Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2010 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Witam,
zastanawia mnie, czy szukał ktoś może najlepszej oferty bankowej dla osoby często wyjeżdżającej za granicę i płacącej tam kartą (i korzystającej z bankomatów), niekoniecznie w euro. Wydaje mi się, że jest tu kilka ważnych kwestii, tzn. jak najmniejsze opłaty (najlepiej brak), jak najmniejsze straty przy przewalutowaniach (idealnie konwersja PLN - waluta docelowa) oraz w przypadku debetówek bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów.

  • mBank - chyba najbardziej popularny low-costowy bank, bezpłatna debetowa Visa Electron "delfinek" to darmowe wypłaty z bankomatów za granicą, walutą rozliczeniową jest euro, czyli niestety płacąc w funtach mamy podwójne przewalutowanie, a do tego jeszcze Visa zabiera sobie 2% od tego typu przewalutowania. Lepiej jest z bezpłatnym od i niestety do niedawna (teraz 1,5 zł/m-c) debetowym MasterCardem, gdzie unikamy 2% "podatku" Visy, ale nadal mamy podwójne przewalutowanie, reszta jak przy "delfinku". Ogólnie nie jest źle, ale mogłoby być lepiej (zwłaszcza z przewalutowaniami).
  • Polbank (i Era) - mają kartę kredytową co-brandingową, która ma sporo zalet, m.in. rozliczanie transakcji międzynarodowych z PLN na walutę docelową po kursie MasterCarda (czyli nigdy nie nadziejemy się na podwójne przewalutowanie), do tego 1% cashback (jeśli zapłacisz za coś 1000 zł, 10 zł wraca do Ciebie - miłe). Karta jedynie dla klientów Ery, oczywiście to kredytówka więc bankomaty odpadają, a żeby ją dostać trzeba mieć stałe zatrudnienie itp. Bezpłatna w pierwszym roku, później aktywnie z niej korzystając też można zlikwidować opłaty, które i tak nie są duże. IMHO oferta ciekawa.

Sam osobiście używam kart mBanku, ale zastanawiam się, czy nie ma innej, lepszej oferty odnośnie debetówek - tzn. jakiś bank nie ma karty, która pozwoliłaby uniknąć podwójnego przewalutowania w Maroku czy Chorwacji przy wypłatach z bankomatu.

Jakieś doświadczenia?
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)


Ostatnio edytowany przez Gadekk 16 Lip 2020 10:39, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
jales lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Lis 2010 11:55 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
* BZWBK,

karty debetowe do kont w GBP/EUR/USD, unika sie przewalutowania placac tymi kartami (bez wyplat z bankomatow ok 1.5Euro). Do tego BZWBK w latwy sposob mozna skorzystac z walutomatu (zakup po kursie sredium lub nizszym, jak tam kto sobie trafi), oszczednosci spore (ok 5% spreadu srednio na kursie waluty)

Rachunki do obslugi kart sa za darmo, same karty przez pierwszy rok tez (potem 10 Euro, czyli oplaca sie juz jak ktos ma wydatki wiecej niz 200Euro na rok)

Wiecej na
http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/walu ... utowe.html
http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/do-k ... wizje.html

Minusy,
- tylko strefa EUR/GBP/CHF
- to debetowka, nie kredytowka, wiec do wysokosci salda na koncie tylko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2010 14:39 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Do płatności w walucie przez internet karta kredytowa Polbanku (za bilety, rezerwacje hotelowe, samochód, itd), najlepiej z serii prestizowej - ma ubezpieczenie podrózne w cenie (przy odpowiednim limicie transakcji, który jest dośc niski jest za darmo). Plus wyżej wspomniane zalety.

Do pobierania kasy z bankomatu - debetówka, też mam mBank, ale szału nie ma. Jest dobra w strefie euro, ale gdy wypalcasz na przykład w bankomacie w Maroku idzie przeliczenie przez dolary i co za tym idzie chyba 2,75% prowizji. Pewnie znalazlaby się lepsza.

