Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#861 PostWysłany: 16 Gru 2021 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
Raczej nie będzie problemu bo na paszporcie masz już napisane, że to trzecia dawka, ale dla pewności można zrobić myk taki, że drukujesz dzisiaj i masz normalny paszport dwudawkowy wydrukowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#862 PostWysłany: 17 Gru 2021 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Dobra, potwierdźcie proszę dla pewności, bo nie chcę się wkopać,

podróż WAW-LTN-TFS - robię antygen, którego i tak potrzebuję wlatując do Hiszpanii z UK i na przesiadkę kilkugodzinną w UK też to wystarczy, nie muszę robić żadnych dodatkowych testów, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#863 PostWysłany: 17 Gru 2021 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
/edit

Robiłem w czwartek przesiadkę BER-STN-WMI. Test + PLF na stay+tranzyt.

W BER pani dokładnie obejrzała PLF, poprosiła o pokazanie przesiadki (BP), na głos liczyła czy jest mniej niż 24h (ja miałem 2h, więc nie sugerujcie się) i puściła na pokład.

Wszystko bezproblemowo.

W STN klasycznie nikt niczego nie chciał, e-gates wpuściły automatycznie.

ncn napisał(a):
Dobra, potwierdźcie proszę dla pewności, bo nie chcę się wkopać,

podróż WAW-LTN-TFS - robię antygen, którego i tak potrzebuję wlatując do Hiszpanii z UK i na przesiadkę kilkugodzinną w UK też to wystarczy, nie muszę robić żadnych dodatkowych testów, tak?


Tak, test antygen + PLF opcja "Stay in UK", w testach i self-isolation wybierasz "I am exempt" i "landside transit".

Dla swojego spokoju lepiej się odprawić przed pierwszym odcinkiem, aby pokazać obsłudze naziemnej BP na tranzyt.

To dotyczy UK, nie jestem na bieżąco z trasą UK->Hiszpania, a to się może zmienić bardzo dynamicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#864 PostWysłany: 18 Gru 2021 19:31 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
[FR] WRO-STN, przy check-in sprawdzano PLF i testy. W STN żadnych kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
 
      
#865 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tak jak mozna wejsc do marketu, wlozyc batonik do kieszeni I wyjsc? Mozna, mozna, na 99% nic sie nie stanie.
ALE jak sie cos stanie, wypadek samochodowy, uszczerbek na zdrowiu, zostaniesz okradziony.. to wtedy sie zaczna problemy, ubezpieczalnie nie wyplaca odszkodowania, policja zamiast pomóc przy kradziezy zrobi problemy ze sie mialo siedziec na kwarantanne.

Tu juz nie wnikam ze na chwile obecna testy/kwarantanny na wlot do UK są bez sensu, latwiej sie zarazic w UK w sklepie niz w samolocie/lotnisku czy tez obawiac sie wwozenia drewna (Omikrona) do lasu..
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#866 PostWysłany: 20 Gru 2021 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Kilka dni temu wrocilismy z kolejnego meczu.

Wyjazd znowu bezproblemowo poza jedną rzecza - babka na lotnisku w Liverpoolu jednej osobie kazała zrobic PCR na lotnisku z wynikiem do kilka godzin.

Spytala sie osoby kiedy zrobi PCR - znajomy ze jutro a wracalismy na nastepny dzien i wynikła niemała awantura na lotnisku.

Ostatecznie wyszlismy z lotniska i pojechalismy do hotelu :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
 
      
#867 PostWysłany: 21 Gru 2021 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
MagicDubs napisał(a):
babka na lotnisku


Border force? W którym momencie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#868 PostWysłany: 21 Gru 2021 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Tak, przy sprawdzaniu paszportu.

Szybko policzyła ze zabraknie Nam czasu na wynik testu PCR wysłany z hotelu, generalnie chcieli Nas zmusić do tego testu na lotnisku.

Wyszliśmy i olaliśmy temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#869 PostWysłany: 22 Gru 2021 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W przyszłości osoby zarażone koronawirusem będą mogły opuścić kwarantannę w Anglii po siedmiu zamiast dziesięciu dniach. Warunkiem tego jest to, że szybkie testy w szóstym i siódmym dniu są negatywne, jak ogłosił w środę rząd brytyjski. Ma to na celu ograniczenie awarii w systemie opieki zdrowotnej i innych branżach o znaczeniu systemowym. Nowe rozporządzenie powinno „zmniejszyć zakłócenia w codziennym życiu ludzi”, powiedział brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.

Według brytyjskiego urzędu zdrowia UKHSA, przepis ten powinien mieć podobny efekt ochronny jak standardowa dziesięciodniowa kwarantanna. Zaleca się, aby osoby dotknięte chorobą kontynuowały ograniczanie kontaktów po siódmym dniu i, jeśli to możliwe, pracowały z domu.
---
W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w ciągu jednego dnia zarejestrowano ponad 100 000 zakażeń koronawirusem. Pomimo niepokojącego rozwoju sytuacji premier Boris Johnson wykluczył dalsze zaostrzenie środków dotyczących koronawirusa dla większości Anglii w okresie świątecznym we wtorek. Rząd chce poczekać, aż pojawią się jasne dane, czy liczba przyjęć do szpitala wzrośnie wraz z gwałtownym wzrostem zakażeń.

https://www.rnd.de/gesundheit/corona-in ... utType=amp

December 22 (GMT)

Updates
106 122 new cases and 140 new deaths.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Gru 2021 14:23, edytowano w sumie 1 raz
2w1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#870 PostWysłany: 25 Gru 2021 12:17 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
ncn napisał(a):
Dobra, potwierdźcie proszę dla pewności, bo nie chcę się wkopać,

podróż WAW-LTN-TFS - robię antygen, którego i tak potrzebuję wlatując do Hiszpanii z UK i na przesiadkę kilkugodzinną w UK też to wystarczy, nie muszę robić żadnych dodatkowych testów, tak?

