Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: W co się spakować?
#1 PostWysłany: 01 Paź 2018 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Proszę, nie śmiejcie się i potraktujcie pytanie poważnie - mam z tym realny problem.
W grudniu lecę na 17 dni do Tajlandii. Lot jest z Warszawy, z przesiadką w AMS. Na dodatek, aby dotrzeć na lot z WAW, 3 dni wcześniej lecę z Londynu (najpewniej Wizzair z Luton) do Lublina (muszę odwiedzić jedną rodzinę przed świętami), potem dzień przed wylotem do BKK(AMS) wracam do Warszawy. Gdy wrócę z BKK przez AMS do WAW zostaję tu z bagażami jeszcze 2-3 dni (po drugą rodzinę w WAW mam odwiedzić tuż po powrocie po świętach) i wracam do Londynu (LHR) British Airways.
Cała ta sytuacja komplikuje się pod kątem bagażu:
- w każdej linii inne limity i małe/duże dopłaty za rejestrowany
- na "głównym" locie WAW-AMS-BKK-AMS-WAW mogę wziąć plecak+kabinówkę+duży rejestrowany bo jest już wliczony w bilet
- lecę kilka dni przed wylotem do WAW i tak potem wracam do Londynu więc zużyję jeszcze więcej bielizny niż bym chciał upchnąć na pobyt w Tajlandii
- lecę na okres Bożego Narodzenia a lecąc do Polski odwiedzam rodzinę więc na pewno chciałbym przywieźć im jakieś prezenty przed świętami i po powrocie z BKK w WAW na pewno dadzą mi jakieś prezenty do zabrania do Londynu

Sytuacja się więc bardzo skomplikowała. I tak nie napcham ze sobą wystarczająco dużo skarpet/majtek/koszulek (pranie/kupno nowych na miejscu), szkoda nie wykorzystać i tak wliczonego rejestrowanego do Tajlandii. Z drugiej strony nie mam jeszcze kupionych (a będą) lotów wewnątrz Tajlandii. Na pewno polecę gdzieś do Chiang Mai i potem na południe na plaże i powrót do BKK to już minimum 3 loty wewnątrz Tajlandii (tam dopłata do rejestrowanego jest ale ponoć nieduża).
Lecenie z samym podręcznym to dość poważny problem w gestii specjalistycznych kosmetyków, spakowania mleczka do opalania itd.
Przeraża mnie wizja przenoszenia się co parę dni z plecakiem i dwoma walizkami po Tajlandii. Z drugiej strony jestem wygodnikiem, nie "wytrzymam" 2 dni chodzić w bieliźnie bez zmiany ale wiem, że ludzie potrafią lecieć do BKK tylko z wielkim plecakiem na plecach.

W związku z tym pojawia się zasadnicze pytanie - jaki bagaż doradzacie ze sobą zabrać? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dodam, że lotów Londyn-WAW(LUZ)-Londyn jeszcze nie kupiłem - bo w LOT/BA opłaca się kupować rejestrowany od razu z biletem a nie jako dodatek po zakupie lotu u pośrednika OTA. Tymczasem nie wiem, lecieć z plecakiem+podręczną walizką czy plecakiem+dużym rejestrowanym, bo na pewno plecak+2 walizki to na mnie za dużo, lecimy w 4 osoby do BKK i branie np. 2 rejestrowanych do podziału na 4 osoby chyba też jest bez sensu.


Ostatnio edytowany przez rdw, 01 Paź 2018 00:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 01 Paź 2018 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie wiem czy jesteś tego świadomy, ale bieliznę daje się prać w czasie podróży.

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Paź 2018 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
No, ale musiałby wtedy zabrać ze sobą proszek do prania, płyn do płukania, żelazko do wyprasowania upranych skarpet no i pralkę oczywiście, bo w rzece nie wypierze przecież.

Kolego @rdw sam sobie komplikujesz życie. Na takie wyjazdy zawsze zabieram plecak ok. 40 litrów, mieści się do niego wszystko a nawet wiecej bo zawsze w ten rejon świata biorę swoją maskę i fajkę do nurkowania/snorkowania. Nigdy bym nie poleciał z walizką bo to kula u nogi dla mnie osobiście.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2018 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rdw napisał(a):
Proszę, nie śmiejcie się i potraktujcie pytanie poważnie - mam z tym realny problem.
W grudniu lecę na 17 dni do Tajlandii. Lot jest z Warszawy, z przesiadką w AMS.
Przeraża mnie wizja przenoszenia się co parę dni z plecakiem i dwoma walizkami po Tajlandii. Z drugiej strony jestem wygodnikiem, nie "wytrzymam" 2 dni chodzić w bieliźnie bez zmiany ale wiem, że ludzie potrafią lecieć do BKK tylko z wielkim plecakiem na plecach.

