Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Cze 2017 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
marktemp77 napisał(a):
Ja miałem dwa przypadki Etihad i Qatar w ich habach chcieli ode mnie fizycznie kartę (żadne inne formy)

Pewnie nie nastapila weryfikacja platnosci i dlatego wymagana jest karta platnicza przy odprawie. ;)
Czy sprawdziles wczesniej weryfikacje poprzez "Manage Booking"?
Kod:
Credit card verification

Qatar Airways only requires payment verification for selected booking. If your transaction is flagged for verification, you will receive an email to the address you used at the time of payment. This email contains your customised verification link, which you can use to confirm your payment.

If you did not recieve such an email, you will not have to present the payment card during your trip. To check whether you need to verify your payment or not, please retrieve your booking through 'Manage Booking' or contact the nearest Qatar Airways office.
https://www.qatarairways.com/en/verify-credit-card.html
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 27 Lip 2017 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Paranoja z tą weryfikacją płatności w tej niby 5 gwizdkowej linii [QR]. Kupiłam wczoraj bezpośrednio na ich stronie bilety KBP-DOH-KTM na listopad, płaciłam kartą kantoru AK eur na swoje nazwisko. Otrzymałam email, że zgodnie z ich warunkami żądają ode mnie weryfikacji płatności. tj. skanu paszportu plus wyciągu z karty. W formularzu trzeba kilkakrotnie wpisywać te same dane i natrudziłam się, żeby go wysłać.
Porażka, IT zdecydowanie na jedną gwiazdkę. I jeszcze czytam, że tą kartę będę musiała targać na treku. chyba zadzwonię do Wrocka i się wyżalę obsłudze klienta

i jeszcze wisienka poniżej:
Dear Customer,
This is to confirm we received your payment verification details. Please allow 3-5 days for us to review your payment and booking information.
Your booking is not guaranteed until you have received a confirmation that your payment is verified.

a coby było jakby to Wasza matka leciała za 2 dni?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez cyberpunk64, 27 Lip 2017 21:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Lip 2017 21:08 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Matka siedzi z tylu, tak powiedzial.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 27 Lip 2017 21:45 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Vistara w Indiach. Kupowałem koledze bilet i bez karty nie chcieli go odprawić.
Na szczęście przed wejściem na lotnisko w Kochi, linia miała swoje okienko - tam pokazałem kartę i dalej poszło gładko (odlatywaliśmy z różnych terminali, więc nie mogłem wejść z nim na lotnisko :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Lip 2017 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Musiałem w czerwcu pokazać kartę podczas check in w tajskich liniach NOK AIR - uprzednia odprawa on linie nie przeszła, wyskakiwał komunikat, że muszę odprawić się na lotnisku i okazać kartę, którą płaciłem za bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Lip 2017 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 117
cyberpunk64 napisał(a):
Paranoja z tą weryfikacją płatności w tej niby 5 gwizdkowej linii [QR]. Kupiłam wczoraj bezpośrednio na ich stronie bilety KBP-DOH-KTM na listopad, płaciłam kartą kantoru AK eur na swoje nazwisko. Otrzymałam email, że zgodnie z ich warunkami żądają ode mnie weryfikacji płatności. tj. skanu paszportu plus wyciągu z karty. W formularzu trzeba kilkakrotnie wpisywać te same dane i natrudziłam się, żeby go wysłać.
Porażka, IT zdecydowanie na jedną gwiazdkę. I jeszcze czytam, że tą kartę będę musiała targać na treku. chyba zadzwonię do Wrocka i się wyżalę obsłudze klienta



Ja mam jeszcze lepiej, przekroczyłem limit na swojej karcie kredytowej, więc poprosiłem mamę o zakup biletów z QR - chcieli skan paszportu i wyciąg z karty, niestety moja mama ma tylko dowód i właśnie mi przysłali iż chcą skan paszportu - chyba skończy się to zwrotem kasy. :(
_________________
Pozdrawiam
Nico

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Lip 2017 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Niezłe historie opisujecie, a ja tak beztrosko wysłałem teściów do Tajlandii i wszystko szło moją kartą.. :lol: Dobrze, że w THAI nikt nic nie chciał od nich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Lip 2017 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Różnie to bywa. Dlatego, o ile nie mamy doświadczenia w tej materii, w przypadku zakupu biletów dla kogoś, lepiej kupować na OTA i czasami bywa opcja zaznaczenia za dopłatą (np. Tickets.pl), że rezerwacja zostanie w pełni obsłużona przez OTA. Chodzi o to, że jeśli tej opcji nie zaznaczymy, to na wyciągu karty kredytowej będzie pobranie przez linię lotniczą. Jeśli zaznaczymy - przez agenta. Ja swego czasu robiłem rezerwację dla znajomej w SK i potem wolałem się upewnić. Zadzwoniłem do SAS i potwierdzili mi na infolinii, że jest identyfikacja po karcie kredytowej, ale mogą to zmienić. Zmienili i niczego od niej nie chcieli na lotnisku (chociaż już miałem przygotowane zdjęcia, żeby tylko przesyłać, w razie czego). Jeśli rezerwujecie w linii lotniczej, warto zadzwonić i dopytać, ewentualnie powiedzieć jaka jest sytuacja - rezerwowaliście dla mamy (przecież tak można) i wolicie zweryfikować się teraz niż żeby potem były problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Lip 2017 23:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
z tego co pamietam to w 2012 Iberia przy locie do Kolumbii zyczyla sobie karty kredytowej ktora byl kupiony bilet przy checkinie. jak
jest teraz nie wiem, ktos moze zweryfikowac jak to wyglada z Iberia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Lip 2017 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Tylko 2 loty Iberią ale nie żądali KK. Na ponad 150 lotów nigdy nikt nic prosił o pokazanie KK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 30 Lip 2017 17:19 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 42
madziaro napisał(a):
Niezłe historie opisujecie, a ja tak beztrosko wysłałem teściów do Tajlandii i wszystko szło moją kartą.. :lol: Dobrze, że w THAI nikt nic nie chciał od nich.


