Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 08 Lip 2015 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Kay napisał(a):
do Bodrum wycieczka z tego BP również kosztuje 25 euro :)

Tylko sprawdź dokładnie czy ta cena obejmuje opłaty portowe bo coś mi się zdaje, że nie ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
Kay uważa post za pomocny.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#342 PostWysłany: 08 Lip 2015 11:46 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 9
Dokładnie mi napisali "20 euro + 5 euro podatku", ale dopytam o to, bo prosiłam ich o więcej szczegółów. Ale nie będę męczyć mailami, na razie niech mi odpowiedzą na pierwszą porcję pytań ode mnie :D


Ostatnio edytowany przez Zeus, 08 Lip 2015 11:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 08 Lip 2015 12:38 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
z tego co pamietam w porcie w kos byly ogloszenia przy statku ze rejs w dwie strony do bodrum kosztuje od 8 euro plus 5 podatku.
stan na 09.2014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 08 Lip 2015 12:57 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 9
Tak, ale pytanie, jak to wygląda dalej. I czy to, co bym chciała, nie wyszłoby drożej niż z biurem podróży, zwłaszcza, że biorę pod uwagę zwiedzanie i jakiś posiłek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 14 Lip 2015 00:28 

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 1
Witajcie!
Przeczytałam cały wątek, ale mam kilka konkretnych pytań. Byłabym niezmiernie wdzięczna za odpowiedź, ponieważ 19 lecimy na Kos.

1. Dojazd z lotniska - pisaliście, że na miejscu spokojnie można dojechać do celu autokarem / autobusem. Będziemy mieszkać w Tigaki - na a2b znalazłam transfer w dwie strony za 222 zł ( cena za 6 osób ) i zastanawiam się nad jego wykupieniem. Cena jest ok czy lepiej na miejscu dostać się do celu komunikacja miejska?

2. Wycieczka na Nissyros - koniecznie zależy mi na zwiedzaniu w/w wioski Nikka. Wycieczki odbywają się codziennie? Lepiej wykupić coś na miejscu w Tigaki czy w pobliskich miejscowościach? Może korzystniej jest wykupić to teraz online?

3. Co konkretnie jest nie tak z wycieczką do Bordum? Naprawdę niewarte uwagi?

Za wszelkie odpowiedzi/podpowiedzi serdecznie dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 14 Lip 2015 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
1. Z lotniska do Tigaki komunikacją będziesz mieć przesiadkę w Kos. Autobusy Kos - Tigaki kursują co 60-90 minut więc moim zdaniem, jeżeli cena pasuje bierzcie transfer.
2. Kupuj na miejscu, w Tigaki jest kilka biur lokalnych organizujących wycieczki. Zwróć uwagę tylko czy Nikia jest w programie, bo w niektórych nie jest.
3. Wycieczka jest głównie handlowa - targ i sklepy.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 14 Lip 2015 09:09 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 9
A ja właśnie też dowiedziałam się szczegółów i w sumie to jest tak, jak była mowa - wprawdzie cena to właściwie transfer i przewodnik, a posiłek we własnym zakresie, ale wyszłoby mi to taniej, niż jakbym miała szukać na własną rękę, zwłaszcza, że będę w Marmari. A w Bodrum to tak, Turcy chcą coś sprzedać, nawet ta pani z BP mi to napisała, choć stwierdziła, że uczestnicy mogą dostać mapkę i łazić sami po mieście. W sumie... Wiele zależy od grupy, co będą chcieli. Ale nie wybrałam tego dnia, w którym jest targ, to może nie będzie źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 22 Lip 2015 12:49 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 9
Przepraszam, że post pod postem, ale edytować nie mogę. Mam kolejne pytanie, dla tych którzy są na Kos albo wrócili: czy ceny poszły jakoś do góry? Bo takie rzeczy już słyszałam i trochę się przestraszyłam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 26 Lip 2015 15:17 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 2
Witam serdecznie.

