Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2016 14:07 

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 6
Wiem, że kwestia wypożyczalni była już wielokrotnie tu poruszana, ale może wybaczycie jeszcze jeden raz ;)

Zarezerwowałem lot (Ryanair) i hotel w Lloret de Mar na maj. Wszystko było pięknie, ale dopiero po rezerwacji tego wszystkiego zorientowałem się, że samolot powrotny mam o 7:20 z Barcelony. Ponieważ na odprawie trzeba być ze dwie godziny przed czasem, nie mam jak dojechać z Lloret de Mar na godz. 5:20 na El Prat (jeśli jest taka możliwość, wyprowadźcie mnie z błędu).

Stanąłem więc chyba przed koniecznością wynajęcia samochodu na 7 dni (czas pobytu), tylko po to, żeby dojechać do Lloret i wrócić po tygodniu. Kolejna ważna sprawa, jadę z żoną i 2-letnim dzieckiem. W związku z tym chciałbym wziąć samochód jak najprościej, jak najszybciej, najlepiej z terminala T2. Kolejna ważna sprawa - muszę zwrócić samochód ok. 5:30 rano, czyli przed otwarciem wypożyczalni.

Moje pytanie jest takie:
Którą wypożyczalnię najlepiej wybrać w tej sytuacji, tak żeby dało się wszystko załatwić w miarę szybko/blisko. Jak na razie jestem z lekka przerażony opiniami na temat dostępnych wypożyczalni, a te lepsze są albo drogie (np. Sixt), albo są poza lotniskiem.

(Wysłałem zapytania do kilku wypożyczalni w kwestii odbioru o 5:30 i na razie czekam, czy dostanę jakąkolwiek odpowiedź.)

A jeśli widzicie jakąś inną alternatywę dla wypożyczenia samochodu w mojej sytuacji, też piszcie. Zmiana terminu lotu niestety odpada, bo koszt byłby pewnie wyższy niż wynajęcie samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 27 Sty 2016 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Polecam tą wypożyczalnię http://en.aurigacrown.com/. Pożyczałem tam auto, już trzy razy tylko że w Gironie. Ceny mają bdb i samochody w super stanie. Nie kupuj ubezpieczenia przez stronę. Na miejscu będziesz miał opcję wykupienia ubezpieczenia lub zapłaty kaucji blokowanej na karcie kredytowej na wypadek uszkodzenia pojazdu.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sty 2016 15:23 

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 6
Dzięki, ale to porównywarka ofert. A z jakiej konkretnie wypożyczalni były te samochody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2016 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Dwa razy pożyczałem jeszcze pod marką Aurigacrown, a ostatnio w listopadzie 2015 brałem przez nich w SolMar nowiutkie Suzuki SX4 z przebiegiem 900km.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sty 2016 15:44 

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 6
Solmar ma świetne ceny i niezłe opinie. Niestety, w Barcelonie są poza lotniskiem. Z odbiorem auta nie byłoby problemu (podstawiają busa), ale z powrotem, o 5:30 - gorzej. Wiesz, gdyby nie dziecko, to ja bym sobie mógł dojechać, ale w obecnej sytuacji odległość od terminalu ma duże znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sty 2016 15:56 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Rozumiem, ze dojazd tam jest w normalnych godzinach i masz to ogarniete? Jezeli tak to moze UBER na powrot, lub taxi - koszt w okolicach 100 -120 EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Sty 2016 16:08 

proponuję

https://www.doyouspain.com/

z ubezpieczeniem w opcji full full np. Renault Clio na tydzień za ok. 94 euro (pamiętaj zaznaczyć fotelik), wychodzi, że bezproblemowe oddanie np. o 05:00, nie wiem o której odbiór
Góra
 PM off
enever lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Sty 2016 16:09 

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 6
Uber - ciekawy pomysł, chociaż o piątej rano może być ciężką, zresztą, z żoną i dzieckiem to już na dosiadkę do kogoś pewnie nie bardzo... Co do taxi, orientowałem się trochę. 100-120 euro w taryfie dziennej, przed godz. szóstą pewnie nocna.

Wyjdzie cena podobna jak cena wyjściowa za auto z wypożyczalni. Poza tym, jeśli wypożyczę samochód, odpadają wtedy autobusy z lotniska do Llorett (36 euro za 3 os.).

Czyli taxi + autobus = co najmniej 150 euro.
Wypożyczenie małego samochodu ok. 80 euro + ew. ubezp. + paliwo.
Możliwe, że wyjdzie podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sty 2016 16:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Sproboj jeszcze jakis transfer wyszukac na tej stronie: https://www.travelrepublic.co.uk/v2/#!/transfers
Góra
 Profil Relacje PM off
enever lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 27 Sty 2016 18:05 

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 6
@lataczuk - dzięki, to faktycznie najlepsza opcja!

Byłem wcześniej na stronie Shuttledirect, ale gdy wpisywałem tak wczesną godzinę, wyświetlał mi się tylko transport prywatny, więc uznałem, że tak wcześnie nie jeżdżą. Ale teraz wszystko działa ok, może coś mi się tylko źle wtedy wczytało. Uff... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Mar 2016 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Witam,

Planuję wynająć samochód na tydzień na lotnisku w Barcelonie.
Przeglądałem wiele ofert i najlepszy wydaje się Goldcar.

