Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bezpieczeństwo
#1 PostWysłany: 12 Maj 2017 12:09 

Niestety, złe informacje napływają z Włoch:
http://www.express.co.uk/news/world/803 ... ed-nations

Po polsku:
https://www.tvp.info/30576434/wybuch-w- ... izu-poczty
http://telewizjarepublika.pl/wybuch-w-r ... 48428.html

Podaję adresy polskich placówek konsularnych:
http://www.rzym.msz.gov.pl/pl/ambasada/ ... 25.cmsap5p


Ostatnio edytowany przez krasnal 12 Maj 2017 18:03, edytowano w sumie 2 razy
Edit mod - usunięto off-top poniżej tego postu.
Góra
 PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#2 PostWysłany: 12 Maj 2017 12:33 

Jest jakiś problem w tym, że informuje się ludzi o zagrożeniach dla ich zdrowia lub życia, bo nie rozumiem? Każdy wątek o bezpieczeństwie i te same uwagi w stylu "a w Polsce na pasach ludzi przejeżdżają". Jeśli dla Ciebie @‌monroe‌ to nie ma znaczenia, to świetnie, na prawdę nic mi do tego czy ktoś bierze pod uwagę tego rodzaju zdarzenia w planowaniu własnych podróży czy nie. Ale pozwól, że ci którzy chcą to uwzględniać - będą to robić.
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#3 PostWysłany: 12 Maj 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Problemem jest sianie paniki na forum (co robisz nie pierwszy raz) nie mając absolutnie żadnych informacji na temat tego incydentu. Poczytaj najpierw historię Włoch, zwłaszcza tę najnowszą (separatyści, mafia), z której dowiesz się wielu ciekawych rzeczy w tym temacie. I najważniejsze - gdybyś wiedział to nie zakładałbyś takiego wątku - tego typu ataki mafii czy separatystów we Włoszech były skierowane przeciwko administracji państwowej i nie były wymierzone w cywilów (w tym turystów).

Odnosząc się więc do Twojej wypowiedzi - nie ma czego "uwzględniać". Przynajmniej do czasu, gdy nie będzie znanych więcej szczegółów odnośnie tego przypadku (wtedy można ewentualnie dyskutować nt kolejnych ataków terrorystycznych w Europie do czego zapewne zmierzałeś). Jakoś nie widziałem, żebyś tworzył nowy wątek nt wybuchu bomby w Kłodawie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#4 PostWysłany: 12 Maj 2017 12:50 

W pierwszym poście tego wątku przytoczyłem fakty:
1) informacje anglojęzyczne,
2) informacje z polskich mediów,
3) adresy placówek konsularnych.

Trzy rodzaje informacji bez żadnego komentarza własnego. Czekam aż wskażesz, gdzie pozwoliłem sobie na zasianie paniki.
Druga sprawa - nie wiesz co bym zrobił, gdybym coś wiedział, bo nie wiesz co wiem, a czego nie wiem. Wybuch to wybuch, po takich wydarzeniach w moim odczuciu należy zachować szczególną ostrożność. Ale jeśli ktoś chce to ignorować? Wolna wola.

@‌igore‌, taki doświadczony użytkownik, a Forum nie przeszukał? :)
pakistan-bezpieczenstwo,1119,101956
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#5 PostWysłany: 12 Maj 2017 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
odpowiedni temat, podano same konkretne linki informacyjne - nie rozumiem dlaczego pretensje do @‌Don_Bartoss‌ o zamieszczenie zwykłej informacji jakich na forum jest mnóstwo ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#6 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:15 

@‌igore‌, wspólnie tworzymy to Forum. Ja tu nie pracuję na etacie :) Zachęcam do zabrania głosu ws. bezpieczeństwa w Pakistanie. Jak wrócę z tego kraju to nie omieszkam podzielić się wrażeniami.

