Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 08 Lis 2021 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Możecie zrobić w dniu 0, ale jeśli wynik będzie pozytywny, to jesteście upupieni do wykonania potwierdzającego testu PCR (jeśli robicie antygen).

Ja bym w ogóle nie robił tego testu, jeśli wylatujecie w dniu 2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#702 PostWysłany: 08 Lis 2021 15:24 

Rejestracja: 27 Lis 2019
Posty: 11
@manyaky

ale musze zarezerwowac termin i gdzies to wpisac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 08 Lis 2021 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wg prawa wymagane jest tylko posiadanie testu przed wlotem do UK. Czyli teoretycznie jak juz kupiles, posiadasz ten numer testu ktory mozesz wpisac w Passenger Locator Form to wystarczy.
Teraz kwestia tego czy robic i kiedy zrobic ten test?
Ja bym zrobil ten test, zwlaszcza ze za niego zaplacilem, ale nie podczas dnia 0 - jak wspomniane wyzej - wyjdzie pozytyw i utkniesz w UK na 10 dni, ale zaraz przed wylotem - zwlaszcza ze rozumiem ze masz lot ze Stansted i tam tez jest ten test , wiec mozna sobie przy okazji zrobic i w PL bedziesz wiedzial czy fotki znajomym osobiscie pokazac czy lepiej przez whatsappa :)
W UK nikt sie nie czepi czy zrobilo sie ten test czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#704 PostWysłany: 08 Lis 2021 16:27 

Mam pytanie na temat tranzytu przez STN z Lanzarote do Wrocławia. Szukam cały czas taniego powrotu i jak dotąd w moim terminie za 46e znalazłem do BER. Jednak dojazd do Wrocławia to dodatkowy czas i jakieś 20e. Z przesiadką na STN wychodzi jakieś 35e i nawet krótszy czas powrotu. Czy jak na Lanzarote przed odlotem zrobie test, potem wypełnię formularz na przylot do Wielkiej Brytanii to normalnie bedę mógł przesiąśc sie w ciągu 4 godzin na lot do Wrocławia? Jest na STN strefa aby nie przechodzić powtórnego security ?
Góra
 PM off  
      
#705 PostWysłany: 08 Lis 2021 16:39 

Rejestracja: 27 Lis 2019
Posty: 11
LonDynia napisał(a):
Wg prawa wymagane jest tylko posiadanie testu przed wlotem do UK. Czyli teoretycznie jak juz kupiles, posiadasz ten numer testu ktory mozesz wpisac w Passenger Locator Form to wystarczy.
Teraz kwestia tego czy robic i kiedy zrobic ten test?
Ja bym zrobil ten test, zwlaszcza ze za niego zaplacilem, ale nie podczas dnia 0 - jak wspomniane wyzej - wyjdzie pozytyw i utkniesz w UK na 10 dni, ale zaraz przed wylotem - zwlaszcza ze rozumiem ze masz lot ze Stansted i tam tez jest ten test , wiec mozna sobie przy okazji zrobic i w PL bedziesz wiedzial czy fotki znajomym osobiscie pokazac czy lepiej przez whatsappa :)
W UK nikt sie nie czepi czy zrobilo sie ten test czy nie.



tak też kombinuję, mam nadzieje ze nikt sie nie dopie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#706 PostWysłany: 08 Lis 2021 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ostatnio leciałem piątek- niedziela i pechowo zgubiłem adres pod którym miałem zrobić test😐😏. Nikt w żadna stronę tego nie sprawdzał, PLF-u też nie. Za kilka dni lecę tranzytem (22 godz ) jw Anglii, okaże się czy ktoś coś będzie dociekał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#707 PostWysłany: 08 Lis 2021 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
@andrzejdz nie potrzebujesz robić testu na Lanzarocie. Chyba że jesteś niezaszczepiony.

W STN nie ma tranzytu. Weź biometryczny paszport, to zdążysz, o ile nie będzie opóźnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#708 PostWysłany: 08 Lis 2021 17:08 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Wiem że nie o tym jest wątek ale skoro @manyaky wymienił to może warto wspomnieć w tym miejscu że nie ma już opcji wjazdu do UK na dowodzie osobistym. A paszportów nie-biometrycznych w Europie chyba(?) też już nigdzie się nie wydaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#709 PostWysłany: 08 Lis 2021 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@2sqared jestem właśnie w Luton na tranzycie.
Bookuj najtańszy test w dowolnym terminie, wpisuj w PLFa i na spokojnie przylatuj. Nikt tego nie zweryfikuje- w Warszawie tylko szybkie spojrzenie czy mam plfa , bez weryfikacji zawartości, więc tym bardziej nie będą dochodzić na kiedy masz test.
Przy wylocie z Luton sprawdzanie dokumentów do kraju docelowego, ale nikt nie pyta gdzie byłeś, ile byłeś w UK itp itd. Tak więc przylatuj śmiało ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 08 Lis 2021 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
@NBE322 ogólnie można w UK korzystać na granicy z polskiego ID, który jest podpięty pod status osiedleńczy. Ale masz rację, raz że na 99% nie dotyczy to autora, a dwa że na pokład samolotu z ID nie wezmą. Więc i tak paszport konieczny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#711 PostWysłany: 08 Lis 2021 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
kubus95 napisał(a):
jestem właśnie w Luton na tranzycie

