Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wejścia do saloników w ramach PP są rozliczane wg. roku kalendarzowego


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 888 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 02 Lut 2017 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No ładnie, ja nigdy od nich nic nie dostałem... Może dlatego, że skorzystałem z ubezpieczenia w zakresie naprawy RTV :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#162 PostWysłany: 02 Lut 2017 10:51 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ja też nic nie dostałem oprócz regularnych przesyłek, że mogą mi załatwić bilet na jakieś przedstawienie w teatrze. I nie skorzystałem nigdy z ubezpieczenia ;-)


Ostatnio edytowany przez michzak, 02 Lut 2017 10:52, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 02 Lut 2017 10:52 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Nie mylę się, (po przeczytaniu postów w temacie) te cztery wejścia free dotyczą max. 4x1 lub 1x4. Czyli jak jadę z całą rodziną 2+2 to za jednym razem cała pula wykorzystana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 02 Lut 2017 10:55 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
tak.
Ale niektóre saloniki nie kasują za dzieci. To zależy. W Londynie mnie skasowali, a w Stambule i Singapurze nie. Zależy po prostu od osoby, która siedzi na wejściu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 02 Lut 2017 10:59 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
@‌pasta‌, proszę napisz jaśniej. Zabawę z PP dopiero zaczynam. Co oznacza nie skasowali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 02 Lut 2017 11:07 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Zasady wejścia dzieci do saloniku zależą od saloniku. Czasem w ogóle jest zakaz, zwykle poniżej 2lat bez limitów wejść, czasem bez limitów jest poniżej 6lat (na Malcie) lub nawet 12lat.
Inna sprawa, że czasem pracownik w recepcji się zlituje i uzna, że dziecko ma mniej niż 2 lata, choć ma więcej.

Skasowali w znaczeniu policzyli wejście dziecka jako wejście osoby dorosłej. Nie skasowali w znaczeniu, że dziecko weszło gratis.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
santech uważa post za pomocny.
 
      
#167 PostWysłany: 02 Lut 2017 11:15 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
OK, gdzie znajdę info dot. tego czy skasowali czy nie? Na koncie PP po wizycie? Czy przy samym wejściu już dostaje się jakiś potwierdzenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 02 Lut 2017 11:52 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Przy Diners widzialem i na koncie i dostawalem kwitek. Nie wiem jak przy PP ale pewnie podobnie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
santech lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 02 Lut 2017 18:12 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
tak jak tu napisano - w Stambule niby dzieci poniżej 6 roku mają gratis, a moja córka miała 12 i nikt nie chciał "Ją policzyć".
Dostajesz kwitek do podpisu przy wejść i widzisz ile osób wpisali.

Samo rozliczenie pomiędzy PP, a BZWBK / Diners /... to czasami trwa kilka miesięcy, więc nie od razu to zobaczysz na wyciągu. To znaczy dopóki jesteś w darmowym limicie to nigdy tego nie zobaczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 05 Lut 2017 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
donmateo napisał(a):
Wyrobiłem kartę sposobem na mbank, dostałem 'ofertę' z limitem 22k. Miesiąc wcześniej nastukałem sobie wymagane wynagrodzenie. Miła Pani w okienku szybko zsumowała wszystkie wpływy i po 10 min miałem decyzję kredytową. Karta przyszła po tygodniu. Zarobki na poziomie 1/4 wymaganych.




Na czym polega ten sposób na mbank? Zakladam rachunek i robie zamieszanie na rachunku? I wtedy nie potrzebuje dochodu min. 10k/msc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 06 Lut 2017 18:20 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 223
srebrny
A czy udało się komuś dostać tą kartę w ramach wymiany z innej prowadzonej w BZWBK w przypadku próby rezygnacji z karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 11 Lut 2017 13:40 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Hey, czy ktoś płacił kartą za granicą? Zastanawiam się nad opłaceniem wynajmu auta celem aktywacji ubezpieczenia. Znalazłem w wrunkach opłatę 2% za przewalutowanie. Ale nigdzie nie widzę po jakim kursie zmieniają walutę. Te 2% jeszcze bym przeżył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 11 Lut 2017 13:55 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Jak to po jakim, po złodziejskim ;)

https://www.bzwbk.pl/przydatne-informac ... ewizy.html

Nie wiem o jakiej walucie piszesz, ale w pierwszym lepszym kantorze online takie np EUR z 15gr tańsze (walutomat).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 11 Lut 2017 14:25 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Ok czyli po swoim Bzwbk. W sumie dla kwoty 120E nie robi to zabójczej sumy (te 15gr/E + 2%). To jakieś 30Pln za ubezpieczenie dla właściciela karty i dwóch osób towarzyszących. Wg mnie warto w tym konkretnym przypadku. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 17 Lut 2017 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Hej, szybkie pytanie dot tego ubezpieczenia, bo znowu przespałem temat.