@‌manyaky‌, nie podoba mi się Twoja podszyta agresją wypowiedź. Radziłbym kontrolować emocje i nie traktować tragicznie zmarłych albo zamordowanych polskich turystek tak przedmiotowo.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#7 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@‌Don_Bartoss‌
Przeczytaj proszę raz jeszcze ze zrozumieniem to co napisałem. Wyjaśniam:

- w kraju zamieszkałym przez 60 mln ludzi i mieście z prawie 3 mln mieszkańców wybuch bomby ("domowej roboty") nie jest, niestety, niczym szczególnym. W Polsce również. Porachunki mafijne, zazdrosny o żonę mąż, debilny student chemii - powodów może być mnóstwo ale nie ma to żadnego związku z bezpieczeństwem turystów czyli de facto z tematyką tego forum. Co za tym idzie nie widzę żadnego sensu, aby tworzyć nowy temat pt. "Bezpieczeństwo".
- gdybyś naprawdę wiedział to co podobno wiesz to również wiedziałbyś ;) że gdyby to byli separatyści - o czym napisałem wcześniej - cywile nie są w żadnym stopniu zagrożeni. Na ten moment nie znamy więcej szczegółów odnośnie tego przypadku.
- "sianie paniki" polega na utworzeniu nowego tematu na forum pt. "Bezpieczeństwo" i podawanie na końcu odnośnika do polskich placówek konsularnych. Sugerujesz tym samym (nie wprost ale jednak), że mamy do czynienia z kolejnym zamachem terrorystycznym. Raz jeszcze wracam do tej Kłodawy ;) - czemu nie założyłeś wtedy nowego tematu podając "suche fakty"...? Czym to się różni (na teraz) od wybuchu w Rzymie?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#8 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:24 

@‌monroe‌, skoro nie jest niczym szczególnym, to dlaczego informują o tym serwisy na głównych stronach swoich portali? Różnica jest taka, że ja oferuję ludziom dostęp do informacji pozbawionej własnej interpretacji, a Ty stawiasz się na pozycji autorytetu, który może decydować co ludzie mają wiedzieć i co o tym myśleć.
Gdybyś naprawdę wiedział, to co ja wiem, to wiedziałbyś, że wiem, że w razie wystąpienia zagrożenia najpierw należy odsunąć się od jego źródła, a potem dopiero analizować przyczyny wystąpienia :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#9 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Anonymous napisał(a):
@‌monroe‌, skoro nie jest niczym szczególnym, to dlaczego informują o tym serwisy na głównych stronach swoich portali?


Które serwisy?
Ekhm... Gazeta.pl - nic. Onet.pl - nic. TVN24.pl - nic. BBC.com - nic. CNN.com - nic. Polsat News - nic.
(nic = nie ma tej informacji podawanej jako głównej a nawet jako drugorzędnej)


Anonymous napisał(a):
Różnica jest taka, że ja oferuję ludziom dostęp do informacji pozbawionej własnej interpretacji, a Ty stawiasz się na pozycji autorytetu, który może decydować co ludzie mają wiedzieć i co o tym myśleć.


Odsyłam do tego co napisałem powyżej.

Anonymous napisał(a):
Gdybyś naprawdę wiedział, to co ja wiem, to wiedziałbyś, że wiem, że w razie wystąpienia zagrożenia najpierw należy odsunąć się od jego źródła, a potem dopiero analizować przyczyny wystąpienia :)


Możesz wytłumaczyć co miałeś na myśli? :roll: Wiem, że gdy komuś brakuje argumentów pisze frazesy ale trochę popłynąłeś... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#10 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
monroe napisał(a):
Anonymous napisał(a):
@‌monroe‌, skoro nie jest niczym szczególnym, to dlaczego informują o tym serwisy na głównych stronach swoich portali?


Które serwisy?
Ekhm... Gazeta.pl - nic. Onet.pl - nic. TVN24.pl - nic. BBC.com - nic. CNN.com - nic. Polsat News - nic.
(nic = nie ma tej informacji podawanej jako głównej a nawet jako drugorzędnej)


Dlaczego zasugerowałes tylko lewoskrętne serwisy ?

