Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 15 Kwi 2015 14:25 

Rejestracja: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Rowerami rekreacyjnie jeździmy sporo, ale do Zia, Old Pyli na Kefalos i do term to raczej bym się na nich nie pchał. Bardzo mocne podjazdy, dla nas zamiast frajdy byłaby mordęga, ale jak się czujecie na siłach to spróbujcie pierwsze Zia, to da Wam obraz reszty.
Kefalos i tremy to konkretne odległości po mocno pofalowanym terenie, a do tego na termach trzeba być przed ósmą rano, bo potem się zjedzie tłum ludzi i przyjemność średnia.
Nad jeziorko z centrum Tigaki jest 15 min spacerkiem, ale rowerem możecie je objechać i poplażować w Marmari. Tylko że te flamingi to raczej takie szaro-bure są hehe

No i jednak najlepszym środkiem transportu jest auto, na tej wysepce daje niesamowitą niezależność.

A wycieczki kupujcie na miejscu w biurach, jak dobrze zagadacie to powinni opuścić po kilka ojro.

Asklepion otwierają o 9:00, potem jest przerwa chyba 13-16. Moim zdaniem warto zobaczyć, ale kto co lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#302 PostWysłany: 15 Kwi 2015 14:54 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 7
Co do jazdy rowerem to potwierdzam wcześniejsze opinie-trasy naprawdę wymagające. Mogę powiedzieć tyle, że na niektórych odcinkach nasz wynajęty skuter nie dawał rody uciągnąć 2 osób. Żona musiała zejść i iść obok :D (wiadomo- baba z wozu - koniom lżej :lol: ) Proponuję jednak wynająć samochód albo quada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 16 Kwi 2015 15:40 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 9
Hej wszystkim, wybieram się na Kos z siostrą w drugiej połowie sierpnia, a konkretnie do Marmari. Chciałabym zapytać o takie praktyczne rzeczy, typu autobusy do innych miejscowości, co warto zwiedzić, a co można sobie darować, gdzie w okolicy są jakieś w miarę tanie lokale i koniecznie zabrać ze sobą (np. środek na komary, jakie obuwie)? Dodam, że zatrzymujemy się w Aslanis Village Hotel i będziemy tam tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 02 Maj 2015 01:35 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 9
Pozdrawiam z Tigaki. Dzięki Fly4free załapaliśmy się na czarter TUI z Poznania (25.04-2.05.2015) stąd trochę aktualnych - przedsezonowych info.
Nasz pobyt to czarter + hotel (Gaya Village) przez Booking.com z HB. Hotel odnowiony i otwarty w dzień naszego przyjazdu stąd bonusy - lepsze pokoje, wifi gratis + zamiana z HB na all-inclusive (stąd mniej uwag o cenach posiłków). Z ciekawostek - po raz pierwszy zasmakowałem w melonie - melon w miodzie to moje największe odkrycie miejscowych specjałów.
Transport - przed sezonem praktycznie nie istnieje, od maja lepiej ale wybraliśmy auto na tydzień za 150 Euro (5 osób) bo same transfery (taxi lub inne) kosztowałyby sporo, a nie rozwiązywały problemu poruszania się po wyspie. Stacji pełno przy głównej drodze, cena benzyny 1,68/1,70 Euro za litr.
Tigaki - plaże szerokie o łagodnym długim płytkim piaszczystym wejściu aktualnie praktycznie puste. Konkurować z nimi może tylko Paradise Beach z okolic Kefalos. Nad jeziorem flemingi, ale nie było różowego. Wieczorem pojawiały się komary. Moskitiery w hotelu sugerują ich większą ilość w sezonie.
Grecy - przygotowania do sezonu jak w ostatnim tygodniu zajęć szkolnych nas polskim morzem. Wszystko malowane na biało- niebiesko. Połowa knajpek, sklepów nieczynna. Widać że sezon rusza bo z dnia na dzień coraz więcej otwartych.
Wypożyczalnie rowerów, kładów, aut - na każdym kroku. Ceny rowerów 5 Euro na dzień.
Trasy rowerowe - północne wybrzeże Marmari, Tigaki, Lambi, Kos - płasko wzdłuż brzegu. Zachód słońca w Zia - trasa wschodnia dłuższe łagodne serpentyny. Podjazd zachodni - mocne krótsze strome odcinki- kto co woli. Termy za Kos - dłuższe podjazdy.
Ceny spożywcze i pamiątek - co do win i trunków Carrefour przy lotnisku droższy do Lidla (między Tigaki i Kos). Najtańszy KONSTANTINOS (np. w Tigaki) - trunki, oliwki, miody, mydła, pamiątki, przyprawy itp. VAT na wyspach niższy niż na stałym lądzie.
Kos - ruiny, mozaiki, platan Hipokratesa przez wejściem do twierdzy Joannitów (3 Euro, studenci gratis)
Termy Embros za Kos - warto, ale gdy byliśmy po 10 ludzie już się schodzili. Woda od dwudziestu kilku do ponad czterdziestu i więcej w zależności od miejsca. Kilkukrotna kąpiel w morzu i wodzie siarkowej niezapomniane wrażenia.
Wyspa Nyssyros - oferta z biura z KOS lub Tigaki to 30 Euro, indywidualnie to 16 Euro za stateczek z Kardameny (9.30-16.30, czas płynięcia w jedną stronę 1 h ), autobus do krateru 8 Euro, wejście na krater i zejście w tym roku 3 Euro w zeszłym 2 Euro. Czas na krater to 1 h co w zupełności starczy na zejście, obejście, zdjęcia i powrót. W sezonie dodatkowo czasami autokary jadą do Nia (40 mieszkańców) + dodatkowy widok z góry. Potem czas wolny w Mandraki - polecam wstąpić do kościółka greko-katolickiego w drodze do klasztoru i spróbowania lodów kulkowych o specyficznych smakach od greckiej wanilli po jogurtowe z pomidorami (1 Euro kulka). Przed sezonem przy 5 osobach można powalczyć o zniżki.
Kąpiele w morzu w kwietniu przyjemniejsze od wejścia w lipcu czy sierpniu w Bałtyku. Aktualnie na wyspie z gości : Polacy, Niemcy inne nacje sporadycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#305 PostWysłany: 06 Maj 2015 11:00 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
To w jaki sposób mogę się dostać z Tigaki do Kefalos (opórcz własnego środka transportu) ? Końcówka maja/początek czerwca - będą cięły komary ? Jakieś sprawdzone środki by najlepiej sie przed nimi chronić ?
I powrócę do pytania o Asklepion -ktoś może kojarzy jak jest z godzinami otwarcia (pisał ktoś że od 9 do 13 później przerwa - a dalej, po południu) ?
Czy autobusy do term z Kos jeżdzą jakoś regularnie, można sprawdzić rozkład ?Ewentualnie czy ta trasa nadaje się do pokonania na rowerze (płasko czy podjazdy jak w poprzednich miejscach pisali przedmówcy) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 06 Maj 2015 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Kravkrk napisał(a):
To w jaki sposób mogę się dostać z Tigaki do Kefalos (opórcz własnego środka transportu) ?