Właśnie przeczytałem cały wątek i zabieram się za planowanie wakacji dla moich pań (żona i córka), które wykupiły wczasy w TUi na tej wyspie. Widzę, że wybór miejsca jest idealny, ponieważ to mała wyspa po której można spokojnie poruszać się rowerami (mniejsze odległości) i autobusami (Kefalos, termy). Przemieszczanie się samochodem i skuterem odpada. Mam typowe pytania człowieka nieobytego w dalszych podróżach wakacyjnych:

- Czy rowery trzeba jakoś przypinać przed kradzieżą, czy jest to zbyteczne w takich miejscach?
- Na przystankach autobusowych widnieje godzina odjazdu autobusu z pierwszego przystanku? I trzeba sobie obliczać odjazdy na oko? Czy linia KTEL jest jedyna do poruszania się po wyspie?
- Sieć automatów jest w miarę rozsądna, tzn. nie trzeba iść na drugi koniec miasta, aby wybrać pieniądze?

Z góry dzięki. Wylot z Warszawy we środę. Po powrocie obiecuję zdać relację z drugiej ręki ;)

edit: Czy ktoś mógłby podać współrzędne tej fontanny z delfinami, bo nijak nie mogę znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 27 Lip 2015 00:09 

A dlaczego przemieszczanie się samochodem czy skuterem odpada???? przecież to najlepszy środek transportu na Kos.
Byłem dwukrotnie na niej i raz typowo przejazdem.
Rowery zostawiasz tam gdzie chcesz,są tacy co przypinają. Jak byłem to Syryjczyków nie było ,teraz nie wiem czy podobają im się pozostawione rowery.Najlepiej zobacz na zaparkowanych rowerach.
Co do godzin jazdy autobusów zostaw sobie większą lub mniejszą poprawkę,ale i tak jeżdżą jak chcą. To czy na rozkładzie,jeśli jest nie ma większego znaczenia. Najlepiej pytać z kąd odjeżdżają.
Bankomaty są dostępne i w centrum Kos nie ma problemu.
Delfinki są przy rondzie w drodze do Lambi. To praktycznie w centrum jakieś 150 m od całego nadbrzeża portowego.
Obok delfinków jest supermarket,sam wpada w oczy. Jednak ceny w nim... nawet 150% wyższe od innego marketu.
Góra
 PM off
Strateg uważa post za pomocny.
 
      
#351 PostWysłany: 27 Lip 2015 13:57 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Ktoś płynął z Kos na Santorini? Niby pływa prom, ale godziny są mało zachęcające biorą pod uwagę, że mam na Kos wykupiony hotel z wyżywieniem, a tak odpada 1,5 dnia w zasadzie bo 19.20 wtorek do 7.50 w czwartek.
Jakaś opcja promu z przesiadką na jakiejś wyspie? Najlepiej jakby się dało wypłynąć nawet wcześnie rano a wrócić koło północy, ale żeby jednak się w łóżku wyspać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 27 Lip 2015 15:48 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 2
Anonymous napisał(a):
A dlaczego przemieszczanie się samochodem czy skuterem odpada???? przecież to najlepszy środek transportu na Kos.

Bo do tego trzeba mieć prawo jazdy...a żona nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 27 Lip 2015 18:24 

@mdps nie masz innej możliwości jak prom BlueStar.Kos i wycieczki z niej na Santorini są mało popularne w przeciwieństwie do Heraklionu na Krecie.
http://travel.viva.gr/en/ferries/bookin ... e&hv=false
Nic innego z Kos nawet z przesiadkami nie znajdziesz,tym bardziej aby popłynąć raniutko i wrócić na noc. 3 kursy w tygodniu w obie strony. Cała trasa promu to Rodos-Pireus i odwrotnie.
Góra
 PM off  
      
#354 PostWysłany: 29 Lip 2015 10:59 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 2
Witam,

czy ktoś z Was rezerwował ostatnio transfer przez stronę: http://www.a2btransfers.com/?? W niedziele po 11 lądujemy na Kos, docelowo jedziemy do Tigaki i mamy problem z dopasowaniem transportu publicznego :/ W związku z tym chciałam skorzystać z rezerwacji busa przez wyżej wspomnianą stronę, niestety w momencie wykonywania potwierdzenia zapłaty wyskakuje błąd :/ Czy ktoś z Was miał już podobny problem? Jak skontaktować się z kimś z tej firmy?

