Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#761 PostWysłany: 22 Lis 2021 18:36 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Coś źle naklikałeś, tu jest ok: https://covidtestingdirect.com/approved ... -19-tests/

Cytuj:
Book Day 2 COVID-19 Test


Please note that your DAY 2 Test is compulsory for international arrivals who have had both vaccinations at least 14 days before travelling to the UK from a UK approved vaccination programme. You must book this before travelling to the UK. You will receive your Passenger Locator Number when you complete payment for your booking.

Please note that we update and add additional availability every day for both our test options across all of our test centres.
Góra
 Profil Relacje PM off
cz4444 lubi ten post.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#762 PostWysłany: 22 Lis 2021 19:07 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Terminy dopiero na marzec 2022? To jakas kpina...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lis 2021 00:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#763 PostWysłany: 22 Lis 2021 19:10 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Weź przeczytaj trochę ten temat, porozkminiaj i mniej nerwów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#764 PostWysłany: 23 Lis 2021 00:06 

Rejestracja: 04 Gru 2015
Posty: 35
Czytałem poprzednie wypowiedzi, ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania więc będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Jestem w gorącej wodzie kąpany i niewiele myśląc kupiłem bilety na lot do Liverpoolu z Paryża 11 grudnia i powrót 12 grudnia z Manchesteru do Paryża. Czytając poprzednie wypowiedzi zrozumiałem, że test jest wymagany. Pytanie tylko gdzie ja go mogę/muszę wykonać? Mogę w Manchesterze, czy muszę go wykonać w Liverpoolu? Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale przylot mam o 13:30, a powrót o 19:25

Pytanie numer dwa, czy taka podróż jest możliwa? Czy jest jakaś szansa przedostać się z Liverpoolu na lotnisko w Manchesterze? Czy będzie ciężko zważywszy na covid?

Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#765 PostWysłany: 23 Lis 2021 00:29 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Test sobie mozesz wykonac nawet w Newcastle jak chcesz (zakladam, ze jestes zaszczepiony). W Anglii nie ma zadnych ograniczen co do przemieszczania sie wiec nie za bardzo rozumiem ten punkt nt przejazdu z Liverpoolu do Manchesteru. Komunikacja publiczna tez dziala.
Góra
 Profil Relacje PM off
Radziiu uważa post za pomocny.
 
      
#766 PostWysłany: 23 Lis 2021 00:46 

Rejestracja: 04 Gru 2015
Posty: 35
lataczuk napisał(a):
Test sobie mozesz wykonac nawet w Newcastle jak chcesz (zakladam, ze jestes zaszczepiony). W Anglii nie ma zadnych ograniczen co do przemieszczania sie wiec nie za bardzo rozumiem ten punkt nt przejazdu z Liverpoolu do Manchesteru. Komunikacja publiczna tez dziala.

Tak, jestem zaszczepiony.

Wolałem dopytac o komuniakcje, dla pewności. Niestety nie nadążam za restrykcjami i nie wiedziałem czy komunikacja działa, czy nie.
Dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#767 PostWysłany: 23 Lis 2021 19:51 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Wlasnie wpadl mi w rece numer testu na ktorym wracalam do UK poczatkiem pazdziernika. Z ciekawosci wypelnilam PLF wpisujac ten numer ponownie i przeszlo bez problemu :) Dla weekendowych/jednodniowych turystow moze to byc jakies rozwiazanie, bo wydaje sie, ze mozna latac na tym samym numerze. Pomijam fakt, czy to zgodne z prawem.

BTW - od 16 listopada przy tranzycie airside zaszczepieni nie musza wypelniac PLF, czyli w zasadzie juz zupelnie nic nie musza. Wczesniej obozwiazywal PLF z opcja transit airside
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#768 PostWysłany: 24 Lis 2021 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Formularz PLF nie ma mechanizmu weryfikacji numeru testu, wiec możesz wpisac ten sam ponownie. Jak pisałam wcześniej, ktoś mogl wypelnic formularz i nie polecieć i dlatego używa tego samego numeru testu.

Ja kupiłam we wrześniu testy na dzień 2 i 8 i jak gdzieś pojadę, to mam zamiar wykorzystać ten z dnia 8 i użyć tego samego numeru w formularzu. Ale na razie ilość danych wymaganych przez różne państwa zniechęca mnie do podróży zagranicznych.

W gazetach piszą, ze moze zniosą w ogóle te testy od stycznia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#769 PostWysłany: 25 Lis 2021 21:43 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
TIT napisał(a):

BTW - od 16 listopada przy tranzycie airside zaszczepieni nie musza wypelniac PLF, czyli w zasadzie juz zupelnie nic nie musza. Wczesniej obozwiazywal PLF z opcja transit airside


Można prosić o źródło tej informacji? Znalazłem https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... gh-england i tam mówią o wypełnieniu formularza. Muszę przyznać, że mam wrażenie, że z formularzem jest coś nie tak i nie da się wybrać tego o czym piszą, ale w sumie coś wypadałoby pokazać na odprawie w Polsce jakby się czepiali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#770 PostWysłany: 25 Lis 2021 23:11 

Rejestracja: 25 Lis 2021
Posty: 2
-- 25 Lis 2021 22:56 --

Cześć,
Zapłaciłem 1Ł i dostałem numer zamówienia skłądający się tylko z 6 cyfr
CovidTestingDirect.com

To chyba nie działa, albo co ja źle robię?

