Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ubezpieczenia Azja SE
#1 PostWysłany: 12 Gru 2011 11:29 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 4
[MOD] Proszę o nie zakładanie nowych tematów o ubezpieczeniach w Azji - piszcie tylko w tym wątku!


jakie najlepiej wykupić ubezpieczenie na 2 tygodniowa podróż do Tajlandii? Muszę się szybko zdecydować - jutro wieczorem wylot :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 12 Gru 2011 11:37 

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 40
Polecam PZU Wojager ,,załtwisz takie ubezpieczenie w 10 minut u agentów.


Ostatnio edytowany przez KIGEN22, 01 Sty 2012 15:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Gru 2011 11:42 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 87
a przez np Inteligo jeszcze szybciej:) ja też miałem PZU Wojażer w Tajlandii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Gru 2011 12:50 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
ile mniej więcej wynosi indywidualne ubezpieczenie z PZU? Jedziecie na 2 tygodnie czy dłużej? Zastanawiam się nad Euro26 World. Może ktoś z Was doradzić co lepsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Gru 2011 13:01 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Mnie ostatnio ubezpieczenie z PZU na 15 dni kosztowało 100 zł. Jakbym miał poniżej 26 lat to na pewno bym wybrał Euro 26.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Gru 2011 13:17 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
A wogole ktos korzystal z PZU Wojager w praktyce? Bo latwo je wykupic to fakt, ale czy w razie problemow nie ma klopotow z odzyskaniem kasy za np. wizyte u lekarza w Tajlandii?
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Sty 2012 11:36 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Cześć Wszystkim,
Wybieram się niebawem do Azji - kraje jak w temacie i zastanawiam się nad tym jakie ubezpieczenie wybrać.
Okres ubezpieczenia to trzy tygodnie.
1. Gdzie się ubezpieczacie, ubezpieczaliście ??
2. czy korzystaliście z polis, jak to wyglądało??

wszystkie podpowiedzi , opinie mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Sty 2012 13:19 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Gdy jadę z rodziną (dziećmi) to kupuję ubezpieczenie podróżne w Allianz, bo twierdzą, że nie muszę pokrywać samodzielnie kosztów leczenia a później dochodzić zwrotu, tylko płacą bezpośrednio np. szpitalowi. Gdy jadę sam to zakładam, że wystarcza mi ubezpieczenie podróżne dołączone do karty kredytowej. Sprzedawców ubezpieczeń jest masa, wielu z nich ma kalkulatory on-line, pierwsze z brzegu:
https://www.generalidirect.pl/ubezpiecz ... -w-podrozy
https://www.allianzdirect.pl/ubezpiecze ... lator.html
http://ubezpieczenia-aliorbank.pl/
Przed kupieniem koniecznie przeczytaj OWU i zobacz co jest wyłączone z zakresu, zazwyczaj jest sporo wyłączeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Sty 2012 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
Bardzo dobrą ofertę ma firma eSKY, specjalnie dla turystów:
Niezaleznie od tego jaki kraj Azji wybierzesz działacały świat, kosztuje 6,99 za dzien i obejmuje najwazniejsze ryzyka :

Przede wszytskim koszty leczenia do 150 000 Euro, NNW, bagaz, opozinienia lotów, pakiet asistance
http://www.esky.pl/ubezpieczenie-podrozne

W zasadzie wszystko co jest potrzebne, tez pokrywaja koszty leczenia na miejscu, nie trzeba wykladac z wlasnej kieszeni, poza tym opoznienie lo odwolamie lotu kiedy jest sie za granicą, mozna wykorzystac na hotel albo jedzenie. Wiem, bo taka sytacja spotkala mnie we Wloszech a tanie linie conajwyzej moga ci dac voucher na 4 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Sty 2012 14:37 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Ja wyjeżdżając do Azji ubezpieczyłem się za pomocą karty Planeta Młodych: dla każdego poniżej 30. Potrzebowałem dobrego ubezpieczenia. Bardziej zależało mi na zakresie: akcja poszukiwawcza, helikopter (Nepal) niż na wysokości zwrotu kosztów leczenia, które w Azji nie są wysokie. Pewnie wydając 100 zł na leki, wizytę, itp. u lekarza nie będziesz walczył z firmą żeby zwrociła Ci za pół roku koszty.
http://www.planetamlodych.com.pl/?secti ... czenie_new

Karta ma ubezpieczenie Europaische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce. No i ubezpieczenie ważne na całym świecie (poza USA i Kanadą) przez 365 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Sty 2012 15:14 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Dzięki za odpowiedzi. Rozmawiałem właśnie z agentami PZU i Allianz. Ceny PZU i Allianz ma porównywalne - niecałe 200zł za trzy tygodnie za osobę.
Pytałem o choroby tropikalne typu malaria , denga. Agent Allianz powiedział mi że z zwrotem kosztów leczenia nie ma problemu w przypadku gdy się odpowiednio zabezpieczyłem się przed wyjazdem (szczepiionki). Zaleta Allianz - płacą z góry , PZU - płaci się samemu, oni zwracają na podstawie faktur.
Miał ktoś może jakieś doświadczenia w allianzem w praktyce??
Rozważam jeszcze Wartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sty 2012 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
cześć,