Autobus z Tigaki do Kos i przesiadka na autobus z Kos do Kefalos. Uważam jednak, że taka podróż nie ma sensu autobusem bo to drugi koniec wyspy i na dojazdach spędzicie po 2h w każdą stronę. http://ktel-kos.gr/site_en/ktel-kos-local-bus-schedules
Kravkrk napisał(a):
Końcówka maja/początek czerwca - będą cięły komary ? Jakieś sprawdzone środki by najlepiej sie przed nimi chronić ?

W hotelu, w którym ja byłem, była moskitiera w drzwiach balkonowych. Ale i tak warto zabrać repelent elektryczny do kontaktu i jakiś doraźny środek na ukąszenia.
Kravkrk napisał(a):
Czy autobusy do term z Kos jeżdzą jakoś regularnie, można sprawdzić rozkład ?Ewentualnie czy ta trasa nadaje się do pokonania na rowerze (płasko czy podjazdy jak w poprzednich miejscach pisali przedmówcy) ?

W jedną stronę pod górę, z powrotem w dół ;) Jeżdżą jakieś autobusy. IMO miejsce niewarte odwiedzin.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
#307 PostWysłany: 06 Maj 2015 11:43 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
Autobus z Tigaki do Kos i przesiadka na autobus z Kos do Kefalos. Uważam jednak, że taka podróż nie ma sensu autobusem bo to drugi koniec wyspy i na dojazdach spędzicie po 2h w każdą stronę. http://ktel-kos.gr/site_en/ktel-kos-local-bus-schedules


Faktycznie masz racje, szkoda na to czasu. Czyli pozostaje auto, ew. quad by sie nadał, czy. skuter ?


