Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 22 Wrz 2014 21:13 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Hmm, a co znaczy BUBBLE ? O jakie bąbelki chodzi ? Jakoś tak mało domyślna jestem ... :? A korzystał ktoś może z wycieczki Fishing BBQ ? Na czym ta wycieczka polega ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#282 PostWysłany: 22 Wrz 2014 22:09 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
Milkad napisał(a):
Hmm, a co znaczy BUBBLE ? O jakie bąbelki chodzi ? Jakoś tak mało domyślna jestem ... :? A korzystał ktoś może z wycieczki Fishing BBQ ? Na czym ta wycieczka polega ?

Wydaje mi się że chodzi o Bubble Beach. Plaża "z bąbelkami" obok Paradise Beach.

Zamiast 3-bay (które można zobaczyć wypożyczająć auto lub skuter a może i nawet używając komunikacji miejskiej) polecam "3 island" z Kos Town na pokładzie Santa Marii. €25 10:00-17:00 + bbq (soulvaki), zwiedzanie 2 wysp: Pserimos, Kalymnos + pływanie przy wyspie Plati.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 25 Wrz 2014 09:49 

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 9
Loty: 8
Kilometry: 12 552
mirek.krk napisał(a):
My lecimy za 10 dni, docelowo właśnie Kardamena.
Jak z komarami w Kardamenie? Czy wieczory (po zachodzie słońca) są już chłodne i trzeba zakładać coś z długim rękawem?


Póki był wiatr przez pierwsze trzy dni nie było komarów, niestety kiedy wieczorem jest cisza to przy zapalonym świetle wlatują i trzeba je wybić przed snem.

Co do temperatur wieczorem raczej nie trzeba nic grubszego mieć, na pewno nie długie spodnie, dwa razy założyłem koszule ale my trafiliśmy przez pierwsze trzy dni na "załamanie" pogody, wiał chłodny wiatr.

Wypożyczalni aut na całej wyspie w bród, ceny zazwyczaj 35-40E dla klasy economy, my znaleźliśmy w Kardamenie za 30E, wypożyczalnie LUKAS, Grecy u których da się dogadać :D

Co do wycieczki na Nyssiros to rzeczywiście obowiązkowy punkt podróży! Widoki podczas jazdy autokarem bezcenne i wulkan też super. My kupiliśmy dzień wcześniej bilety w Sail Away Tours na Kapitana Dimitris i wyniosło to nas 40E za dwie osoby z autokarem na wulkan.

Co do plaży Bubble beach to też nie mamy pojęcia o co chodzi, szukaliśmy tych bąbelków ale to chyba chwyt marketingowy.

Ogólnie polecam wypożyczyć sobie również skuter, to mała wysepka i można ją skuterem w dwa dni objechać, a przyjemność ze zwiedzania znacznie większa niż autem :D


Ostatnio edytowany przez koncentrator, 25 Wrz 2014 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Błąd ortograficzny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:29 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
Jeśli ktoś lubi duże fale to polecam odwiedzić Limnionas Beach i Agios Theologos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 25 Wrz 2014 15:46 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 6
A czy ktoś był i na Kos i na Krecie? Co wybrać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 25 Wrz 2014 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Milkad napisał(a):
Czy jest w Kefalos wypożyczalnia samochodów ? Albo gdzieś najbliżej Kefalos ?

Jest w Kefalos, a właściwie w dolnej części miejscowości, bo stare Kefalos jest położone na górze, przy głównej drodze jakieś 5 min pieszo od stacji benzynowej w kierunku Kos. Poza tym auto można pożyczyć w hotelu Hermes - poobijane Suzuki Wagon R+, albo Jimny - i jest tam taniej niż u innych (albo tylko dla mnie było taniej, bo u nich mieszkałem ?).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 27 Wrz 2014 17:47 

Rejestracja: 27 Wrz 2014
Posty: 1
Witam wszystkich!

