Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

[ 2065 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 104  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 12 Maj 2016 15:28 

Szukam karty z ubezpieczeniem odwołania podróży innej niż mBankowe do kart kredytowych

https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezp ... ja-podroz/

czy do innych kart są takie ubezpieczenia? interesuje mnie zwłaszcza "odwołanie/rezygnacja" z podróży.
 Relacje PM off  

#722 PostWysłany: 23 Maj 2016 11:30 

niebieski
Proszę o podpowiedź, która z niżej wymienionych ma najlepszy kurs PLN/EUR do płacenia zagranicą:

KK BPH/Ryanair VISA
KK Citi Handlowy MC
KK Raiffeisen/Wizz MC
debetówka M-Bank
debetówka Orange Finanse
debetówka T-Mobile Bankowe
debetówka BZ WBK

Z góry dziękuję.

#723 PostWysłany: 23 Maj 2016 14:06 

Loty: 97
Kilometry: 200 804
platynowy
@cichyy: Niestety tylko do 25 czerwca: KK Raiffeisen/Wizz MC, pozostałe żadne nie oferuje nic ciekawego.

Jeśli zależy Ci na karcie debetowej do konta przy Eurokonto w PEKAO SA dostaniesz kartę rozliczaną bezpośrednio do PLN po kursie Visa/MasterCard. Jeśli na kredytówce to VISA Standard z Getin Banku oraz z karta kredytowa VISA z Banku Pocztowego.
 Relacje PM off  

#724 PostWysłany: 27 Maj 2016 10:38 

Loty: 88
Kilometry: 212 865
niebieski
Mam taki przedwakacyjny plan;

Założyć konto walutowe w T-Mobile + karta.
Założyć konto w kantorze Aliora. Kupować walutę i za darmo przelewać na konto T-Mobiel aby płacić i wypłacać pieniędze za granicą w strefie Euro.
Zalety - tania waluta, brak przewalutowania.
Wady - Nie wiem może ktoś podpowie.
Czy ten plan ma sens?

I drugi zestaw problemów. za Jakiś dłuższy czas mam w planach Japonię.
Do płatności i wypłat w japoni lepsza karta T-mobile w Euro czy Dolarach?
Po jakim kursie zostaną w takiej karcie przewalutowane japońskie Jeny? Po kursie Banku czy organizacji kartowej?
 Relacje PM off  

#725 PostWysłany: 27 Maj 2016 11:08 

Loty: 18
Kilometry: 72 648
A po co zakładać konto w T-mobile? Karta w kantorze to w gruncie rzeczy ta sama karta co w T-mobile a mamy o 1 konto mniej. W placówkach Aliora możemy wpłacać waluty/złotówki bezpośrednio w kasie.
Co do drugiego pytania: przy płatnościach w walutach innych niż EUR i GBP opłaca się używać tylko kart USD.
Japońskie jeny będą przeliczane na dolary po kursie MC.

#726 PostWysłany: 27 Maj 2016 11:12 

niebieski
TomGSM napisał(a):
A po co zakładać konto w T-mobile? Karta w kantorze to w gruncie rzeczy ta sama karta co w T-mobile a mamy o 1 konto mniej.

Bo wydaje mi się, że wypłata z karty T-Mobile za granicą jest za free a z karty Aliora 5zł. To już jest o co zawalczyć.
 Relacje PM off  

#727 PostWysłany: 27 Maj 2016 13:18 

Loty: 18
Kilometry: 72 648
Pierwsza wypłata w danym miesiącu w Aliorze jest za darmo. Druga i każda kolejna transakcja w miesiącu kalendarzowym (według daty rozliczenia transakcji) kosztuje 9 zł. Jeżeli ktoś zamierza często korzystać z bankomatów to karta T-mobile będzie lepsza.

