Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 10 Lis 2021 21:33 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Najprawdopodobniej z PLF-a. Jezeli mialbys adres w UK to po wypelnieniu (jezeli jestes zaszczepiony) wyskoczyloby "you do NOT need to self isolate" i rekomendacja, zeby robic test PCR.

Mysle, ze spokojnie mozesz to olac. Ale przypomnienia beda przychodzic ;).
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#722 PostWysłany: 11 Lis 2021 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
E-mail/telefon z info, że opuściło się teren królestwa na pewno nie zaszkodzi. Nie ma co sobie robić problemów na przyszłość/spamu w telefonie i mailu od NHS.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#723 PostWysłany: 11 Lis 2021 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Sami zadzwonia za jakis czas jak im bedzie zalezalo i wtedy mozna ich wyslac na drzewo, mowiac, ze jestes poza UK. Po co samemu tracic czas i placic za to? Zreszta w PLF wpisuje sie date wyjazdu, wiec powinni miec to info, jesli zostalo wpisane.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#724 PostWysłany: 11 Lis 2021 17:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Zadzwonili dzisiaj z NHS.
Powiedziałem że jestem w Polsce , rozmówca stwierdził że to zamyka sprawę , bo ich jurysdykcja tu nie sięga. Pytał się jak się czuję, czy robiłem test , czy potrzebuję jakichś informacji i zalecał izolacje i zrobienie testu PCR.
Formularza nie muszę wypełniać.

Zastanawiam się co by było gdybym był jeszcze w UK - czy potwierdzenie szczepienia by wystarczyło,
czy musiałbym robić PCR + izolować się i jak to by ewentualnie miało wyglądać w przypadku pobytu w hotelu.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Lis 2021 00:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 11 Lis 2021 17:19 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Tak jak Ci wczesniej mowilem (przetestowane na mnie). Jak jestes zaszczepiony to formularz Ci "powie" "you DO NOT need to self isolate". Powie tez, ze rekomenduja zrobienie testu PCR i jak chce to moge sie poizolowac. Co ciekawe, wiadomosc dostalem 7 dni po domniemanej ekspozycji, wiec wiadomosc byla +/- ze jak chce sie poizolowac to przez 3 dni tylko bo licza od daty ekspozycji.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#726 PostWysłany: 13 Lis 2021 00:05 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Do kolegi co ze mną leciał też dzwonili . Dopytał się kiedy i gdzie miał miejsce kontakt i dostał odpowiedź że w locie do Anglii. Oznacza to że NHS przysłało zgłoszenie dopiero 10 dni od czasu ekspozycji.
Co ciekawe , dzieliła nas odległość kilkunastu rzędów , zatem albo wszystkie osoby w samolocie dostały taką informację, albo w samolocie było więcej zarażonych osób i obydwaj mieliśmy miejsca w ich pobliżu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 13 Lis 2021 16:30 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Wiem, że nikt mi niczego nie zagwarantuje ;) , ale: mam bilety do L (LTN) na piątek/niedzielę. I kusi to. ale test 2-day drogi na lotnisku, ponadto chyba przylot po godzinach otwarcia. Tanie testy sa na grudzień i to od 22. Tam trzeba chyba podać godzinę przylotu, nr lotu itp. Więc się trochę boję, jak to byłoby ;) .
Lot za tydzień. Alternatywa-strata biletu, taniego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 15 Lis 2021 13:06 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Był ktoś ostatnio w Londynie? Wybieram się piątek-sobota, nic się nie zmieniło, dalej wystarczy sam fakt wykupienia testu za śmieszne pieniądze, bez konieczności jego robienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 15 Lis 2021 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Pytanie jest czy jak się go nie zrobi to czy nie będą gonić/szukać itp. Chyba nie, ale obowiązek jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
hank uważa post za pomocny.
 
      
#730 PostWysłany: 15 Lis 2021 13:18 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Moja koleżanka pracuje w angielskiej firmie i mówiła że jej szef podróżuje regularnie , zawsze bierze testy do samodzielnego wykonania (unsupervised) i nigdy testu nie wykonał i że nikt tego nie sprawdza i że ważne jest kupienie testu i wpisanie jego numeru do formularza.

Ja wychodzę z założenia że lepiej zrobić, bo nikt nie zagwarantuje że nawet jeśli teraz nikt nie sprawdza to nie przypomni sobie o tym za kilka miesięcy, a kary są bardzo wysokie. Moja przygoda z mailem i telefonem z NHS świadczy, że sam system rejestracji kontaktów działa dość sprawnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
hank uważa post za pomocny.
 
      
#731 PostWysłany: 15 Lis 2021 13:24 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ogolnie jak sobie nie przypomna w ciagu 42 dni to juz potem raczej sobie nie przypomna:

The Home Office will hold your personal data for 42 days. It may be held longer where the law allows us to and where your details are being used for related work, such as ongoing enforcement action.

