Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 20 Sie 2014 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 5
Czy ma ktoś doświadczenie z ubezpieczeniem na 10-12 miesięcy do Azji?
W sensie, które polecacie, które jest najbardziej skuteczne;)

PZU zaproponowało mi ubezpieczenie za 2tys. zł, Planeta Młodych czy Euro26 to koszt poniżej 200zł. Hmmmm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#62 PostWysłany: 20 Sie 2014 13:57 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
studenci najczęściej wybierają ISIC z ubezpieczeniem - koszt to mniej niż 100zł, obowiązuje w większości państw na świecie. Ja wyjeżdżam do Chin w połowie września na pół roku i właśnie takie ubezpieczenie zamierzam kupić - od 1.09 jest nowa edycja kart ważnych przez 16 miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 22 Sie 2014 17:25 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 16
Ja miałem doświadczenie z ubezpieczeniem z PZU razem z moją dziewczyną w zeszłym roku na Filipinach (100zł z kawałkiem za 20 kilka dni). Jesteśmy mega zadowoleni.
Po kraksie na skuterze pojechaliśmy do małej kliniki żeby nas opatrzyli, zapłaciliśmy ze swoich pieniędzy, następnie telefon do PZU (3 w nocy w Polsce), opisaliśmy sytuację, po kilku godzinach dostaliśmy telefon z pytaniem w którym mieście chcemy iść do szpitala, a że następnego dnia mieliśmy lecieć do Manili, także zdecydowaliśmy się na szpital w stolicy. Spędziliśmy tam 3 dni - rachunek za 2 osoby- 5 tys zł ( podobno 2 najlepszy szpital na Filipinach :P), a że chcieliśmy załatwić to bezgotówkowo, to musieliśmy znowu dzwonić do PZU. Trochę to trwało ale po kilku telefonach udało się i wyszliśmy nie płacąc ani grosza.
Po powrocie do Polski, dostaliśmy maila, żeby wysłać wszystkie rachunki związane z wypadkiem. Zwrócili nam Wszystko, nawet za taksówkę z lotniska do szpitala.
Także mega polecam wszystkim i nie wyobrażam sobie wybrać teraz innego ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 16 Wrz 2014 21:33 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
W październiku będę w Indonezji (Bali, Lembognan, Flores, Komodo, Rinca). Po drodze dodatkowo na chwilę w ZEA (przesiadka) i na 2-3 dni w Singapurze. Które ubezpieczenie polecalibyście najbardziej? Mam już ubezpieczenie z karty kredytowej M&M w mBanku, ale chyba wolę mieć coś jeszcze. Rozważam głównie PZU, Allianz, Wartę i eSKY a także wyrobienie karty Diners Club LOT. Która z tych opcji byłaby według Was najlepsza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Paź 2014 03:59 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Witam,
Też słyszałem wiele dobrego o PZU a swego czasu miałem historię że na jednym wyjeździe na narty mój przyjaciej PZU i ja Allianz uszkodziliśmy sobie kolana. To w jak profesjonalny sposób podchodzili do pomocy w PZU i jak tandetnie cieli koszty gdzie mogli w Allianz pokazywało różnicę. Ja w Allianz już się nie ubezpieczę.
Ostatnio na długie wyjazdy kupuję Warte bo łatwo to zrobić przez internet. Gdyby PZU dawało możliwość zakupu wojażera przez internet to wybierałbym ich ofertę bo same dobre opinie słyszę na temat podejścia przy likwidacji szkód.
Nie polecam też ubezpieczeń mBanku - w prawdzie oddali kasę po zgłoszeniu szkody ale opóźniali ile tylko się dało - a to zapominał ktoś się zająć a to nie doczytał, że coś już jest w dokumentach.

W kwestii wyłączeń chorób tropikalnych to często nie dotyczą one części KL tylko NW.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 12 Sty 2015 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 3
Loty: 57
Kilometry: 121 125
Właśnie przeglądam oferty ubezpieczenia przed miesięcznym wyjazdem do Birmy i Tajlandii i po kilku godzinach spędzonych na czytaniu OWU chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami. Ze względu na oganiczony budżet pod uwagę brałem tylko ubezpieczenia grupowe (tzw karty), w wersji sportowej - w planach wyjazdu mamy wspinanie, nurkowanie, jaskinie i trekkingi po dżungli.
Dodatkowym kryterium wyboru jest suma ubezpieczenia w wysokości co najmniej 30000 euro potrzebna do wyrobienia wizy do Rosji, ale wszystkie przeglądane przeze mnie ubezpieczenia spełniają ten warunek.
To trochę taki update informacji które znalazłem na http://www.wszedzie.com/2014/07/jakie-ubezpieczenie-na-podroz-2014.html