NOT SUITABLE IF YOU ARE NOT CURRENTLY IN THE UK. TO GET YOUR PASSENGER LOCATOR FORM DETAILS YOU MUST FIRST COLLECT THIS TEST KIT IN THE UK. IF YOU NEED YOUR PASSENGER LOCATOR DETAILS RIGHT AWAY PLEASE CLICK HERE.

Pozdrawiam,

M

-- 25 Lis 2021 23:11 --

Jutro lecę na weekend i dostaję szału jak tanio zdobyć ten właściwy numer do PLF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#771 PostWysłany: 25 Lis 2021 23:59 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
adam1987 napisał(a):
TIT napisał(a):

BTW - od 16 listopada przy tranzycie airside zaszczepieni nie musza wypelniac PLF, czyli w zasadzie juz zupelnie nic nie musza. Wczesniej obozwiazywal PLF z opcja transit airside


Można prosić o źródło tej informacji? Znalazłem https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... gh-england i tam mówią o wypełnieniu formularza. Muszę przyznać, że mam wrażenie, że z formularzem jest coś nie tak i nie da się wybrać tego o czym piszą, ale w sumie coś wypadałoby pokazać na odprawie w Polsce jakby się czepiali.

@adam1987 tutaj
https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... de-transit

Airside transit
Airside transit is when you do not pass through UK border control. You remain ‘airside’ before you leave the UK on your connecting journey.

If you transit airside, you do not need to take a COVID-19 test before you travel to England if you:

qualify as fully vaccinated for travel to England
have not been in a red list country or territory in the 10 days before you arrive in England
If you do not qualify as fully vaccinated or you have been in a red list country, you need to take a COVID-19 test in the 3 days before you travel to England.

Check separate guidance to see if you qualify as fully vaccinated for travel to England.

You do not need to complete a passenger locator form before travel to England.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#772 PostWysłany: 26 Lis 2021 00:50 

Rejestracja: 25 Lis 2021
Posty: 2
ok.
Pisze się do tego dostawcy na stronie numer zamówienia swój mail i przesyłają kod.

Działa..
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#773 PostWysłany: 26 Lis 2021 06:48 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Chciałem tylko wspomnieć w tym wątku, dla przestrogi, bo sam byłem lekko zaskoczony że można natknąć się jeszcze na takie restrykcje.

Wylatując z STN byłem świadkiem sporej kłótni z managerem FR dziejącej się przy gate'cie obok mojego. Boardowali tam samolot do EIN. I do samolotu finalnie nie wsiadło około 20 osób. Wszyscy byli zaszczepieni z certyfikatami. Ale niestety, okazuje się że Holandia wpuszcza bezwarunkowo z certyfikatem szczepienia tylko przylatujących z UE.
Dla osób przylatujących z państw wysokiego ryzyka poza UE, takich jak obecnie Wielka Brytania, nadal potrzebny jest test.

Tak więc - sprawdzać dokładnie warunki wjazdowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#774 PostWysłany: 27 Lis 2021 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Kazdy przylatujacy do UK musi zrobic test PCR po przylocie I musi przebywac w izolacji az do wyniku testu.

Maski obowiazkowe w sklepach I transporcie publicznym.

Wszystko niby od teraz.
https://www.headforpoints.com/2021/11/2 ... ntsContent


Ostatnio edytowany przez LonDynia, 27 Lis 2021 19:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#775 PostWysłany: 27 Lis 2021 19:37 

Rejestracja: 26 Cze 2016
Posty: 41
Dramat. W środe rano miałem lecieć na derby Liverpoolu... Oby okazało się, że zaszczepieni nie muszą czekać na wynik testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#776 PostWysłany: 27 Lis 2021 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Z tego co rozumiem to kazdy musi czekac w izolacji az do wyniku testu.. wiec we teori nie mozesz ISC na mecz (chyba ze przylatujesz kilka dni wczesniej). W praktyce jest tak ze nikt nie bedzie zbytnio tego sprawdzal..
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#777 PostWysłany: 27 Lis 2021 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Wszystko brzmi dramatycznie, ale nawet jeśli faktycznie będą sprawdzać, czy się izoluje, to przypominam że rok temu kwarantanna zaczynała się następnego dnia po przylocie. Mając kod PLF za funta dalej jednodniówki powinny być ok, ale poczekajmy na rozwój wydarzeń i oficjalne wytyczne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#778 PostWysłany: 27 Lis 2021 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Jeśli przylatuję do Irlandii i jadę do Belfastu autobusem na kilka godzin mając szczepienie tez muszę mieć teraz już test PCR?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#779 PostWysłany: 28 Lis 2021 00:23 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jeszcze nawet nie wiadomo od kiedy to ma obowiazywać… co jest w sumie mega wkurzające.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#780 PostWysłany: 28 Lis 2021 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Podobno od poniedziałku, w każdym razie wprowadzili obowiązek masek w komunikacji i sklepach. Jestem na 24 godzinnym tranzycie i na razie nikt ode mnie nic nie chciał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group