Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Mar 2016 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
27.03.2016 - 03.04.2016
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#22 PostWysłany: 10 Mar 2016 02:23 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Czegos nie rozumiem chyba, przy takiej kwocie pchac sie w GoldCar ???

Image

SIXT w cenie masz diesla w opcjach gratis, udzial wlasny 750EUR, 80EUR doplaty i masz pelne ubezpieczenie w wypozyczalni.
Zewnetrzne ubezpieczenie zawsze bedzie skutkowalo blokada na Twojej karcie, a w przypadku szkody sciagna to z Ciebie a Ty bedziesz odzyskiwal kase po przedstawieniu koszow poniesionych od zewnetrznej ubezpieczalni. Nie uwazam aby taki stres byl wart oszczednosci. Nawet jak bierzesz z pelnym ubezpieczeniem samochod w wypozyczalni to zrobia blokade na 100-150EUR celem sprawdzenia karty.


lub AVIS przy uzyciu kodow wychodzi tez taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Mar 2016 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Dzięki za informację.

Mimo wszystko cena będzie wyższa. Minimum 408 eur, jeśli wybiorę BMW X1 itp oraz bez udziału własnego i dodatkowy kierowca.
Muszę wtedy zapłacić z góry. Płatność przy odbiorze wchodzi w grę, ale cena wyższa o kilkadziesiąt euro.
Opcja ta nie obejmuje ochrony szyb i opon (pomijam opcję szybkiego odbioru samochodu).
Oczywiście zakładam, że do takiego samochodu zmieści się 5 walizek.

Goldcar ma dużo negatywów, ale po ich przeczytaniu stwierdzam, że wynikają one głównie z niezrozumienia warunków oferty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Mar 2016 17:05 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
O czym mowisz solek ?

Jak wczesniej piszesz ze chcesz wziąć zewnetrzne ubezpieczenie to zostaw sobie udzial wlasny do wysokosci 750EUR, w razie problemow to chyba rodzina zasponsoruje Cię na taka kwote na czas zanim zewnetrzne ubezpieczenie ją zwroci.
W SIXT ubezpieczenie dotyczy wszystkiego oczywiscie wykluczajac udzial wlasny, nie zdarzylo mi sie abym placil za szybe przednia w SIXT choc dwa razy byly pekniecia od kamieni podczas mojego wynajmowania.
Co to jest 'opcja szybkiego odbioru'
w innych firmach nawet w SIXT majac ich karte nie dostaniesz auta pokazujac im tylko dokument (to tylko mozliwe jesli jest automat z kluczykami), w Barcelonie nigdy nie stalem dluzej przy stanowisku SIXTa 15min a parking maja 100m od biura (wyjsc na klatke i wejsc do parkingu wielopoziomowego) wiekszy problem - jak widac po scianach - maja co niektorzy z wyjechaniem z tego parkingu.
Termin macie tak 'odlegly' ze widocznie zdarzcie uskladac na to wypozyczenie zamiast placic odrazu. A AVISU nie chcialo sie sprawdzic z kodami ?

GoldCar omijalbym z daleka
nie obrazalbym ludzi ze nie umieja czytac warunkow umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kszychkk lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 10 Mar 2016 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Ale ja nigdy nie pisałem, że będę miał zewnętrzne ubezpieczenie. Pytałem tylko, czy kupując pełne ubezpieczenie pośrednika, będzie honorowała je docelowa wypożyczalnia. Otrzymałem odpowiedź, że NIE, a zatem takie ubezpieczenie mnie nie interesuje.

W Goldcar jest usługa dodatkowo płatna tzw. "Priority check-in". W komentarzach negatywnych wiele osób wskazuje na długi czas oczekiwania na odbiór pojazdu. Jeśli wykupisz tą opcję to jesteś obsługiwany poza kolejnością. Przynajmniej tak to sobie wyobrażam. Stąd wspomniana "opcja szybkiego odbioru".

Spokojnie, nikogo nie obrażam tylko stwierdzam fakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Mar 2016 18:43 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
To chyba populacje ogarnal analfabetyzm i to nie tylko Polakow, bo opinie o nich na zagramanicznych stronach sa rowniez tragiczne.

Ja, mimo, ze tolerancje na ryzyko mam dosc duza (np nigdy nie wykupuje dodatkowego ubezpieczenia, i tak zdaje zobie sprawe, ze w razie "niemca" zaplace 750 EUR np) to samochodu z Goldcara bym nie wzial, chocby byl nawet sporo tanszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Mar 2016 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
To, że są tragiczne to wiem. Ale jakoś nie widziałem komentarzy negatywnych od osób, które wykupiły pełne ubezpieczenie od Goldcara i były świadome ich polityki paliwowej. Główne negatywy to właśnie kwesta paliwa, wciskania pełnego ubezpieczenia i ewentualnie długich kolejek.

Ok, to może zadam inne pytanie.