W środę z narzeczonym wybieramy się na tydzień na Kos, do hotelu na przedmieściach miasta Kos.
Trochę mnie przestraszyły ostatnie temperatury w okolicach 20st, no ale mam nadzieję, że kąpiel jeszcze uda się nam zaliczyć.
Jeśli nie, to już spisałam wszystkie polecane przez Was atrakcje, wypożyczamy skuter i zwiedzamy.

Przeczytałam temat ten i inne na forum, ale zostało kilka pytań.

Przede wszystkim, mamy w hotelu tylko śniadania. Więc - jak i gdzie jeść, aby spróbować greckich smaków i nie zbankrutować? :) Czytałam o knajpkach, ale albo w postach sprzed lat, albo na drugim końcu wyspy (nie, żeby daleko było, ale 50km na obiad codziennie jechać nie będziemy). Ktoś może polecić sprawdzone lokale?

Czy w Grecji jest, jak w Hiszpanii czy Turcji, tańsze złoto, czy raczej omijać jubilerów, żeby sobie nie robić smaka?

Jeden dzień chcemy spędzić w Aquaparku, wybrać Aquaticę czy Lido?

I ostatnie - http://horseriding-kos.com/ - ktoś był, poleca?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Arau
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 28 Wrz 2014 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Araushne napisał(a):
Trochę mnie przestraszyły ostatnie temperatury w okolicach 20st, no ale mam nadzieję, że kąpiel jeszcze uda się nam zaliczyć.

Jeżeli faktycznie nie da rady się kąpać, to podjedźcie do term Embros. Spod ziemi wypływa tam do morza (do "baseniku" z kamieni) gorąca siarkowa woda, więc w sam raz na chłodniejsze dni.

Araushne napisał(a):
Więc - jak i gdzie jeść, aby spróbować greckich smaków i nie zbankrutować? :)

Chyba najtańszą opcją jest gyros pita serwowana w ichnich fastfoodach od 2 EUR. Ja nawiedzałem Carrefura, bo wyjątkowo przypadły mi do gustu ichnie kefiry i sery.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 28 Wrz 2014 19:43 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Wczoraj na kos było zimno i padał Deszcz. Dzisiaj było. Trochę lepiej a po południu. Już. Całkiem ciepło ale jest straszny wiatr. :-( jutro już. Ma być. Upał. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 30 Wrz 2014 18:58 

Rejestracja: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Jutro lecimy więc jeszcze na szybko poproszę o napisanie które biuro podróży w Tigaki polecacie? Ceny są prawie identyczne, a że nie chce nam się samodzielnie ogarniać Nissyros to mogę dać zarobić komuś sprawdzonemu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 01 Paź 2014 09:44 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
kordi napisał(a):
Jutro lecimy więc jeszcze na szybko poproszę o napisanie które biuro podróży w Tigaki polecacie? Ceny są prawie identyczne, a że nie chce nam się samodzielnie ogarniać Nissyros to mogę dać zarobić komuś sprawdzonemu:)

Jak zwiedzałem Nisyros to była z nami grupa z Tigaki Express. Sam jednak nie korzystałem z tego biura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 04 Paź 2014 23:35 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 8
Frugo napisał(a):
mirek.krk napisał(a):
My lecimy za 10 dni, docelowo właśnie Kardamena.
Jak z komarami w Kardamenie? Czy wieczory (po zachodzie słońca) są już chłodne i trzeba zakładać coś z długim rękawem?


Póki był wiatr przez pierwsze trzy dni nie było komarów, niestety kiedy wieczorem jest cisza to przy zapalonym świetle wlatują i trzeba je wybić przed snem.

Co do temperatur wieczorem raczej nie trzeba nic grubszego mieć, na pewno nie długie spodnie, dwa razy założyłem koszule ale my trafiliśmy przez pierwsze trzy dni na "załamanie" pogody, wiał chłodny wiatr.

