Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta
#61 PostWysłany: 10 Sie 2016 09:10 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Aby zjeść dobry obiad dla dwóch osób trzeba liczyć ok 40-50 euro, pewnie można taniej, ale po co chodzić i szukać :) Ceny w sklepach ciut wyższe niż u nas. Jeżeli weźmiesz dobry hotel z all inclusive to głodny nie powinieneś byś. My własnie byliśmy w takim hotelu gdzie żarcie było super, ale nie korzystaliśmy za dużo z tego all bo zwiedzaliśmy wyspę i podczas tego zwiedzania wydaliśmy ok 600 euro na dwie osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Kreta
#62 PostWysłany: 10 Sie 2016 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Kreta to najtańsze miejsce w Grecji więc moim zdaniem dobry obiad zjesz poniżej 40-50 euro za 2 os. - wystarczy poszukać na tripadvisorze lokalne knajpki w dobrej cenie i przekonasz się, że jest to możliwe

Cytuj:
ale po co chodzić i szukać


Nie w każdej tavernie dobrze zjesz, nawet wydając te 50 euro - warto pójść do sprawdzonych miejsc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#63 PostWysłany: 10 Sie 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
tino2003 napisał(a):
Aby zjeść dobry obiad dla dwóch osób trzeba liczyć ok 40-50 euro, pewnie można taniej, ale po co chodzić i szukać :)


Patrzę i oczom nie wierzę :shock: Spokojnie można zjeść za dychę na dwie osoby.

@Obibok możesz podać namiar do tej Tawerny, którą opisałeś, bo link pokazuje tawernę na Chalkidiki ;) A będziemy we wrześniu u Sofii to chętnie byśmy zahaczyli. Jaki autobus tam jeździ?
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#64 PostWysłany: 10 Sie 2016 11:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Chyba nawet taniej. Na Cyprze (gdzie jest podobnie) w moich ulubionych tawernach z reguły mieszczę się w 35 (dwie osoby). I to z winem.
@MaPS: Nie mam teraz dostępu do komputera, ale godzinę temu klikałem w ten link i było w porządku. To jest Vamvakopouko, ulica Agios Giorgios na wzgórzu między Vamvakopoulo a Daratso. Autobus odpada, bo obok zatrzymuje się 19, ale tylko raz dziennie. Można dojechać 15 do Daratso i spacerkiem, albo 19 do głównej drogi w Vamvakopoulo i wspinać się pod górkę. Ja chodziłem pieszo od Sofii.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
MaPS uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#65 PostWysłany: 10 Sie 2016 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@obibok

Ten drugi link działa, ja pytałem o ten pierwszy ;)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#66 PostWysłany: 10 Sie 2016 11:49 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Bralem tylko knajpy z wysokimi ocenami tripadvisor. Wiadomo, raczej te z nizszego pulapu cenowego.
Zazwyczaj ok. 25-26eur z napiwkiem za 2 osoby. W tym 2 glowne dania, jakas przystawka i woda do picia.

W Chanii przy samym porcie 35eur za talerz seafood, wode i chleb. Niby opisany jako maly talerz a we dwojke ledwo dalismy rade to zjesc.
Alkohol na pewno podbija rachunek. Ale zazwyczaj mozna spokojnie sie najesc za 20-25eur/os. Ja w zadnej knajpie nie narzekalem na jakosc ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#67 PostWysłany: 10 Sie 2016 13:02 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 45 170
MaPS napisał(a):
Patrzę i oczom nie wierzę :shock: Spokojnie można zjeść za dychę na dwie osoby.