Ewentualnie do zestawu jeszcze inna debetówka bezprowizyjna w bankomatach, ale rozliczana w dolarach, a nie jak delfinek w euro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2010 19:26 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Na Ukrainie najlepszy Mbank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Gru 2010 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
viewtopic.php?f=23&t=937&start=9
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Gru 2010 18:37 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 65
A ja polece Deutsche Bank, niekoniecznie dla podroznika ale dla low-cost'owca na pewno.
Konto internetowe, karta visa, chyba podobna jak w mbanku. Generalnie bardzo podobnie, tyle, ze wyplaty wszedzie za darmo, nie ma zadnej oplaty za karte (jesli zrobimy jedna lub dwie, nie pamietam, transakcje bezgotowkowe w miesiacu - bezproblemowo, praktycznie kazdy placi chociaz 2x/mies. karta w sklepie) przelewy w polsce darmowe do wszystkich. Posiadam konto okolo roku, uzywam niewiele ale ani grosza nie zaplacilem a chyba nie trace wielu mozliwosci drogiego konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Gru 2010 01:41 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
jw DBnet - wypłaty z bankomatów bezpłatne ,
przy 1 operacji kartą opłata miesięczna 5 zł nie jest pobierana,
rozliczenia walutowe w EUR , kurs jeszcze jest dla mnie tajemnicą , ale
! Natrafiłem na natępujęce trudności: konto 'operacyjne' , powiązane z kartą , jest nieoprocentowne , a z oprocentowanego można dokonać jednego bezpłatnego przelewu w miesiącu kalendarzowym, każdy kolejny (między własnymi rachunkami) = 10 zł .
(przelewy 'podpisujemy' kartą kodów / TAN )
inna rzecz - czasem strona ebank.db-pbc.pl jest wyłączana , co jest przykrą niespodzianką gdy potrzeba pilnie dokonać przelewu.
Może nie jestem tu obiektywny , ale przy sporadycznym użytkowaniu tzn 1x/mc , w-g mnie raczej kłopotliwa niż bezpłatna.
:oops:
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Gru 2010 20:14 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
yellowman napisał(a):
A ja polece Deutsche Bank, ....
wyplaty wszedzie za darmo...


Gdzie to przeczytales?
Wg mnie jest tak:

http://www.deutsche-bank-pbc.pl/index.php/l1/bankomaty

Wypłaty za darmo z 35 000 bankomatów na całym świecie:

* Z bankomatów należących do Deutsche Bank
* Z bankomatów znajdujących się w macierzystych krajach banków współpracujących z Deutsche Bank:

* Bank of America (USA)
* Barclays (Wielka Brytania, Kenia, Mauritius, Tanzania, Zimbabwe)
* BNP Paribas (Francja)
* Scotiabank (Kanada, Chile, Meksyk)
* Westpac (Australia, Nowa Zelandia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Gru 2010 20:24 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Gwoli scislosci (przy wszystkich zastrzezeniach w moim poscie powyzej) zobacz o karcie do konta db net:
http://www.deutsche-bank-pbc.pl/index.p ... nternetowe
Konto internetowe dbNET to same zalety:
· Otwarcie i prowadzenie konta osobistego - 0 zł
· Wypłata gotówki we wszystkich bankomatach na całym świecie - 0 zł

Gwoli prawdy, nie sprawdzalem tego na calym swiecie
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Gru 2010 12:04 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 48
Co prawda zostawilem to pytanie w innym temacie, ale powiedzcie mi, czy do rezerwacji noclegow przydalaby sie karta kredytowa? Na Fly4free przy rezerwacji widze czesto, ze debetowej nie akceptuja. Jak z tym jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Maj 2011 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
pozwole sobie odswiezyc - cos nowego w temacie?
musze niedlugo odebrac nieco wiekszy przelew w EUR i szkoda przyjmowac na konto w PLN bo kurs w tej chwili jest sredni, a EUR zawsze sie przyda.

Bzwbk ma taki plus, ze karta jest Mastercard, opłata roczna 10€, natomiast przelewy drogie i wypłaty za granica 1.50€.
Mbank ma vise, opłata roczna 30 PLN, przelewy bodajze free (?), wypłaty za granica rowniez free (w oddziałach bankow 10PLN - rozumiem ze mam po prostu szukac bankomatu ktory nie stoi przy zadnym banku i wtedy jest 0?)

podrozuje glownie w strefie EURO i nie wydaje tak duzo pieniedzy, by roznice visa/mastercard czy przewalutowanie byly az tak istotne. Wazniejsze jest najlepiej darmowe utrzymanie konta i karty.

Moze pojawilo sie cos jeszcze innego, ciekawszego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Maj 2011 11:54 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Blackall napisał(a):
Mbank ma vise, opłata roczna 30 PLN, przelewy bodajze free (?), wypłaty za granica rowniez free (w oddziałach bankow 10PLN - rozumiem ze mam po prostu szukac bankomatu ktory nie stoi przy zadnym banku i wtedy jest 0?)

dowolny bankomat!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Maj 2011 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Łasica napisał(a):
Blackall napisał(a):
Mbank ma vise, opłata roczna 30 PLN, przelewy bodajze free (?), wypłaty za granica rowniez free (w oddziałach bankow 10PLN - rozumiem ze mam po prostu szukac bankomatu ktory nie stoi przy zadnym banku i wtedy jest 0?)

dowolny bankomat!
tfu, fakt, zle zrozumialem zapis na stronie mbanku. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Maj 2011 12:29 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Ja mam bezpłatne konto walutowe w BZWBK, na które wpadają mi euro. Jak trzeba to pieniądze wypłacam w oddziale banku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Maj 2011 13:34 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Blackall, to nie odpowie na twoje pytanie, ale jak najbardziej na temat wątku.