Ps.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rzym-wy ... ty/x02k0j5
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 39185.html


Ostatnio edytowany przez maarcin1938, 12 Maj 2017 13:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#11 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Obstawiam, że znajomość historii Włoch w bardzo ograniczonym stopniu jest w stanie ochronić przed skutkami wybuchu bomby i o to chodzi @‌Don_Bartoss‌.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#12 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Proszę o powrót do tematu, jest konkretna informacja o incydencie, to założył. Jak ktoś będzie chętny do bardziej konkretnej dyskusji, to czemu nie (oczywiście znając normy forum)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#13 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:46 

Przyzwoitość to jedyny argument. Jedyny powód, którym się kieruję informując publicznie o niebezpieczeństwie. Uważam, że tak po prostu należy robić, a potem niech ludzie wykorzystają taką informację w dowolny sposób (Ty na przykład wykorzystujesz ją do przypisywania mi nieczystych intencji, ale ok :)). Ich sprawa. Nie powinno się selekcjonować informacji.
Jeszcze jedno - czemu piszę o Włoszech? Bo pisałem o Niemczech, Francji, Szwecji. O Wielkiej Brytanii też pisałem. I o Ukrainę swojego czasu też. Piszę o Włoszech, żebyś mi kiedyś nie zarzucił, że coś pominąłem ;)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 12 Maj 2017 13:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#14 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@‌maarcin1938‌
Przypominam, że @‌Don_Bartoss‌ napisał o głównych stronach serwisów.


Ostatnio edytowany przez monroe, 12 Maj 2017 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#15 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja raczej apeluję o trzymanie się na istoty tematu, a nie dyskusję o tym, gdzie owa informacja została umieszczona
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#16 PostWysłany: 12 Maj 2017 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Żeby nie było że spamuję:

Aktualizacja wątku: nic się nie stało. Nikt nie został nawet ranny. Uszkodzony jest jeden samochód. Prawdopodobnie miał być to akt demonstracyjny.

W związku z tym, drodzy forumowicze, poziom bezpieczeństwa się nie zmienia.

Anonymous napisał(a):
@‌manyaky‌, nie podoba mi się Twoja podszyta agresją wypowiedź. Radziłbym kontrolować emocje i nie traktować tragicznie zmarłych albo zamordowanych polskich turystek tak przedmiotowo.

Podszyty ksenofobią jest każdy Twój temat w tym stylu.

Tobie się nie podoba "przedmiotowe traktowanie polskich turystek" (gdzie?), a mnie obrzydza Twoje identyczne traktowanie ofiar zamachu w Londynie do podpierania swoich ideologii.

Co miesiąc na polskich drogach ginie 300 osób, a Ty zakładasz tematy "bezpieczeństwo", jak się nic nikomu nie stanie (Antwerpia, Włochy), byle się spuścić nad terrorystycznymi powiązaniami sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#17 PostWysłany: 12 Maj 2017 16:50 

Mylisz się, z tym, że poziom bezpieczeństwa się nie zmienił. Mylisz się, ale tego nie dostrzegasz. To, że nie było ofiar to dobra informacja. Tylko się z tego cieszyć i Bogu dziękować.
Doszło do wybuchów ładunków wybuchowych. To jest informacja kluczowa. Reszta to Twoja interpretacja.

A ksenofobii ten wątek nie dotyczy. Po prostu rozmydlasz dyskusję i udowadniasz, że szatan boi się dobra. Nie będę się w to angażował.

Jeszcze jedno - w całym temacie ani razu nie użyłem słowa "terroryzm" ani pochodnej.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#18 PostWysłany: 26 Sie 2017 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Spanie na plaży? We Włoszech to już igranie co najmniej ze zdrowiem.
Polka brutalnie zgwałcona przez czterech cudzoziemców :arrow: http://www.ilmessaggero.it/primopiano/c ... 03408.html
Proponuję poczytać sobie komentarze pod artykułem...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez namteH, 26 Sie 2017 21:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#19 PostWysłany: 26 Sie 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Becek u mnie pokazuje te komentarze. ;)

A dla innych wersja brutalnego zdarzenia po polsku:
http://niezalezna.pl/201684-polka-bruta ... m-kurorcie
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#20 PostWysłany: 27 Sie 2017 01:26 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
namteH napisał(a):
---Polka brutalnie zgwałcona przez czterech cudzoziemców :arrow: http://www.ilmessaggero.it/primopiano/c ... 03408.html

cudzoziemcow czy (muzulmanskich) migrantow ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group