Jasne, że można kebaba na pół :D

Dwie przystawki, dwa dania główne, jeden deser, dwie karawki wina, dwie kawy, na koniec gospodarz częstował raki, oraz innymi fajnymi napitkami - rachunek 46euro zostawiłem 4 napiwku i wyszło 50euro :)
Jak jestem na wczasach to nie latam od knajpy do knajpy i nie szukam gdzie zapłacę 2 euro mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#68 PostWysłany: 10 Sie 2016 13:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
A ja latam od knajpy (albo w necie) i szukam nie tyle tańszej, bo cena to ostatni element, tylko takiej, żeby nie była nastawiona na turystyczną masówkę a la "frytki w Ustce", tylko lokalna tawerna, w której miejscowi spędzają sobotnie popołudnia. Wtedy w Grecji czy na Cyprze danie główne kosztuje w granicach 9-12 euro, a przystawki, owoce, kawa i dźwięki liry z reguły są gratis. W centrach takie miejsce trudno znaleźć. Ostatnio w Chanii (gdy lokalna nie była jeszcze otwarta) przeszliśmy te wszystkie uliczki w centrum i były głównie takie pod turystów. W końcu jacyś Anglicy polecili nam jedną. Musiałbym zdjęcia odgrzebać. Rewelacyjne jedzenie i rzadko w Grecji spotykane lokalne świetne piwo. Kelnerce się podobało, jak mówiliśmy po grecku, to próbowała po polsku. Tylko nie skumaliśmy, bo "dziękuję" wyszło jej jak "cinque".
@MaPS: A, to pewnie mówisz o tej w Tsikalarii. Autobus 22 do końca, trzy kursy na dzień, a poza tym dwa razy podjeźdzą tam 13. Jak nie, to trzeba iść pieszo na 13 do Soudy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#69 PostWysłany: 10 Sie 2016 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Ja też nie oszczędzam, ale lubię zjeść z miejscowymi. Mam 2 w jednym. Lepsze jadło i za 1/4 turystycznej ceny :D
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#70 PostWysłany: 10 Sie 2016 18:59 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
A gdzie pod koniec pażdziernika w Chani dobrze,świerzo robić zakupy(owoce,warzywa)(wtorek-piątek). Bazar odbywa się w któryś z tych dni czy jedyne miejsce to hala targowa?
Która tawerna w Chani gdzie dużo miejscowych jest polecana? (Niedroga na rodzinny posiłek z dziećmi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#71 PostWysłany: 10 Sie 2016 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 16
bo mam dylemat czy brac z posilkami w hotelu (+600zl) czy samemu latac po knajpach od rana, planuje przez te 7 dni wydac jakos 250-300euro/os max i szczerze to by mnie powalilo gdybym jadl za 50 euro obiad no chyba zeby takie ceny byly wszedzie, tez nie przepadam latac od knajpy do knajpy aczlkolwiek wolalbym jesc w lokanlnej tawernie anizeli w czyms na wzor restauracji (ale od tego trip advisor bedzie by sprawdzic)
no wszystko pod warunkiem ze zaden ciekawszy tani czarter do hiszpanii nie wyskoczy :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#72 PostWysłany: 11 Sie 2016 15:53 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
MaPS napisał(a):
@obibok
Ten drugi link działa, ja pytałem o ten pierwszy ;)

Hm, sprawdziłem. Widzę tam dwa linki, oba mi działają i są do tej samej knajpy. Pierwszy do ich relacji na Tripadvisorze (ale mają źle ustawioną mapę), drugi do mapy.
A ta druga knajpa (czynna od 20:00), w Tsikalarii - Ταβέρνα Το Κουνέλι, jest tutaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#73 PostWysłany: 11 Sie 2016 16:35 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
obibok napisał(a):
MaPS napisał(a):
@obibok
Ten drugi link działa, ja pytałem o ten pierwszy ;)

Hm, sprawdziłem. Widzę tam dwa linki, oba mi działają i są do tej samej knajpy. Pierwszy do ich relacji na Tripadvisorze (ale mają źle ustawioną mapę), drugi do mapy.
A ta druga knajpa (czynna od 20:00), w Tsikalarii - Ταβέρνα Το Κουνέλι, jest tutaj.