#728 PostWysłany: 28 Maj 2016 13:15 

rafafi napisał(a):
Do płatności i wypłat w japoni lepsza karta T-mobile w Euro czy Dolarach?
Po jakim kursie zostaną w takiej karcie przewalutowane japońskie Jeny? Po kursie Banku czy organizacji kartowej?

Karta w USD. Przewalutowanie nastąpi po kursie MasterCard: https://www.mastercard.com/plp/klienci- ... rsion.html
 Relacje PM off  

#729 PostWysłany: 02 Cze 2016 21:06 

złoty
hej, czy ma ktos ta karte ?
https://masterkey.lionsbank.pl/
niby darmowy priority pass :)
 Relacje PM off  

#730 PostWysłany: 02 Cze 2016 22:49 

platynowy
@michcioj: karta pewnie jest do dostania jak się jest klientem bankowości prywatnej - a aby pewnie należeć trzeba mieć duże aktywa i ulokować je w jednym banku (co z punktu widzenia zakresu odpowiedzialności BFG może być mało rozsądne) - poza tym znalazłem TOiP m.in dla tej karty: https://www.lionsbank.pl/lionsbank/publ ... 092015.pdf, zasady rozliczania transakcji zagranicznych też nie są niczym super hiper - https://www.lionsbank.pl/lionsbank/publ ... 092015.pdf
 Relacje PM off  

#731 PostWysłany: 02 Cze 2016 23:24 

złoty
hmm... czytajac na szybko to wychodzi ze 240 transakcji zwalnia z oplaty rocznej, tak sobie...
na czym niby miala by polegac usluga concierge ? no i... kurde co trzeba zrobic zeby zostac klientem bankowosci prywatnej ? :)
 Relacje PM off  

#732 PostWysłany: 03 Cze 2016 07:28 

platynowy
@michcioj tutaj nie weryfikowałem ale myślę ze aktywa na poziomie 1mln pln albo np wpływy miesięczne +20k pln z wynagrodzenia... to tak sobie gdybam trochę znając oferty bankowości prywatnych innych banków.
 Relacje PM off  

#733 PostWysłany: 03 Cze 2016 07:41 
Awatar użytkownika

złoty
depozyty w LBanku - minimalna dolna granica to czesto 100.000-200.000 PLN
bylem kiedys na spotkaniu, gdy poprzeczka byla duzo nizej...

troche przerost formy nad trescia, ale ktos moze lubi taka forme dowartosciowania sie w oddziale banku
zona stwierdzila, ze (konsultant/opiekun) zwal jak chcial paznokcie i brwi mial tak nienagannie wyregulowane,
ze w zaklopotanie wprawilby niejedna kobiete to in plus ze chlop dba o siebie, gorzej ze uporczywie naklanial do
inwestycji w Czerwona Torebka :D ...... oby dzisiaj mieli lepsze propozycje
Załącznik:
czerwona torebka.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#734 PostWysłany: 03 Cze 2016 16:07 

złoty
Podejrzewam, że warunki będą zaporowe dla porównania Citigold Private Client jest oferowany dla osób z depozytami > 3 mln złotych (nie mylić ze zwykłym kontem Citigold dla mas, gdzie wystarczy 300 tys :lol: )
Lion's Bank wprowadzając kartę na rynek zapowiadał w sponsorowanych artykułach, że chce wydać ok 100 takich kart.

#735 PostWysłany: 06 Cze 2016 20:04 

niebieski
TomGSM napisał(a):
Pierwsza wypłata w danym miesiącu w Aliorze jest za darmo. Druga i każda kolejna transakcja w miesiącu kalendarzowym (według daty rozliczenia transakcji) kosztuje 9 zł. Jeżeli ktoś zamierza często korzystać z bankomatów to karta T-mobile będzie lepsza.

Coś słyszałem, że wypłaty za granicą z T-Mobile mają przed wakacjami przestać być bezpłatne :(
Natomiast tej pierwszej darmowej wypłaty z Aliora to ja w tabeli opłat i prowizji nie widzę. Pisze jak wół że 5zł za każdą transakcję. Patrzę na karty do Konta walutowego chyba, że karta do kantoru jest inna.