1. Czy ubezpieczenie z tej karty nie obejmuje dzieci (zdaje się, że tak). Jedziemy razem (ja, żona, troje dzieci) - karta załatwia mi tylko dorosłych?
Kod:
Ubezpieczeniem PODRÓŻNE PLATINUM może być objęta osoba fizyczna będąca Posiadaczem lub Użytkownikiem Karty Platinum, która w dniu objęcia ochroną
ubezpieczeniową ma ukończona 18 lat i nie ma ukończonych 65 lat, oraz DODATKOWO nie więcej niż dwie osoby towarzyszące jej w Podróży zagranicznej.


2. Aktywacja karty - mogę kupić np. bilety na autokar PL-NL. Ale czy jak chcę objąć ochroną mnie i żonę to muszę mieć 2 bilety czy wystarczy jeden, który aktywuje ubezpieczenie?

Dzięki!


EDIT: no to sam sobie i może innym odpowiem
ad 1) odpowiedź brzmi: NIE. Posiadacz karty (czyli ubezpieczony) musi być między 18 a 65, ale dwie dodatkowe osoby już nie, więc dzieci jak najbardziej się liczą.
ad 2) wg infolinii liczy się sam fakt zakupu biletu, a nie ich ilość. Jest to logiczne, bo może być tak, że jadę z dwójką dzieci które mają przejazd gratis. Chodzi więc bardziej o sam zakup biletu, niż o konkretną ilość.

Tyle w teorii, życie zweryfikuje czy to działa.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata


Ostatnio edytowany przez zawiert, 17 Lut 2017 14:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 17 Lut 2017 14:44 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ja mam tak, że ubezpieczenie obejmuje mnie + 2 osoby. Mogą to być również dzieci.

To się zmieniało więc sprawdź kiedy masz wydaną kartę i jaki był wtedy regulamin. Dawno, dawno temu rzeczywiście ubezpieczenie nie obejmowało dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off
darekd uważa post za pomocny.
 
      
#177 PostWysłany: 17 Lut 2017 20:16 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Ja mam świeżą kartę. W warunkach nie ma podanego wieku osób towarzyszących. Pozdrawiam

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 17 Lut 2017 22:54 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
Widzę, że trochę posprzątali, tutaj archiwum wszystkich wersji:
http://www.bzwbkaviva.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia-kart/karty-kredytowe/ubezpieczenia-dla-kart-visa-platinum-i-visa-platinum-porsche/ubezpieczenia-dla-kart-visa-platinum-i-visa-platinum-porsche.html?&_ga=1.21635451.1905580692.1475879475#tab_podrozne_platinum

Z tego wynika, że zmiana była z 3 osób od 18-tu lat do obecnej wersji Posiadacz/Uzytkownik 18-65lat + 2 dowolne osoby.

17.04.2013
Cytuj:
Ubezpieczony - osoba fizyczna będąca Posiadaczem lub Użytkownikiem Karty Platinum, która ukończyła osiemnasty rok
życia oraz dodatkowo nie więcej niż dwie osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia towarzyszące jej w Podróży
zagranicznej – objęte ubezpieczeniem, zgodnie z zasadami określonymi w poszczególnych Klauzulach załączonych do
niniejszych Warunków ubezpieczenia


od 30.03.2015 w tym najnowsza od 10.01.2017
Cytuj:
§1. 6. Ubezpieczony – osoba fizyczna, będąca Posiadaczem lub
Użytkownikiem Karty Platinum, objęta ochroną ubezpieczeniową
na podstawie Umowy ubezpieczenia, oraz dodatkowo nie więcej
niż dwie osoby towarzyszące jej w Podróży zagranicznej;
...
§3. 1.Ochroną ubezpieczeniową może być objęty Posiadacz Karty lub
Użytkownik Karty
, będący osobą fizyczną, który w dniu objęcia
ochroną ubezpieczeniową z tytułu Umowy ubezpieczenia ma
ukończone 18 lat i nie ma ukończonych 65 lat
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#179 PostWysłany: 03 Mar 2017 13:54 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Hey, dla zainteresowanych. Ja sam dostałem korzystając z uproszczonej procedury. Pomyślałem, że jak to takie proste - wyrobimy drugą na żonę. Wstępna decyzja pozytywna + informacja o konieczności okazania średnich zarobków. Żona nie na 10k netto - mimo to mając na uwadze, że sam dostałem bez bólu - żona idzie do banku. A tu niestety odmowa. Reasumując wg mnie wygląda to tak. Jeśli masz konto w BZWBK i na tym koncie coś się dzieje, przygotowują dla Ciebie ofertę indywidualną na kartę kredytową. Wtedy warunek 10k netto nie jest rygorystycznie przestrzegany i kartę wydają uproszczoną procedurą. W innym przypadku 10k jest wymagane i nie do przejścia. Może się komuś przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 03 Mar 2017 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Czyli żona nie ma konta w WBK? Właśnie też będę chciał założyć kartę na żonę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 888 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: m4g3r oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group