Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lut 2011 14:17 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
BARCELONA
http://www.eurocheapo.com/blog/barcelon ... spots.html
http://www.barcelona.com/barcelona_city ... _by_prices

Na dobry początek BARCELONA
LACTUCA 4 lokale w Barcelonie 8,95 € (cena w dni powszednie)
10,95 € (cena w weekendy, święta i w nocy)>http://www.lactuca.com/eng/
Polecam wszystkim sieć jadłodajni LACTUCA. Mamy do dyspozycji bufet z ogromną ilością różnych pyszności. Począwszy od sałatek, warzyw i dań gorących oraz wszelakich deserów (każdemu przysługuje w tej cenie 2 kieliszki wina i no limit napojów bezalkoholowych). Niewątpliwym plusem tego miejsca jest fakt, że punkt znajduje się zaraz przy największej atrakcji Barcelony - Bazylice Sagrada Familia. W Barcelonie są 4 lokale tej sieci.
<b>BARCELONA (i inne lokalizacje w całej Hiszpanii)
FRESC CO</b> http://www.frescco.com/
To bardzo podobna sieć jak LACTUCA.
Mapka restauracji w Hiszpanii. http://www.frescco.com/restaurantes.html
w formie bufetu <b>9 € dorośli
5 € dzieci</b>
<b>DOBRE, DOMOWE JEDZENIE - PRZYJAZNE DLA TWOJEJ KIESZENI </b>
Bądźmy szczerzy - to nie jest miejsce na romantyczną kolację lub wyrafinowane potrawy. Jednak, jeżeli szukacie miejsca z jedzeniem w domowym stylu za rozsądną cenę przyjazne rodzinom - to miejsce dla Ciebie. My jadaliśmy kilka razy we Fresc Co niedaleko St.Catarina market (zaraz po drugiej stronie ulicy przy katedrze), ale myślę, że będąc następnym razem w BCN sprawdzimy inne punkty tej sieci. To jest restauracja w formie bufetu, więc płacisz 10 € za obiad (a dokładnie 9 za lunch) i cieszysz się ich sałatkami, pizzą i innymi produktami. Dostajesz jeden kieliszek wina (lub innego napoju) w kasie, ale kawa i napoje bezalkoholowe są bezpłatne. Kawa była zaskakująco przyzwoita jak na tego typu restauracje. Oferują także owoce, lody i inne desery. Miejsce nie było bardzo zatłoczone w godzinach wieczornych. Nie mogę powiedzieć, że jest to najlepsze jedzenie w moim życiu, ale udało mi się znaleźć coś co naprawdę lubię i to samo można powiedzieć o innych członkach mojej rodziny. Jeśli będziesz korzystał z autobusu turystycznego - BCN Tourist bus, nie przegap ich kuponu (zdaje się, że będziesz miał dodatkową zniżkę do tej restauracji).
(źródło: tripadvisor)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
PETERJESTEM uważa post za pomocny.
 
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 02 Lut 2011 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
dos70 napisał(a):
Na dobry początek

BARCELONA
LACTUCA
4 lokale w Barcelonie
8,95 € (cena w dni powszednie)
10,95 € (cena w weekendy, święta i w nocy)

idealnie trafiłem, za tydzień lecę do Barcelony :) mam pytanie - kiedy w Hiszpanii zaczyna się weekend? Czy w piatek jeszcze zjem za 8,95?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lut 2011 17:22 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
w Barcelonie poza 'bufet libre' można próbować tam gdzie wystawiona jest tablica 'menu del di'a'* -
obiad dwudaniowy z kilkoma możliwościami wyboru [mogą się przydać rozmówki , lub pokazanie że ''to samo co na tamtym stole''] , może być w cenie chleb (bagietkowy 'pan'), wino czy inny napój , deser czy kawa.
w czwartki może być paella
Sa tez tanie bufet lub menu del di'a np chińskie.
'Menu de noche' jest droższe
zainspirowany przez rw30 [ kebab nazywa się tu shauarma ] dodam falafele np w chlebie pita u Maoz'a na ul. Ferran i Las Ramblas około n-ru 95.
także na ul.(carrer) Escudellers : Buen Bocado

