Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Maj 2016 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
RT BCN-Doha-Abu Dhabi

loty Doha - Abu Dhabi trwajo ok. 35 minut, wiec nie bede sie rozpisywal. Warto wspomniec, ze AUH->DOH bylo B777-200. Duzo miejsca i wygodnie. Ale to tylko 35 minut :(

BCN<->AUH
kiepsko.
Glowne powody to:
-stare airbusy 330. Ale serio? Na takiej trasie? Ekran od systemu rozrywki slaby, miejsca na nogi malo, ale to standard w tych samolotach. Choc w Qatar jest szczegolnie slabo, bo ze wzgledu na umieszczenie fizycznych czesci systemu rozrywki pod siedzeniami, w wielu rzedach miejsca na nogi jest jeszcze mniej niz normalnie [niby seatGuru ma rozpisane, ktore to rzedy, i ja wg tej rozpiski zarezerwowalem sobie miejsce, by pechowego rzedu uniknac, ale albo ja sie machnalem albo oni maja bledno rozpiske i trafilem pechowy rzad :lol: ].Specjalnie sprawdzilem teraz, i wszystkie loty na tej trasie sa ta maszyna [model 200 lub 300, w zaleznosci od dnia / godziny]. Przypomne, ze Qatar A to jeden z glownych sponsorow FC Barcelona, a w in-flight safety video ogladamy zawodnikow tegoz klubu.

-slabe jedzenie, na dole postu wkleje to co wpisalem w watku o jedzeniu w samolotach

co jeszcze? z plusow:
-to lotnisko w DOHA, przesiadka dosc sprawna w obie strony [w drodze powrotnej mialem 1.25 na przesiadke], niedrogie roznorodne restauracje, choc ma tez minusy [zakorkowane toalety]
-limity bagazu. Oficjalnie w warunkach taryfy stoi 23kg w walizce + 7 podrecznego, ale pracownik linii na check-inie w Barcelonie twierdzil, ze mozna w walizce wziac 30. Wg. informacji z internetu mozna rowniez brac odpowiednio zapakowany sprzet sportowy bez dodatkowej oplaty [o ile miesci sie w limicie wagowym, pytanie czy ten limit to 23 czy 30kg :) ] - w sumie z tego powodu kupilem bilet wlasnie nimi, choc sprzetu ostatecznie nie zabralem

in minus: aplikacja na telefon [Android] slaba, nie udalo mi sie odprawic przy jej pomocy

Podsumowujac: jak pisalem na poczatku kiepsko, tzn nie dramatycznie zle, cos jak typowy lot normalno europejsko linio. Ale, w zwiazku z agresywna kampanio reklamowo, oczekiwania sa wysokie, i absolutnie sie nie spelniajo.

rw30 napisał(a):
zrobilem ostatnio RT Qatarem, BCN-DOH-AUH i z powrotem. Jedzenie absolutnie nie bylo dobre.
outbound nie pamietam dokladnie, ale nic szczegolnego. Na krotkim locie tylko sandwich, ale dobra, ten lot to 40 min, wybaczam.
W drodze powrotnej DOH->BCN jedynym cieplym posilkiem bylo sniadanie [wylot o 7.15, wiec to zrozumiale], a tam do wyboru:
-kielbaska[???] z kurczaka
-nalesniki z polewo jakas-tam

sniadanie przespalem, poprosilem stewardessy zeby przyniosly pozniej. Co prawda poczatkowo dowiedzialem sie, ze nie mogo mi przyniesc sniadania, bo jakies niekorzystne procesy zachodo z jedzeniem po podgrzaniu i byloby ono niezdrowe, ale potem widocznie znalezli porcje niepodgrzano [albo zaryzykowali :mrgreen: ].
Kielbaska z kurczaka - danie juz z nazwy zapowiada sie nieciekawie - podana byla z, uwaga uwaga: piure ziemniaczanym oraz ziemniaczkami zapiekanymi!!!! taki zestaw :roll: :oops: :cry: piecigwiazdkowe ponoc linie! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dobrze ze jestem z Wielkopolski i kazda ilosc ziemniakow chetnie przyjme :mrgreen:

co bedzie nastepnym razem? moze ziemniaki z chlebem?