Ja tez wychodze z zalozenia, ze lepiej zrobic, ale jak ktos tu przyjezdza na 2 dni, to naprawde bym sie zbytnio nie przejmowal....
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
hank uważa post za pomocny.
 
      
#732 PostWysłany: 15 Lis 2021 13:27 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Robię w najbliższą sobotę jednodniówkę, więc przetrę trochę stary szlak :)
Góra
 Profil Relacje PM off
zbix lubi ten post.
 
      
#733 PostWysłany: 15 Lis 2021 14:05 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
paweł p napisał(a):
Ostatnio leciałem piątek- niedziela i pechowo zgubiłem adres pod którym miałem zrobić test😐😏. Nikt w żadna stronę tego nie sprawdzał, PLF-u też nie. Za kilka dni lecę tranzytem (22 godz ) jw Anglii, okaże się czy ktoś coś będzie dociekał.

I jak, zaliczyłeś ten tranzyt? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 15 Lis 2021 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
jeszcze nie, troszkę mi się daty pomyliły - jeszcze 2 tygodnie :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hank uważa post za pomocny.
 
      
#735 PostWysłany: 15 Lis 2021 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
paweł p napisał(a):
Pytanie jest czy jak się go nie zrobi to czy nie będą gonić/szukać itp. Chyba nie, ale obowiązek jest.

W przypadku opisanym przez @hank nie ma obowiązku. Było opisywane w temacie. Zgodnie z prawem wystarczy wykupić, nie trzeba wykonywać.
Góra
 Profil Relacje PM off
hank uważa post za pomocny.
 
      
#736 PostWysłany: 15 Lis 2021 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Oj sorki, faktycznie, wydawało mi się że było piątek- niedziela. Przy piątek -sobota to oczywiście jest tak jak piszesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hank uważa post za pomocny.
 
      
#737 PostWysłany: 16 Lis 2021 17:56 

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 38
W sobotę rano lecę na Stansted i potem w tym samym dniu wieczorem na Azory.
Z powrotem przylatuję w sobotę z Azorów na STN i następnego dnia do PL.
Jestem zaszczepiony.
Czy w powyższych sytuacjach muszę robić (bądź choćby kupować lub rezerwować) jakieś testy na COVID? czy wystarczy sam PLF?
Wydaje mi się że obejdzie się bez testów ale pytam bo wolałbym uniknąć jakichś niespodzianek w postaci niewpuszczenia do samolotu bądź na granicy (jako że na Stansted nie ma tranzytu więc trzeba przejść przez kontrolę paszportową).
Dzięki z góry za poradę/odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 16 Lis 2021 22:10 

Rejestracja: 13 Paź 2014
Posty: 2
Orientujecie się czy te testy za funta są nadal aktualne? Na stronie rządowej niby się pojawiają po zaznaczeniu PCR test. Lecę za niecałe 2 tygodnie na 1 nocleg do Londynu. Strona, którą tutaj podawano ma późniejsze terminy testów, szukałem więc innych ze portalu rządu UK. Jest tam taka: https://ct24.co.uk/products/ Na stronie znajduje się adnotacja, że testy za funta robi się osobiście w Peterborough. Mam nadzieje, że po wpisaniu danych prześlą ten numer potrzebny do lotu. Myślicie, że to będzie OK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 16 Lis 2021 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
@mbx przy swoich tranzytach bedac zaszczepionym nie musisz robic testow, jedynie wpisac w PLF transit - szczegoly na poprzednich stronach.

@ducati te firmy za £1 sie pojawiaja I znikaja, jak jest na rzadowej stronie I przy zakupie jest napisane ze dostaniesz nr do PLF to mozna smialo £1 ryzkowac. Lecac na jeden dzien - test w Peterborough w innych datach nie jest problemem, wazne byś numer testu otrzymal I wpisal w PLF.
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#740 PostWysłany: 17 Lis 2021 10:41 

Rejestracja: 11 Paź 2021
Posty: 4
Czy ktoś miał doświadczenia z CovidTestingDirect.com? Zamówiłem tam test, ale nie otrzymałem numeru referencyjnego. Test jest na koniec grudnia, ale lecę za tydzień. Co zrobić w takiej sytuacji?

Ogólnie wiele z tych firm sprzedających testy za funta ma zapis, że numer referencyjny dostanie się po odebraniu testu, co dla osób dopiero wybierających się do UK jest bez sensu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Lis 2021 17:10, edytowano w sumie 1 raz
https://www.fly4free.pl/forum/search.php?keywords=*TestingDirect*&terms=all&author=&tags=%5B%5D&tags_type=all&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group