Nie radze siadać w większości miejsc na Las Ramblas {the mother of the tourist traps},
z wyjątkiem może El Egipcio, pizzerii Marzano , [fast foodów] i w.w. Maoz'a ,
podobnie koło Sagrady Familii [ jest tam Lactuca , McDonald's], na Passeig de Gracia itp.
Z reguły lepiej zapytać uprzednio o cenę jedzenia i napojów , con IVA - z podatkiem vat 8%
z fast-foodów kanapkowych: Pans &Company , Bocatta
ze slow-foodu , szcz. dla wegetarian BioCenter na ul Pinor Fortuny {fortuń} od Rambli
i ogólnie http://www.sinCarne.net

*podobnie chyba też w Hiszpanii
{Catalonia is not Spain}
;)
dos70, bdb pomysł
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2011 01:06 

Rejestracja: 23 Sty 2011
Posty: 20
Generalnie na podstawie obserwacji własnych i innej grupki Polaków, których spotkaliśmy w hostelu:
- zawsze lepiej na wszelki wypadek uważać na ceny i lepiej zapytać niż potem żałować - ludzie, których poznaliśmy w hostelu zjedli obiad za 12 euro (menu del di'a), po czym zamówili sobie do tego piwo, za które zapłacili bodajże 11 euro (za litrowy kufel)
- sporo fajnych i w miarę tanich knajp jest w porcie, większość z nich oferuje menu del di'a i to całkiem niezłe (tzn. dwa dania i to takie, że ciężko je zjeść + coś do wypicia - piwo, wino, sangria za 12 euro) - polecam paellę, smakuje dużo lepiej niż wygląda ;), nie polecam tak jak poprzednicy Rambli
- z barów bardzo fajny jest GEORGE PAYNE IRISH PUB - dokładny adres to Plaza Urquinaona nº5, leży przy uliczce prowadzącej z Plaza Catalunya do Arc de Triumf, piwo 10 euro za 2 litry czyli ceny niemalże "krakowskie", w barze transmisje z meczów, karaoke i MNÓSTWO ludzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona
#5 PostWysłany: 12 Kwi 2011 10:38 

Rejestracja: 30 Mar 2010
Posty: 2
W celu szukania oszczędności warto zajrzeć do punktów informacji turystycznej, na wieszaczkach znajdziemy kupony zniżkowe -10% do Lactuc'ki i kilku innych knajpek np.Subway. Przy kilkudniowym pobycie to zawsze kilka euro w kieszeni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2012 16:55 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 99
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś bardzo tanio i dobrze można było najeść się na Mercat de santa caterina.
Brudno i tanie piwo+tapas :). Zacnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sie 2012 22:36 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Ktoś wie, gdzie w Barcelonie można wieczorem zjeść jakiś dobry i w miarę tani tapas, racząc się przy tym piwem lub sangrią? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Wrz 2012 12:08 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Mam pytanie do bywalców,w hotelu w Barcelonie mogę skorzystać ze śniadania za dodatkową opłatą 5 euro/osoba-czy warto skorzystać (domyślam się śniadanie będzie kontynentalne) czy taniej będzie w knajpce a może będzie lepsze ? Proszę o rady.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandra Danielewicz lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Wrz 2012 13:28 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
Wojtek62 napisał(a):
Mam pytanie do bywalców,w hotelu w Barcelonie mogę skorzystać ze śniadania za dodatkową opłatą 5 euro/osoba-czy warto skorzystać (domyślam się śniadanie będzie kontynentalne) czy taniej będzie w knajpce a może będzie lepsze ? Proszę o rady.

