Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#41 PostWysłany: 19 Lut 2015 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Jeśli chodzi o Ulcinj, to dla mnie plaże to porażka - plaża w centrum ta mniejsza - nie ma jak szpilki wetknąc, a wielka plaża brudna, brzydki piasek, dość daleko w morze płyciutko. Natomiast jak się zejdzie ścieżką z parkingu na górce (na lewo od plaży miejskiej) - jest fantastyczne miejsce - skałki, od razu głęboko - można sobie poskakać, ale też można zejść po kamyczkach. I prawie nikogo tam nie ma, można się wyszaleć. 8-)
Oczywiście Święty Stefan - fajne widoczki i przyjemna plaża - bardzo fajny piasek. W Boce Kotorskiej natomiast urzekł mnie Perast. Sam Kotor też fajny, szczególnie widok z góry wieczorem.
Bardzo podał mi sie również Stari Bar - opuszczone stare miasto z murami obronnymi. Z innych rozrywek - spływ rzeką Tarą, latem jak jest niski poziom wody - mocno "tutystycznie", ale podobno na wiosnę - niezły odjazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#42 PostWysłany: 18 Mar 2015 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Pamiątki z Podgoricy:
Jedynym miejscem z pamiątkami jakie udało mi się znaleźć w mieście był sklep w Mall of Montenegro. Kilka przedmiotów można było ciut taniej kupić piętro wyżej na poczcie.
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#43 PostWysłany: 18 Mar 2015 02:12 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Kamil napisał(a):
Napisz na publicznym, bedzie szersza korzysc :). Sam
jestem ciekaw. Moze taki telegraficzne top 10 do zobaczenia/zrobienia w Czarnogorze (z rzeczy poza mainstreamem)?

Polecam miejscówkę Zablijak w Durmitorze.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#44 PostWysłany: 19 Mar 2015 19:37 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 327
Kilometry: 647 009
Jeszcze w księgarni na Trg Republike.

wrzoch napisał(a):
Pamiątki z Podgoricy:
Jedynym miejscem z pamiątkami jakie udało mi się znaleźć w mieście był sklep w Mall of Montenegro. Kilka przedmiotów można było ciut taniej kupić piętro wyżej na poczcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#45 PostWysłany: 28 Wrz 2015 11:33 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 55
Witam Was,

czy ktoś podróżował po Czarnogórze w październiku? Jaka jest wtedy pogoda? Info na accuweather mówi o 24 C, czy to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#46 PostWysłany: 28 Wrz 2015 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
maya0104 napisał(a):
Witam Was,

czy ktoś podróżował po Czarnogórze w październiku? Jaka jest wtedy pogoda? Info na accuweather mówi o 24 C, czy to prawda?

