Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 28 Lis 2021 07:41 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
lataczuk napisał(a):
Jeszcze nawet nie wiadomo od kiedy to ma obowiazywać… co jest w sumie mega wkurzające.


(Już) wiadomo:
After 04:00 Tuesday 30 November 2021 lateral flow tests will no longer be accepted and all travellers arriving into UK will be required to book and take COVID-19 PCR tests.

https://provide-journey-contact-details ... ce.gov.uk/
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#782 PostWysłany: 28 Lis 2021 09:05 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 872
niebieski
Aryan napisał(a):
Dramat. W środe rano miałem lecieć na derby Liverpoolu... Oby okazało się, że zaszczepieni nie muszą czekać na wynik testu.


Też się wybierałem na ten mecz, a następnego dnia Man United-Arsenal i w sobotę WHU-Chelsea tak więc masakra.
Jeden tydzień by wytrzymali z odpaleniem tego i bym się wyrobił.

Zasatanawiam się nad przylotem na jeden dzień tylko czy mnie przepuszczą jak zobaczą, że w PLF wracam tego samego dnia tak , że nie będę się izolował ? No i co powiedzieć na kontroli paszportowej bo ostatnio mnie pytali to powiedziałem, że przyjechałem na weekend.
Chyba, ze na Stansted można przejść na biometryczny paszport bez zbędnych pytań ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#783 PostWysłany: 28 Lis 2021 10:21 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
dyneck napisał(a):
Chyba, ze na Stansted można przejść na biometryczny paszport bez zbędnych pytań ?
18 listopada po wylądowaniu na STN normalnie automatyczne bramki na paszporty biometryczne - nikt o nic nie pyta.

Legion1 napisał(a):
Jeśli przylatuję do Irlandii i jadę do Belfastu autobusem na kilka godzin mając szczepienie tez muszę mieć teraz już test PCR?
W praktyce nie będzie żadnych kontroli, bo obowiązuje Common Travel Area w ramach którego dla osób które przez ostatnie 1̶4̶ 10 dni przebywały tylko w UK/Irlandii nie ma żadnych ograniczeń, wymogów testów ani obowiązkowych PLF'ów. I to na 99% się nie zmieni.
Dla osób które przez ostatnie 1̶4̶ 10 dni były poza Common Travel Area należy wypełnić PLF i spełnić wymogi.

Edit: poprawione - z "14 dni" na 10


Ostatnio edytowany przez NBE322, 28 Lis 2021 17:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#784 PostWysłany: 28 Lis 2021 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zmiany testów od wtorku:

"From 04:00 Tuesday 30 November 2021 testing and isolation requirements will change for all arrivals into the UK

If you are arriving into the UK after 04:00 Tuesday 30 November 2021 then please return to complete your Passenger Locator Form after 04:00 Monday 29 November as the system is currently being updated.

If you are arriving into the UK before 04:00 Tuesday 30 November 2021 please continue to complete your Passenger Locator Form now."

Masek jeszcze nie przywrócili. Powiedzieli, ze będą, ale ogłoszą to dopiero na początku tygodnia. A już było tak normalnie.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 28 Lis 2021 11:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#785 PostWysłany: 28 Lis 2021 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
dyneck napisał(a):
Zasatanawiam się nad przylotem na jeden dzień tylko czy mnie przepuszczą jak zobaczą, że w PLF wracam tego samego dnia tak , że nie będę się izolował ? ?

Mialem dokladnie taki sam plan na ten tydzien: przylot rano, wylot wieczorem. Na razie czytam i nie moge sie doczytac, jakie sa warunki takich jednodniowych wypadow...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#786 PostWysłany: 28 Lis 2021 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1867
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
NBE322 napisał(a):
dyneck napisał(a):
Chyba, ze na Stansted można przejść na biometryczny paszport bez zbędnych pytań ?
18 listopada po wylądowaniu na STN normalnie automatyczne bramki na paszporty biometryczne - nikt o nic nie pyta.

Legion1 napisał(a):
Jeśli przylatuję do Irlandii i jadę do Belfastu autobusem na kilka godzin mając szczepienie tez muszę mieć teraz już test PCR?
W praktyce nie będzie żadnych kontroli, bo obowiązuje Common Travel Area w ramach którego dla osób które przez ostatnie 14 dni przebywały tylko w UK/Irlandii nie ma żadnych ograniczeń, wymogów testów ani obowiązkowych PLF'ów. I to na 99% się nie zmieni.
Dla osób które przez ostatnie 14 dni były poza Common Travel Area należy wypełnić PLF i spełnić wymogi.