w knajpce powinno byc ciut taniej, a jak nie to na pewno smaczniej, hotelowe sniadania w hiszpanii maja taka
cecha, ze czesto podobne sa do europy tj. tak samo do dupy.sniadanie tzw. kontynentalne, czyli jakies tosty, kawa taka sobie,
dzemy, tania szynka, platki sniadaniowe. polecam knajpke za rogiem, gdzie jedza miejscowi. bardzo dobre sa churros z czekoloda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Wrz 2012 17:53 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Dzięki za informację,przy okazji zapytam-czy w każdej knajpce można zjeść śniadanie,czy trzeba szukać,czy np.w piekarni sprzedają gotowe kanapki a kawę można później wypić w knajpce.Każda rada będzie dla mnie cenna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Wrz 2012 12:04 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Wojtek62 napisał(a):
w hotelu w Barcelonie mogę skorzystać ze śniadania za dodatkową opłatą 5 euro/osoba-czy warto skorzystać (domyślam się śniadanie będzie kontynentalne) czy taniej będzie w knajpce a może będzie lepsze ? Proszę o rady.
jw, jesli ten hotel nie jest na odludziu to w okolicznych barach powinienes miec wybor tanszych ofert sniadan typu kanapka+kawa/herbata (fakt, moze nie w lepszym-pierwszym , bez nieograniczonego dolewania kawy)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Paź 2012 14:51 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Wróciliśmy i drinkowaliśmy w pubach/klubokawiarnich, polecam zwłaszcza 2 lokale: Bombon i Rapipelao gdzie za Mojito płaciliśmy 3eur (taniej niż w PL:)) niedaleko stacji metra Sant Antoni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Lis 2012 18:11 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Kiosko Burger - koło stacji metra Barceloneta
mega dobre hamgurgery - może nie za tanio, bo hamburger z frytkami i piwem około 12 euro
Wok open bufet - koło Arc de Triomf
mega dobry open bufet - bardzo dobre sushi- w tygodniu na obiad za osobe 10 euro, w weekend jest drożej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lis 2012 18:19 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
w tym tygodniu byłem w Barcelonie i skorzystałem z restauracji polecanych przez uczestników forum- polecam szczególnie :
La Fonda Del Port Olimpic - menu dia do godz.16 fantastyczne:wybrałem
1.krem ze szparagów
2.cały talerz muli w skorupach w sosie
3.paella z owocami morza
4.tarta z bitą śmietaną
5.kawa
do tego była butelka wina na dwie osoby
całość na osobę tylko 10 euro
fantastyczna i miła obsługa ,oczywiście menu dia zawiera w pozycjach od 2-4 szeroki wybór-przy następnym pobycie ponownie odwiedzę.
Poza tym byłem w restauracji kilka ulic od La Rambla -Victoria -restauracja,gdzie chodzą głównie miejscowi,papierowe obrusy na stołach ale jedzenie super i obfite dania.Szeroki wybór 3 dania oraz butelka wina koszt na osobę 9,50 euro.Restauracja cieszy się dużą popularnością wśród miejscowych z uwagi na ceny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Sty 2013 12:58 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Bar Victoria na skrzyzowaniu Carrer del Peu de la Creu i Carrer dels Angels bardzo blisko La Rambla

Menu dnia przystawka+danie główne+deser+lampka wina=12e po samej przystawce można być pełnym. Zamiast lampki wina otrzymaliśmy całą butelkę podczas oczekiwania na przystawkę na naszym stole wylądował talerz oliwek i czipsy. Na sam koniec, gdy już trzeba było poluzować pasek w spodniach podano nam kieliszek nalewki herbacianej na trawienie. Przypomnę, to wszystko za 12e osoba a dania były przepyszne.
Załącznik:
DSC02056.JPG
DSC02056.JPG [ 116.08 KiB | Obejrzany 22632 razy ]

Załącznik:
DSC02054.JPG
DSC02054.JPG [ 86.48 KiB | Obejrzany 22632 razy ]

Załącznik:
DSC02050.JPG
DSC02050.JPG [ 129.24 KiB | Obejrzany 22632 razy ]


mod: troszkę wytłuściłem i zmieniłem Twój post ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Sty 2013 14:00 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
byłem w tym tygodniu w Barcelonie, skorzystałem z podpowiedzi Forumowiczów i wybrałem się zarówno do Baru Victoria jak i La Fonda Del Port Olimpic - potwierdzam - świetne jedzenie za niezłe pieniądze - w barze Victoria aktualnie 9.5 EUR za menu dnia, w La Fonda 10 EUR - w obu miejscach w cenie przystawki (oliwki, chleb lub tosty z pomidorami i oliwą) oraz butelka białego lub czerwonego wina na 2 osoby. Dwa dania + deser oraz kawa. W La Fonda do tego do kawy dodatkowo kilka kawałków ciasta. W obu miejscach nie spotkałem turystów, szczegolnie La Fonda jest dość daleko i wydaje mi się że w większości jadają tam pracownicy biur pobliskich dwóch wieżowców. Zdecydowanie polecam oba lokale
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sty 2013 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
sebasp napisał(a):
Jaką tanią dobrą restauracje polecacie około Plaça d'Espanya ?