Tomek Zien napisał(a):
W hotelu, w którym ja byłem, była moskitiera w drzwiach balkonowych. Ale i tak warto zabrać repelent elektryczny do kontaktu i jakiś doraźny środek na ukąszenia.

O to mi chodziło, wielkie dzięki, zakupie na pewno.

Jeszcze garść pytań natury praktycznej - generalnie jak pisałem wcześniej, chcielibyśmy sobie odpocząć leżakując na plaży, a zwiedzanie zostawić na popołudnie/wieczor (oczywiście nie bite 8 dni ;) ) Do której mniej więcej można zobaczyć najciekawsze miejsca w Kos ? Gdzie przeczytałem, że np. Zamek Neratzia jest otwarty do ok 20 (19 40 ostatnie wejście), co dla nas jest fajną opcją.

I zachód słońca - lepsze widoki z pozycji jeziora k. Tigaki czy wybrać się do Zia (wiem, że wioska przereklamowana, ale ponoć widoki bardzo ładne).

Ostatnie co mi się na teraz przypomniało - gdzie warto zjeść w Tigaki/Kos (wynotowałem sobie kebab TAKA TAKA MAM( w Kos ?) i Aspros Mylos)
? Jakie ceny ? Końcówka maja to już dla nich sezon ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 06 Maj 2015 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Jeżeli jeść w Tigaki, to tylko w Ikaros - na samym końcu przy plaży po lewej stronie, właściwie już poza miejscowością. Mają duży taras na zewnątrz i piękny widok na zachód słońca :) Jadaliśmy tam niemal co wieczór, przechodząc w sumie przez całą niemal kartę :)
https://www.facebook.com/pages/IKAROS-T ... 9310221808
https://www.facebook.com/pages/Ikaros/1 ... 4887368128
Mają też bdb oceny na tripadvisorze, moim zdaniem w 100% zasłużone.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
#309 PostWysłany: 06 Maj 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Kravkrk napisał(a):
Faktycznie masz racje, szkoda na to czasu. Czyli pozostaje auto, ew. quad by sie nadał, czy. skuter ?

Są jeszcze wycieczki organizowane przez lokalne biura, przypomniało mi się jak zerknąłem na naszą relację, mam tam nawet cennik z 2013r ;)
http://zieniowie.blogspot.com/2013/11/g ... .html#more
Mogę polecić 2 tawerny w Tigaki - Ikaros, trochę na odludziu w stronę słonego jeziora, super lokalny klimat i świetne żarcie. Drugiej nazwy nie pomnę, zbudowana jest wokół wielkiego drzewa, znajduje się przy głównej ulicy.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
#310 PostWysłany: 06 Maj 2015 13:00 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
Są jeszcze wycieczki organizowane przez lokalne biura, przypomniało mi się jak zerknąłem na naszą relację, mam tam nawet cennik z 2013r ;)
http://zieniowie.blogspot.com/2013/11/g ... .html#more
Mogę polecić 2 tawerny w Tigaki - Ikaros, trochę na odludziu w stronę słonego jeziora, super lokalny klimat i świetne żarcie. Drugiej nazwy nie pomnę, zbudowana jest wokół wielkiego drzewa, znajduje się przy głównej ulicy.


Przeczytane - kilka pomocnych info znalazłem ;) i zdjecia ułatwią pewnie dotarcie do niektórych miejsc i nie będzie standardowego "to tu ? nieee, idziemy dalej" ;)

Orientujesz się (lub inni którzy są/byli w tym roku na Kos), jakiej ceny spodziewać się za 1-dniowe wypożyczenie skutera ? I co to znaczy dla nich "cały dzień" ? Bo plan mam taki żeby pojechać do term z rana jak nie ma ludzi, a później stamtąd do Kefalos i wrocić ok 20-21 do Tigaki. Przejdzie coś takiego czy to już będzie więcej niż 1 dzień ;) . I te "skutery" to takie normalne, w sensie z żoną się zapakujemy na niego (chcemy jeden skuter, 2 osobyuciągnie chyba) :D ? Wystarczy mi niego zwykłe prawko kat. B ?


Ostatnio edytowany przez Kravkrk, 06 Maj 2015 13:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 06 Maj 2015 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Jak zdążysz przed zamknięciem to jest jeden dzień :) 10-15€.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 06 Maj 2015 13:26 

Rejestracja: 06 Maj 2015
Posty: 3
Garść informacji o wyspie Kos, która została mi w głowie po ubiegłorocznym wypadzie.