Edycja: Chyba już po wakacjach ta zmiana dla T-Mobile. I można będzie 3 wypłaty za darmo a nie wszystkie. Tylko nie wiem czy to będzie dotyczyło też kart walutowych.
A dla Aliorowego Kantoru to karta jest faktycznie na innym regulaminie.
 Relacje PM off  

#736 PostWysłany: 07 Cze 2016 08:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

spore-podwyzki-oplat-w-tmub-d-sync,1499,94915

W walutowych nie zmienia się regulamin

#737 PostWysłany: 07 Cze 2016 19:08 

Witam,

mam do was pytanie. Jestem w posiadaniu:

* karta debetowa iPKO VISA
* karta debetowa ING VISA
* konto PayPal z dolarami

Planuję wycieczkę po Malezji/Indonezji za miesiąc. Będę potrzebował robić opłaty na AirAsia/Booking/Airbnb oraz ewentualnie wypłacić pieniądze z bankomatu. Z tego co wyczytałem na forum z moją kartą iPKO VISA jestem w stanie (przy włączonych odpowiednio wcześniej płatnościach) zrobić rezerwację na AA czy Bookingu. Obawiam się jednak sporych kosztów przewalutowania w iPKO - nie wiem jak ma się to w przypadku ING.

Co byście doradzili? Zostać przy aktualnych kartach czy wyrobić na szybko coś nowego? Polecono mi konto w T-mobile. Co sądzicie?

Czy istnieje możliwość płatności w tych rejonach na ww. serwisach za pomocą PayPala? Czy jakaś karta pozwoli mi na płatności z PayPala - naciskam na to ponieważ posiadam tam dolary i nie będę wtedy obawiał się o starty przy przewalutowaniach.

Mowa jest tu o dużej ilości płatności.
 Relacje PM off  

#738 PostWysłany: 07 Cze 2016 20:06 
Awatar użytkownika

niebieski
Zadaj sobie trud przeczytania regulaminów twoich banków, i kilku ostatnich stron tego tematu, a będziesz wiedział co zrobić.

#739 PostWysłany: 08 Cze 2016 15:38 

platynowy
osksiu: musisz popatrzeć na stronach usługodawców za których chcesz płacić czy obsługują PayPal i to jeszcze w walucie USD bo przeliczenie z USD na inną walutę w PayPal też jest mało opłacalne. Masz miesiąc - ja w tym czasie założył bym konto w Kantor Alior bank i jednocześnie konto walutowe w T-Mobile usługi Bankowe - przez kantor nabył bym dolary i później kartą do konta walutowego bym płacił czy wyciągał inną walutę z bankomatu - przeliczenie wtedy jest po kursie MC. Druga opcja to założenie konta w PEKAO S.A. i karta debetowa też jest rozliczana po krusie organizacji. Jednakże są opłaty za wypłaty z bankomatów. Albo... jeśli masz działalność gospodarczą to możesz sobie otworzyć pakiet "Mój Biznes Mobilny" - łatwe warunki do zapewnienia darmowości a wtedy wszystki masz po kursach organizacji i darmowe wypłaty z bankomatów do tego możesz mieć dwie karty Visa i MC na wszelki wypadek.
 Relacje PM off  

#740 PostWysłany: 08 Cze 2016 16:15 

niebieski
do karty visa standard getin banku jest możliwy zwrot 2% wartości salda zadłużenia ( max zwrot 30 PLN )
warunkiem jest posiadanie roru i karty debetowej do niego oraz wydanie tą kartą minimum 300 PLN miesięcznie
jeśli te warunki zostaną spełnione to nie ma żadnych opłat

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez kruczi, 08 Cze 2016 22:54, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

[ 2065 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 104  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 8 gości