Wypożyczalni aut na całej wyspie w bród, ceny zazwyczaj 35-40E dla klasy economy, my znaleźliśmy w Kardamenie za 30E, wypożyczalnie LUKAS, Grecy u których da się dogadać :D

Co do wycieczki na Nyssiros to rzeczywiście obowiązkowy punkt podróży! Widoki podczas jazdy autokarem bezcenne i wulkan też super. My kupiliśmy dzień wcześniej bilety w Sail Away Tours na Kapitana Dimitris i wyniosło to nas 40E za dwie osoby z autokarem na wulkan.

Co do plaży Bubble beach to też nie mamy pojęcia o co chodzi, szukaliśmy tych bąbelków ale to chyba chwyt marketingowy.

Ogólnie polecam wypożyczyć sobie również skuter, to mała wysepka i można ją skuterem w dwa dni objechać, a przyjemność ze zwiedzania znacznie większa niż autem :D


Są bąbelki ! :D strasznie mnie to zaskoczyło, bo nie miałam pojęcia skąd to, dopiero innego dnia jak szłam oo drugiej strony głównej drogi na tą plażę to zobaczyłam przy zjeździe tablicę z napisem Bubble Beach ;)
Chociaż będąc tam byłam pewna, że jestem na Paradise Beach wyłącznie, ale może nie ma między nimi widocznej granicy skoro zjazd jest ten sam :>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 05 Paź 2014 00:53 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 8
Długa relacja, ale może komuś się jakaś informacja przyda. Może wstawię parę zdjęć pózniej, bo sam opis sam w sobie średnio interesujący i zachęcający :D

Ja byłam w drugiej połowie września (14-21) i wrażenia niesamowite, każdemu polecam, ale trochę się zawiodłam pogodą, bo przez pół wyjazdu wiał zimny wiatr - mieszkałam w hotelu nad samym morzem, więc wieczorem chciało urwać głowę, a w nocy spałam przy zamkniętym balkonie, bo nie dało się wytrzymać, tak wiało :roll: Przez to też nie płynęłam nigdzie statkiem, bo nawet sami sprzedawcy wycieczek odradzali i proponowali, żeby się wybrać w innym terminie. No i wieczory chłodne, chociaż tylko przy otwartym morzu, na mieście czy w porcie było już cieplej - zdecydowanie za ciepło np na długie spodnie czy bluzy.

Woda w morzu zimna dość, kąpiel mało przyjemna :D

Mieszkałam w Kos Town, w hotelu Zephyros i nie polecam ;) obsługa miła (chociaż starsza pani z recepcji miałam wrażenie, że traktuje mnie troche pogardliwie, może dlatego, że byłam od niej dużo młodsza, bo do innych gości zwracała się bardziej życzliwie ;) ), śniadania dobre, ale reszta to masakra. Mimo tego, że sprzątali codziennie to jak przyjechałam zastałam straszny syf, lodówka chodziła jak chciała itp.

Sama wyspa jest mała, polecam jak ktoś nie lubi długich podróży, bo przejechanie z miasta Kos na półwysep Kefalos zajmuje około godziny, przy czym przy okazji zahacza się o takie miasta jak np. Marmari, Mastichari. Ja podróżowałam tylko autobusami albo pieszo, a i tak zwiedziłam dużo miejsc.

Te które polecam to na pewno Kos Town - pełno knajpek, straganów, uliczek. Miasto tętniące życiem. Polecam koniecznie iść na molo (minąć port i iść w stronę Lambi) i zwiedzić ruiny w środku miasta - nie sposób ich przegapić, bo widać je z głównej drogi. To samo antyczny teatr znajdujący się po drugiej stronie tej drogi. W środku rynku znajduje się hala targowa - multum przeróżnych rzeczy, jednak radzę się wstrzymać z zakupami pamiątek itp. i udać się do marketów Konstantinos, bo ceny często są sporo niższe :) mieszkając w Kos chodziłam na piechotę do sklepu znajdującego się w Lambi, ale są jeszcze 3 inne m.in w Tigaki.

