Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 08 Cze 2016 21:12 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
osksiu najlepsze będzie wspomniane wcześniej połączenie kantor.aliorbank.pl + karta USD z T-Mobile Usługi Bankowe. Jedyny koszt takiej kombinacji to 10zł za wydanie karty w T-M UB, ale dzięki temu masz nielimitowane wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz rewelacyjne kursy z egzotycznych walut - dzięki bezpośrednim przeliczeniu przez MasterCard. Bardzo ważna uwaga - kartą USD nie powinno się dokonywać transakcji w PLN, EUR i GBP, gdyż koszty przewalutowania będą po kursie banku, a nie organizacji.
Jako awaryjną kartę możesz zamówić kartę Visa debetową lub Visa kredytową w Getin Banku. Karty te są również rozliczane po bardzo dobrym kursie Visa bez prowizji. Tylko, że tutaj w grę wchodzi już spełnianie warunku bezpłatności karty lub ponoszenie opłaty. Karty z Getinu nie nadają się jednak do wypłat za granicą, gdyż koszt takiej transakcji będzie wysoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#742 PostWysłany: 11 Cze 2016 16:11 

Rejestracja: 10 Paź 2015
Posty: 1
Loty: 14
Kilometry: 63 109
Osksiu byłem w Malezji i sprawdziła mi się bezproblemowo karta alioru USD i jeszcze wtedy raiffeisen wizz. Gdzie się dało to płaciłem wizz. Za noclegi w booking czy agoda to normalnie w PLN jakąkolwiek kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 12 Cze 2016 17:26 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 25
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Byłem w T-mobile dowiedzieć się co i jak, oraz założyć konto. Jest jeden problem - Pani powiedziała mi, że mogę mieć jedynie konto walutowe w EUR. Założyłem to konto.

Pytanie do was - co teraz zrobić, żeby stracić jak najmniej przy przewalutowaniu? Przypominam, że posiadam dolary na koncie Paypal. Rozważam opcję taką aby na PP zrobić zamianę waluty (po kursie PP) i przelać EUR na konto w T-m. Karta będzie służyła przede wszystkim do opłat za Airasia/Airbnb/Booking oraz może do kilku wypłat z bankomatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 12 Cze 2016 18:09 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
osksiu napisał(a):
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Byłem w T-mobile dowiedzieć się co i jak, oraz założyć konto. Jest jeden problem - Pani powiedziała mi, że mogę mieć jedynie konto walutowe w EUR.

Nie jest to prawdą. Jeżeli masz już dostęp do systemu transakcyjnego to złóż wniosek o nowe konto w USD i kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 12 Cze 2016 23:15 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Jak ktoś potrzebuje założyć konto w kantorze walutowy, to do lipca może zagranąć za to 10 euro - kantor-walutowy-aliora-10-euro-za-otwarcie,1499,95642
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#746 PostWysłany: 17 Cze 2016 18:07 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 25
wz111 napisał(a):
Nie jest to prawdą. Jeżeli masz już dostęp do systemu transakcyjnego to złóż wniosek o nowe konto w USD i kartę.



Dostałem taką informację: mogę założyć konto w USD jednak i tak będzie ono przewalutowane przy płatnościach z USD na EUR bo Alior rozlicza się w EUR. Więc chyba pozostaje mi to konto w EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#747 PostWysłany: 17 Cze 2016 18:23 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Bo to są DWIE różne rzeczy:
a) kantor.aliorbank.pl
b) Alior i T-Mobile
I w kazdym z tych miejsc reguly gry są nieco inne. W T-mobile powiedzieli Ci co jest u nich, w Kantorze Aliora są większe możliwości i można mieć konta w wielu walutach (choć karty tylko w EUR, USD i GBP). I karty walutowe kantoru Aliora rozliczaja sie w USD badz w EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
osksiu uważa post za pomocny.
 
      
#748 PostWysłany: 17 Cze 2016 19:43 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@osksiu: uszczegóławiając to co pisał smok1:

W kantorze Alior możesz otrzymać trzy karty - w EUR - tylko do płatności w EUR (przeliczenia z innych walut są niekorzystne), w GBP - tylko do płatności w GBP (analogicznie jak do EUR), w USD - tutaj można płacić we wszystkich innych walutach będą przeliczone bezpośrednio po kursie Mastercard na USD (z wyjątkiem transakcji w PLN, EUR, GBP bo do tych są inne karty). Karty są bezpłatne pod warunkiem wykonania 1 transakcji w ciągu 6 miesięcy od wydania karty, również jedna wypłata z bankomatu w miesiącu jest bezpłatna, za kolejne wypłaty w danym miesiącu już trzeba płacić.

T-Mobile Usługi Bankowe ma rachunki walutowe które analogicznie są rozliczane jak kantor Alior z tą różnicą że karta do rachunków kosztuje 10zł za wydanie (ważna jest 4 lata) ale nimi wszystkie transakcje bankomatowe są bezpłatne.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
osksiu uważa post za pomocny.
 
