Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Maj 2016 18:36 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 6
solek napisał(a):
Otrzymaliśmy zwrot za paliwo :D z datą 03/04/2016, a więc zlecenie poszło z automatu przy zwrocie auta.


Hej. Za paliwo płaciłeś już podczas rezerwacji na stronie czy oni dodatkowo każą płacić przy odbiorze auta?

Chciałbym też wynająć samochód w GoldCar i zastanawiam się jak będzie wyglądała sprawa z depozytem.
Jest opcja z Full Ubezpieczeniem i wtedy bez depozytu ale za to chcą dodatkowe 200eu (biorę samochód na 3 tygodnie).

Zastanawiam się jaka jest różnica w Goldcar pomiędzy paliwem Full-Full a Fuel Flex. W pierwszym piszą że nic nie płacisz jak oddasz z pełnym a w drugim że płacisz tylko za to co użyjesz (jak oddam z pełnym, czyli nic nie użyje to nic nie płace? :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#42 PostWysłany: 21 Maj 2016 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Rezerwowałem bezpośrednio na stronie Goldcara z opcją płatności na miejscu.
Za paliwo pobierają w momencie odbioru auta (w moim przypadku 67E) i oddają w momencie zwrotu auta z pełnym zbiornikiem.

Full-Full: pobierają na miejscu opłatę za paliwo wg ich cennika, ale oddają pobraną kwotę w momencie zdania z pełnym zbiornikiem.

Fuex Flex: pobierają na miejscu opłatę za paliwo wg ich cennika + koszty tankowania i lokalizacyjne (na stronie mają cennik). Zwracają za paliwo ósme części zbiornika. Nie zwracają kosztów tankowania itp.

Opcja full-full jest droższa od fuel flex, ale mimo wszystko opłaca się ją wybrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Maj 2016 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Czy rezerwując samochód przez stronę doyouspain i wykupując u nich ubezpieczenie wypożyczalnia obciąży mi kartę kaucją czy nie . Lotnisko BCN. Wypożyczał ktoś ostatnio auto i może polecić konkretną wypożyczalnię z parkingiem na miejscu to będę wdzięczny. Lecę z rodzinką za miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Maj 2016 15:38 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 6
solek napisał(a):
Rezerwowałem bezpośrednio na stronie Goldcara z opcją płatności na miejscu.
Za paliwo pobierają w momencie odbioru auta (w moim przypadku 67E) i oddają w momencie zwrotu auta z pełnym zbiornikiem.

Full-Full: pobierają na miejscu opłatę za paliwo wg ich cennika, ale oddają pobraną kwotę w momencie zdania z pełnym zbiornikiem.

Fuex Flex: pobierają na miejscu opłatę za paliwo wg ich cennika + koszty tankowania i lokalizacyjne (na stronie mają cennik). Zwracają za paliwo ósme części zbiornika. Nie zwracają kosztów tankowania itp.

Opcja full-full jest droższa od fuel flex, ale mimo wszystko opłaca się ją wybrać.


A jak wyglądała u Ciebie sytuacja z depozytem?
Dopłacałeś żeby nie zostawiać im pieniędzy?
Ja jak patrzyłem to będę musiał u nich zamrozić 1200eu albo dopłacić ponad 200eu za pakiet full (pełne ubezpiecznie, dodatkowy kierowca gratis itp.).


logis napisał(a):
Czy rezerwując samochód przez stronę doyouspain i wykupując u nich ubezpieczenie wypożyczalnia obciąży mi kartę kaucją czy nie . Lotnisko BCN. Wypożyczał ktoś ostatnio auto i może polecić konkretną wypożyczalnię z parkingiem na miejscu to będę wdzięczny. Lecę z rodzinką za miesiąc.


Doyouspain to tylko pośrednik. Często wypożyczalnie reagują alergicznie na takie ubezpieczenie od pośrednika i każą ci wykupić ubezpieczenie u nich. Lepiej sprawdź oferty bezpośrednio na stronie firmy wynajmującej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Maj 2016 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Wykupiłem pełne ubezpieczenie (Super Relax Cover), wtedy zero depozytu.

Wypożyczyłem na 7 dni w Barcelonie przy kosztach:
56 E - wypożyczenie w opcji full-full (klasa S, dostaliśmy Mercedesa Citana)
144 E - Super Relax Cover
50 E - dodatkowy kierowca
20 E (w promocji) - ekspresowa obsługa (w tym okresie zupełnie niepotrzebna, zero kolejek).

Dodatkowo 7 x 4 E za diesla + 67 E z góry za paliwo, za które natychmiast nam zwrócili po oddaniu pojazdu z pełnym bakiem.

Jestem zadowolony z Goldcara. Zero problemów, miła obsługa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 23 Maj 2016 16:10 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 6
solek napisał(a):
Wykupiłem pełne ubezpieczenie (Super Relax Cover), wtedy zero depozytu.
....
144 E - Super Relax Cover
.....


Ja lecę na 3 tygodnie i to ubezpieczenie będzie kosztować ponad 250eu :(
Więc cena x2
No ale albo 250eu albo 1200eu depozytu (sporo ludzi pisze w opiniach na Goldcar, że przy kasie muszą płacić depozyt nawet 2tyś eu i mówią im że to co jest na stronie to jest błąd).

