa. Ogólnie tak czy inaczej miałem dolary więc sobie poradziłem, tylko kurs wymiany niezbyt korzystny.
Góra
 Profil Relacje PM off
bugimen uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 11 Sie 2016 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2016
Posty: 5
Stawiać głównie na rupie? Jak z cenami w miejscowych knajpkach? Jaka jest optymalna ilość gotówki przy 9 noclegach? Która część Goa to imprezowa a która spokojniejsze plaże? :)

Dzięki za tyle informacji! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 261 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group