Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1303 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Wrz 2016 11:22 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 266 755
niebieski
Będę musiał chyba na telefonie, bo tabletu już nie chcę zabierać. Za dużo elektroniki, a laptopa niestety muszę zabrać. Nigdy nie oglądałem na tel, trzeba ogarnąć jak to przegrać :)

#82 PostWysłany: 20 Wrz 2016 11:45 

Dziewon napisał(a):
To może ja opiszę sytuację z zeszłego tygodnia jaką mieli moi rodzice.
Wycieczka wykupiona w austriackim neckermanie. Lot Qatarem z Berlina o 22 w poniedziałek. Z południa PL wyjechali samochodem o 11. Po godzinie w samolocie, musieli opuścić maszynę gdyż silnik nie odpalił. ok 1 w nocy byli w hotelu (rano zero powiadomień itd kiedy lot do Doha) odlecieli do Doha o 15:30 we wtorek. W Doha po 21:00 nie mieli bagaży (wtf?) i dostali znowu hotel bo lot do Male będzie o 8 rano w środę.... Tylko hotel, zero jedzenia itd.
Na Malediwach byli ok 19 czasu lokalnego w środę!!!

I tutaj sam zacząłem się zastanawiać i czytać jakie są w takich sytuacjach prawa pasażera, na jakie odszkodowanie można liczyć itd Na moje ok 80 lotów nigdy mi się nie przytrafiło większe opóźnienie na szczęście , a prawie zawsze mamy dalsze rezerwacje i zaplanowaną całą trase zwiedzania

600Euro na osobe na 100% pewne jako rekompensata. Trzezba tylko wypelnic kilka krokow.

Ja lecialem do DXB i zepsul sie im komputer. Probowali go odpalac, resetowac. Najpierw 6h na lotnisku, pozniej hotel w 5 star hotel i wylot dopiero kolejnego dnia. Zlozylem complains i po okolo miesiacu przelano mi rownowartosc 600 EU w zlotowkach.
 Relacje PM off
Dziewon lubi ten post.

#83 PostWysłany: 20 Wrz 2016 15:17 

600Euro na osobe na 100% pewne jako rekompensata. Trzezba tylko wypelnic kilka krokow.

Ja lecialem do DXB i zepsul sie im komputer. Probowali go odpalac, resetowac. Najpierw 6h na lotnisku, pozniej hotel w 5 star hotel i wylot dopiero kolejnego dnia. Zlozylem complains i po okolo miesiacu przelano mi rownowartosc 600 EU w zlotowkach.[/quote]

tylko co jeśli się ma całą wyprawę poplanowaną jak ja np w najbliższym czasie do Wietnamu? noclegi,itd

www.amigoucieka.blogspot.com
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 20 Wrz 2016 15:42 

Loty: 89
Kilometry: 252 650
co do rezerwacji miejsc - jak leciałam z nimi do BKK to wybierałam miejsca na długo przed , sprawdzałam jeszcze czy są te same kilka dni przed lotem, a potem jak dostałam bilet to już nie sprawdziłam... Do Doha lecialam normalnie z chlopakiem na wybranych miejscach, z Doha okazalo sie ze nie jestesmy nawet obok siebie, juz nie wspominam, ze w wybranym miejscu, ale jestesmy w roznych sekcjach samolotu! samolot zaladowany na full i nie chcieli nam zmienic miejsc (juz przy boardingu) ale zrobilismy mala zadyme i w koncu jakies dwa obok siebie sie znalazly, ale w srodkowych rzedach czyli bez okna :/ co w moim przypadku oznacza zwiekszone szanse na wykorzystanie woreczka. co jak sie domyslacie jest dosc stresujace jak sie siedzi w srodku rzedu obok kogos obcego. teraz zawsze sprawdzam czy na dalszych biletach sa moje wybrane miejsca. co ciekawe, jak szybko sie zalogowalam przez strone to dalej w mojej rezerwacji widnialy wybrane przez nas miejsca. co sie stalo? nie wiem.
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 20 Wrz 2016 15:59 

Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Ja 3 dni temu wróciłem z Namibii, loty bez problemów, lot Doha - Wiedeń dreamlinerem zapełnionym w 1/3 więc 3 miejsca dla siebie i wygodne spanie :)

#86 PostWysłany: 26 Wrz 2016 23:17 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 67 312
dziabulek napisał(a):
Miejsca możesz zaklepać już dziś (jeśli masz kupione bilety). Na stronie przewoźnika.