1. Pogoda w połowie września - w dzień ok. 30 stopni. Raz zdarzyła się mega ulewa trwająca około 2 godzin, co nie przeszkadzało w pózniejszej wizycie na plaży. Wieczorami za to robi się chłodno i zwłaszcza do jazdy jednośladem długi rękaw jest konieczny i ile nie chcemy kłapać zębami.
2. Najlepszym środkiem lokomocji jest skuter (o ile nie mamy do zabrania więcej niż dwóch osób oczywiście). W tydzień można objechać każdy zakamarek wyspy a nie kisić się w 2-3 miejscówkach. Natychmiastowa mobilność jest na Kos nie do przecenienia - w dzień plaża, wieczorkiem zwiedzanie/wizyta w Kos. Nie ma problemów z parkowaniem (a zaparkować samochód w Kos wieczorem to już wyzwanie).
2. Termy pod Kos przereklamowane - okolica średnia i nawet wieczorową porą tabuny ludzi, aczkolwiek woda = ukrop.
3. Zdecydowanie polecam przejazd drogą z Kos przez Asklepion do Zia. Bardzo malowniczo, a jak ktoś lubi zakręty to zabawa jest przednia.
4. W Zia warto zamiast główną drogą w dół udać się dalej w górę - kilka malowniczych kanjpek na uboczu i miejsc na oglądanie zachodu słońca - w tym całkiem przyjemna miejscówka ze świeżą lemionadą.
5. I najważniejsze być na Kos i nie być na plaży Cavo Paradiso to jak nie być na Kos. Dojazd dosyć hardkorowy ale o cudzie trafiłem tam bez mapy. Tam gdzie skończył się asfalt i mapa (czyli pozostało kilka ładnych kilometrów szutru) pojawiały się co jakiś czas mikroskopijne, samodziałowe drogowskazy, które uratowały sprawę. Droga długa (z Kos to przeciwległy kraniec wyspy) i ciężka (ostatni kawałek to szuter, sporo różnej wielkości kamorów i stromo). Przyznam, że na początku się ciężko zastanawiałem czy nawet o ile dojadę to czy uda się wrócić (co poniektórzy odradzają tam dojazd skuterem). Niemniej jednak skuter 125 załadowany dwiema osobami dał spokojnie radę, a co więcej znajomy dojechał tam skuterem mniejszym, także w dwie osoby. Zaliczyliśmy praktycznie wszystkie plaże na Kosie ale tylko na Cavo tłukliśmy się przez całą wyspę dwa razy - o czymś to świadczy. Wrażenia są niezapomniane - jeżeli szukacie grackiej plaży "z obrazka" to będzie to właśnie tam. Jak ktoś chce zobaczyć na mapie to: 36°41'03.8"N 26°56'55.8"E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 06 Maj 2015 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Tomek Zien napisał(a):
Kravkrk napisał(a):
To w jaki sposób mogę się dostać z Tigaki do Kefalos (opórcz własnego środka transportu) ?

Autobus z Tigaki do Kos i przesiadka na autobus z Kos do Kefalos. Uważam jednak, że taka podróż nie ma sensu autobusem bo to drugi koniec wyspy i na dojazdach spędzicie po 2h w każdą stronę.

Nie wiem, jakiej relacji autobusy zajeżdżają do Tigaki, ale na pewno można dojść do gł. drogi w Tigaki i wsiąść w autobus jadący z Kos do Kefalos.

boczek150 napisał(a):
5. I najważniejsze być na Kos i nie być na plaży Cavo Paradiso to jak nie być na Kos. Dojazd dosyć hardkorowy ale o cudzie trafiłem tam bez mapy. (...) jeżeli szukacie grackiej plaży "z obrazka" to będzie to właśnie tam. Jak ktoś chce zobaczyć na mapie to: 36°41'03.8"N 26°56'55.8"E

Wg mnie podałeś współrzędne na plażę Theologos.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 06 Maj 2015 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Raphael napisał(a):
Nie wiem, jakiej relacji autobusy zajeżdżają do Tigaki, ale na pewno można dojść do gł. drogi w Tigaki i wsiąść w autobus jadący z Kos do Kefalos.