Czy ktoś obecny na forum miał problem z firmą Goldcar przy:
- wykupie opcji full/full
- pełnym możliwym ubezpieczeniu od Goldcara, nie od pośrednika

Dopuszczam problem z weryfikacją pełnego zbiornika paliwa po powrocie nawet do 50 eur, a i tak będzie to tańsza oferta niż w innych wypożyczalniach (bezpośrednio).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Mar 2016 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Słuchaj, jak masz zamiar wydać +/- 300euro + parking + paliwo to nie lepiej zdecydować się na taksówkę?
Nie znam Twoich planów, ale jeśli nie zakładasz każdego dnia dalekich podroży w nieznane to chyba takie rozwiązanie nie było by takie złe.
Z/do lotniska to jest +/- 30eurox2 więc 60. Za te 250-300 to na tydzień sporo jeżdżenia. A jesli skombinujesz to z transportem publicznym to nie porównania.

Rozumiem, że może cenisz sobie wygodę itp ale czy szukanie miejsca do parkowania albo, właśnie jak teraz, szukanie wypożyczalni a potem (odpukać) nerwy po oddaniu to jest to czego szukasz? Masz już +/- zaplanowany ten wyjazd?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Mar 2016 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Na początku też tak kombinowałem.

Jest nas 5 osób. Z Barcelony dojazd ponad 70 km. Sam dojazd autobusem w tą i z powrotem to łącznie 110 eur. Przynajmniej jeden wypad do Barcelony to kolejna stówka.

Jeśli wydam 300 eur na samochód plus paliwo to pewnie wydam więcej niż na autobusy, ale mam większy komfort i każdego dnia mogę gdzieś jechać.

Z drugiej strony chcę mieć maksymalną pewność, że wynajem ten nie będzie mnie kosztował po powrocie 2-3 razy więcej.

Dlatego, zależy mi na opiniach osób, które wynajmowały w Goldcar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Mar 2016 19:21 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
A co jak wiekszosc wykupuje "Priority check-in" bo sie obawiaja kolejek, to tylko chwyt reklamowy jak przy niskokosztowych liniach lotniczych. Ostatnio na lotnisku w Krakowie obsluga przy bramce byla zdziwiona jak zapiszczala moja karta pokladowa przy skanowaniu a przechodzilem bramke jako ostatni, potrzebwali 20s aby stawierdzic ze system sygnalizuje speedboarding a nie zla karte pokladowa ;) - wrecz zaproponowalem ze wole latebording niz stanie na schodach 15min z cala chmara ludzi na plecach. Dlatego ten Twoj "Priority check-in" traktowal bym jako marketing niekoniecznie spelniony.

Z wypozyczalniami problemy moga byc nawet trzy miesiace po zwrocie samochodu, poprostu obciaza Twoja karte i tyle a jak to prepayd to wpisza Cie na czarna liste i wiecej nie wypozyczysz. Zewnerzne ubezpieczenie nie jest zle jak ktos liczy kase ale jako pokrycie udzialu wlasnego a nie calkowite ubezpieczenie. Aktualnie w watku o Teneryfie pisza jak to fajnie sie wynajmuje czy oddaje auta bez zbytniego zangazowania pracownikow taaa tylko do czasu jak otrzymacie dodatkowe koszty od firmy za brak paliwa, rysy, zniszczenia.

W AVIS to nawet dwa Polo bym wynaja za taka kase jaka planujesz :

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Mar 2016 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Oczywiście z tym "priority check-in" może być tak jak mówisz. Jeśli u nich wynajmę to opiszę jak to działa.

Ale przy pełnym ubezpieczeniu nie blokują mi żadnych środków tytułem udziału własnego. Nawet jak samochód będzie zarysowany, podrapany to nie będzie mój problem. Nie mają wtedy prawa.

Jeśli wybrałbym opcję z udziałem własnym to zupełnie inna sprawa. Wszystko się może zdarzyć.

-- 10 Mar 2016 19:53 --

OK, ale czy do Polo wejdzie spokojnie 5 osób i 5 walizek ?

Potrzebuję opcję z dodatkowym kierowcą (+70 eur w avis) oraz bez udziału własnego (podana cena zawiera udział własny do 1200 eur).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Mar 2016 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Nic nikomu nie chcę udowodnić. Po prostu chcę rzetelnych informacji, konkretów na temat tej firmy, a nie negatywa w stylu skroili mnie na 30 eur opłaty serwisowej, bo nie doczytałem warunków.

Opłatę serwisową pobierają jak oddasz im pełen zbiornik, ale w opcji full-empty, wtedy tańsza jest również opłata bazowa. Ja myślę o opcji full/full.

Ich pełne ubezpieczenie powoduje brak blokady środków na tzw. udział własny (przynajmniej tak jest napisane). Skoro obciążyli klienta za rzekome uszkodzenie tzn, że nie miał ich ubezpieczenia (zresztą sam piszesz, że były jakieś wyłączenia). Skoro broker, to pośrednik. Ja myślę o bezpośrednim wypożyczeniu z ich strony www.

Ubezpieczenie drogie, ale proszę znajdź mi auto z Avis, Hertz, Europcar itd. typu Fiat Doblo, Peugeot Partner itp. z naprawdę pełnym ubezpieczeniem (zero udziału własnego i blokady), dodatkowym kierowcą z opcją full/full za 270 eur. Chętnie skorzystam i zapomnę o Goldcar.