Przepraszam, że tak odświeżam temat. :oops:

Tak na pół roku w przód już można? WoW nie spodziewałam się (ok mało jeszcze latałam po świecie, wiec takie informacje są nowością :) ).
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 27 Wrz 2016 06:23 
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 622 643
złoty
Pół roku, albo i rok. Jak tylko kupisz bilet;-)

#88 PostWysłany: 27 Wrz 2016 14:11 
Awatar użytkownika

To fajnie (tym bardziej, że faktycznie jedna osoba zamówi sobie specjalny posiłek, a dwa że trzeba jakoś razem mniej więcej usadowić te 5 osób :D ).

Ponad to jako że dziś pojawił się ten news na F4F to teraz takie niemądre pytanie (choć być może do maja 2017 już wejdzie to w życie), nawet jak mamy w Qatarze tylko 2 i 4h przesiadkę i nie zamierzamy nigdzie sobie wychodzić to nadal musielibyśmy wykupywać wizę? :?

Dziękuję za pomoc i odpowiedzi :)
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 27 Wrz 2016 14:17 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
Pasażerowie transferowi nawet dzisiaj nie muszą kupować wizy. Jeżeli nie zamierzacie wychodzić z terminala, nie ma konieczności jej zakupu.

Co innego w przypadku podróży dwoma różnymi liniami i konieczności ponownego nadania bagażu. Wtedy trzeba udać się do hali odlotów, co wiąże się z koniecznością uzyskania wizy (nawet, jeżeli ktoś "tylko się przesiada").
 Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 27 Wrz 2016 14:26 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Ale przecież możesz poprosić o nadanie bagażu tak, żeby nie trzeba było go ponownie nadawać w Doha. Na lotnisku pierwszego wylotu sprawny agent jest w stanie tak nadać bagaż aby nie trzeba było go odbierać i ponownie nadawać.

#91 PostWysłany: 27 Wrz 2016 15:13 
Awatar użytkownika

Dzięki @‌ciacho_majonez‌, za rozwianie wątpliwości

Nie raczej nie zamierzamy nigdzie wychodzić (troszkę za mało czasu na to będzie... w 2h i 3h 45 min przesiadki raczej "nic się nie ogarnie"), a dwa lecimy Qatarem zarówno WaW - Doha jak i Doha - Szanghaj więc raczej niczego nie trzeba ponownie nadawać. :)
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 15 Paź 2016 20:14 

Czesc, od razu napisze ze pierwszy raz lece lotem z kontynentu na kontynent, w dodatku z przesiadką i mam pare może dla was błahych i głupich pytań.

Lece Qatarem, z Wawy przez Doha do Manili. Zakupłem bilet droga elektroniczna, przez wyszukiwarke Gotogate, kilka miesiecy temu. Szukam teraz karty pokładowej na moim mailu, i nie ma. Szukalem w spamie, tez nie ma. Wchodziłem na strone Qatara, zalogowałem sie podajac maila i nr rezerwacji i wydrukowałem e-ticket. Czy ten e-ticket upowaznia mnie wraz z paszportem do wejscia na pokład i odbycia 4 połączeń ? nie ma tam zadnego kodu, jak to zwykle skanuja w czytnikach ani nic takiego. Zwykła informacja o danych osobowych, nr rezerwacji, 4 trasy jakie mam pokonac i tyle...

Drugie pytanie - rozumiem ze lecac z Warszawy do Manilii z miedzylądowaniem w Doha, po wyjsciu z pokładu w Doha, mam odebrać swoj bagaż rejestrowany i z nim sie poruszac, potem z powrotem go nadac na lot trasa Doha - Manila ? czy bagaze pasazerow same zostana przetransportowane miedzy jednym a drugim samolotem :lol:

Czas na przesiadke w pierwsza strone mam półtorej godziny, to duzo czy mało czasu ? bo nie wiem jak sie tam ogarne na tym lotnisku
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 15 Paź 2016 20:18 
Awatar użytkownika

platynowy
Karty pokładowe dostaniesz na lotnisku w Warszawie przy odprawie za okazaniem obsłudze paszportu, bagaż nadany w Warszawie odbierasz w Manili.
 Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.