      
#749 PostWysłany: 17 Cze 2016 20:32 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 26
Potwierdzam, że karta kantoru Alior USD jest rewelacyjna! Korzystałem z niej w Malezji, Singapurze i Meksyku i nie było żadnych problemów. Wszystkie transakcje przeliczone zostały na USD po średnim kursie Mastercard. Trudno wyobrazić sobie lepszą kartę na dalekie podróże. Co do płatnej drugiej i kolejnych wypłat z bankomatów to decyduje data księgowania na koncie, a nie data wypłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#750 PostWysłany: 17 Cze 2016 20:33 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Promocja karty wielowalutowej w PEKAO S.A.:

Zgodnie z:

https://www.pekao.com.pl/karta-wielowalutowa

do 31 października wypłaty z bankomatów za granicą tą kartą są bezpłatne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 23 Cze 2016 15:02 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
taka informacja
w kartach getinbanku trzeba złożyć dyspozycję przypisania numeru telefonu w usłudze 3d secure
dwie pierwsze transakcje można zrealizować z pominięciem 3d secure

usługi nie można wyłączyć

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#752 PostWysłany: 27 Cze 2016 22:57 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 25
Dalszy ciąg walki z kartą na wyjazd... Tak jak wspomniałem posiadam USD na koncie Paypal. Założyłem również konto walutowe w EUR w T-mobile (dostałem informację w punkcie T-mobile, że ich usługa jest oparta na Aliorze i konto walutowe jest zawsze rozliczane w EUR więc inne się nie opłacają).

Myślałem, że wypłacę USD na konto EUR i stracę tylko raz - przy przewalutowaniu już na koncie EUR... ale pojawił się problem. Przy próbie testowej wypłaty ($1) USD z konta Paypal w ostatnim etapie otrzymałem informację o przewalutowaniu planowanej kwoty na PLN i przelaniu PLN na konto w T-mobile. W tym przypadku stracę dwa razy, prawda?

Jakie widzicie sensowne wyjście tak aby stracić jak najmniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 27 Cze 2016 23:13 

@osksiu Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zapłacenie paypalem w dolarach za hotel, samolot itp. Możesz też spróbować przesłać na inne konto paypal dolary, ale jeżeli nie jest powiązane z bankiem w USA, to znowu będzie przewalutowanie. Niestety, dzisiaj też straciłem 10 groszy na 1 EUR. Paypal jest do bani :roll:
Góra
 PM off
osksiu uważa post za pomocny.
 
      
#754 PostWysłany: 27 Cze 2016 23:18 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 25
Anonymous napisał(a):
@osksiu Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zapłacenie paypalem w dolarach za hotel, samolot itp. Możesz też spróbować przesłać na inne konto paypal dolary, ale jeżeli nie jest powiązane z bankiem w USA, to znowu będzie przewalutowanie. Niestety, dzisiaj też straciłem 10 groszy na 1 EUR. Paypal jest do bani :roll:


@MacKoz no to też rozważam - zostawić większą sumę na PayPalu a na części stracić. Niestety ale muszę przelać coś na to konto w T-mobile bo to będzie moja awaryjna karta do wypłacenia gotówki/opłat za AirAsia. Myślałem, że nie będzie problemu z wypłaceniem dolarów z Paypala na konto walutowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 28 Cze 2016 16:38 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
osksiu, nie ma możliwości wypłat innej waluty niż PLN na konto w polskim banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 03 Lip 2016 09:12 

Rejestracja: 10 Lis 2013
Posty: 59
Loty: 23
Kilometry: 53 445
Czy ktoś z forumowiczów posiada Getinu i może coś więcej o niej napisać? Przymierzam się do jej wyrobienia tak, aby móc płacić w różnych walutach.
Czy należy dodatkowo zakładać konto ror? Czy można przenieść do nich kartę kredytową z innego banku?
Do wyboru mają Visa lub Mastercard - która ma lepszy przelicznik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#757 PostWysłany: 03 Lip 2016 11:57 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
- visa standard rozlicza się bezpośrednio na PLN po kursie organizacji
- mi napisali, że nie da rady karty przenieść, dołączyłem do wniosku trzy potwierdzenia wpływu wynagrodzenia i dzwonili jeszcze do pracodawcy ( wziąłem maksymalny limit jaki mi zaproponowali )
- roru nie musisz mieć, ale jeśli go weźmiesz razem z kartą debetową i wydasz nią 300 PLN miesięcznie to dostaniesz 2% zwrotu od salda zadłużenia kredytówki
- sama karta jest darmowa jeśli wykonasz nią 5 transakcji miesięcznie

istotne sprawy:
- trzeba przypisać numer telefonu do usługi 3DSecure ( dyspozycja na infolinii ). bez tego można wykonać tylko dwie transakcje w internecie.
- dostałem wyciąg papierowy, z którego zrezygnowałem ( dyspozycja na infolinii ). ponoć można w bankowości internetowej.
- zrezygnowałem też z powiadomień sms ( jakiś pakiet )
- do karty jest dodawane ubezpieczenie, pani w placówce zapewniała że darmowe. po pierwszym rozliczeniu karty nic nie doliczyli, ale to nie był pełny okres.

problemy:
- zdarzyło mi się dwa razy, że podczas płatności w kasie samoobsługowej tesco wyskoczył komunikat o błędnym pinie. ponowne wpisanie i to samo. w innym terminalu ( sklepie ) poszło bez problemu. zgłosiłem problem i czekam na odpowiedź

jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#758 PostWysłany: 03 Lip 2016 12:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Jeśli ten problem wystąpił po zmianie lub nadaniu pinu przez internet lub teleserwis to normalne - dopiero przy trzeciej próbie nastąpiło połączenie z bankiem i aktualizacja pinu w procesorze karty.
Czy 2 proc. zwrotu ma limit kwotowy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 03 Lip 2016 12:33 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
problem jest taki, że np. w poniedziałek działa a we wtorek błędny pin
po nadaniu nowego pinu w środę działa, w czwartek nie ...
problem był tylko z kasą samoobsługową tesco

maksymalny zwrot 30 PLN

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#760 PostWysłany: 03 Lip 2016 12:51 

Rejestracja: 10 Lis 2013
Posty: 59
Loty: 23
Kilometry: 53 445
"kruczi" dziękuję za przydatne informacje, a masz może link do strony z rozliczeniem Visa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group