Czyli rozumiem, że jeśli przylatuję do Irlandii 03.12 wieczorem, a 04.12 z samego rana jadę do Belfastu to jest szansa, że będę mógł wjechać bez problemu czy jednak będę musiał w jakiś sposób udowodnić, że ostatnie 14 dni przebywałem w Irlandii?
Na jednym z portali informacyjnych pojawiła się też informacja, że test PCR trzeba będzie wykonać drugiego dnia pobytu, a nie od razu po przylocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#787 PostWysłany: 28 Lis 2021 16:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Legion1 napisał(a):
Czyli rozumiem, że jeśli przylatuję do Irlandii 03.12 wieczorem, a 04.12 z samego rana jadę do Belfastu to jest szansa, że będę mógł wjechać bez problemu czy jednak będę musiał w jakiś sposób udowodnić, że ostatnie 1̶4̶ 10 dni przebywałem w Irlandii?
Jadąc z Dublina do Belfastu nie ma żadnej kontroli granicznej. Nikt niczego nie będzie sprawdzał.
Ustawowo musisz mieć wypełniony PLF i spełnione warunki wjazdu, jeśli w ciągu 1̶4̶ 10 dni przed przyjazdem przebywałeś w państwach spoza Common Travel Area.

Legion1 napisał(a):
Na jednym z portali informacyjnych pojawiła się też informacja, że test PCR trzeba będzie wykonać drugiego dnia pobytu, a nie od razu po przylocie.
Zgadza się. Test nazywa się "Day 2" nie bez powodu ;) Wg. dotychczasowych przepisów w drugim dniu pobytu trzeba się przetestować (tańszym) testem Lateral Flow. Teraz najprawdopodobniej zmienią typ testu "Day 2" na (droższy) PCR, i dodadzą obowiązek izolowania się aż do momentu otrzymania wyniku.

Edit: poprawione - z 14 dni na 10 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#788 PostWysłany: 28 Lis 2021 18:09 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Renomowany i lubiany dostawca dobrych testów w dobrych cenach covidtestingdirect dodał trochę info na swojej stronie.

Magicznie upgradeują za darmo ich testy z Lateral Flow na PCR i twierdzą, że będzie można używać nadal tych samych PNR które już wystawili.

Z tych informacji można wysnuć podejrzenia, że brytyjski system PLFów / weryfikacji numerów PNR wykupionych testów może nie być zaktualizowany na tyle, aby rozpoznawać jaki dokładnie test wykupiliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#789 PostWysłany: 29 Lis 2021 08:40 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Przepraszam za post pod postem. Ale mamy nowe informacje, więc wrzucam:

Cytuj:
You can take the test any time from immediately after arrival in the UK to the end of the second full day after arrival.

Cytuj:
If your PCR test results are delayed, you must self-isolate until your test result is known or until day 14 after arrival, whichever is sooner.

Cytuj:
Anyone planning to leave the UK before the 10 days is up can do so, as long as they travel direct to the airport, port or international rail terminal. They are still required to pay for the PCR test.

Cytuj:
If you took a PCR test and the result is unclear, you self-isolate for 10 full days. You can choose to take another private test. If the result is negative, you can stop self-isolating.
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#790 PostWysłany: 29 Lis 2021 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1867
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@NBE322, a wiadomo coś w sprawie ewentualnego tranzytu? W Belfaście planuję być tylko kilka godzin i tego samego dnia wracać do Dublina. Można to traktować jako tranzyt?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#791 PostWysłany: 29 Lis 2021 09:47 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 872
niebieski
A ta izolacja to od kiedy się formalnie zaczyna bo jakoś trzeba z lotniska dotrzeć do miejsca docelowego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#792 PostWysłany: 29 Lis 2021 09:54 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
@Legion1 nie są w tym temacie jaśni. Osobiście to bym nie próbował argumentować że przejazd z Dublina do Dublina przez Belfast to jest tranzyt.

@dyneck od momentu dotarcia do miejsca odbywania kwarantanny. Jeśli z lotniska do miejsca odbywania kwarantanny jest tak daleko, że nie da się tam dojechać za jednym razem, można po drodze zrobić sobie nocleg. Jadąc do miejsca izolacji odradzają korzystania z transportu publicznego, jeśli jest to możliwe.
Wszystkie te przepisy pozostawiają moim zdaniem ciągle wiele pytań i pola do interpretacji....