Ja byłem w ostatnich dniach września. Ciepło, ok. 20-22*C.
Góra
 Profil Relacje PM off
maya0104 lubi ten post.
maya0104 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#47 PostWysłany: 28 Maj 2016 16:50 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
Byliśmy dziś na plaży Valdanos. Faktycznie przy bramie siedzi ochroniarz (wojskowy?) ale bez problemu wpuszcza. Teren wydaje sie ze kiedys byl zagospodarowany, jest opuszczona restauracja, stare ławki itp. Ludzi bylo bardzo malo, a kawałek od parkingu stalo kilka bezpańskich leżaków co skutecznie wykorzystalismy.
Pomimo zaniedbanego troche terenu polecam jest cicho i spokojnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#48 PostWysłany: 31 Maj 2016 22:06 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 5
Widzę, że wszyscy wypisują miejscowości w okolicach wybrzeża a jak wygląda turystycznie Podgorica? Kompletnie nie warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#49 PostWysłany: 31 Maj 2016 22:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Na 2-3 godziny, warto. Na dłużej to nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#50 PostWysłany: 31 Maj 2016 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Podgorica nie jest specjalnie atrakcyjna, ale na jeden dzień można wskoczyć, ma specyficzny klimat ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#51 PostWysłany: 20 Lip 2016 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Zdecydowanie polecam:
spływ kanionem rzeki Tary, kilka lat temu kupilismy wycieczkę jednodniową w cenie było śniadanie, obiadokolacja i bimberek do ogrzania bo woda lodowata:).
trasę widokową wzdłuż jeziora Szkoderskiego z Ulcinja do Virpazaru.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#52 PostWysłany: 21 Sie 2016 23:51 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
W Czarnogórze, a dokładnie w Zatoce (Boce) Kotorskiej, byłam raptem 2,5 dnia, ale zakochałam się w niej na zabój. Najbardziej podobał mi się Kotor, w którym się zatrzymałam - klimatyczne uliczki starego miasta, mury i twierdza św. Jana górujące nad miastem (zdecydowanie warto wybrać się tam rano - mniej ludzi i przyjemniej się wchodzi).
Urokliwy jest też Perast, z którego można popłynąć na dwie małe wysepki.
Szczerze mówiąc, Budva nie przypadła mi do gustu - jak dla mnie panuje tam wolna amerykanka jeśli chodzi o wciąż powstające hotele. Dla mnie dawała wrażenie chaosu, oczywiście poza samą starówką.
W Tivat zatrzymaliśmy się na kąpiel z widokiem na kolejne dwie wysepki, choć zatoka najpiękniejszą barwę miała w Herceg Novi. Jadąc wzdłuż wybrzeża zatoki praktycznie na wyciągnięcie ręki są miejsca, z których można się zanurzyć w wodzie.
Urzekł mnie widok na zamknięty półwysep Sveti Stefan i jego okolice (my zrobiłyśmy sobie spacerek brzegiem okolicznych zatoczek). Warto zatrzymać się w pobliskiej knajpce na pyszną i niedrogą kawę z deserem.
Odwiedzając Bokę, polecam zboczyć nieco z drogi i odwiedzić usiane w okolicy monastyry - pięknie położone, z przepięknymi malowidłami, w których panuje atmosfera tajemnicy.


Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#53 PostWysłany: 24 Sie 2016 08:04 

Rejestracja: 24 Mar 2016
Posty: 8
A powiedzcie mi proszę w jaki sposób mógłbym ogarnąć jednodniowe zwiedzanie Szkoderskiego bez samochodu. Będę kilka dni w Barze i kilka w Ulcinju - z której miejscowości lepiej wybrać się na taką wycieczkę i czym. Czy można gdzieś nad jeziorem np. wypożyczyć rower żeby trochę pozwiedzać, czy najlepiej w którymś z miast wziąć np. skuter ? Wyjazd w dniach 11-22 września - czy mogę liczyć w takim terminie na np. 50% obniżki usług typu wypożyczenie skutera/rowera w porównaniu do wysokiego sezonu ? Z jakimi cenami spotkaliście się za wypożyczenie - czytałem o 10 E za rower i od 15 za skuter.

A z innej beczki - czy będąc w Kotorze (3 noce) warto objeżdżać zatokę jeszcze dalej w kierunku Chorwacji (przypominam że nie mam samochodu), a jeśli tak to czym rower czy jednak za ciężko i lepiej wybrać skuter.

Bardzo chciałbym też wejść na jakąś górę będąc tam, polecicie jakiś szlak z pięknym widokiem i dobrze oznaczony (bez min w drodze :) ) ? Z tego co widzę na google map terrain to maksymalna wysokość w okolicach wybrzeża to 1000 m, ale biorąc pod uwagę, że zaczynamy z okolic 0 m n.p.m. robi się z tego całkiem ciekawa wycieczka.

Jeśli ktoś miałby dla mnie jakieś advice to proszę piszcie. Jak wspomniałem będę 3 noce w Kotorze (w okolicy - ok. 3 km od starego miasta), 4 noce w Barze (centrum) i 4 noce Ulcinj (stare miasto). Ląduję w Podgoricy więc może i poświęcę z 2 godzinki na przejście ścisłego centrum, skoro piszecie, że akurat tyle warto.

Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#54 PostWysłany: 24 Sie 2016 08:16 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Jeśli chcesz wejść na górę z interesującymi widokami to polecam Jezerski Vrh w Parku Narodowym Lovcen

http://www.summitpost.org/lov-en-national-park/601473

http://navtur.pl/place/show/3056,jezerski-vrh

Prawie na szczyt prowadzi droga, więc nie powinno być problemu ze złapaniem stopa. Ewentualnie spacer 11 km z Cetinje
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=bse ... anguage=pl

Z Kotoru do Cetinje dostaniesz się bez problemu

https://www.balkanviator.com/en/bus-tim ... tinje-mne/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#55 PostWysłany: 02 Wrz 2016 01:24 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Byłem w czarnogórze 3 razy, w tym roku mieliśmy jechać w ciemno do ulczyna. Dotarliśmy tam i tak kwater poniżej 10 euro nie ma, a takie dopiero od 15-20 w góre za są fajne...
Już pomijając ceny, to cały klimat tego miasta jest straszny. Wszędzie pełno syfu, śmierdzi, co ciekawe na ulicy 50/50 to auto warte ponad 300-400k na szwajcarskich/niemieckich blachach (ofc żadnego niemca czy szwajcara tam nie widziałem xD) a dalej jakiś czarnogórski yugo czy inny złom. W okolicy naszej kwatery w ciągu pół godzinnego spaceru wokół kwatery naliczyłem 5 cygańskich wesołych miasteczek, ludzie niemili i wałują (panie tutaj jest niecałe 10 min do plaży, taa google pokazuje pół godziny xD). Nikt nie mówi po angielsku, jedyny plus to plaża... ( wielka a nie ta w mieście bo tam to patologia). Generalnie wszędzie piszą że taniej, a my wróciliśmy do budvy po dniu i ceny takie same... .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#56 PostWysłany: 07 Wrz 2016 12:31 

Rejestracja: 24 Mar 2016
Posty: 8
Szanowni Forumowicze ;-)

mam jeszcze pytanie odnośnie twierdzy Kotorskiej - z tego co czytałem to wstęp na ścieżkę do twierdzy od strony miasta jest płatny w godzinach 9-18, czy to oznacza jednocześnie, że tylko w tych godzinach mogę tam przebywać ? Czy równie dobrze mogę sobie zacząć wchodzić np. właśnie o 18 i podziwiać księżyc odbijający się w wodach zatoki ?

Szedł ktoś może ścieżką od strony kanału ? W innym temacie na forum znalazłem informację, że wejście z tamtej strony jest darmowe, ale czy mogę wejść "od tyłu :-D" i zejść ścieżką do miasta nie ponosząc kosztów przy wyjściu ?

Czy ścieżka turystyczna i płatna jest oświetlona ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#57 PostWysłany: 07 Kwi 2017 23:36 

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 25
Jak kogoś interesuje adrenalina to mocno polecam zipline który znajduje się w miejscowości Njegusi na drodze z Cetinje do Kotoru. Koszt takiej atrakcji to 10 euro, wrażenia i widoki niesamowite.

Filmik:



Miejsce w którym znajduje się atrakcja:
https://www.google.pl/maps/@42.4245764,18.7998754,3a,75y,286.5h,75.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNk48jpF4bmWmID0S4R2tyA!2e0!7i13312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off
Sizz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#58 PostWysłany: 14 Kwi 2017 17:41 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 5
Zip line jest super :) zapraszam na wakacje do mojej Czarnogórskiej rodziny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#59 PostWysłany: 20 Cze 2017 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 130
Dobrym pomysłem może być też szybki wypad do Albanii, nie trzeba dużo czasu, lokalne biura nawet jednodniowe wyjazdy organizują
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#60 PostWysłany: 24 Cze 2017 16:17 

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 25
Jeśli chodzi o zwiedzanie Jeziora Szkoderskiego polecam udać się do Knajpy Pelikan (chyba że naganiacz z knajpy pierwszy was zgarnie), byłem tam w zeszłym roku na rejsie (właściciel knajpy organizuje swoim statkiem) i gorąco polecam. Ceny dokładniej nie pamiętam ale na pewno nie przekroczyła 20 euro od osoby (da się wynegocjować mniej), rejs trwa około 3 godzin - podczas częstują obiadem, rakiją (do woli) i są różne atrakcje (między innymi skakanie do Jeziora ze statku i pływanie w jeziorze). Knajpa znajduje się tutaj: https://www.google.pl/maps/@42.2469388, ... 312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group