W związku z tym pojawia się zasadnicze pytanie - jaki bagaż doradzacie ze sobą zabrać? :mrgreen: :mrgreen:

Tymczasem nie wiem, lecieć z plecakiem+podręczną walizką czy plecakiem+dużym rejestrowanym, bo na pewno plecak+2 walizki to na mnie za dużo, lecimy w 4 osoby do BKK i branie np. 2 rejestrowanych do podziału na 4 osoby chyba też jest bez sensu.


Rozumiem, ze pierwszy raz lecisz z bagazem i nie masz zadnego doswiadczenia, inaczej mozna pomyslec ze to zart.
Najpierw sprawdz dokladnie restrykcje bagazowe na stronach linii i zabierz taki bagaz z ktorym bedziesz sie mogl najwygodniej przemieszczac. ;)
Btw jesli w liniach dopuszczane sa 2 walizki to zawsze mozesz zabrac tylko jedna. :D
Alternatywnie, jesli jestes bardzo wygodny to mozna wynajac prywatnych kierowcow, ktorzy chetnie beda tachac Twoje walizki. :D
Nic na sile, ale ja w takich przypadkach zabieram dodatkowa walizke z uzywanymi rzeczami aby po drodze z lotniska wreczyc najbiedniejszemu czlowiekowi z ulicy. :)
Widac, ze masz powazny sztress z czystymi rzeczami.
Na pewno nie musisz zabierac czystej bielizny na kazdy dzien pobytu, mozesz oddac za oplata w hotelu lub ewentualnie sam sobie przeprac jesli jestes troche zaradny. ;)
Take care!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
cccc napisał(a):
Rozumiem, ze pierwszy raz lecisz z bagazem i nie masz zadnego doswiadczenia, inaczej mozna pomyslec ze to zart.

Błąd. Pierwszy raz lecę do Tajlandii i nie wiem, czego się spodziewać - wygodnej komunikacji miejskiej, taksówek, utwardzonych nawierzchni, czy drałowania po piasku z walizką aby dostać się np. na jakiś prom czy do hostelu nad morzem - i stąd pytanie.
Przykładowo lecąc na 3 tygodnie do Chin, jeździłem z normalnej wielkości plecakiem ("szkolnym") + walizką rejestrowaną.
Było to o tyle dobre, że plecak (ale nie jakieś wielkie co) mieścił wszystkie cenne oraz niezbędne rzeczy a duża walizka pozwalała trzymać resztę i płyny.
Tu jednak sytuacja jest zupełnie inna - stąd chcę rozwiać wątpliwości pytając innych. Po pierwsze lotów jest sporo więcej bo dolatuję do WAW, będę upychał świąteczne prezenty dla rodziny, no i nie lecę do chińskich metropolii czy cywilizowanych baz w górach tylko do Tajlandii której warunków lokalnych nie znam kompletnie. Nadomiar złego każda z linii ma zupełnie inną politykę bagażową i często płatny rejestrowany.
Jakiego przewoźnika lotniczego w Tajlandii najlepiej się trzymać? Wiem, że do wyboru jest Thai Lion, Air Asia i Nok Air - których wybraliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Najtańszego
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:26 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
pabien napisał(a):
Nie wiem czy jesteś tego świadomy, ale bieliznę daje się prać w czasie podróży.

Przecież jedna para majtek wystarcza na 4 dni: przód, tył, przekładka, tył, przód
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
-- 01 Paź 2018 16:27 --

nic więcej nie potrzebujesz

Załączniki:
karta-revolut-visa.jpg
karta-revolut-visa.jpg [ 14.63 KiB | Obejrzany 5323 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Mam kartę Revoluta, ale co to ma do tematu spakowania się? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
dokladnie jak @becek napisal odnosnie tematu pakowania sie:
"nic więcej nie potrzebujesz"
karta wystarczy, nawet plecaka walizki brac nie musisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:16 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Sluchaj, dam Ci dorade za free :). Prezenty, ktore chcesz zabrac do Polski wyslij z Londynu DHL-em, poszukaj przesylki na stronach typu parcel monkey I mozna to ogarnac na prawde za grosze (wysylalem spora paczke do Czech I kosztowalo mnie chyab 18 GBP). Na pobyt w Lublinie wez ze soba bielizne, ktora i tak juz jest w koncowce swojego zycia I wywal po uzyciu :). W warszawie to samo - nadmiar otrzymanych prezentow DHL-em do Londka.