Myślę, że w praktyce chodzi im o to, albo w każdym razie w praktyce osiągną to, że każdy kogo na to stać (lub: komu za to zapłaci pracodawca) zrobi sobie rapid PCR na lotnisku tuż po przylocie. I wtedy kwarantanny zasadniczo nie ma, bo wynik takiego testu będzie dostępny w momencie dojazdu do domu. A osób których nie stać na takie rozwiązanie w jakimś stopniu zniechęcą w ogóle od podróżowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#793 PostWysłany: 29 Lis 2021 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1867
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@NBE322 to już nie wiem sam czy jest sens próbować jechać busem do Belfastu bez testu PCR czy jednak gdzieś po drodze mogą go ode mnie wymagać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 29 Lis 2021 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
hank napisał(a):
paweł p napisał(a):
Ostatnio leciałem piątek- niedziela i pechowo zgubiłem adres pod którym miałem zrobić test😐😏. Nikt w żadna stronę tego nie sprawdzał, PLF-u też nie. Za kilka dni lecę tranzytem (22 godz ) jw Anglii, okaże się czy ktoś coś będzie dociekał.

I jak, zaliczyłeś ten tranzyt? :)

Co prawda sytuacja diametralnie się zmieniła, ale tak, zaliczyłem - nikt poza paszportem na granicy ode mnie nic nie chciał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#795 PostWysłany: 29 Lis 2021 10:51 

Rejestracja: 13 Paź 2014
Posty: 2
W ten weekend leciałem z Poznania do Londynu na 1 nocleg. PLF sprawdzali mi tylko w Poznaniu przed wejściem do samolotu i to pobieżnie bez skanowania. Test za funta przeszedł bez problemu. Na Stansted są tylko bramki paszportowe. Moja się nie otworzyła, więc poproszono mnie do celnika. Spytał po co i na jak długo przyleciałem i życzył udanego pobytu. W samolocie może 30-40% obłożenia w tą i z powrotem, więc nie ma sensu dopłacać by siedzieć koło siebie. W Londynie trochę mniej osób niż normalnie i olewane są maseczki. Tylko w metrze większość zakładała. PS Strajkiem metra nie trzeba się przejmować - po prostu zamiast co 2 minuty jeździło co 8-10 minut. Wygląda na to, że załapałem się na ostatni "luźniejszy" weekend pod względem covidowym. Ciekawe jak od jutra będą czepiać się tego testowania na drugi dzień i samoizolacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#796 PostWysłany: 29 Lis 2021 11:00 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Ducati napisał(a):
W Londynie trochę mniej osób niż normalnie i olewane są maseczki.

Byłeś w zeszły weekend w Londynie - wtedy nie obowiązywał obowiązek noszenia maseczek (ani wewnątrz ani na zewnątrz ani na lotniskach, ani w środkach transportu).
TFL niby ogłosiło że oni sami wymagają tego od swoich klientów jako warunek przewozu, ale nigdy tego nie egzekwowali. Prawnie w każdym razie obowiązku nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#797 PostWysłany: 29 Lis 2021 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Maseczki beda wymagane dopiero od jutra 30/11 w sklepach i komunikacji publicznej - ale nie restauracjach itp. Pewnie przez pierwszych pare dni bedzie to olewane - moze w wiekszych sklepach z ochroniarzem nie ale w mniejszych.. za kilka dni wróci do normy jak ludzie sie przyzwyczaja bo teraz w niektórych sklepach to czasami posród 50 osób bylem sam w maseczce :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 29 Lis 2021 12:44 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 872
niebieski
manyaky napisał(a):
Wszystko brzmi dramatycznie, ale nawet jeśli faktycznie będą sprawdzać, czy się izoluje, to przypominam że rok temu kwarantanna zaczynała się następnego dnia po przylocie. Mając kod PLF za funta dalej jednodniówki powinny być ok, ale poczekajmy na rozwój wydarzeń i oficjalne wytyczne :)


Gdzie kupowałeś test za funta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#799 PostWysłany: 29 Lis 2021 13:15 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
zapewne tu https://covidtestingdirect.com/approved ... -19-tests/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#800 PostWysłany: 29 Lis 2021 14:54 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
A jak z tranzytem poniżej 24h i zmianą lotniska? Coś się zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group