Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Link do ETA: https://www.canada.ca/en/immigration-re ... ation.html


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#41 PostWysłany: 16 Gru 2016 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Dziwne, bo eTA jest podpięta w systemie pod paszport i w mailu pisali, że nic nie trzeba drukować. Ode mnie nic nie chcieli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#42 PostWysłany: 18 Gru 2016 07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
@‌Juve‌ Leciałem 14 grudnia z Frankfurtu, miałem wyrobioną Eta, ale to było za mało musiałem iść do osobnej kolejki, gdzie byli czarnoskórzy z wizami i ludzie z plecakiem ONZ (uchodźcy?). Tam pan celnik sprawdził moją Eta w komputerze i powiedział że wszystko jest ok, ale mam mieć wydrukowaną ponieważ on teraz mógł to sprawdzić i mnie przepuści, ale na innym lotnisku mogą nie mieć opcji sprawdzenia i będą kłopoty.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#43 PostWysłany: 27 Gru 2016 15:11 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Mam paszport z końca 2008 (biometryczny) ale bez odcisków palców, jest to jakiś problem ? będę leciał z USA i nie chciałbym utknąć gdzieś w środku podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#44 PostWysłany: 27 Gru 2016 15:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Chyba do 2018 ? Bo jak do 2008 to raczej nie polecisz
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#45 PostWysłany: 27 Gru 2016 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
@‌Japonka76‌,

Z końca 2008 oznacza zapewne wydanie paszportu w ostatnich miesiącach 2008 roku.
Paszport ważny jest pewnie do końcówki 2018 r.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#46 PostWysłany: 27 Gru 2016 15:37 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Eryk87 napisał(a):
Mam paszport z końca 2008 (biometryczny) ale bez odcisków palców, jest to jakiś problem ? będę leciał z USA i nie chciałbym utknąć gdzieś w środku podróży


Nie będzie problemu.
Leciałem na dokładnie takim samym wynalzku, liczy się sama biometryczność :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 lubi ten post.
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 13 Lut 2017 03:07 

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 1
Planuję pierwszy raz lecieć za ocean - do Kanady. Mam paszport biometryczny. Zastanawiam się czy to, że mieszkam zagranicą może stanowić problem na granicy i mogą mnie nie wpuścić?
Bo jak rozumiem podaję obecny adres zamieszkania, a nie zameldowania (zameldowana jestem nadal w Polsce, tutaj zagranicą nie)?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 13 Lut 2017 03:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Podaj obecny adres zamieszkania, z wjazdem nie powinno być żadnych problemów.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Maj 2017 09:30 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Witam,
Za kilka miesięcy wybieram się do Kanady i mam w związku z tym kilka pytań:
1) We wniosku o eTA numer paszportu podaje się tak jak jest w paszporcie tzn ze spacją, czy też nie oddzielać liter od cyfr?
2) rozumiem, że w polu z imieniem muszę wpisać tak jak mam w paszporcie czyli np. Jan Lukasz?
3) Czy nie będzie problemów, jeżeli bilety lotnicze mam wystawione na np. Jan Kowalski, a w eTA będzie podane Jan Lukasz Kowalski?

Z góry dziękuję za pomoc :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Maj 2017 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
1- Nie oddzielaj
2- Wpisujesz dwa imiona
3- Nic się nie dzieje. W eTa miałem Maciej Jacek, a na bilecie samo Maciej i nie było problemów.

Tylko koniecznie wydrukuj eTa, i weź ze sobą!
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 24 Maj 2017 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czy potrzebowaliscie eTA lecac liniami Air Canada tylko tranzytem przez Canade, nie wysiadajac z lotniska?

Sorry, tu znalazlem:
Kod:
I will transit by air through Canada. Do I need an eTA?

Passengers transiting Canada will need an eTA or a visa, regardless of the length of time in Canada.