A do Tajlandii wez plecak, bedzie Ci zdecydowanie wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rdw napisał(a):
Mam kartę Revoluta, ale co to ma do tematu spakowania się? :roll:

Czym sie przejmujesz, co nie wejdzie w bagaz kupisz sobie na miejscu. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Kupi, albo nie kupi - zależy, jakie ma gabaryty ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie wspomnial o limitach bagazowych i jaka klase leci, a rozhustal temat o bielizne osobistej, ktora powinna znalezc miejsce nawet w podrecznym. ;)
Z postow wynika, ze kolega @rdw zamierza zabrac majtki i skarpetki na kazdy dzien pobytu i najwyrazniej to mu komplikuje sprawe. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
przypominam ze w Tajlandii można do sandałków zrezygnować ze skarpet
zawsze to 4 pary mniej :idea:
no i weź stringi,zajmują mniej miejsca :idea: :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Paź 2018 04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Ekonomiczną KLM WAW-AMS-BKK.
Po dłuższych namysłach dochodzę do wniosku że jednak raczej dopłacę do rejestrowanego w lowcostach i chyba zabiorę ze sobą:
- walizkę dużą jako rejestrowany - przyda się nie tylko na zapas ubrań/bielizny :lol: ale tez na płyny, żel do golenia czy mleczko do opalania - z tym wszystkim trzebaby się bujać mając tylko podręczny (a biorąc pod uwagę że typowy wyjazd do Tajlandii na 2-3 tygodnie oznacza pewnie ze 3 loty krajowe po Tajlandii, co chwila miałbym problem z płynami w podręcznym)
- przeciętny plecak jako bagaż podręczny - na wszystkie cenniejsze/potrzebniejsze w trakcie lotu rzeczy
- dodatkowo na dolotach Londyn-Wawa biorę laptopa/prezenty które muszą zmieścić się w plecaku oraz jako "mały dodatkowy podręczny"w

Podziwiam ludzi którzy jadą z samym, wielkim plecakiem, ja niestety nie dam rady nieść całego dobytku na plecach poza tym taki naprawdę duży plecak przewali limity lowcostów. Niech mnie ktoś pocieszy, że jednak leciał z dużą walizką, zostawiał ją w hotelach i nie miał przez to utrudnień w komunikacji... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Paź 2018 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Będę dziś miła. Odpowiem ci. Bo w 2015 jak pierwszy raz leciałam do Tajlandii (z podręcznym), to panikowałam jak ty. Co ja zrobię z puchową kurtką?! Przecież zimowe obuwie zajmie mi potem pół plecaka! A w ogóle jak inni to ogarniają?!
Bierzesz 40-litrowy plecak. Ja miałam słynnego Forclaza.
Napychasz tam ubrań na tydzień. Na miejscu, co 6 dni oddajesz ciuchy do pralni. Kosztuje to grosze, wracają świeże i pachnące.
Upychasz kosmetyki, elektronikę itp. Sprawdzasz, czy plecak nie waży więcej niż 7 kilo (obostrzenie większości lowcostów azjatyckich). Mój waży zazwyczaj 5-6 kilo, bo ja wygodna jestem i nie lubię dużo dźwigać.
Kurtkę zabierasz puchatą. Taką, żeby potem dała się skompresować do niewielkich rozmiarów.
Skarpetki? Skarpetki są bardzo ważne, bo na lotniskach i w samolotach jest bardzo zimno, więc się przydają.
Generalnie, jeśli nie chcesz by ktoś doczepił się do wielkości i kilogramów twojego bagażu, to te zimowe rzeczy z Polski zakładasz na siebie przed lotami wewnętrznymi po Azji. Po locie przebierasz się w krótkie gacie, japonki i koszulę hawajską, a ciepłą odzież doczepiasz do plecaka.

I jeszcze jedno. Jako fanka Azji Południowo-Wschodniej dam ci najlepszą radę. Nie zabieraj tam walizki. Po prostu nie;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Paź 2018 09:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Chłopie, serio, bierzesz walizkę żeby spakować żel do golenia czy mleczko do opalania? Można kupić w Polsce 100ml opakowania. No ba, zamiast żel do golenia można kupić mydło albo krem (Wars na przykład) i po problemie. Nie wspomnę ze walizka nie jest najlepszą metodą na taki rodzaj zwiedzania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Paź 2018 09:27 

Rejestracja: 31 Sie 2016
Posty: 14
Walizka nigdy w życiu :evil: Tylko i wyłącznie plecak. Mój 40l był wystarczający przy każdym wyjeździe 3-tygodniowym do Azji, a waga przy każdym wyjeździe była coraz mniejsza od 8 kg w Taj do 5 w Wietnamie (nie mówię tu o wadze na powrocie bo souveniry troszkę ważą, ale wszystkie zmieściły się do plecaka :D ). Kosmetyki bierz jak najmniejsze wszystko co potrzebne kupisz na miejscu za grosze, a potem i tak wyrzucisz żeby mieć miejsce na pamiątki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Paź 2018 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
qrcze po co takie tematy wiszą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group