Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 13 Lut 2017 20:01 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
A ja mam trochę nietypowe pytanie: czy ktoś kojarzy jakieś przystępne cenowo miejsca w Barcelone, gdzie będzie spory wybór dań z kurczaka (lub innych mięsnych)? Chodzi mi raczej o typowego "kotleta", a nie np. paelle. W marcu będę w Barcelonie w towarzystwie niejadającym owoców morza, pizzy czy innych "wynalazków"... :(

Może być knajpa serwująca menu del dia, ale zwykłe menu też będzie ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#202 PostWysłany: 13 Lut 2017 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌livien‌
To żaden problem znaleźć menu bez udziwnień. Może polskiego schabowego nie znajdziesz ale na pewno jego brata bez panierki (za ciepło żeby to nosić).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#203 PostWysłany: 28 Lut 2017 20:16 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 3
Witam

Bylem w Barcelonie w dwa dni temu, moje uwagi:
- zachwalana La Fonda del Port Olimpic to jedna wielka porazka. W niedziele nie mieli menu dnia, ogromny ruch! Zaplacilem 26 euro/osobe - cena jak z dobrej restauracji w Paryzu. Jedzenie slabej jakosci, sieczka i pol fastfood dla turystow (zamowilismy paelle) chociaz we dwojke mozna najesc sie pod korek. Moja dziewczyna jest Hiszpanka wiec wiem co pisze. Na dodatek oboje zatrulismy sie, mam nadzieje, ze to nie salmonella. Omijac szerokim lukiem
- wspomniana La Paradeta przy Sagrada Familia - owoce morza dobrej jakosci, niektore jescze sie ruszaly, leza caly czas w lodzie. Jesli chce sie sprobowac kilku rodzajow, to uwaga polecimy rowniez okolo 26 euro od osoby ale warto. Miejsce dla turystow ale na poziomie
- Rosa del Raval - trzeba bylo czekac 1 godzine na stolik, czyli prawdopodobnie warto tam jesc - sami Hiszpanie, prawie zadnych obcokrajowcow.
- restauracja El Xampanyet _ goroco polecam. Miejsce glownie dla lokalsow jak i turystow, jedzenie dobrej jakosci, cena do 10 euro za tapas, ale warto.

Ogolnie ciezko znalezc restauracje z dobrym jedzeniem/tapas przy zachowaniu rozsadnej ceny oraz czasu czekania na stolik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 28 Lut 2017 21:27 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
livien napisał(a):
A ja mam trochę nietypowe pytanie: czy ktoś kojarzy jakieś przystępne cenowo miejsca w Barcelone, gdzie będzie spory wybór dań z kurczaka (lub innych mięsnych)? Chodzi mi raczej o typowego "kotleta", a nie np. paelle. W marcu będę w Barcelonie w towarzystwie niejadającym owoców morza, pizzy czy innych "wynalazków"... :(

Może być knajpa serwująca menu del dia, ale zwykłe menu też będzie ok.



W WOKu masz wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 03 Mar 2017 14:10 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 3
Cytuj:
Ogolnie ciezko znalezc restauracje z dobrym jedzeniem/tapas przy zachowaniu rozsadnej ceny oraz czasu czekania na stolik


Przez appkę tripadvisora można znaleźć restauracje z możliwością rezerwacji na godzinę. Czy ktoś miał z tym doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 10 Kwi 2017 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Ja polece dwa miejsca do ktorych za kazdym razem wracamy:

- Can Paixano - mala knajpka bardzo popularna wsrod lokalnych, produkuja wlasna cave I wyroby miesne. Bardzo przystepne ceny

http://www.canpaixano.com


- La Bombeta - Bardzo dobre tapasy niedaleko Barcelonety

https://www.facebook.com/pages/La-Bombe ... 2454870779
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#207 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:17 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
szwajcarski napisał(a):
Witam

