Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 13 Kwi 2016 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@kindzia zjedź na dół strony i po lewej rozwiń "Change country"
Dla Kos nie sprawdzałem, ale z moich obserwacji najtaniej wychodzi płatność przy USA w USD

Załączniki:
htrwejh.jpg
htrwejh.jpg [ 29.05 KiB | Obejrzany 5984 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kindzia uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#402 PostWysłany: 13 Kwi 2016 10:52 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 10
bede chyba rezerwowac po południu. rezerwujesz z tej irlandzkiej? mysle ze tak trzeba, zeby na pewno zdążyć ;)
pewnie bedziemy długo jechać, bo będziemy rozwozić ludzi po hotelach itp... też jeszcze nie robiłam odprawy, myślę że takie nr sie już nie zmieniają. czytałam też gdzieś ze ci od transferów sprawdzają te dane sobie i w zal od tego dostosowywują te transfery do przylotów/ odlotów ;)

macie jakiś plan co chcecie zobaczyc? oprócz zwiedzania miasta Kos? ja znalazłam np. Lido waterpark-> podobno w weekendy wstęp kosztuje 10euro, i bus spod naszego hotelu jezdzi tam o godz 10.40 ;) (myslałam wstępnie o sobocie przed wylotem)

moze cos ciekawego znalazłaś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 13 Kwi 2016 11:31 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 10
napisze wieczorem, z pracy nie dam rady- blokada ;)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 13 Kwi 2016 11:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 13 Maj 2016 18:58 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 2
Hej hej - jak sytuacja na Kos teraz wygląda? :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 14 Maj 2016 06:40 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Niby rzepa twierdzi że tak:

http://www.rp.pl/Promocja-turystyczna/3 ... dzcow.html

tylko ten dopisek 'Promocja turystyczna'.

Nawet jeśli artykuł trochę naciągany to w najgorszym jest razie tak jak wcześniej, czyli uchodźcy tylko w mieście Kos, a w Kardamenie, Kefalos, Mastichari zupełnie nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 14 Maj 2016 08:41 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 2
Marysiek napisał(a):
Niby rzepa twierdzi że tak:

http://www.rp.pl/Promocja-turystyczna/3 ... dzcow.html

tylko ten dopisek 'Promocja turystyczna'.

Nawet jeśli artykuł trochę naciągany to w najgorszym jest razie tak jak wcześniej, czyli uchodźcy tylko w mieście Kos, a w Kardamenie, Kefalos, Mastichari zupełnie nie ma.

Dzięki wielkie :) ja wybieram się tam w sierpniu więc zaraz po wakacjach dam znać jak to wygląda :)

A poza tym Zastanawialem się nad wynajeciem skutera ale obawiam się że może tam ciężko poruszać się jednosladem że względu na piaszczyste drogi... Myślicie że samochód będzie lepszy?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 14 Maj 2016 08:50 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
W większość miejsc dojedziesz skuterem, nie słyszałam żeby gdzieś się nie dało. Poza tym na Kos jeszcze rowery są wyjątkowo popularne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 03 Cze 2016 08:41 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 20
Czy orientuje się ktoś jeśli mam wylot z Kos o 12.10 (Ryanair) to jeśli wenę transport na lotnisko z Hoppa to o której orientacyjnie byłby wyjazd? Będę mieszkał w Lambi. Bo czytałem na forum że Hoppa wyjeżdza wcześnie i zabiera po kolei z różnych hoteli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 21 Cze 2016 01:17 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 1
Podbijam pytanie o transfer lotnisko-Lambi. Czy ktoś się orientuje jaki byłby koszt taxi?
Patrzę na transfery online, to co mnie martwi do dopisek, że jest możliwość, że na transfer będzie trzeba do godziny..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 21 Cze 2016 08:14 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 14
Witam.
Dwa lata temu z Marmari na lotnisko taxi kosztowała 25€
a z Kos około 35€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 22 Lip 2016 13:53 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 11
Moi Drodzy czy wiecie w których godzinach odpływają poranne promy z Kardameny do Nisyros ?
No i oczywiście czy są powrotne koło 17-19 ?
W zeszłym roku przegoniła nas przewodniczka po wyspie w szybkim tempie :( - teraz chcemy na własną rękę zwiedzić wszystko :)
Co prawda boje sie przeładowanych promów ( tak było w zeszłym roku ), czy są promy mniej przeładowane ?
Czy ktoś kto będzie w Kardamenie mógłby dla mnie to sprawdzić ??? :)
Pozdrawiam
Nikka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:35 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Dla wszystkich, których interesuje kwestia uchodźców - nie ma! Spotkaliśmy na przełomie lipca i sierpnia tylko 2 matki z dziećmi w okolicach platanu oraz 1 w Tigaki (ale zupełnie na uboczu, obok parkingu na którym parkowaliśmy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 28 Cze 2017 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Właśnie wróciłem z Kos. Uchodzcy nie widziałem żadnego. Wyspa piękna, jak ktoś potrzebuje świeżych informacji to służę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 24 Wrz 2017 09:21 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Witam.Ja właśnie potrzebowałbym info.o Kos.
Lecimy tam ostatnim; kursem;z Tui. 21.10 Co by jeszcze przed zimą nagromadzić parę promieni słońca.
Mam upatrzony hotel w miejscowości Marmari.