#94 PostWysłany: 16 Paź 2016 11:45 

@kemot dzieki za pomoc
 Relacje PM off  

#95 PostWysłany: 16 Paź 2016 12:34 
Awatar użytkownika

Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Czy o refundację o której pisał @jacek6619 trzeba robić na lotnisku przylotu czy można jakoś online lub telefonicznie?

Miesiąc temu - lot DXB - DOH - CMB.
Pierwszy odcinek - najpierw informacja, że opóźniony o godzinę. Później dwie. Później trzy. Ostatecznie po ok. 3,5h wylot.
Przylot do Doha po wylocie samolotu na drugi odcinek. Więc musieliśmy czekać na kolejny lot.
W Doha dostaliśmy hotel z obiadem (choć 100 Riali/os w 5* hotelu w Katarze starczyło na dosłownie najtańsze pozycje) i transferem na kolejny lot - tego samego dnia po południu.
Ostatecznie do Colombo dotarliśmy ok. 10h później niż planowo.

W Dubaju obsługa Qataru bardzo słaba - nikt nic nie wiedział i nieszczególnie chciał pomóc.
W Doha już inna bajka - byliśmy w dwóch punktach obsługi - w obu sprawnie, miło, z przeprosinami i bez problemów. Zrobili to co mogli.

Opóźnienie wycięło nam kawałek podróży i trochę skomplikowało kolejne dni (zamiast zacząć po południu, wylądowaliśmy w nocy. Czekanie na transport do rana, przejazd w ciągu dnia itd).
Przy takiej sytuacji można o jakieś odszkodowanie wnioskować?
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 16 Paź 2016 14:39 

Dzień dobry,
Mam takie pytanie (nie bez powodu umieszczam w wątku dot. QR) - czy możliwe jest zwrócenie biletu lub zmiana danych pasażera (gdybym znalazł chętnego na moje miejsce) i jak tego dokonać ? Nadmieniam, że bilet na przelot Qatar kupiłem za pośrednictwem Flighttix - czy mam dokonać formalności u pośrednika czy możliwe jest to bezpośrednio w linii lotniczej ? Na jakiej operacji (zwrot/zmiana) najmniej stracę ?
Z góry dziękuję za nakierowanie.
Pozdr.
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 16 Paź 2016 20:18 

Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
^^ Wszystko zależy jaką masz taryfę, ale załatwiasz przez pośrednika. U niego kupiłeś bilet i z nim masz umowę, nie z QR.

#98 PostWysłany: 21 Paź 2016 11:49 

Wszysto u pośrednika załatwiasz. QR w niczym Ci nie pomoże. Ciśnij pośrednika o zmmianę. Na pewno to będzie kosztować. Moja żona zmieniła nazwisko i musiała dopłącać ok. 300 zł za zmianę. U QR zmiana jest darmowa, ale pośrednik już sobie nallicza. ;)
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 06 Lis 2016 23:01 
Awatar użytkownika

Loty: 303
Kilometry: 485 298
srebrny
Parę zdań o moich ostatnich lotach Qatar Airways. Skupię się głównie na posiłkach, ponieważ postanowiłem poeksperymentować z daniami specjalnymi, które Katarczycy mają w swojej ofercie. Wszystkie loty w klasie ekonomicznej.
1. QR78.
Lot nie najnowszym Airbusem A330-300. Mimo to samolot wciąż daje radę – stosunkowo dużo miejsca na nogi, siedzenia przyzwoite; samolotowi nie mam nic do zarzucenia. Znacznie gorzej było z obsługą; z dwóch powodów. Mimo braku turbulencji, relatywnie szybkiego wyłączenia znacznika zapiętych pasów to serwis i wydawanie posiłków rozpoczęło się relatywnie późno. Drugim problemem było to, że siedzieliśmy w rzędzie 22 i byliśmy ostatnim rzędem obsługiwanym przez stewardessę. Łącznie od startu do otrzymania posiłku minęło 58 minut (czas pobrany ze zdjęcia).
Zamówiłem Asian Vegetarian Meal. Posiłek był świetny. Niestety jestem kiepski w nazywaniu potraw. Na pewno była tam soczewica i na pewno był dobrze doprawiony ryż. Gdybym umiał w ten sposób gotować to mógłbym zostać wegetarianinem. Posiłek sycący, lekko pikantny i bardzo smaczny. Polecam.
Załącznik:
zdjecie (17).JPG