Jeśli "piority check-in" jest fikcją, bo sprawdziłeś i wiesz, to jest to w końcu dla mnie konkret.

Dzięki za linki, poczytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Mar 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Ok. Dzięki za informację. Wezmę twoje porady pod uwagę. Nie mądruję się i nie uważam, że wiem wszystko.

Napisałem we wcześniejszych postach, co mnie interesuje w kwestii wynajmu. Znalazłem dobrą cenę w Goldcarze i po prostu pytam o wasze doświadczenia.

Skoro wynajmowałeś od nich auto, byłeś świadomy na jakich warunkach, a oni złamali te warunki to jest to dla mnie konkretne rzetelne ostrzeżenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Mar 2016 23:26 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@solek - Ty chyba poprostu oczekujesz dupochronu w razie czego, powiesz na forum radzili abym u nich wynaja ;) A w zasadzie to tak wszystko pewne masz w Erze.

Z gory wychodzisz z zalozenia ze jak ty postepujesz poprawnie i umiez czytac drobny druk to inni Cie nie oszukaja, caly problem z GoldCar jest to ze oni doskonale zdaja sobie sprawe ze wygladaja na najtanszych i 2% grozb klientow skonczy sie w kancelari prawniczej. Nie musza cie spotkac przykrosci w GoldCar mozesz byc zadwolony bo to nie jest firma nastawiona na przekret ale na zysk i np. co 10 klient buli frycowe za 9 pozostalych zadowolonych.

Ostatnio zarezerwowalem na Fuerteventura w SIXT samochod online na 7 dni, nie bylo mozliwosci wyboru place przy wyporzyczeniu tylko z gory nie anulowalna oferta zawierala pelne ubezpieczenie. Z hotelu pojechalem taksowka na lotnisko w punkcie wypozyczalni okazalo sie ze to lokalna wypozyczalnia robi tylko uslugi dla SIXT i sie zaczelo Pani musi zrobic 150EUR kaucji na karcie co dla mnie nie nowosc i wyrazam zgode i mowi ze dodatkowo 10EUR/dzien kosztuje pelne ubezpieczenie (samochod kosztowal 16EUR/dzien) wiec stanowczo sie nie zgodzilem nie z racji kwoty tylko chodzilo o sama zasade nie robienia klienta w konia odpowiedziala ze albo bez ubezpieczenia biore albo doplacam 95EUR a jak nie biore samochodu to i tak strace kase bo rezerwacja byla bezzwrotna :). Nie odebralem auta od nich.

Po powrocie do domu wyslalem list z paragonami za taksowke hotel-lotnisko-hotel 30EUR, umowa zawarta online i zadanem zwrotu kosztow poniesionych dzieki ich uprzejmemu oddzialowi na fuertewentura, po dwoch tygodniach calosc za rezerwacje i taksowka mialem u siebie na koncie a w domu list z przeprosinami.
Wiadomo ze nie wszystkich tak potraktuja sa skargi na Hertz,Sixt,Avis,Europcar i inne firmy ale GoldCar jakos przoduje w tych niezadowolonych klientach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Mar 2016 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Na pewno nie mam doświadczenia i pewnie jestem naiwny. Życie zweryfikuje. Napiszę tu na forum moje przygody z wypożyczalnią, którą wybiorę. Jak wspominałem wcześniej wypożyczałem tylko w Avis w Madrycie i cena końcowa z umowy była końcową plus za paliwo (dałem z tym dupy).

Nie mam wszystkiego w Erze ;) Czytałem naprawdę dużo komentarzy negatywnych i próbowałem rozłożyć na czynniki pierwsze powody niezadowolenia.

Dziękuję za wszystkie rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Mar 2016 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
A miał ktoś doświadczenia z firmą SOLMAR ?

Cena (z pełnym ubez. i dodatkowym kierowcą) niższa niż w Goldcar na pierwszy rzut oka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Kwi 2016 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Nawiązując do poprzednich postów wybrałem ostatecznie GOLDCAR i po dwóch dniach od zwrotu auta jestem bardzo zadowolony.

Ostatecznie zapłaciłem 364 E (z tej kwoty zostanie mi zwrócone 67 E pobrane na paliwo) na 7 dni, dostałem Mercedesa Citana.

Do odbioru auta w normalnej kolejce czekały 4 osoby, w kolejce ekspresowej 1 osoba.

Jedynym małym zaskoczeniem była opłata za diesla 4 E/dziennie, a liczyłem na 2 E/dziennie. Reszta bez żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 05 Kwi 2016 14:34 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Dopiero po jakis trzech miesiacach bedzesz mogl odetchnac ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Kwi 2016 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Nie strasz :o

Zobaczymy kiedy zwrócą 67 E z 364 E zapłaconych. Dostałem tylko maila z info, że są mi winni te 67 E ponieważ oddałem samochód z pełnym zbiornikiem.

Blokady żadnych środków nie robili, więc jestem dobrej myśli :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Kwi 2016 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Otrzymaliśmy zwrot za paliwo :D z datą 03/04/2016, a więc zlecenie poszło z automatu przy zwrocie auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szyderca87 oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group