Kupowałeś test czy wpisałeś "transit" do PLF'a ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#712 PostWysłany: 09 Lis 2021 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@Hose kupowałem test kiedy jeszcze był potrzebny na tranzyt, a ostatecznie w formularzu wybrałem opcję airside transit
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 09 Lis 2021 15:39 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 21
Loty: 98
Kilometry: 201 165
Jestem niezaszczepiony i chcę skorzystać z tranzytu ze zmianą lotniska STN na LTN. Czy mogę skorzystać z opcji „landside”?
Jeżeli tak, co muszę zaznaczyć w formularzu pasażera? w którym do wyboru mam tylko trzy opcje (nie ma tam opcji tranzytu z przejściem przez strefę graniczną Wielkiej Brytanii).
-Stay in the UK
-Travel to the UK more than once within 48 hours, for example as a haulier or crew member
-Change flights in the UK within 24 hours, without going through UK border control

Czy lepiej wybrać opcję z przesiadką w STN? Zaznaczam że chciałbym na kilka godzin opuścić lotnisko, bo w tej opcji mam ponad 20h oczekiwania.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2021 16:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#714 PostWysłany: 09 Lis 2021 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Czy przesiadka na STN czy przejazd z STN->LTN to raczej bez roznicy - bo nie ma tam stref tranzytowych, teoretycznie musisz udac sie bezposredni z lotniska A na lotnisko B.
Tu wiecej info:
https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... gh-england

Jako niezaszczepiony musisz zrobic test na Covid-19 72h przed przylotem, badz taniej zaszczepic sie Johnsonem, to wtedy 150zl oszczedzasz (no i pewnosc ze polecisz - bo gdy wyjdzie Ci pozytywny , cala podróz do kosza).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#715 PostWysłany: 09 Lis 2021 17:38 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 21
Loty: 98
Kilometry: 201 165
No ok, a jeżeli będę zmieniał lotnisko, to którą opcję w formularzu wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 09 Lis 2021 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Z linka @LonDynia -
If you will be transiting landside through England you need to do the following when you complete your passenger locator form.

1. select ‘Stay in the UK’ under the Your travel plans section
2. reply ‘I will be travelling for an exempt reason’ to the question about whether you are required to self-isolate on arrival
3.select the Exemption options, and then select ‘Transit Exemption’


Czyli opcja pierwsza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#717 PostWysłany: 09 Lis 2021 18:35 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 10
Takie informacje ze strony https://covidtestingdirect.com/

Please check conditions before booking

Book Day 2 Lateral Flow Home Test £4.99
Must be collected, BEFORE DEPARTURE FROM UK at chosen venue
Must be ordered and collected before you leave the UK
Passenger Locator Number will be provided when you collect your test
We will be adding multiple locations in the coming weeks
We have 3000 £4.99 tests available every month
If our Click & Collect service does not suit what you need you can order our Home Kit to be delivered to a chosen address to fit in with your arrival. With our Home Tests you will also get your Passenger Locator Number right away with our Home Delivered Kit.


Home Delivered Kit jest chyba za 134 funty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#718 PostWysłany: 09 Lis 2021 19:33 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1025
niebieski
Czy ten PLF do Anglii mozna dopiero wypełnic 48 h przed podróżą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 09 Lis 2021 19:51 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 10
Tak.
Kiedy wypełnić ten formularz
Formularz ten należy wypełnić nie więcej niż 48 godzin przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii, należy jednak wziąć pod uwagę różnicę w strefie czasowej podczas planowanego wypełnienia.

Ważne: Jeśli Twoje plany podróży ulegną zmianie, co spowoduje nowy lot / podróż lub opóźnienie o ponad 24 godziny, musisz wypełnić nowy formularz lokalizacji pasażera. Jeśli tego nie zrobisz, możesz spotkać się z opóźnieniem po przybyciu do Wielkiej Brytanii.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#720 PostWysłany: 10 Lis 2021 20:07 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
W sobotę wróciłem z UK, dzisiaj dostałem taką niespodziankę:

Załącznik:
nhs.png
nhs.png [ 133.11 KiB | Obejrzany 327 razy ]


Formularza z linka nie da się wypełnić nie mając adresu zamieszkania w UK.
A swoją drogą zastanawiam się jak mnie wytropili. W grę wchodzi albo kontakt w samolocie, albo w hotelu, albo na którymś śniadaniu w hotelu, bo śniadania były w określonych slotach czasowych i wymagały rejestracji, albo na basenie hotelowym (podobnie sloty czasowe z rejestracją), albo zgłoszenia wysłane przez organizatora konferencji na której byłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group