http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... lonia.html ---- żaden szał ale taniutko, przyzwoicie i kulturalnie


btw ostrzegam przed jedzeniem w najtanszych chinczykach, takich z burgerami za 3 euro --- niestety jest tego pełno w Barcelonie i kuszą ceną, ale, bez wdawania się w szczegóły napiszę, że można sobie łatwo wyjazd zepsuć
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Sty 2013 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
My przy ostatniej wizycie odkryliśmy taką restauracyjkę: http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... lonia.html

Generalnie bardzo polecam, 5 minut od Plaça de Catalunya, 100 metrów od La Rambli. Idealny, żeby na koniec dnia wpaść na tapas i piwko. Są tylko tapas i kanapki, ale pierwszych b. duży wybór, jedliśmy w sumie 6 różnych przez 2 dni i wszystko super. Kanapki wyglądają standardowo, ale za to specjały to już taki lepsze "kanapki", to co zamawiałem to była taka mini-pizza, też bardzo dobra.

Lokal bardzo kataloński, menu po katalońsku, obsługa nie mówi po angielsku, nie można płacić kartą, zamknięte w niedziele. Mimo to dwa razy ok. 21 musieliśmy czekać 20-30 minut na stolik. W sumie za 3 tapas + 2 "kanapki" + 2piwo zapłaciliśmy 15euro, także niedrogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona
#19 PostWysłany: 09 Lut 2013 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Paź 2010
Posty: 32
Loty: 261
Kilometry: 378 652
Właśnie wróciłem z Barcelony i w kwestii kulinarnej wtrącę swoje 3 grosze. Otóż przypadkiem trafiłem na jedna ze swoich ulubionych knajpek a mianowicie Cerveceria 100 Montaditos. To sieć hiszpańska z małymi kanapkami w przeróżnych konfiguracjach w cenach od 1 do ok 2 euro. Do tego różne sałatki, piwo itp. Podoba mi się wystrój i knajpka ma w sobie to coś. Mają różne promocje. Najfajniejsze to piątkowa - kanapka hotdog z małym piwem za 1 euro, środowa wszystkie kanapki za 1 euro, i codzienna jak się kupi dowolną kanapkę to kufel piwa do tego za 1 euro. Ta w centrum jest na Rambla Catalunya, jakieś 50 metrów od pl. Catalunya. Tutaj stronka.
http://www.100montaditos.com/promociones

Jednak moim faworytem są zakupy polegające na świeżej bagietce, do tego jamon serrano i do popicia piwko estrella. Jakaś przyjemna ławka i piknik jak znalazł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2013 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
Wojtek62 napisał(a):
w tym tygodniu byłem w Barcelonie i skorzystałem z restauracji polecanych przez uczestników forum- polecam szczególnie :
La Fonda Del Port Olimpic - menu dia do godz.16 fantastyczne:wybrałem
1.krem ze szparagów
2.cały talerz muli w skorupach w sosie
3.paella z owocami morza
4.tarta z bitą śmietaną
5.kawa
do tego była butelka wina na dwie osoby
całość na osobę tylko 10 euro
fantastyczna i miła obsługa ,oczywiście menu dia zawiera w pozycjach od 2-4 szeroki wybór-przy następnym pobycie ponownie odwiedzę.


Bylismy dzis 3.03 (niedziela) w La Fonda Port Olimpic, ale cena za menu del dia 26 euro za osobe nas odstraszyla, sprobujemy jeszcze jutro moze w tygodniu sa inne ceny.

W poniedziałek 4.03 menu del dia za 10 euro, nie wiem jak w pozostałe dni
Link do aktualnego menu del dia: http://www.lafondadelport.com/imagenes/menu.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group