Chcemy pojechać na dwa fakultety,oczywiście , miejscowym biurem podróży.Na Nissyros i do Bodrum.
Czy te fakultety są z przewodnikami po polsku?i z odbiorem i powrotem do hotelu?
Wiem że można samemu popłynąć za niższą cenę.Ale ...gdy np popłyniemy na Bodrum,to czy samemu da się w kilka godz zobaczyć co trzeba?Czy zostaje tylko pokręcenie się po centrum.
Albo gdy popłyniemy sami na Nissyros to czym dostać się na wulkan,albo do innych miejscowości po za Mendraki?

Dodam że nie posiadamy prawa jazdy .Ale nastawiliśmy się na wyporzyczeniem rowerów na dzień lub dwa.
Wiem że są na Kos polskie biura z fakultetami ,ale nie mogę znaleźć ich stron internetowych.
Pomożecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 24 Wrz 2017 10:44 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 106
Loty: 114
Kilometry: 210 752
W ubiegłym roku korzystałem z biura Toigaki Tours.Odbiór z hotelu,transfer do portu tam przeprawa promem na Nisiros.Na miejscu objazd autokarem ( Nikia czas wolny 30 minut,wulkan czas wolny około godziny,Mandraki czas wolny około 2 godzin)wszystko z polskim przewodnikiem.Wycieczka wykupione w oddziale firmy w Marmari,płaciłem 26 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 24 Wrz 2017 12:03 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
:D Dziękuję,o to właśnie mi chodziło.Juz się cieszę.a o Bodrum nic nie wiesz,czy sa w podobnym stylu?






19marek73 napisał(a):
W ubiegłym roku korzystałem z biura Toigaki Tours.Odbiór z hotelu,transfer do portu tam przeprawa promem na Nisiros.Na miejscu objazd autokarem ( Nikia czas wolny 30 minut,wulkan czas wolny około godziny,Mandraki czas wolny około 2 godzin)wszystko z polskim przewodnikiem.Wycieczka wykupione w oddziale firmy w Marmari,płaciłem 26 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 24 Wrz 2017 12:09 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
W Bodrum wystarczą 2-3 godziny IMHO - zamek, teatr rzymski, wzgórze z wiatrakami, ew. pozostałości Mauzoleum w Halikarnasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 24 Wrz 2017 12:47 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 106
Loty: 114
Kilometry: 210 752
Bodrum było w podobnej cenie ale szczegółów nie pamiętam bo nie korzystałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 24 Wrz 2017 16:26 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Mam jeszcze pytanie------ czy to co napisałeś da się spokojnie pieszo obejść z portu?
+ Jeszcze chciałabym na bazar zajrzec koniecznie.
Jeśli tak, to warto samemu popłynąć ,bez pośrednictwa biura.

le_szek napisał(a):
W Bodrum wystarczą 2-3 godziny IMHO - zamek, teatr rzymski, wzgórze z wiatrakami, ew. pozostałości Mauzoleum w Halikarnasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 24 Wrz 2017 17:20 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Da się obejść - zamek jest tuż obok portu, od zamku do teatru jest ~1,5 km, mauzoleum jest po drodze.
Trochę dalej jest do wiatraków (mniej więcej dwa kilometry od teatru) - i z tego, co pamiętam dość ostro pod górę. Za to jest to przy drodze z Bodrum do Gümbet i można próbować złapać dolmusza (jeździły dość często). Z powrotem masz około 1,5 kilometra do portu, w dół :)
Można jeszcze obejrzeć zrekonstruowaną bramę Myndos (dość blisko teatru).

Jeśli chcesz obejrzeć jak to mniej więcej wygląda:
- mauzoleum http://www.eksploratorzy.com.pl/viewtop ... 149&t=2152
- brama Myndos http://www.eksploratorzy.com.pl/viewtop ... 149&t=2153
- teatr http://www.eksploratorzy.com.pl/viewtop ... 149&t=2154
- wiatraki http://www.eksploratorzy.com.pl/viewtop ... 416&t=2150
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: zorrondzombie oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group