Będę wdzięczna za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 29 Lip 2015 11:24 

Na stronie resorthoppa.pl masz transfer za 32 zł/2os z lotniska do Tigaki Cena przy wykorzystaniu kodu -20% HELLO20
Przechodzi bez problemu . Od tej ceny na koniec dolicza chyba 3 zł za kartę. czyli razem 35 zł/2os
http://pl.resorthoppa.com/transfer.asp
Góra
 PM off
kokon86 lubi ten post.
 
      
#356 PostWysłany: 29 Lip 2015 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Spróbuj resorthoppa - sprawdziłam w zeszłym roku kilka tego rodzaju serwisów, ten był najtańszy i mogę potwierdzić, że przyjechał :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
kokon86 lubi ten post.
 
      
#357 PostWysłany: 29 Lip 2015 12:06 

Rejestracja: 29 Lip 2015
Posty: 2
Dzięki za pomoc! :) udało się zakupić transport :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 29 Lip 2015 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
To jeszcze opiszę Ci dokładnie, jak to działa :) Resorthoppa umówi Ci lokalnego przewoźnika. Jak będziesz już wychodzić z lotniska, to po prawej stronie będą drzwi do takiej "kanciapki", gdzie siedzi główny pan zarządzający taksówkami i zamawianym transportem (nie przerażaj się tym, całe to lotnisko to taka większa kanciapa). Idziesz do niego, pokazujesz wydruk rezerwacji i on pokieruje Cię do odpowiedniego auta. Przynajmniej u nas tak było :) Jak nie znajdziesz kanciapki, pytaj obsługi lotniska albo taksówkarzy, zaprowadzą Cię.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 29 Lip 2015 13:10 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Wszystkie ten firmy (ressort, a2b, thomas cook itd.) na Kos obsługuje Dodekanez Travel. Przy wyjściu z lotnika ktoś powinien stać z listą osób pod którą ma loga ww. firm, łatwo to zauważyć ;) I uzupełniając wcześniejsze wypowiedzi - nie zapomnij potwierdzić podróży powrotnej, najlepiej dzwoniąc do nich, inaczej może być kiepsko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 31 Lip 2015 22:41 

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 3
Dobry wieczór wszystkim!
Mam kilka pytań związanych z moim wyjazdem na wyspę we wrześniu. Chciałabym by mój wyjazd obejmował kilka dni na wyspie Nisyros, pod tym względem wszystko dobrałam idealnie: 6.09 przylot na wyspę i jedna noc w Kardamenie, 7.09-10.09 pobyt na Nisyros. Problem pojawia się jednak później i właśnie w związku z nim mam pytania.
1) chciałabym się dowiedzieć czy bez problemu kupię bilet na rejs tego samego dnia (bądź dzień wcześniej - ale to niedziela, więc nie wiem czy będzie pracująca). Czy ktoś ma może informacje gdzie najlepiej kupić taki bilet w porcie w Kardamenie? Ile kosztuje? Pan, od którego dowiadywałam się powiedział, że rejs kosztuje ok. 8E i statki wypływają codziennie z Kardameny o 9:30.
2) czy ktos nocował może w Ladikos Beach Hotel i jest w stanie powiedzieć czy rzeczywiście jest tak blisko portu jak pokazuje to na mapie? już kilka razy google.maps zawiodło mnie, więc wolałabym się upewnić :)
3) 10 września wracam na Kos i nie wiem co dalej. Bardzo chciałabym resztę wyjazdu spędzić w Kefalos, ale nie wiem czy uda mi się tam dotrzeć. Czy istnieje jakaś komunikacja miejska między Kardameną a Kefalos? Czy ktoś jest w posiadaniu rozkładu autobusów? (ten internetowy niewiele mi mówi, są tam informacje tylko odnośnie miasta Kos, lotniska, itd., brakuje rozkładu pomiędzy poszczególnymi miasteczkami).
4) czy jeżeli musiałabym jednak zostać w Kardamenie, to czy rzeczywiście jest tam tak imprezowo jak piszą? Zależałoby mi raczej na spokoju :)

Mam nadzieję, że ktokolwiek byłby tak miły skrobnąć parę słów i odpowiedzieć na moje pytania. Z góry bardzo mocno dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy,
Ola
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group