2. QR954.
Tym razem przesiadka na pachnącego nowością Dreamlinera 787-8. Co do samego samolotu to mam mieszane uczucia. Wystrój wewnątrz przyjemny, nowoczesny; system rozgrywki nowszy, niż w A330 i ciekawy system elektrycznego przyciemniania szyb. Na plus też toaleta pokładowa. Ale. Miejsca na nogi parę centymetrów mniej niż A330 i same siedzenia dla mnie były mniej wygodne (subiektywne odczucie). Qatarski Dreamliner na plus, ale nie bez wad.
Co do posiłku. Tym razem wybrałem Gluten Free Meal. Niestety była to fatalna decyzja. Dostałem rybę bez smaku, warzywa bez smaku, jakieś zborze bez smaku. Było też ciastko. Ciastko miało smak. Niestety muszę go opisać jako obrzydliwy. Fuj! Nigdy więcej! Naprawę bardzo się cieszę, że cierpię na celiakię. Moja rada: jeżeli nie musicie, nie bierzcie tego paskudztwa.
Załącznik:
zdjecie (68).JPG

Załącznik:
zdjecie (42).JPG

Plusem lotu był też nadzwyczaj pozytywny steward. Uprzejmy, zabawny, a ponadto wszystkie prośby spełniał w mgnieniu oka. Super!
Jeszcze dwie uwagi dotyczące lotu. Pierwsza nie byłem w stanie korzystać podczas lotu z pokładowego systemu rozrywki. Dlaczego? Ponieważ po podłączeniu przejściówki i ustawieniu poziomu głośności na minimum, hałas wciąż był nie do wytrzymania! Bębenki pękały! Nie wiem z czego to wynika, ale przy zastosowaniu pokładowych słuchawek już było ok. Problem jest taki, że ja tego badziewia nie toleruję, a na moich prywatnych słuchawkach poziom głośności był nie do wytrzymania. Nie bardzo wiem z czego ten problem wynika, gdyż w innych samolotach wystarczy przejściówka i wszystko jest ok. Jakaś specyfika systemu audio w Drealinerze.
Druga uwaga: mimo, iż wystartowaliśmy o czasie, po drodze niemal nie były turbulencji czy innych widocznych problemów to wylądowaliśmy z niemal 20 minutowych opóźnieniem. Hmmm.

Podsumowanie będzie, gdy opiszę loty powrotne :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#100 PostWysłany: 06 Lis 2016 23:13 
Awatar użytkownika

niebieski
Zielony^ napisał(a):
Czy o refundację o której pisał @jacek6619 trzeba robić na lotnisku przylotu czy można jakoś online lub telefonicznie?

Miesiąc temu - lot DXB - DOH - CMB.
Pierwszy odcinek - najpierw informacja, że opóźniony o godzinę. Później dwie. Później trzy. Ostatecznie po ok. 3,5h wylot.
Przylot do Doha po wylocie samolotu na drugi odcinek. Więc musieliśmy czekać na kolejny lot.
W Doha dostaliśmy hotel z obiadem (choć 100 Riali/os w 5* hotelu w Katarze starczyło na dosłownie najtańsze pozycje) i transferem na kolejny lot - tego samego dnia po południu.
Ostatecznie do Colombo dotarliśmy ok. 10h później niż planowo.

W Dubaju obsługa Qataru bardzo słaba - nikt nic nie wiedział i nieszczególnie chciał pomóc.
W Doha już inna bajka - byliśmy w dwóch punktach obsługi - w obu sprawnie, miło, z przeprosinami i bez problemów. Zrobili to co mogli.

Opóźnienie wycięło nam kawałek podróży i trochę skomplikowało kolejne dni (zamiast zacząć po południu, wylądowaliśmy w nocy. Czekanie na transport do rana, przejazd w ciągu dnia itd).
Przy takiej sytuacji można o jakieś odszkodowanie wnioskować?

Kasa o której pisał @jacek6619 Ci się niestety nie należy. To 600e wynika z unijnych przepisów, które dotyczą lotów rozpoczynających się w UE, kończących się w UE lub obsługiwanych przez linie zarejestrowane w UE. W przypadku Twojego lotu żadna z tych przesłanek nie jest spełniona. Jedyne co Ci zostaje to pisać skargę do QR, ale tutaj pozostaje głownie ich dobra wola.
 Relacje PM off  

[ 1303 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], CommonCrawl [Bot] oraz 11 gości