Tigaki, Marmari - generalnie nie wiem czy jest tam coś szczególnego do robienia, ale ładne plaże, piaszczyste, same miasteczka w sobie też fajne i mają swój urok ;) Odcinek Tigaki - Marmari pokonałam pieszo idąc plażą, polecam serdecznie taki spacer :P

Zatoka Kefalos i Paradise Beach, Camel Beach, Agios Stefanos Beach - najpiękniejsze widoki jakie do tej pory w życiu widziałam :D Plażowałam na plaży Paradise dwa dni, ale jednego postanowiłam poszukać tej słynnej kapliczki na małej wysepce przy zatoce i idąc od strony Paradise Beach zaszłam na Camel Beach, jednak nie schodziłam na dół, bo było tak stromo, że wiem, że nie weszłabym z powrotem :) jednak widoki z góry nieziemskie :D Zaszłam dalej na Agios Stefanos i mimo, że plaża średnia, bo bardzo żwirowa, to jednak to co ujrzałam było warte każdego poświęcenia ;)

Zia - ciekawe miasteczko, te tawerny z ogrodami na dachu robią wrażenie, mimo, że byłam tam w dzień. Byłam też w zoo - zwierzęta szału nie robią, ale widoki z góry przepiękne. Bilet dla osoby dorosłej 3 euro, więc nie są to duże pieniądze, a widoki niezapomniane.

Agios Fokas - byłam na samym przylądku, bo autobusy bezpośrednio do term jeżdżą dość rzadko, ostatni o 16-17 chyba, a wybrałam się tam akurat wieczorem. Ale i tak jest to kolejne miejsce, które polecam :)

Z miejsc które uważam, za nieszczególnie warte odwiedzenia:

Asklepiejon - jechałam tam miejską kolejką (czerwone ciuchcie, stoją zaraz przy porcie), bilet 5euro, wstęp chyba 4euro, a wrażenia średnie. Ruiny ciekawe, ale to tylko ruiny, które obejdzie się w 20min. Lepiej pojechać tam autobusem, na pewno wyjdzie taniej, a autobusy zatrzymują się przed samym wejściem do obiektu.

Lambi - żwirowa plaża, nic szczególnego, nie mówiąc już o tym co jest za Lambi, bo miałam wrażenie, że tam się kończy cywilizacja :D morze brudne, dużo jakiCHś kabli, rur przy plaży.

I miejscem które najbardziej mnie zawiodło była Kardamena. Tam nie ma nic :D pare straganów, Carrefour, ogólnie miasto brzydkie dość, nawet plaża nieszczególnie robiła wrażenie, port brzydki. W dzień czy wieczorem miałam wrażenie, że miasto nie żyje. Raczej jest to dobra imprezownia dla młodych ludzi, ale na pewno nie miasto na wyjazdy rodzinne.

Co do komunikacji to poza busami (http://www.ktel-kos.gr), które jeżdzą po całej wyspie (chociaż 'całej' to bardzo naciągane wyrażenie) to w mieście Kos są jeszcze miejskie autobusy, które jeżdzą m.in do term, na ten Asklepiejon, do Lambi. Z tego co wiem bilety lepiej kupować w takich budkach zlokalizowanych głównie przy porcie niż u kierowcy, bo jest taniej.


Generalnie zakochałam się w tym miejscu i polecam każdemu. Nie wiem czy kiedykolwiek tam wrócę, bo wysepka jest na serio mała i raczej zobaczyłam wszystko co chciałam :)

Ludzie w większości mili i pomocni. Ja byłam sama i nie zginęłam :D Chociaż mam wrażenie, że jest to bardziej wyspa dla ludzi starszych, rodzin z dziećmi itd. (i takich jest tam najwięcej), niż dla młodych ludzi, bo w Kos - stolicy raczej nie ma co robić jeśli ktoś szuka większych rozrywek, szczególnie nocą, ale jako miejsce do wypoczynku jak najbardziej :)

Jeśli chodzi o angielski to nie było większych problemów, tam KAŻDY mówi po angielsku, więc da się spokojnie dogadać i zawsze ktoś wytłumaczy drogę itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 05 Paź 2014 01:15 

Lambi - żwirowa plaża, nic szczególnego, nie mówiąc już o tym co jest za Lambi, bo miałam wrażenie, że tam się kończy cywilizacja :D morze brudne, dużo jakichś kabli, rur przy plaży.