Samochód dla 5 osób (grupa Fiat Doblo itp.) - grupa "S"
Opcja full/full
Dodatkowy kierowca
Pełne ubezpieczenie (tzw. Super Relax Cover)
Pierwszeństwo odbioru (tzw. piority check-in)
Auto odbierane i zdawane w godzinach pracy biura (tj. od 7 do 23)
Cena: 270 eur

Dodatkowo w momencie odbioru płacę za paliwo (zgodnie z ich cennikiem) i jeśli zwrócę pełny bak to oddają.
Dodatkowo opłata za diesel od 2 eur/dziennie

Teoretycznie nic nie powinno mnie zaskoczyć, choć komentarzy negatywnych wiele.

A może ktoś mógłby polecić inną wypożyczalnie w podobnej cenie za tą klasę samochodu i na tych samych warunkach ?

Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
paczyłeś doyouspain?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Mar 2016 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Właśnie sprawdzam i pierwsze wyświetlenia pokazują ofertę Citroena Berlingo itp. w cenie 130,83 eur + pełne ubezpieczenie w cenie 48,65 eur. Razem 179,48 eur a zatem taniej. Wypożyczalnia OK Rent a car.

Dojdzie do tego dodatkowy kierowca + 49 eur (na stronie oficjalnej) + pierwszeństwo odbioru 12 eur (na stronie oficjalnej).

Razem 240,48 eur.

Ubezpieczenie kupuję zapewne nie od wypożyczalni a od pośrednika. Nie chcę mieć żadnego udziału własnego ani żadnych blokad na karcie kredytowej.

Czy przy wyborze takiej oferty mam gwarancję, że przy odbiorze auta nikt nie będzie kwestionował mojego ubezpieczenia itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Mar 2016 12:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
Będzie kwestionował. Zewnętrzne ubezpieczenie jest dla wypożyczalni nic nie warte, zablokuje na karcie pełną kwotę wkładu własnego (bądź inną wartość, jaką przewiduje umowa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Mar 2016 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Ok, dzięki za info.

Zatem chyba zdecyduję się na Goldcar (zamówienie z ich strony www). Ceny bezpośrednio (nie przez pośrednika) w innych firmach na podobnych warunkach są droższe.

Czy ktoś przechodził weryfikację stanu paliwa przy oddawaniu pojazdu w firmie Goldcar ? Czy jest to tylko sprawdzenie kontrolki stanu paliwa czy może fizyczne wkładanie jakiegoś miernika do zbiornika paliwa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Mar 2016 12:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
Poczytaj sobie opinie o tej firmie - raczej szkoda nerwów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Mar 2016 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Czytałem dużo i w większości opinie są negatywne.

Natomiast najczęściej problemy dotyczą:
a) kwestii paliwa
b) rzekomych uszkodzeń pojazdu przy zdawaniu
c) długim okresie blokady środków na karcie
d) długiego oczekiwania na pojazd

Pewnie jestem naiwny, ale przy moim wyborze:
a) opcja full/full. Na dzień dobry płacę wyższą stawkę. Jestem świadomy, że na dzień dobry płacę im za pełny zbiornik wg ich cennika i jak oddam z pełnym to kasę mi oddają. Jak nie oddam to wiem, że płacę karę 40 eur + brakujące paliwo.
b) przy opcji Super Relax Cover, nie interesują mnie żadne rysy, zadrapania, wgniecenia itp.
c) brak blokady środków w związku z udziałem własnym
d) nie czekam w kolejce na pojazd

Gdzie tkwi haczyk ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Mar 2016 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 63
solek napisał(a):
a) kwestii paliwa

Pewnie jestem naiwny, ale przy moim wyborze:
a) opcja full/full. Na dzień dobry płacę wyższą stawkę. Jestem świadomy, że na dzień dobry płacę im za pełny zbiornik wg ich cennika i jak oddam z pełnym to kasę mi oddają. Jak nie oddam to wiem, że płacę karę 40 eur + brakujące paliwo.

Gdzie tkwi haczyk ?


Haczyk w tym, że znajomi pomimo oddania pełnego baku zapłacili 40eur + 5 eur za paliwo. Miesiące to trwało zanim uznali reklamacje. A ile straconych nerwów....
Jak kiedyś brałem na Majorce i niby było ok. Ale po tylu negatywnych opiniach nie zdecydowałbym się ponownie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
I dokładnie tutaj też mam wątpliwości, dlatego wcześniej pytałem w jaki sposób weryfikują pełen zbiornik po powrocie. Czy tylko kontrolka czy zaglądają do baku :D

Mimo wszystko jeśli założę, że skroją mnie jeszcze na jakieś 50 eur extra to i tak w sumie zapłacę 320 eur.

Jak ktoś znajdzie lepszą cenę za takie auto i takie warunki, bezpośrednio u kogoś innego (nie pośrednika) to chętnie skorzystam.

W zeszłym roku we wrześniu wynajmowałem bezpośrednio na lotnisku w Madrycie w Avis (najniższe ceny akurat tam wtedy były), Peugeot Partner, 5 dni, pełne ubezpieczenie i dodatkowy kierowca. Cena bazowa 380 eur. Dodatkowo skroili mnie na paliwie, ale to był mój błąd, bo oddałem z połową zbiornika (nie doczytałem wszystkich zapisów). Łącznie zapłaciłem 460 eur :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Mar 2016 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@solek
jeszcze jak byś powiedział w jakim terminie to deczko by to pomogło :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group