obawiam się, że z tym płaceniem rachunków bezpośrednio przez ubezpieczyciela, to trochę chwyt marketingowy. Tak naprawdę, to nie zależy to od ubezpieczyciela, tylko od lekarza/szpitala - jeśli się zgodzą, to poczekają na zapłatę od ubezpieczyciela, jeśli nie, trzeba będzie płacić na miejscu samemu. W Europie jest duża szansa na to pierwsze rozwiązanie, w Azji zakładałbym raczej pesymistycznie, że w razie leczenia będą żądać zapłaty od razu od chorego.
Do tej pory, dalekie wyjazdy ubezpieczałem w Hestii (Holiday Charter Plus). Tym razem są zbyt drodzy. Najciekawszą ofertę znalazłem (po wielu poszukiwaniach i porównaniach) w Warcie. Przy zbliżonych sumach ubezpieczenia wyszło co najmniej 200 zł. taniej, niż w PZU, Allianz i innych (ponad 3 tygodnie, 2 os. dorosłe + dziecko). Brałem też pod uwagę Travelguard (zagraniczny ubezpieczyciel Chartis), ale jest o nim na razie trochę zbyt mało opinii z rynku polskiego, więc poczekam może do kolejnego wyjazdu.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Sty 2012 11:38 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Korzystałem z bezgotówkowej pomocy w Egipcie i nie było żadnych problemów.

Sent from my SGS2 using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Sty 2012 17:33 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
@dobrymurzym piszesz o Warcie czy o Allianz ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sty 2012 23:21 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 376
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
PZU Wojażer:
Od 09.06.2011 Do 30.06.2011 Liczba dni 22
2 osoby dorosłe

Zakres ubezpieczenia
Koszty leczenia i assistance Pakiet Podstawowy 120 000 zł
Następstw nieszczęśliwych wypadków (Klauzula nr 7) 20 000 zł
Bagażu podróżnego (Klauzula nr 9) 5 000

Strefa geograficzna: Świat (Strefa III)
Składka za całą umowę 310,00 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Mar 2012 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
W Alior Banku http://ubezpieczenia-aliorbank.pl/ jest akurat zniżka -20% do 31.03.12, przy wpisaniu kodu promocyjnego: aliorbonus
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2012 00:05 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Warto dodac ze Planeta Mlodych jest do 33 a nie 30 roku zycia. Do 30stki jest Euro 26:)
Swoja droga najlepsza opcja jesli chodzi o podroze, do karty dolaczane jest pelnowartosciowe ubezpieczenie na caly rok, a koszt karty to jakies 100PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2012 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
hansel napisał(a):
Swoja droga najlepsza opcja jesli chodzi o podroze, do karty dolaczane jest pelnowartosciowe ubezpieczenie na caly rok, a koszt karty to jakies 100PLN.
Nie tak do końca, ubezpieczenie jest dość słabe, ma wyłączenia jeśli chodzi o np. choroby tropikalne (a jakie możesz złapać w Azji?). Także po Europie, jak Ci się nie chce chodzić po EKUZ, to jest bardzo OK, sam mam, ale jesli lecę dalej, to biorę dodatkowo coś sensowniejszego.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Kwi 2012 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
tropikey napisał(a):
cześć,

obawiam się, że z tym płaceniem rachunków bezpośrednio przez ubezpieczyciela, to trochę chwyt marketingowy. Tak naprawdę, to nie zależy to od ubezpieczyciela, tylko od lekarza/szpitala - jeśli się zgodzą, to poczekają na zapłatę od ubezpieczyciela, jeśli nie, trzeba będzie płacić na miejscu samemu. W Europie jest duża szansa na to pierwsze rozwiązanie, w Azji zakładałbym raczej pesymistycznie, że w razie leczenia będą żądać zapłaty od razu od chorego.
Do tej pory, dalekie wyjazdy ubezpieczałem w Hestii (Holiday Charter Plus). Tym razem są zbyt drodzy. Najciekawszą ofertę znalazłem (po wielu poszukiwaniach i porównaniach) w Warcie. Przy zbliżonych sumach ubezpieczenia wyszło co najmniej 200 zł. taniej, niż w PZU, Allianz i innych (ponad 3 tygodnie, 2 os. dorosłe + dziecko). Brałem też pod uwagę Travelguard (zagraniczny ubezpieczyciel Chartis), ale jest o nim na razie trochę zbyt mało opinii z rynku polskiego, więc poczekam może do kolejnego wyjazdu.

Pozdrawiam, Bartek


Hej nie masz sie czego obawiac jesli chodzi o Travelguard, ja poza lotami sprzedaje to ubezpieczenie i sama sie u nich ubezpieczam i nie mowie tego zeby zareklamowac, bo profitow z tego nie mam, ale znam realne przypadki, np kolega mial bilet i ubezp. ale zlamal noge przed wyjazdem i Travelguard Chartis zwrocil mu cale koszty wyjazdu ktore poniósl. Sama mialam opozniony lot z Wloch do PL o 4,5 h i poszlismy do restauracji, Chartis oddal nam za rachunek. Jesli chodzi o pokrywanie kosztow leczenia, trzeba najkpierw skontaktowac sie z ubezpieczycielem a wtedy oni wysylaja Ci lekarza lub trafiasz do szpitala a oni zalatwiaja formalnosci z placówką lub przenoszą Cie do innej, wiec nie jest to do konca chwyt marketingowy. Mialam klientke ktora zadzwonila sie tylko ubezpieczyc choc sprzedajemy głównie bilety, bo jej bagaz zaginal ostatnim razem i tak to skomentowała "zakupy z Paryzu byly bardzo udane i za darmo" mogla wykorzystac do 1000 Euro. Takze polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Kwi 2012 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
dzięki za informację - może zatem skoszystam z ich oferty przy kolejnym wyjeździe...
Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group