Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#21 PostWysłany: 16 Cze 2014 18:37 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 42
Zbanowany
Po tylu usuniętych postach z komentarzem moderatora - "nie na publicznym forum" nie będę wrzucał tutaj takich rzeczy.
Istnieje również ryzyko, że któryś z modów przeniesie do twierdzy szyfrów :)


JEdnym zdaniem: @Lelo, priv to jedyny sposób na przekazywanie tutaj takich informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#22 PostWysłany: 17 Cze 2014 08:32 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Jaka jest wtyczka do kontaktu? Taka jak nasza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#23 PostWysłany: 17 Cze 2014 08:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#24 PostWysłany: 17 Cze 2014 15:34 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Dla mnie jedno z top Czarnogóry

Image
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#25 PostWysłany: 17 Cze 2014 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
W którym miejscu na mapie dokładnie jest to miejsce ze zdjęcia?
Wiem,że to jest Jezioro Szkoderskie, ale gdzie dokładnie?
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#26 PostWysłany: 18 Cze 2014 10:08 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Ktoś napiszę coś o Ulcinj? Gdzie jest tanio, co warto zwiedzić, co unikać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#27 PostWysłany: 18 Cze 2014 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Lela napisał(a):
W którym miejscu na mapie dokładnie jest to miejsce ze zdjęcia?
Wiem,że to jest Jezioro Szkoderskie, ale gdzie dokładnie?

Miejscowość Rijeka Crnojevića.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#28 PostWysłany: 19 Cze 2014 03:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Dzięki!:)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Cze 2014 23:16 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 3
Cześć, pod koniec lipca wybieramy się samochodem do Czarnogóry. Jedziemy w ciemno i na miejscu mamy zamiar znaleźć jakiś nocleg. Czy ktoś z was był i może się podzielić jakimiś cennymi wskazówkami? Co warto zobaczyć?Co że sobą zabrać? Gdzie najlepsze plaże? Jedziemy do Budvy. Wszystkie informacje się przydadzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Cze 2014 00:10 

wojcieszek20 napisał(a):
Cześć, pod koniec lipca wybieramy się samochodem do Czarnogóry. Jedziemy w ciemno i na miejscu mamy zamiar znaleźć jakiś nocleg. Czy ktoś z was był i może się podzielić jakimiś cennymi wskazówkami? Co warto zobaczyć?Co że sobą zabrać? Gdzie najlepsze plaże? Jedziemy do Budvy. Wszystkie informacje się przydadzą.


przeniosłem tu, ponadto dalej klikasz na "szukaj" i np.:
montenegro-czarnogora,209,34399&p=404758&hilit=montenegro#p404758
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Cze 2014 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
wojcieszek20 napisał(a):
Cześć, pod koniec lipca wybieramy się samochodem do Czarnogóry. Jedziemy w ciemno i na miejscu mamy zamiar znaleźć jakiś nocleg. Czy ktoś z was był i może się podzielić jakimiś cennymi wskazówkami? Co warto zobaczyć?Co że sobą zabrać? Gdzie najlepsze plaże? Jedziemy do Budvy. Wszystkie informacje się przydadzą.


Plaże:
Jeżeli chodzi o plaże to całkiem miłą plażą jest plaża Buijarica jakieś 20 km na południe od Budvy.
Nienajgorsza jest też Velika Plaza koło Ulcinju.
Plaże w bezpośrednich okolicach Budvy i w ogóle w sąsiedztwie kurortów turystycznych są zatłoczone, kamieniste i zapchane parasolami i leżakami:(
Za plaże niedaleko Sveti Stefan płaci się jakieś niebotyczne pieniądze.

Nie chcę Cię martwić ale akurat plaże nie są mocną stroną Czarnogóry.
O wiele lepiej kraj ten prezentuje się wewnątrz lądu gdzie jest co robić i co oglądać:)

-- 30 Cze 2014 19:27 --

Warte zobaczenia na wybrzeżu:

->Zatoka Kotorska - m.in stare miasto (baaardzo klimatyczne miejsce z mnóstwem kotów żyjących w wąskich uliczkach), mury obronne i port w Kotorze, Herceg Novi (stare miasto), Tivat (z portem, który nazywają Monakiem Adriatyku (przypływają tu luksusowe jachty)
->Okolice Budvy: stare miasto w Budvie, można zerknąć przejazdem z samochodu na wyspę Sveti Stefan,

- Stari Bar (położone na wzgórzu stara osada niedaleko Baru)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#32 PostWysłany: 30 Cze 2014 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Góry, rzeki i jeziora:

- Jezioro Szkoderskie – świetne miejsce i widoki (swoiste „stożki” wyłaniające się z jeziora), piękna przyroda, pelikany, czaple, kormorany, kaczki, żmije itp na wyciągnięcie ręki. Można popływać sobie łódką po jeziorze wśród lilji wodnych tworzących niesamowite dywany. Rejs łódką z Panem Mićio (ma też taki napis na łódce, podczas rejsu częstuje domowym winem, rakiją, sokami itp.)do jeziora wpadają rzeki. Kąpiel w rzece pierwsza klasa
Miejscowość Rijeka Crnojevića i nocleg w Konak Perjanik u baaardzo gościnnych i przyjaznych Ljudmily i Ivana (jeden pokój do spania z tarasem i widokiem na rzekę i stary most oraz knajpka z pysznym jedzeniem przygotowywanym przez gospodynię). Warto!:)