(zamiast zdjecia posilku - Karol)

Image

p.s. alkoholu nie probowalem wcale, w obie strony bylem przeziebiony, wiec wolalem nie dolewac wódki do ognia
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 21 Cze 2016 15:52 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Witam, jestem fotografem i niedługo wybieram się do Namibii z QR. Martwi mnie, że w QR jest tylko 7 kg na bagaż podręczny, przez co mam problem z przewozem obiektywów i aparatów. Czy ktoś z Was spotkał się, że QR ważył mu plecak przed wejściem na pokład? Bagaż rejestrowany z oczywistych względów odpada w tym przypadku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Cze 2016 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w 95% moich dlugich lotow nikt absolutnie nie przejmowal sie moja walizka podreczna, podobnie w Qatarze.
Oczywiscie jesli bedzie jakas podejrzanie duza to pewnie sie zainteresuja, ale w przeciwnym wypadku - watpie.

tak jak pisalem wyzej, przynajmniej w Barcelonie obsluga, przynajmniej w teorii, jest poblazliwa [w teorii, bo nic sporego ani ciezkiego nie mialem]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
luc4s uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 21 Cze 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 25
Wykonałem 8 lotów QR nikt nie ważył podręcznego. Podobnie Lufthansa, Ryanair, Wizzair, AirAsia, LOT czy Etihad. Miałem ważony bagaż w AirBerlin (lot Dashem) i IndiGo (tu zawsze ważyli). W przypadku QR (mają duże samoloty) raczej bym się nie przejmował. Na wszelki wypadek, załóż najcięższy korpus i obiektyw na szyję, co się da do kieszeni i sprawdź czy się mieścisz. Na check-in po prostu przełóż aparat za siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
luc4s uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 22 Cze 2016 00:44 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
No mogę dziwnie wyglądać z obiektywem 300 mm na szyi ;) Objętościowo to się zmieszczę, gorzej właśnie z wagą. A powiedzcie mi, czy jak poupycham mniejsze obiektywy do kieszeni np. spodni, to mogą mi naskoczyć? Rozumiem, że jedyne miejsce, gdzie mogą mi sprawdzić wagę to już przy bramkach, gdzie wpuszczają na pokład.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Cze 2016 05:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Czasem jeszcze sprawdzają wagę przy oddawaniu bagażu do Check in głównego, ale to nie zawsze.

Ubranie (i to co w nim jest) to nie bagaż, więc kieszenie nie będą się liczyć jako bagaż

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
luc4s uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Cze 2016 07:39 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Rezerwowałem lot na Bali poprzez esky.pl . Czy przy odprawie on-line wybór miejsc w samolocie przypada automatycznie ? Pani konsultantka nie było w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Cze 2016 11:00 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Przecież możesz się już teraz zalogować na stronie QR i sobie wybrać miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Cze 2016 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 25
@luc4s Mogą Ci kazać wszystko wyjąć, ale nikt się nie będzie w to bawił. W moim przypadku ważenie zawsze było przed security. IndiGo przy check in, AirBerlin przed wejściem do security. W Doha przy przesiadce w ogóle nie widziałem wag. Leć i nie przejmuj się. Wrzuć potem jakieś fajne zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Cze 2016 11:26 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
Gdy próbuje zarządzać rezerwację na stronie Qataru wyskakuje mi błąd, po prostu nie może znaleźć numeru rezerwacji ze strony esky.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Cze 2016 11:28 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Nie ważyli bagażu podręcznego więc nie powinno być problemu. BTW Kiedy lecisz do tej Namibii?
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Cze 2016 11:54 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
3 tygodnie temu lot na trasie: WAW-DOH-BKK (stop techniczny) - Hanoi i powrót Sajgon-DOH-WAW.

Wiadomo na trasie WAW-DOH-WAW A320. Wbrew pozorom da się wytrzymać, do typu samolotu większych uwag nie mam. Minusem jest tragicznie działający "dotyk" w systemie rozrywki. Sam system super, ale czasami 10 minut musiałem się namęczyć żeby udało mi się coś kliknąć. To samo pasażerowie obok. Może wadliwy rząd...

Jedzenie na trasie WAW-DOH-BKK-Hanoi beznadziejne, jakościowo bym porównał do British Airways albo i niżej. Obsługa, napoje jak najbardziej ok.

Podczas lekko ponad godzinnego postoju w Bangkoku (stop techniczny więc bez opuszczania pokładu) obsługa się zmieniała i nie zaproponowano zupełnie nic, nawet wody czy ręcznika na odświeżenie. Jak wstałem do toalety to zostałem zawrócony. Ponad godzinę przy dość ciepłym powietrzu wewnątrz dało się ledwo wytrzymać. Następnym razem będę szukał czegoś bez stopu...