Bylem w Barcelonie w dwa dni temu, moje uwagi:
- zachwalana La Fonda del Port Olimpic to jedna wielka porazka. W niedziele nie mieli menu dnia, ogromny ruch! Zaplacilem 26 euro/osobe - cena jak z dobrej restauracji w Paryzu. Jedzenie slabej jakosci, sieczka i pol fastfood dla turystow (zamowilismy paelle) chociaz we dwojke mozna najesc sie pod korek. Moja dziewczyna jest Hiszpanka wiec wiem co pisze. Na dodatek oboje zatrulismy sie, mam nadzieje, ze to nie salmonella. Omijac szerokim lukiem
- wspomniana La Paradeta przy Sagrada Familia - owoce morza dobrej jakosci, niektore jescze sie ruszaly, leza caly czas w lodzie. Jesli chce sie sprobowac kilku rodzajow, to uwaga polecimy rowniez okolo 26 euro od osoby ale warto. Miejsce dla turystow ale na poziomie
- Rosa del Raval - trzeba bylo czekac 1 godzine na stolik, czyli prawdopodobnie warto tam jesc - sami Hiszpanie, prawie zadnych obcokrajowcow.
- restauracja El Xampanyet _ goroco polecam. Miejsce glownie dla lokalsow jak i turystow, jedzenie dobrej jakosci, cena do 10 euro za tapas, ale warto.

Ogolnie ciezko znalezc restauracje z dobrym jedzeniem/tapas przy zachowaniu rozsadnej ceny oraz czasu czekania na stolik


W wątku jest informacja, że ceny weekendowe i wieczorne są inne niż w ciągu dnia (co jest normalne w Hiszpanii i o czym Twoja dziewczyna Hiszpanka powinna wiedzieć). Miejsce jest bardzo turystyczne i na pewno są inne lepsze restauracje do odwiedzenia. Ja tam mimo wszystko chodzę, bo "najadam się pod korek".

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:31 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
La Fonda ok, tlumy lokalsow. menu del dia ok. 20e, bylo juz po godzinach, a na przystawke dali garnek muli i butelke wina. dobrze to wspominam.

Can Paixano - srednio, cava ok, szczegolnie brut, ale wymuszaja kupowanie tapas co drugi kieliszek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 19 Maj 2017 23:26 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Nie zgadzam się z opinią powyżej. Can Paixano - byłem kilkakrotnie, nie doświadczyłem żadnego wymuszania tapas. Cava jest świetna, szczególnie rosa, a ceny kanapek 3-5 euro. Szczególnie polecam, miejsce ma swój klimat.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 30 Maj 2017 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
rowniez, bylem w Can Paixano chyba z 5 razy i nigdy nie wymuszano kupowania tapas.