Siemka... Kiedy robisz ten odcinek? Czy już zrobiłeś ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#871 PostWysłany: 25 Gru 2021 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Musiałem odpuścić, bo cena lotu powrotnego nagle wystrzeliła w kosmos, ale z tego co się na ten dzień orientowałem, to antygen by wystarczył, nie wiem jak teraz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Razem uważa post za pomocny.
 
      
#872 PostWysłany: 26 Gru 2021 11:48 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Dzięki... Właśnie przymierzamy się do tej traski WAW-LTN-TFS . Bez szczepien, z testami. Trochę obaw jest bo Brytyjczycy do Hiszpanii od 1 grudnia ( tylko zaszczepieni + test ) Zastanawiamy się czy na Luton nie będą robić pod górę, jeśłi chodzi o wejście na pokład..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#873 PostWysłany: 26 Gru 2021 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
A to bez szczepień ja nie sprawdzałem jak jest, bo taka opcja mnie nie interesowała. To co pisałem, to był scenariusz dla całej grupy zaszczepionych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#874 PostWysłany: 26 Gru 2021 23:18 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dobry wieczór.
Bardzo proszę o pomoc, mam pytanie:lecąc z Wielkiej Brytanii na Kanary jako osoba w pełni zaszczepiona potrzebuję jeszcze dodatkowo test? Jeśli tak, to jaki/który? I na powrót do UK czy przed wylotem tez trzeba nie testować?, czy tylko trzeba ten test w drugim dniu?
Z góry dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#875 PostWysłany: 31 Gru 2021 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
British Airways wylot z BER do LCY, przy odprawie sprawdzali testy i plfy na lotnisku tylko paszport.
Z noszeniem masek a twarzy mniej więcej jak w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#876 PostWysłany: 03 Sty 2022 22:55 

Rejestracja: 26 Cze 2016
Posty: 41
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale przy podróży jednodniowej wystarczy zrobić test antygenowy przy wylocie z Polski i w UK jesteśmy bez kwarantanny + przy powrocie do Polski nie potrzebujemy testu, bo ważny jest test zrobiony przed wylotem? Wypełniam formularz o tranzyt, mam kartę pokładową, że rzeczywiście do 24h opuszczam UK.
Planuje polecieć do Londynu w niedziele rano i wrócić późnym wieczorem. Zrobiłbym na lotnisku w Polsce test antygenowy w dniu wylotu lub dzień wcześniej późnym wieczorem (wynik do 30-45min).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#877 PostWysłany: 03 Sty 2022 23:13 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
If you’re in England for less than 2 days, you still need to book and pay for a day 2 COVID-19 test. You must quarantine until you receive a negative test result, or until you leave England, whichever is sooner.
Góra
 Profil Relacje PM off
rllDNL lubi ten post.
 
      
#878 PostWysłany: 04 Sty 2022 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
@Aryan jeśli agent handlingowy wpuści Cię z takim "tranzytem" na pokład to tak. Przy czym to proszenie się o kłopoty. Ale jeśli naprawdę robisz tranzyt z/na inne lotniska, to wystarczy antygen na jednodniówkę.

Wg prawa podczas tranzytu nie możesz opuszczać lotniska, chyba że zmieniasz, to podróż direct, a nie z przerwą na London Eye i Big Bena. Oczywiście nikt tego nie sprawdza. Lądujesz w UK i w 90% nikt się Tobą nie interesuje przy tranzycie.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#879 PostWysłany: 05 Sty 2022 18:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Brejking Nius!

The PM confirms that pre-departure travel Covid tests to enter England from overseas will be scrapped from 04:00 on Friday.

He also says he is lifting the requirement to self-isolate on arrival in England until receiving a negative PCR test result.

Instead people can take a lateral flow test on day two - and if it's positive a further PCR test will be needed to identify any new variants, plus isolation as normal.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#880 PostWysłany: 05 Sty 2022 20:51 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
I Info ze strony:
https://www.gov.uk/guidance/travel-to-e ... s-covid-19
Cytuj:
From 4am Friday 7 January
If you qualify as fully vaccinated for travel to England, and you will arrive in England after 4am, Friday 7 January, you do not need to:
take a COVID-19 test before you travel to England
quarantine when you arrive in England

From 4am Sunday 9 January
If you qualify as fully vaccinated for travel to England, and you will arrive in England after 4am, Sunday 9 January, you can choose to take a lateral flow test instead of a PCR test after you arrive in England.
If you take a lateral flow test and test positive, you will need to self-isolate and take a free confirmatory PCR test.
You must book the test before you travel to England. You can book lateral flow tests from 4am Friday 7 January.
You cannot use a lateral flow test until after 4am, Sunday 9 January. Before 4am Sunday 9 January, you must use a PCR test after arrival.
The fully vaccinated rules also apply to children aged 17 and under, people taking part in an approved vaccine trial, and people who are unable to have a vaccination due to medical reasons.

Read more about who qualifies as fully vaccinated.
If you arrive in England before 4am, 7 January, you must follow the current rules for fully vaccinated people.
The rules for people who do not qualify as fully vaccinated for travel to England will remain the same.

.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group