Po locie "tam" QR bym ocenił bardzo nisko, coś na poziomie BA albo i niżej. Daleko było do Emirates, KLM czy nawet Virgin Atlantic.

Droga powrotna z Sajgonu dużo lepsza. Jedzenie smaczne (miało jakiś smak), dotyk jakby lepiej działał. Dreamliner fenomenalny, a i lot powrotny A320 lepszy - dobre jedzenie, lepszy egzemplarz ekranu dotykowego chociaż i tak nie działał jak powinien.

Łącząc całą trasę powiem, że bez szału. Spodziewałem się nieco lepszych wrażeń (pomimo klasy ekonomicznej). QR umiejscowiłbym poniżej Emirates i KLM. Na równi z Virgin.

Edit: Podczas 12 godzinnej przesiadki w Doha nie przysługiwało nam nic ze względu na taryfę promocyjną (za lot do Wietnamu zapłaciłem 2050zł więc nie była to jakaś mega promocja). Zero noclegu czy chociażby vouchera na posiłek... W Emirates przy nieco ponad 5 godzinnej przesiadce dostałem voucher na jedzenie też w taryfie promo... Żenujące dość.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Cze 2016 15:49 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Bankers napisał(a):
Gdy próbuje zarządzać rezerwację na stronie Qataru wyskakuje mi błąd, po prostu nie może znaleźć numeru rezerwacji ze strony esky.


Dziwne. Ja kupowałem przez RumboFly i mogę sobie zmieniać. Może zadzwoń na infolinię? Jest polska i bardzo konkretni ludzie tam siedzą.

-- 22 Cze 2016 15:49 --

jprawicki napisał(a):
Nie ważyli bagażu podręcznego więc nie powinno być problemu. BTW Kiedy lecisz do tej Namibii?


Za 2 miesiące.

-- 22 Cze 2016 15:54 --

Mikolaj2206 napisał(a):
3 tygodnie temu lot na trasie: WAW-DOH-BKK (stop techniczny) - Hanoi i powrót Sajgon-DOH-WAW.

Wiadomo na trasie WAW-DOH-WAW A320. Wbrew pozorom da się wytrzymać, do typu samolotu większych uwag nie mam. Minusem jest tragicznie działający "dotyk" w systemie rozrywki. Sam system super, ale czasami 10 minut musiałem się namęczyć żeby udało mi się coś kliknąć. To samo pasażerowie obok. Może wadliwy rząd...

Od wakacji latał będzie już A330.

Mikolaj2206 napisał(a):
Edit: Podczas 12 godzinnej przesiadki w Doha nie przysługiwało nam nic ze względu na taryfę promocyjną (za lot do Wietnamu zapłaciłem 2050zł więc nie była to jakaś mega promocja). Zero noclegu czy chociażby vouchera na posiłek... W Emirates przy nieco ponad 5 godzinnej przesiadce dostałem voucher na jedzenie też w taryfie promo... Żenujące dość.


Też tak mam, nie z mojej winy zmienili mi lot, bo anulowali jeden z lotów i spędzam 9h na tym lotnisku, pytaliśmy nocleg przysługuje od 400$ za odcinek, ja dałem za bilet 2800 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bankers uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 23 Cze 2016 10:35 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Ja pod koniec października. Daj znać jak wrażenia po powrocie :) Sorry za OT.
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Cze 2016 13:20 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Bankers napisał(a):
Gdy próbuje zarządzać rezerwację na stronie Qataru wyskakuje mi błąd, po prostu nie może znaleźć numeru rezerwacji ze strony esky.