Faktycznie tam jest koniec cywilizacji. Na Kos i w Kos byłem 4 razy ale tam 1 raz w ub.roku i faktycznie na samym końcu przy jednostce wojskowej można zabić się na plazy o wystające z piasku rury, druty i nie wiem co jeszcze.
Góra
 PM off  
      
#295 PostWysłany: 05 Paź 2014 14:46 

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 9
Loty: 8
Kilometry: 12 552
charlize napisał(a):
Frugo napisał(a):
mirek.krk napisał(a):
My lecimy za 10 dni, docelowo właśnie Kardamena.
Jak z komarami w Kardamenie? Czy wieczory (po zachodzie słońca) są już chłodne i trzeba zakładać coś z długim rękawem?


Póki był wiatr przez pierwsze trzy dni nie było komarów, niestety kiedy wieczorem jest cisza to przy zapalonym świetle wlatują i trzeba je wybić przed snem.

Co do temperatur wieczorem raczej nie trzeba nic grubszego mieć, na pewno nie długie spodnie, dwa razy założyłem koszule ale my trafiliśmy przez pierwsze trzy dni na "załamanie" pogody, wiał chłodny wiatr.

Wypożyczalni aut na całej wyspie w bród, ceny zazwyczaj 35-40E dla klasy economy, my znaleźliśmy w Kardamenie za 30E, wypożyczalnie LUKAS, Grecy u których da się dogadać :D

Co do wycieczki na Nyssiros to rzeczywiście obowiązkowy punkt podróży! Widoki podczas jazdy autokarem bezcenne i wulkan też super. My kupiliśmy dzień wcześniej bilety w Sail Away Tours na Kapitana Dimitris i wyniosło to nas 40E za dwie osoby z autokarem na wulkan.

Co do plaży Bubble beach to też nie mamy pojęcia o co chodzi, szukaliśmy tych bąbelków ale to chyba chwyt marketingowy.

Ogólnie polecam wypożyczyć sobie również skuter, to mała wysepka i można ją skuterem w dwa dni objechać, a przyjemność ze zwiedzania znacznie większa niż autem :D


Są bąbelki ! :D strasznie mnie to zaskoczyło, bo nie miałam pojęcia skąd to, dopiero innego dnia jak szłam oo drugiej strony głównej drogi na tą plażę to zobaczyłam przy zjeździe tablicę z napisem Bubble Beach ;)
Chociaż będąc tam byłam pewna, że jestem na Paradise Beach wyłącznie, ale może nie ma między nimi widocznej granicy skoro zjazd jest ten sam :>


No właśnie ostatnio też znalazłem na youtubie filmiki z tym jak wyglądają te bąbelki i gdzie są, a zastanawialiśmy się dlaczego tyle ludzi tam nurkuje z kamerkami. My pechowo trafiliśmy bo akurat spore fale były i nic nie było widać na pierwszy rzut oka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 05 Paź 2014 16:04 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 8
Anonymous napisał(a):
Lambi - żwirowa plaża, nic szczególnego, nie mówiąc już o tym co jest za Lambi, bo miałam wrażenie, że tam się kończy cywilizacja :D morze brudne, dużo jakichś kabli, rur przy plaży.

Faktycznie tam jest koniec cywilizacji. Na Kos i w Kos byłem 4 razy ale tam 1 raz w ub.roku i faktycznie na samym końcu przy jednostce wojskowej można zabić się na plazy o wystające z piasku rury, druty i nie wiem co jeszcze.