Travellers whose planes refuel in Canada going to and from the United States, as well as participants in the China Transit Program and Transit Without Visa Program, do not need to have an eTA or a visa to transit Canada.
http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre ... 092&top=16

Szczerze mowiac nie rozumiem, dlaczego jest potrzebna w tranzycie?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Maj 2017 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
@‌cccc‌ viewtopic.php?p=859250#p859250
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Kanady
#53 PostWysłany: 24 Maj 2017 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
macio106 napisał(a):
@‌JIK‌ JA leciałem 14 do Kanady i za mną kobitka leciała później do Puerto Vallarta i chcieli zobaczyć jej ETA. Co więcej ja miałem wyrobioną ETA i zapisany numer i to było za mało przyczepili się. Trzeba mieć wydrukowaną Eta.


Dziwne, ze potrzebowali wydruk, skoro jest taka informacja i nic nie pisza o koniecznosci wydruku:
Kod:
Your application for an Electronic Travel Authorization (eTA) has been approved. You are now authorized to travel to Canada by air.
When you travel to Canada, you will need to bring the passport you used to apply for your eTA, as the eTA is electronically linked to it. Should you obtain a new passport, you will need to apply for a new eTA.
Airline check-in staff and the Canada Border Services Agency will have electronic access to your eTA status using your passport.

Mysle, ze nie chcialo im sie sprawdzac w systemie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Maj 2017 06:42 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
cccc napisał(a):
Czy potrzebowaliscie eTA lecac liniami Air Canada tylko tranzytem przez Canade, nie wysiadajac z lotniska?

Sorry, tu znalazlem:
Kod:
I will transit by air through Canada. Do I need an eTA?

Passengers transiting Canada will need an eTA or a visa, regardless of the length of time in Canada.

Travellers whose planes refuel in Canada going to and from the United States, as well as participants in the China Transit Program and Transit Without Visa Program, do not need to have an eTA or a visa to transit Canada.
http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre ... 092&top=16

Szczerze mowiac nie rozumiem, dlaczego jest potrzebna w tranzycie?


Wszystko zależy gdzie dalej lecisz? Ja leciałem do SFO via YYC i potrzebowałem eTA. Przy check-inie powiedzieli nam, że będziemy musieli odebrać bagaż w YYC by ponownie go nadać w drogę do SFO. Jak się okazało na przylocie, bagaż poleciał prosto do SFO.
eTA była sprawdzana na lotnisku wylotowym w FRA.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 30 Maj 2017 05:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Na swiezo, lecialem wlasnie na trasie ZRH-YYZ-LGA i nikt mnie o eTA nie zapytal. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Sie 2017 12:56 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Powinienem dostać jeden czy dwa maile ?

Dostałem jeden jakieś 5 minut po aplikowaniu. Jest tam numer i data ważności, potrzebne jest jakieś dodatkowe potwierdzenie czy drukuje maila i lece?

"Your application for an Electronic Travel Authorization (eTA) has been approved. You are now authorized to travel to Canada by air.

When you travel to Canada, you will need to bring the passport you used to apply for your eTA, as the eTA is electronically linked to it. Should you obtain a new passport, you will need to apply for a new eTA.

Airline check-in staff and the Canada Border Services Agency will have electronic access to your eTA status using your passport."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Sie 2017 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Eryk87 napisał(a):
Powinienem dostać jeden czy dwa maile ?


Jeden i lecisz. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 10 Sie 2017 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Lecisz. Nawet drukować nie musisz, bo eTA jest w systemie. Chyba, że dla świętego spokoju. ;) Z wydruków to weź sobie lepiej rezerwacje hoteli czy lot powrotny bo te rzeczy lubią urzędnicy na lotnisku oglądać.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 10 Sie 2017 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zgadza sie, mieli w systemie, ja np. nie musialem pokazywac zadnego wydruku. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 10 Sie 2017 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Wy nie musieliście, a Ja tak. Dla świętego spokoju niech wydrukuje. ;)
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 242 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group