Do Tigaki zajeżdżają autobusy Relacji Kos - Tigaki ;) Z Tigaki do drogi po której jeżdżą autobusy Kos - Kefalos jest jakieś 2-3km. Autobusów do Kefalos na początku czerwca będzie 4, może 5 dziennie, co 2-3h albo i rzadziej, jazda też trwa z godzinę i często nie stają na przystankach po drodze. Bilet ponad 4€ w jedną stronę.
Za dychę jest całodzienna wycieczka do Kefalos bezpośrednio z Tigaki z lokalnego biura.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY


Ostatnio edytowany przez Tomek Zien, 06 Maj 2015 23:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 06 Maj 2015 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Jeszcze co do term - dla mnie to miejsce było koszmarem: tłumy ludzi, gorąco (wszelkie skrawki cienia pod staranną okupacją), smród zgniłych jaj i dziesiątki ogromnych szerszeni :/ Piętnaście minut po zejściu z góry chciałam wracać, ale nie było po co, bo byliśmy na wycieczce z biura i autokar miał wrócić za kilka godzin... Uciekając przed szerszeniami przyuważyłam, że da się pójść dalej w prawo, za wchodzącą w morze skałę. Tam odkryłam drugą plażę, nieco mnie okupowaną, a za nią kolejną. I nagle oczom moim ukazał się ten widok:
Załącznik:
WP_002762.jpg
WP_002762.jpg [ 233.69 KiB | Obejrzany 2946 razy ]


Pustka zupełna. I zero szerszeni :D A 100 metrów dalej kisiło się kilkaset osób!
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#316 PostWysłany: 07 Maj 2015 06:56 

Rejestracja: 06 Maj 2015
Posty: 3
Raphael napisał(a):
Wg mnie podałeś współrzędne na plażę Theologos.


Podałem prawidłowo. Cavo paradiso jest tu: 36°41'03.8"N 26°56'55.8"E. Nie należy tylko mylić plaży Cavo Paradiso (miejscowi mówią raczej po prostu Kavo) z plażą Paradise (położonej na drodze do Kampos)- nie mają ze sobą nic wspólnego, a początkowo też się z tymi nazwami zamotałem.
Theologos o ile mnie pamięć nie myli jest jedną z plaż położonych bardziej na północ od Cavo - i to będzie tutaj 36.713744, 26.921958. Dojazd jest tam już asfaltem więc klimat miejsca inny. Tam byłem tylko widokowo (wracając z Cavo). Plaża wyglądała nienajgorzej, za to polecam knajpkę na skarpie przy dojeździe - jadałem tam doskonałą i chyba całkowicie miejscową (zagroda z kozami była na tyłach) koźlinę.

Dwie fotki z Cavo:

Załączniki:
cavo01.jpg
cavo01.jpg [ 10.79 KiB | Obejrzany 2878 razy ]
cavo02.jpg
cavo02.jpg [ 10.91 KiB | Obejrzany 2878 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 07 Maj 2015 09:05 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
boczek150 napisał(a):
I najważniejsze być na Kos i nie być na plaży Cavo Paradiso to jak nie być na Kos. Dojazd dosyć hardkorowy ale o cudzie trafiłem tam bez mapy. Tam gdzie skończył się asfalt i mapa (czyli pozostało kilka ładnych kilometrów szutru) pojawiały się co jakiś czas mikroskopijne, samodziałowe drogowskazy, które uratowały sprawę. Droga długa (z Kos to przeciwległy kraniec wyspy) i ciężka (ostatni kawałek to szuter, sporo różnej wielkości kamorów i stromo). Przyznam, że na początku się ciężko zastanawiałem czy nawet o ile dojadę to czy uda się wrócić (co poniektórzy odradzają tam dojazd skuterem). Niemniej jednak skuter 125 załadowany dwiema osobami dał spokojnie radę, a co więcej znajomy dojechał tam skuterem mniejszym, także w dwie osoby. Zaliczyliśmy praktycznie wszystkie plaże na Kosie ale tylko na Cavo tłukliśmy się przez całą wyspę dwa razy - o czymś to świadczy. Wrażenia są niezapomniane - jeżeli szukacie grackiej plaży "z obrazka" to będzie to właśnie tam. Jak ktoś chce zobaczyć na mapie to: 36°41'03.8"N 26°56'55.8"E