a już wrócili?
Bo mnie w Bangkoku nie chcieli wpuścić do samolotu do Kathmandu. Leciałam Thaiem.
* rano czasu tajskiego, budziłam męża w Polsce, musiał mi wysłać zdjęcie paszportu i karty, musiałam to wydrukować.
Cyrk na kółkach. Dobrze, że byłam wcześniej na lotnisku.
A w Hanoi, przy chek-inie do Bangkoku, pani przy odprawie zapytała tylko o nr tej karty. Lot był Qatarem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Sie 2017 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Wrócili i nikt o nic nie pytał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Sie 2017 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
madziaro napisał(a):
Niezłe historie opisujecie, a ja tak beztrosko wysłałem teściów do Tajlandii i wszystko szło moją kartą.. :lol: Dobrze, że w THAI nikt nic nie chciał od nich.


Thai, jak widac zaostrzyl przepisy:

Kod:
Consent Form regulations
New Regulations for passengers who are not Credit Card or Visa/MasterCard debit card owners:

You can sponsor an electronic ticket to anyone upon payment, following the below instructions, which is strictly recommended.

1.  Credit Card or Visa / MasterCard debit card owners must contact any THAI city ticketing offices only during office hour at their nearest locality in person and present the following documents;

     •  Credit Cards or Visa / MasterCard debit card used in the purchase
     •  ID or passport matching that of the owner of the credit card
     •  Completed and signed Consent Form.

2.  After the  documents have been verified and approved, THAI shall provide you booking reference.

3.  THAI reserves the right to deny boarding to the travelling passengers, if the above mentioned procedures and regulations have not been complied with.

* Your credit card or Visa/MasterCard debit card/ID information will be strictly confidential, and will be destroyed once the payment process has been completed.

http://www.thaiairways.com/en/Terms_con ... tions.page

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Wrz 2017 21:27 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Iberia w ubiegłym roku chciała KK przy locie z Madrytu na Majorkę. Bilety kupione na stronie przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Wrz 2017 07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Podawajcie prosze, czy zaplacone kk, inna niz wlasciciel biletu, czy weyfikacja zostala sprawdzona online poprzez "Manage Booking" i czy pobrali z karty za bilet przed odlotem, wtedy normalne, ze moga pytac o kk i szkoda o tym wspominac. ;)
Pozdrawiam i milego weekendu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Wrz 2017 15:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Tak sobie przeglądam ten wątek i o ile dobrze rozumiem, okazanie karty jest konieczne przy odprawie. Ja ostatni raz odprawę robiłem w okienku jakieś 120 lotów temu. Teraz zawsze przez internet. I co, będą krzyczeć przy bramce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Wrz 2017 14:25 

Niby BA wymaga okazania karty którą się płaciło za bilety ale jak leciałem z Los Angeles przez Londyn to nikt ode mnie jej nie chciał. Może dlatego że odprawiłem się przez internet?
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Wrz 2017 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Chyba żadna linia nie robi tego w 100% przypadków, kontrole są wyrywkowe - myślę że nie więcej jak 10% pasażerów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Sty 2018 23:28 

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 30
Loty: 115
Kilometry: 240 794
Kupiłam bilety w UIA Berlin - Bangkok-Berlin z przesiadkow w Kijowie, płaciłam kartą wirtualą, niby jak mam pokazać teraz tą kartę, jak jej "fizycznie" nie ma, to jedynie numer w systemie bankowym ING?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Sty 2018 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
marmar napisał(a):
płaciłam kartą wirtualą, niby jak mam pokazać teraz tą kartę, jak jej "fizycznie" nie ma


Masz kilka opcji, zanim kupisz bilet, powinienes upewnic sie na stronach przewoznika, czy wymagana jest tylko karta fizyczna.
Jesli juz dokonales zakupu, mozesz zadzwonic na infolinie przewoznika i zapytac.
Koniecznie powinienes sprawdzic, czy zaplata zostala urzeczywistniona, tzn. kasa pobrana z karty.
Jesli placiles karta, ktora do Ciebie nie nalezala, albo nie pobrane z karty, to istnieje spore prawdopodobienstwo, ze moga wymagac pokazanie karty. ;)
Jesli karta nalezy do Ciebie, zrobic check-in online oraz postarac sie o poswiadczenie, wydruk, ze ta karta virtualna jest na Twoje nazwisko.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group