Ja zaszłam jeszcze spory kawałek za tą jednostkę, ale zawróciłam, bo nie było kompletnie sensu tam iść :)

-- 05 Paź 2014 16:05 --

Frugo napisał(a):
charlize napisał(a):
Frugo napisał(a):
mirek.krk napisał(a):
My lecimy za 10 dni, docelowo właśnie Kardamena.
Jak z komarami w Kardamenie? Czy wieczory (po zachodzie słońca) są już chłodne i trzeba zakładać coś z długim rękawem?


Póki był wiatr przez pierwsze trzy dni nie było komarów, niestety kiedy wieczorem jest cisza to przy zapalonym świetle wlatują i trzeba je wybić przed snem.

Co do temperatur wieczorem raczej nie trzeba nic grubszego mieć, na pewno nie długie spodnie, dwa razy założyłem koszule ale my trafiliśmy przez pierwsze trzy dni na "załamanie" pogody, wiał chłodny wiatr.

Wypożyczalni aut na całej wyspie w bród, ceny zazwyczaj 35-40E dla klasy economy, my znaleźliśmy w Kardamenie za 30E, wypożyczalnie LUKAS, Grecy u których da się dogadać :D

Co do wycieczki na Nyssiros to rzeczywiście obowiązkowy punkt podróży! Widoki podczas jazdy autokarem bezcenne i wulkan też super. My kupiliśmy dzień wcześniej bilety w Sail Away Tours na Kapitana Dimitris i wyniosło to nas 40E za dwie osoby z autokarem na wulkan.

Co do plaży Bubble beach to też nie mamy pojęcia o co chodzi, szukaliśmy tych bąbelków ale to chyba chwyt marketingowy.

Ogólnie polecam wypożyczyć sobie również skuter, to mała wysepka i można ją skuterem w dwa dni objechać, a przyjemność ze zwiedzania znacznie większa niż autem :D


Są bąbelki ! :D strasznie mnie to zaskoczyło, bo nie miałam pojęcia skąd to, dopiero innego dnia jak szłam oo drugiej strony głównej drogi na tą plażę to zobaczyłam przy zjeździe tablicę z napisem Bubble Beach ;)
Chociaż będąc tam byłam pewna, że jestem na Paradise Beach wyłącznie, ale może nie ma między nimi widocznej granicy skoro zjazd jest ten sam :>


No właśnie ostatnio też znalazłem na youtubie filmiki z tym jak wyglądają te bąbelki i gdzie są, a zastanawialiśmy się dlaczego tyle ludzi tam nurkuje z kamerkami. My pechowo trafiliśmy bo akurat spore fale były i nic nie było widać na pierwszy rzut oka.


Fakt, dużo kamerek i nurkujących ludzi, ale nie skojarzyłam, że to po to, bo te bąbelki widziałam może ze 2 razy przez chwilę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 03 Sty 2015 13:16 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 1
Hej,

Gdyby kogoś interesowało zestawienie miejsc na mapie i fotki z mojego pobytu to zapraszam do przejrzenia:
https://atspot.pl/tag/zobacz/100/wyspa_kos

jakby się komuś podobalo, to mogę wrzucic więcej zdjęć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 08 Mar 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
kszychooo napisał(a):
Hej,

Tu masz rozkład autobusów:
http://www.ktel-kos.gr/site_en/
Łatwiej jest dojechać z Kefalos do Kos niż do Kardameny.
Kefalos - Kardamena konieczna przesiadka (około 1-1,5h czekania przy lotnisku).
Uważaj, bo z tego co pamiętam autobusy szybko przestają jeździć, jedynie te z Kos jadą do późna i może warto się pod tym kątem zastanowić.