ja ja rezerwowałem przez esky to miałem dwa numery
jeden wewnętrzny esky, który był w mailu a drugi na bilecie i ten już wchodził na stronie linii lotniczej więc radzę poszukać na bilecie
Góra
 Profil Relacje PM off
Bankers uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 29 Cze 2016 09:38 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 116
Loty: 22
Kilometry: 56 054
@luc4s @ @wilczagorka dzięki ! udało się :) Zostało już tylko parę wolnych miejsc, jednak udało mi się znaleźć dwa obok siebie, na każdym odcinku lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Cze 2016 19:56 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Gratuluję :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Sie 2016 15:03 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 14
Zdecydowanie nie polecam Qatar Airways.
Lot TXL-DOH-BKK - planowany stopover w Doha: 3h.
Początkowo wyświetlono info o opóźnieniu wylotu o 3 godz (czyli stopover przedłużył się do 6h). Wpuszczono nas na pokład samolotu, gdzie siedzieliśmy ponad godzinę po czym info, że jednak ten samolot nie odleci. Wyjście na terminal i oczekiwanie, ogólnie chaos bo nikt nic nie wie kiedy i czy w ogóle będzie lot do BKK. Po ponad 9-ciu godzinach opóźnienia (łącznie 12h na lotnisku) odlecieliśmy podstawionym w zastępstwie samolotem (brak akcesoriów typu opaska/zatyczki/szczoteczka pomimo długiego nocnego lotu).
Jedzenie - poniżej przeciętnego, o napoje trzeba się upominać, a najlepiej samemu chodzić do stewardes (zaganiane/przemęczone).
System rozrywki - (A320-300; B777-300ER) - dramat, sterowanie prawie nie działa (oczekiwanie na reakcję systemu po kilka minut, co chwila zawiesza się - stewardesy rozkładają ręce) - problem mieli prawie wszyscy.
Ogólnie wielkie rozczarowanie, bo nie wiem kto i za ile dał im niby 5*. Samoloty stare, wyeksploatowane, obsługa umiarkowanie miła, niekompetentna (problemy z rozłożeniem 'łóżeczka' dla niemowlaka).
Pomimo wysłania reklamacji w sprawie 9-cio godzinnego opóźnienia lotu (przez ich stronę jak i na maila) brak jakiejkolwiek reakcji. Call-center nic nie wie i mówi że trzeba czekać.
Standard obsługi rodem z Aeroflotu. Obsługa klienta interesuje się tylko do momentu płatności za bilety - potem wszyscy mają Cię w d... - radź sobie sam.
Przy locie powrotnym z KUL - check-in = 3 godziny!!! Jak ktoś zrobił on-line to jedyne 1,5 godz. stania i nie ma znaczenia że z dziećmi! W KUL ani w DOH samolot nie dokował do rękawa tylko autobusy - żenada jak w Ryanair. W KUL autobus wypchany po brzegi pasażerami na płycie lotniska stał 20 min żeby przepuścić kołujący samolot (z dziećmi - masakra).

Dziadostwo, chaos i niekompetencja za nie małe pieniądze.
Niektórzy próbują porównywać do Emirates - nie ma co porównywać, to po prostu inna liga.

Pytanie do doświadczonych - czy są realne szanse na wyegzekwowanie jakiegokolwiek odszkodowania od Qatar Airways za opóźniony lot (straciliśmy hotel w BKK, musieliśmy zrezygnować z wycieczki do Siem Reap itd.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Sie 2016 15:28 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
jaki jest stan faktyczny tzn o której mieliście planowo lądować w BKK, a o której byliście?
w sumie opis tak chaotyczny, że nie wiem, czy opóźnienie było w TXL czy w DOH (choć przypuszczam, że w DOH)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Sie 2016 16:13 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Moje doświadczenia z Qatar Airways są zgoła... odwrotne :)
W lipcu trasa BUD DOH KUL wszystko super - jedzenie obsługa i system rozrywki jedynie dość ubogi ale działał ;) W BUD osobna dedykowana kolejka do,, Check in online " w KUL po prostu należało podejść do odprawy z okienkiem do klasy biznes - tam nas od razu skierowano ( całość odprawy 15 sekund a właściwie oddanie bagaży) Jako, że latam dość często z Qatarem na trasie do Colombo to podpowiem, że mają zawsze full obłożenie na trasie DOH CMB. Na cztery razy, które zrobiłem na tej trasie z Qatarem dostałem... cztery razy upgrade do klasy biznes. Nie będe opisywał różnice, ale sami wiecie że jest to różnica kosmiczna. Nie zasnąłem ani na chwilę he he ;) Tak częsty upgrade do biznesu wiąże się z tym, że mało kto na tej trasie zbiera punkty, ma kartę Privilege Club i zawsze dostaje mi się jakieś 1A lub tak jak przedwczoraj 1B.
Zgadzam się jednak z przedmówcą, że Emirates to jeszcze wyższy poziom usług.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez savoj, 08 Sie 2016 16:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group