Ostatnio La bombeta byla zamknieta wpadlismy do knajpki obok Can Mano pyszne ryby polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 30 Maj 2017 16:16 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
moze sie cos zmienilo przez 2 lata, bylem w grudniu 2014 i dokladnie tak bylo, ze relatywnie niska cena cava byla rownowazona tapasami, i to nie tylko moje doswiadczenie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 04 Cze 2017 10:29 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Jak ktoś szuka kolejnego buffetu w typie 'all you can eat' to polecam Tapas Buffet na La Rambli, na wysokości wejścia do metra Liceu. Knajpka nazywa się Itapa Boqueriia. Za 12-14 euro jesz ile chcesz (różna cena w zależności od dnia), do wyboru są małe tapy jak mini burgery, mięska, paella, makarony podawane na mini patelniach lub talerzykach + cały wybór przekąsek i bar sałatkowy. Mi bardzo smakowały właśnie mini bocadillos, sałatki i szynki. Duży przemiał osób, więc wszystko jest świeże i jakościowe. Można się porządnie najeść. Widzę, że opinie są różne, być może my akurat trafiliśmy na smaczne i wartościowe jedzenie ;) Nie jest to może taka okazja jak WOK Buffet na Arc de Triomf, ale jak ktoś jest akurat głodny na La Rambli to polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 04 Cze 2017 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jak ktoś gustuje w azjatyckich bufetach to polecam Wok Dao obok stacji metra Sant Antoni. Na tygodniu, obiadowej porze, to chyba ok 12€ a kolacje i w weekendy ok 15€. Jak dobrze na obiad pojesz to wieczorem już nie będziesz głodny ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 16 Wrz 2017 13:05 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 56
Kilometry: 95 992
cześć,
znacie miejsce gdzie mógłbym się zatrzymać i przekoczować kilka godzin do wschodu słońca? Przyjeżdżam do Barcelony (Nord) około 3:30 i szukam barów otwartych w tych godzinach :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Wrz 2017 17:31, edytowano w sumie 1 raz
Przeczekać można na samym dworcu, uważając na bagaże. Jadłodajnie otwarte w nocy to chyba w centrum/Les Rambles najbliżej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 16 Wrz 2017 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@grubyking
Bary raczej zamykaja o 3 nad ranem, ale sa kluby nocne z muzyka otwarte do 6 rano, tam sie placi za wejsciowki, ale czasami uda sie dostac jakis rabat. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 21 Wrz 2017 01:25 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 981
niebieski
Może ktoś polecić gdzie zjem dobrą paellę, w rozsądnej cenie ;) Nigdy nie jadłem, towarzysze podróży również - a wszyscy mamy na to chęć, więc jakaś świeża porada prosto z 2017 byłaby na wagę złota.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 21 Wrz 2017 02:17 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
-- 21 Wrz 2017 02:14 --

https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... lonia.html
Rewelacyjne miejsce :D Niestety nie pamiętam cen, bo byłam tam dwa lata temu, ale na pewno nie było drogo. Super klimat i żarełko pierwsza klasa, nie tylko paella :)

-- 21 Wrz 2017 02:17 --

Ach, doczytałam, że świeże info preferowane, ale z tego, co widze, knajpka wciąż ma wysokie noty. Jedyny minus, że po tych ochach i achach na tripie może być mocno zatłoczona. Tak czy siak - polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
#218 PostWysłany: 30 Wrz 2017 12:34 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 56
Kilometry: 95 992
Możliwe ze już było, ale potwierdzam Arc De Triomf Wok, dla osób które niekoniecznie muszą mieć chęć na hiszpańskie jedzenie, płacimy około 12 euro w ciągu dnia, all you can eat (w tym sushi, owoce morza, desery) można się najeść pod korek ze smakiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 01 Paź 2017 20:45 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 981
niebieski
bigbox napisał(a):
Polecam bar Romesco, centrum Barcelony przy głównej promenadzie idącej w stronę portu.

Skuszony dogodną lokalizacją i rybką ze zdjęcia postanowiłem tam zajrzeć i... warto było. Cena/jakość na odpowiednim poziomie.
Niestety halibuta już nie było, zamówiliśmy zatem morszczuka i dorsza. Bardzo dobre, ale troszkę za mało frytek. Ale położyli obok chleb, który jak postanowisz wziąć do rybki to jest doliczana opłata - nie wiem czy to normalne, światowcem nie jestem, pewnie tak :D W każdym razie mieliśmy tego świadomość, nie "protestowaliśmy" i zadowoleni wyszliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 13 Paź 2017 22:09 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
To i ja polecę coś w rejonie Portu/Barcelonety - El Rey de la Gamba 2 - http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... lonia.html

Knajpę polecił znajomy i początkowo byłem sceptycznie nastawiony, bo wygląda jak typowa pod turystów. Menu też w kilku językach, ogólnie wygląd nie za ciekawy, ale jak przynieśli jedzenie, to cała nasza piątka była zachwycona. Olbrzymie porcje w cenie 10-15 EUR z pysznymi rybami, owocami morza czy przystawkami. Jedną porcją paelli (polecam z czarnym ryżem z mnóstwem owoców morza) czy muli mogą najeść się z dwie osoby. Mają też litrowe piwo :mrgreen: no i standardowo menu del dia w atrakcyjnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group