Potwierdzam - plaża Cavo Paradiso i sceneria wokół przepiękna (jeżeli komuś nie przeszkadzają oczywiście nudyści którzy szczególnie lubią Cavo Paradiso :lol: ). Ale dojechać tam skuterem w dwie osoby :shock: hardkor ! My po tym szutrze, piachu, kamieniach z kurzem i muchami w zębach pomiędzy wszędobylskimi kozami męczyliśmy się na quadach! A jechaliśmy tylko z Kefalos, więc odległość w porównaniu do odległości z Kos niewielka. Chyba jednak skuterem bym się nie odważyła.

metia napisał(a):
Jeszcze co do term - dla mnie to miejsce było koszmarem: tłumy ludzi, gorąco (wszelkie skrawki cienia pod staranną okupacją), smród zgniłych jaj i dziesiątki ogromnych szerszeni

Zgadzam się z Tobą w zupełności - ludzi tłumy, istny koszmar ! I biedne osiołki wędrujące tam i z powrotem z wygodnymi ludzikami na swoich grzbietach w 30 stopniowym upale :( Dodatkowo sparzyłam sobie łydki - za szybko weszłam do wody i nie było to przyjemne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 07 Maj 2015 11:14 

Rejestracja: 06 Maj 2015
Posty: 3
Milkad napisał(a):
Potwierdzam - plaża Cavo Paradiso i sceneria wokół przepiękna (jeżeli komuś nie przeszkadzają oczywiście nudyści którzy szczególnie lubią Cavo Paradiso :lol: ). Ale dojechać tam skuterem w dwie osoby :shock: hardkor ! My po tym szutrze, piachu, kamieniach z kurzem i muchami w zębach pomiędzy wszędobylskimi kozami męczyliśmy się na quadach! A jechaliśmy tylko z Kefalos, więc odległość w porównaniu do odległości z Kos niewielka. Chyba jednak skuterem bym się nie odważyła.


Przelotówka przez wyspę jest bardzo dobra, a sama wyspa mała więc z Kos do Kefalos to właściwie jest moment. Dodatkowo sama jazda (jednośladem) jest bardzo przyjemna bo nie jest monotonnie - zwłaszcza jak zjedzie się z przelotówki by zajrzeć w miej uczęszczane zakamarki.
Jak ktoś lubi i potrafi to warto też poszlajać się po drogach przez centralny masyw. Z tego co słyszałem (osobiście potwierdzić nie mogę) możliwy jest nawet przejazd z Zia do term przez grań ale trzeba już mieć umiejętności i motocykl crossowy najlepiej (ja się nie zdecydowałem ale trochę sobie pluję w brodę z tego tytułu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 07 Maj 2015 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
boczek150 napisał(a):
Raphael napisał(a):
Wg mnie podałeś współrzędne na plażę Theologos.


Podałem prawidłowo. Cavo paradiso jest tu: 36°41'03.8"N 26°56'55.8"E. Nie należy tylko mylić plaży Cavo Paradiso (miejscowi mówią raczej po prostu Kavo) z plażą Paradise (położonej na drodze do Kampos)- nie mają ze sobą nic wspólnego

Hmm... faktycznie, zbliżam się do Twojego punktu widzenia :) szczególnie, że po zdjęciach widzę, że dotarłeś nieco dalej na południe niż ja.

Przy okazji trochę prywaty - wiesz może, albo ktoś inny z forumowiczów, jak się nazywają plaże z moich zdjęć ?
Można do nich dojechać szeroką na jeden samochód, nie najlepszą (i nie najgorszą zarazem) szutrówką biegnącą prawie bezpośrednio wzdłuż wybrzeża z plaży Theologos na południe - na jej końcu jest mini parking (w sumie raczej pobocze niż parking) i mikro pętelka do zawracania. Plaża z flagą w tle położona jest bezpośrednio na południe, a ta druga na północ od wspomnianego "parkingu".

Załączniki:
3.50.JPG
3.50.JPG [ 183.94 KiB | Obejrzany 2732 razy ]
3.48.JPG
3.48.JPG [ 195.92 KiB | Obejrzany 2732 razy ]
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 08 Maj 2015 14:12 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Ja Was jeszcze "pomęczę" ;) - waham się czy je w ogóle zadać, ale spróbuje - czy w Tigaki znajdę jakiś bankomat ? Planuje nie brać ze sobą gotówki tylko kartę do konta walutowego i wypłacać tyle ile mi potrzeba.

Co byście polecali tam na miejscu kupić jako jakiś mały podarek? Myślałem nad jakimiś przyprawami, oliwa, mają tam jakieś lokalne wino czy inny alkohol ? Na coś ciekawego natrafiliście ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group