Idealny dla mnie zestaw ostatnio to

eKonto w mbanku + karta Mastercard Debit

waluta rozliczeniowa - Euro
przewalutowanie niezależnie od waluty płatności - 0% (!)

prowadzenie, wyrobienie - 0 zł
wypłata z bankomatu w PL - 0 zł największe sieciowe (Euronet, cash4you)
wypłata z bankomatu za granicą, praktycznie wszystkie bankomaty - 0 opłat

Po prostu jedno wielkie, wypoasione ZERO :)

Przed sekundą płaciłem przez net w dolarach USD.

Kurs NBP 2,73
Kurs w jednym z najlepszym kantorze w WAW (http://www.kantor-polres.pl/) 2,77 kupno, 2,79 sprzedaż (hurt)
Walutomat 2,79

Blokada na karcie po kursie 2,77
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Maj 2011 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Kamil napisał(a):
Blackall, to nie odpowie na twoje pytanie, ale jak najbardziej na temat wątku.

Idealny dla mnie zestaw ostatnio to

eKonto w mbanku + karta Mastercard Debit

waluta rozliczeniowa - Euro
przewalutowanie niezależnie od waluty płatności - 0% (!)

prowadzenie, wyrobienie - 0 zł
wypłata z bankomatu w PL - 0 zł największe sieciowe (Euronet, cash4you)
wypłata z bankomatu za granicą, praktycznie wszystkie bankomaty - 0 opłat

Po prostu jedno wielkie, wypoasione ZERO :)

Przed sekundą płaciłem przez net w dolarach USD.

Kurs NBP 2,73
Kurs w jednym z najlepszym kantorze w WAW (http://www.kantor-polres.pl/) 2,77 kupno, 2,79 sprzedaż (hurt)
Walutomat 2,79

Blokada na karcie po kursie 2,77

rozumiem ze ekonto w PLN (nie znalazlem ekonta w EUR, da sie?) a karta naturalnie w EUR? tylko w tym przypadku przyjmujac przelew na kontow EUR zostanie on automatycznie przeliczony na zlotówki i jednak troche na tym strace.

oferta swoja droga swietna, ale niestety nie dla mnie :)


Ostatnio edytowany przez Blackall, 15 Maj 2011 13:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Maj 2011 13:45 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Blackall,
czy dobrze rozumiem że szukasz konta w EUR ,
a kwestia czy potem wypłacisz to co przyjdzie , gdy kurs będzie korzystny dla Ciebie ,
czy będziesz trzymał na koncie czy korzystał stopniowo , np płacąc kartą ,
jest już dalszą kwestią ?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Maj 2011 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Abcn napisał(a):
Blackall,
czy dobrze rozumiem że szukasz konta w EUR ,
a kwestia czy potem wypłacisz to co przyjdzie , gdy kurs będzie korzystny dla Ciebie ,
czy będziesz korzystał stopniowo , np płacąc kartą ,\
jest już dalszą kwestią ?

generalnie dostane platnosc w EUR ktora chcialbym gdzies dalej trzymac w EUR bo nie mam pilnej potrzeby wyplacenia tych pieniedzy, a za pol roku, rok czy dwa kurs moze byc lepszy.
a w ewentualnym oczekiwaniu na lepszy kurs, pieniadze te maja sluzyc na wyjazdach - zamiast wozic ze sobie gotowke bede placil w sklepie karta czy wyplacal kase z bankomatu.
Dlatego zalezy mi na jak najnizszych oplatach za utrzymanie konta i karty i walucie rozliczeniowej w EUR (zarowno konta i karty) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Maj 2011 13:48 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Blackall, jak napisałem we wstępie: "Blackall, to nie odpowie na twoje pytanie, ale jak najbardziej na temat wątku."

konto w PLN, waluta rozliczeniowa karty Euro, ale oczywiście to tylko aspekt techniczny.

Zauważ, że tytuł wątku to: Karta kredytowa/debetowa dla podróżnika a nie "Karta kredytowa/debetowa dla zarabiającego w Euro" ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Maj 2011 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
@Kamil wiesz może, czy płatność kartą w lokalu jest rozliczana tak samo jak przy płatności w necie? Jeśli tak to rzeczywiście karta idealna, właśnie się zastanawiam którą wziąć na zakupy do Londynu, a MasterCard Debit akurat mam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group