Jeśli planujesz plażowanie to najlepiej zrobić jeden dzień plażowania, jeden jeżdzenia.
Wg mnie z plaż wybrałbym zdecydowanie: Tigaki/Marmai, Sunny/Paradise Beach (autobusem z Kos dojedziesz pod plażę), może Lampii.
Mastichari na zachód słońca, podobno Zia jest przereklamowane i zatłoczone :)

Na wyspie prawie wszyscy mówią po angielsku :-)


A po za tym rozkłady nawet te na przystankach to kopie odjazdów z pierwszego przystanku. Trzeba wiedzieć ile jedzie do tego miejsca gdzie się wsiada i sobie odliczyć. Albo się siedzi na przystanku kilkanaście lub kilkadziesiąt minut i się klnie, że na plaży można było dłużej posiedzieć.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 13 Kwi 2015 13:00 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Witam wszystkich,

Mój pierwszy post, mam parę pytań i wątpliwości odnośnie podróży na Kos - mam nadzieje, że forumowicze pomogą i je rozwieją ;)

Wybieramy się żoną na Kos na początku czerwca, lecimy na 8 dni, bazę mamy w Tigaki. Wybraliśmy ze wzlędu na charakter naszych wakacji - chcemy wreszcie w spokoju odpocząć,poleżeć plackiem kilka dni na słońcu i naładować akumulatory.

Jak z pogodą pod koniec maja/początek czerwca ? Woda jest już wystarczająco ciepła na orzeźwiającą kąpiel ? Z tego co patrzyłem to teraz (połowa kwietnia) temperatura oscyluje w okolicach 20 stopni C więc może przez te 1,5 miesiąca morze odpowiednio się nagrzeje :) ?

Nie mniej jednak przy takim wyjeździe pasuje też coś zobaczyć. W planach mamy wizytę w mieście Kos, wycieczkę na Nissyros, wieczór grecki.
Do Kos/Asklepion i Zia (zachód słońca) chcemy wybrać się rowerami - nie pozabijamy sie jadąc lokalnymi drogami ? Na rowerze rekreacyjnie jeździmy więc wolę dopytać, zwłaszcza jeśli chodzi o wypad do Zia. To samo pytanie odnośnie Paliao Pyli, rowerem zajedziemy ? Blisko Tigaki jest to słone jeziorko, pewnie też zahaczymy (mam nadzieje zobaczyć te flamingi :) )

Jeśli byłaby okazja fajnie by było też pojechać do Kefalos - z Tigaki coś tam jeździ ? W sumie trasa jak patrze to 30 km tylko jak z drogą ? Ewentualnie jakiś autobus może tam jedzie ?

Chciałbym też zahaczyć o termy Embros, ale nie chciałbym się tam pchać z wycieczką tylko samemu - da radę tam dojechać rowerem ? Ewentualnie w jaki inny sposób (auto odpada).

Nissyros - widziałem, że biura typu Tigaki tour organizują wypady na Nissyros w miarę sensownej cenie (ok. 30 euro/os.) Myślicie czy rezerwować wcześniej co takiego czy lepiej na miejscu już sobie zorganizować (są jakieś biura/miejsca gdzie będzie można to zrobić ? ) i czy rezerwując wcześniej nie wyjdzie taniej ?

Mamy zamiar do popołudnia wygrzewać się na plaży a popołudniu, wieczorkiem zwiedzać, jeździć (za wyjątkiem Nissyros)

Jeszcze pytanie co do Asklepionu - w jakich godzinach można sie tam dostać ? Generalnie czytałem, że nie warto tam zachodzić, ale jednak spróbuję ;)

Za wszelkie informacje i wskazówki pięknie dziękuję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 13 Kwi 2015 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Co do Zia, które moim zdaniem jest przereklamowane (no ale nie byłem tam o zachodzie słońca), rowerami jak najbardziej powinno dać radę, o ile macie duszę kolarzy górskich - różnica poziomów jest dość spora.

Z Tigaki do term Embros dostaniesz się z przesiadką. Autobusami firmy Ktel do Kos, a dalej autobusem "miejskim".

Polecam także ruiny zamków Antimachia oraz Paleo Pyli (nie wiem, czy jest tam gdzie przypiąć rowery, ale pewnie dałoby radę o coś zahaczyć).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group