I co tam podają i za ile? Menu poproszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#74 PostWysłany: 11 Sie 2016 21:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Może znajdziesz na Tripadvisorze. Ja kwestię menu opisałem powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#75 PostWysłany: 14 Sie 2016 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 16
to rzucajcie wlasnie na krecie lokalami (moga byc linki do tripadvisora), to sobie spisze dodam do map i odwiedze w swoim czasie (mozecie podawac w czym sie knajpa specjalizuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#76 PostWysłany: 14 Sie 2016 23:27 

Krecie przybędzie nowych mieszkańców. Na początek ok 3 tys "ciapatych" z Berlina ma być odesłanych w okolice Heraklionu. To już pewne i podobno władze greckie zgodziły się na to. Wiadomość z Tv Info z przed chwili.
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#77 PostWysłany: 31 Sie 2016 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
mercpan napisał(a):
A gdzie pod koniec pażdziernika w Chani dobrze,świerzo robić zakupy(owoce,warzywa)(wtorek-piątek). Bazar odbywa się w któryś z tych dni czy jedyne miejsce to hala targowa?


@mercpan
Zajrzyj do tego wątku: kreta-chania-zakupy,1481,45730?start=20 w którym @mahalnet podał fajnego linka gdzie danego dnia tygodnia odbywa się targ w Chanii. Ja zaopatruję się w czwartkowy ranek na ul. Kanari - oliwa od chłopa palce lizać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#78 PostWysłany: 09 Lis 2016 12:27 

Rejestracja: 12 Paź 2010
Posty: 83
Co do cen na Krecie hmmm, w sklepach drożej niż u nas, ale da się przeżyć::)
Tawerny - zwykle za kolacje dla 2 osób płacilismy od 25 do 30 euro, teraz w październiku.
Porcje są bardzo duże, do tego wino, więc człowiek wychodzi objedzony, dobrze że na koniec fundują jeszcze karafkę raki na lepsze trawienie:)
Polecam tawernę Horiatiko w Agia Marina.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#79 PostWysłany: 10 Sie 2017 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Patsos - Tawerna Drimos
Tawerna znajduje się przy wejściu do wąwozu Patsos, o którym napisałem więcej w tym poście kreta-atrakcje,1256,10182&start=400#p962644
Lokal znajduje się tutaj https://goo.gl/maps/xL4vp2mq
Na pewno jest to pozycja obowiązkowa jeżeli odwiedzasz wąwóz. Jeżeli przejeżdżasz obok myślę, że też warto zboczyć z trasy.
Załącznik:
DSC06444.jpg
DSC06444.jpg [ 600.76 KiB | Obejrzany 6108 razy ]

Tawerna bardzo duża i w porze obiadowej pełna greckich wycieczek. Przynajmniej w dniu kiedy tam byliśmy przyjechało tam kilka wycieczek greków, którzy szczelnie wypełnili miejsca przy wieloosobowych stołach. Ceny bardzo przystępne, piwo 0,5l już od 2,30 euro. A dania z tego grilla już od 5 euro.
Załącznik:
ruszt.jpg
ruszt.jpg [ 361.36 KiB | Obejrzany 6108 razy ]

Zresztą poniżej część menu
Załącznik:
menu2.jpg
menu2.jpg [ 428.99 KiB | Obejrzany 6108 razy ]

Załącznik:
menu1.jpg
menu1.jpg [ 354.71 KiB | Obejrzany 6108 razy ]

Tawerna ponadto posiada ciekawy wystrój, a piwo po przejściu wąwozu było wyśmienite.
Załącznik:
IMG_20170722_141650.jpg
IMG_20170722_141650.jpg [ 398.56 KiB | Obejrzany 6108 razy ]

Załącznik:
IMG_20170722_103119.jpg
IMG_20170722_103119.jpg [ 477.73 KiB | Obejrzany 6108 razy ]

Kilka deserów do wyboru, każdy po 1 euro.
Za dwa dania z rusztu umieszczonego na jednym z powyższych zdjęć, piwo, colę, litrową wodę, oraz dwa desery zapłaciliśmy poniżej 20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#80 PostWysłany: 10 Sie 2017 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
tino2003 napisał(a):
Aby zjeść dobry obiad dla dwóch osób trzeba liczyć ok 40-50 euro


Dawno nie bylem na Krecie, ale z tego co podajesz, to ceny podobne do greckich restauracji w Niemczech. :D
A co udalo sie zjesc i wypic w tej cenie, jesli moge zapytac?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group