- Czarne Jezioro w Parku Narodowym Durmitor niedaleko miejscowości Zabljak

- RAFTING w kanionie rzeki Tary (super przygoda i dużo adrenaliny) (polecam firmię Rafting Montenegro – jak wpiszecie w google będzie ich strona)w cenie sycące śniadanie, cały ekwipunek: kombinezon neoprenowy, buty, kask), po spływie obiad – solidna firma.
- po raftingu można pojechać zobaczyć widowiskowy most Đurđevića Tara Bridge

- całkowite MUST DO: droga Pluzine-Trsa-Zabljak (trasa przypominająca szlak pieszy całkowicie przejezdna dla samochodów, wiodąca śród gór, gdzie na każdym kroku jest przecudowny widok.
- Mauzoleum Njegošza na Górze Lovcen w Parku Narodowym Lovcen – miejsce do zobaczenia na zasadzie ciekawostki jak to dla uwielbianego w Czarnogórze wieszcza narodowego zbudowano na samym szczycie góry miejsce czci gdzie jest przerost formy nad treścią. Widok po wejściu na górę do mauzoleum po pokonaniu ponad 300 schodów (płatne 3EURO) zostaje w pamięci:)Widać przy dobrej widoczności nawet część Albanii.
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#33 PostWysłany: 30 Cze 2014 23:21 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Ulcinij osobiście odradzam nic ciekawego tam nie ma strasznie brudno plaża mała zatloczona w wodzie pływają śmieci na to podpaski a wieczorem zamykają ja na kłódkę. Ceny leżaków wyższe niż w Grecji kontynentalnej i to bez drinka w cenie i nie można wynająć np jednego bo według nich to zestaw. Nie chcesz się na to godzić to musisz iść pod mur na koniec plaży bo nawet nie ma się gdzie rozłożyć. Są jeszcze mega zacofani. Jakieś w miarę normalne warunki są dopiero na dużej plaży gdzie się płynie promem ale też trzeba uważać którym bo jeden kazał wyskakiwac w takim miejscu ze ja mający 185 miałem wody prawie po szyję. Strasznie się zniechecilem do Czarnogóry po tym wyjeździe dopiero Budva odmienila moje zdanie wprawdzie tłoczno ale naprawdę pięknie i ludzkie warunki. W Ulcinij trochę taniej ale może ze 20 procent. Juz nawet Bułgaria jest bardziej cywilizowana

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#34 PostWysłany: 01 Lip 2014 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Poza kurortami turystycznymi ludzie niezwykle mili:)Częstują chętnie swoimi wyrobami,chcą rozmawiać,machają powitalnie.W kurortach wiadomo-każdy turysta to potencjalna skarbonka z pieniędzmi:)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#35 PostWysłany: 06 Lip 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 91
Loty: 86
Kilometry: 176 838
Ja byłem w tamtym roku w Ulcinj i mogę szczerze polecić. Miasteczko ma zupełnie inny klimat niż inne miasta Czarnogóry. Da się tu odczuć spotkanie Wschodu z Zachodem, zdecydowanie orientalnie :)


Jeśli chodzi o plażę to byliśmy na kilku. Wielka Plaża, ta na wyspie Ada czy Mała Plaża nie umywają się do tej w Valdanos.
Pokazał nam ją miejscowy. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wjazd jest zamknięty (do połowy zamknięta brama i pilnujący wojskowy), ale spokojnie można przejechać, nawet bez zatrzymania.

Lokalizacja: https://www.google.pl/maps/place/41%C2%B057%2705.5%22N+19%C2%B009%2756.0%22E/@41.9515268,19.165554,14z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0


Nie mam najlepszych zdjęć samej plaży, ale zawsze coś:
Image

I z góry:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#36 PostWysłany: 10 Lip 2014 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
pytanie odnośnie nocowania nad jeziorem czarnym: z tego co czytam biwakowanie na terenie parku jest nieco zabronione. czy ktoś korzystał mimo wszystko i miał/nie miał do czynienia ze strażnikami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#37 PostWysłany: 24 Sie 2014 22:12 

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 5
Polecam okolice Budvy, a także koniecznie Zatokę Kotorską,a przede wszystkim widok z ruin świątyni na zboczu góry okalającej zatokę. Trzeba trochę wysiłku, żeby wejść na górę po kilkuset schodach ale widok wynagradza włożony trud.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#38 PostWysłany: 12 Sty 2015 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Dla zmotoryzowanych, bardzo polecam przejażdżkę starą drogą z Kotoru do Cetinje biegnącą przez górę Lovcen. Nieco ponad 30 kilometrów, 25 zakrętów 180-stopni i mnóstwo niesamowitych widoków.

Załączniki:
Kotor Bay-1.jpg
Kotor Bay-1.jpg [ 216.76 KiB | Obejrzany 7227 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#39 PostWysłany: 19 Lut 2015 15:22 

Rejestracja: 19 Lut 2015
Posty: 5
Kotor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czarnogóra
#40 PostWysłany: 19 Lut 2015 16:43 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Święty Stefan!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group