Jak patrzyłem opinie o goldcar to te negatywne są głównie z 3 powodów:
1. wynajęcie samochodu u pośrednika z jego ubezpieczeniem którego nie honoruje goldcar. Więc trzeba 2 raz płacić ubezpieczenie.
2. niedoczytanie regulaminu dotyczącego opcji paliwowych. Ludzie biorą najtańszą opcję albo się dziwią że przy odbiorze trzeba było dopłacić za benzynę.
3. część ludzi dowiaduje się o depozycie dopiero przy odbiorze samochodu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Maj 2016 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Ubezpieczenie jest drogie, ale za to sam wynajem był tani w moim przypadku, więc łączna cena była do przełknięcia.
Odnośnie negatywów Goldcara to dokładnie to samo pisałem wcześniej w tym wątku, jeszcze przed wypożyczeniem auta.

Ja brałem pełne ubezpieczenie i wszystko było ok. Samochód miał drobne rysy i małe wgnioty, brakowało kołpaka. Pewnie, gdybym nie wziął ubezpieczenia to miałbym problem, jak większość dających negatywy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 23 Maj 2016 23:04 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Cena laczna byla normalna to tylko zabieg marketingowy.
Co to ma za znaczenie jak waga ubezpieczenie/wynajecie jest podzielona, ktos w koncu zaplaci za tych pozostalych 9 wynajmujacej wczesniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Maj 2016 10:12 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 6
Solek a orientujesz się może jak wygląda sprawa z Goldcar Unique Pack?
W skład tego wchodzi ten ich Super Relax Cover.
Tam jest napisane "Collect and return your car with a full tank without having to pay extra".
Czy to znaczy że nie będę musiał płacić dodatkowo przy odbiorze za paliwo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Maj 2016 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Syriinx napisał(a):
Solek a orientujesz się może jak wygląda sprawa z Goldcar Unique Pack?
W skład tego wchodzi ten ich Super Relax Cover.
Tam jest napisane "Collect and return your car with a full tank without having to pay extra".
Czy to znaczy że nie będę musiał płacić dodatkowo przy odbiorze za paliwo?


W GUP, SRC jest wliczone, ale też inne opcje niekoniecznie przydatne.

Moim zdaniem za paliwo płacisz z góry zawsze, niezależnie od wybranej opcji.

Gadu-777 napisał(a):
Cena laczna byla normalna to tylko zabieg marketingowy.
Co to ma za znaczenie jak waga ubezpieczenie/wynajecie jest podzielona, ktos w koncu zaplaci za tych pozostalych 9 wynajmujacej wczesniej.


Nie ma żadnego znaczenia. Dla mnie ważna była cena łączna, która była najlepsza w porównaniu do innych wypożyczalni. Wybór pełnego ubezpieczenia był moim świadomym wyborem. Za sam wynajem auta mogłem zapłacić 24 E na 7 dni + paliwo + koszty serwisowe + diesel etc. Natomiast na 99% po oddaniu auta nie byłyby to koszty ostateczne, sądząc po komentarzach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Maj 2016 08:19 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 20
Witam serdecznie. 30.06-07.07.16 jedziemy 4 os rodzinką do Barcelony. Jako główną alternatywę dalszej podróży z BCN bierzemy wynajem auta. Polećcie proszę w miarę tanią wypożyczalnie. Najlepiej by nie blokowali nie wiadomo jakich sum udziału. Kolega mi radzi bym wynajął jak najtaniej a ubezpieczenie wykupił na miejscu. Polecacie jakąś tanią wypożyczalnie bez pośrednika? Czy jednak przez multi? Będę wdzięczny za informacje i sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Cze 2016 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@totmes76
A co sam znalazłeś? Nic?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Cze 2016 11:51 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 25
Siemka,

Czy korzystał ktoś z usług pośrednika pepecar ?
Jeżeli tak to prośba o opinie, wychodzi najtaniej ze wszystkich omawianych firm.
Około 1200 za samochód klasy vw polo, golf, leon z dodatkowym ubezpieczeniem i opcji paliwowej pełny/pełny

Co sądzicie o dodatkowym ubezpieczeniu proponowanym u nich na stronie ( chyba to samo co w rentalcars ) ??

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 01 Cze 2016 11:55 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@Kazior - search.php?keywords=pepecar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 01 Cze 2016 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Korzystał ktoś z wypożyczalni Autoclick w Barcelonie ? Mają niezłe ceny, full-full paliwo, 15 E za dzień za pełne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 08 Cze 2016 20:33 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
czy mozecie polecić jakies lokalne wypozyczalnie w barcelonie?
cos jak marbesol i malagacar ktore maja lokalizacje w maladze ;)
znalazlem wylacznie solmar ale ceny pomimo ze konkurencyjne do goldcara to za 14 dni w lipcu prawie 500 eur z pelnym ubezpieczeniem za maly samochod
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Cze 2016 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@aldam
Szukałeś przez doyouspain?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 08 Cze 2016 22:50 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 122
Loty: 40
Kilometry: 80 330
Dzięki

Sprawdziłem . Maja firefly w dobrej cenie.
Plus super cover i końcowi ok400 Eur za samochód .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 08 Cze 2016 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@aldam
No to może jeszcze rzuć okiem na moje rozważania na temat długoterminowego (2 tyg. to nie podchodzi w sumie...) wynajmu samochodu 8-)
:arrow: niuanse-dlugoterminowego-wypozyczania-samochodu,135,86565&p=697110&hilit=doyouspain#p697110
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Cze 2016 15:06 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 25
Pepecar promocja 10% przy użyciu kodu 7JUNIO

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group