Signal Iduna
ubezpieczyciel - Signal Iduna
koszt - 111 WORLD SPORT zł (obejmująca sporty wysokiego ryzyka, nie obejmująca wyczynowego uprawiania sportów), 136 zł WORLD SPORT PLUS (obejmująca sporty wysokiego ryzyka i wyczynowe uprawianie sportu)
wiek - do 30 lat
minusy - żadna wersja nie obejmuje (§ 8 punkt 2) "x) wykonywania pracy,
y) uprawiania następujących dyscyplin sportowych: (...) kolarstwo górskie,
żeglarstwo, sporty motorowe, canyoning, skoki bungee, itp., canoping,
speleologia, alpinizm, wspinaczka wysokogórska poza wyznaczonymi
trasami, (...) oraz innych dyscyplin sportowych, których uprawianie
wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach
dużego ryzyka,
z) uczestnictwa w wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi
warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi, a także uczestnictwa
w ekspedycjach"

Planeta Młodych
ubezpieczyciel - ERV
koszt - 90 do 110 zł (w zależności od sumy ubezpieczenia NNW) + 5 zł za przesyłkę
wiek - do 39 lat
plusy - najtańsza, przy okazji wspomnę że jest też opcja obejmująca ubezpieczeniem USA i Kanadę, która kosztuje 230 zł zwykła i 260 zł sport
minusy - § 20 punkt 3 k OWU - "ubezpieczeniu nie podlegają szkody powstałe wskutek uprawiania sportów ekstremalnych", czyli między innymi "uczestnictwo w wyprawach lub ekspedycjach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi", na szczęście ze znalezionych relacji wynika że bez problemu można uzyskać pomoc w południowo wschodniej Azji i ubezpieczyciel nie powołuje się na ten punkt np w Tajlandii czy Indonezji > http://www.wszedzie.com/2015/01/ubezpieczenie-planeta-modych-w-praktyce.html

Euro 26
ubezpieczyciel - AXA
koszt - 137 w wersji sport
wiek - do 30 lat
plusy - jedyna karta która obejmuje obezpieczeniem wszystkie dyscypliny sportowe (łącznie z kolarstwem górskim i speleologią, których nie obejmują pozostałe karty)
minusy - nie obejmuje chorób tropikalnych

Oczywistym plusem w stosunku do ubezpieczeń tradycyjnych (sprawdzałem jeszcze PZU z inteligo i WorldNomads) jest czas obowiązywania ubezpieczenia (rok, za cenę 2x mniejszą niż inne ubezpieczenia na miesiąc), spory minus to brak możliwości ubezpieczenia bagażu.
Zdecyduję się najprawdopodobniej na EURO26, jeżeli ktoś ma pomysł na tańszą opcję bardzo proszę o info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aleanna uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 09 Lip 2015 18:05 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 40
Cześć, czy ktoś ma doświadczenie jak karty ISIC czy Euro26 działają w praktyce (czyli w przypadku hospitalizacji, wizyt itp)?

W konktekście długoterminowego wylotu do Azji SE (5 ms) ubezpieczenia u znanych agentów to koszt 500-1000zł a te karty oscylują wokół stówki...

Czy może opłaca się wyrobić kartę kredytową z ubezpieczeniem?

edit: doczytałem że Euro26 nie ubezpiecza od chorób układu pokarmowego a ISIC od chorób tropikalnych... Da się to jakoś dodatkowo wykupić albo od innego ubezpieczyciela? Bo mam ISICa jeszcze ważnego i średnio uśmiecha mi się płacić 500zł za ubezpieczenie gdzie indziej dodatkowo... z góry dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 05 Sie 2015 11:46 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 38
Z mojego doświadczenia planeta młodych to najlepsza opcja z tych tanich, sprawdziła się u mnie już wiele razy. Euro26 nie obejmuje leczenia chorób tropikalnych. Od 1 lipca działa też planeta młodych PLUS, dla osób między 39. a 59 rokiem życia.
_________________
Dwa lata w solo podróży po Azji Pd.-Wschodniej i Indiach i prawie dwa lata życia w Indonezji
http://emiwdrodze.pl/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 17 Gru 2015 18:54 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 46
Wybieram się na 23 dni do Wietnamu i na Filipiny. Jakie ubezpieczenie polecacie?
Za bilet zapłaciłem kartą miles and more z mbanku, więc wyjazd powinien zostgać objęty ubezpieczeniem które mam do karty.
Kwoty są dużo niższe niż w przypadku ubezpieczenia np. Allianz Complex Travel (148 zł za okres podróży).
Dotychczas moje doświadczenia z ubezpieczeniem z karty jest złe (wizyta u lekarza w Kambodży, odrzucone roszczenie, bo nie skontaktowaliśmy się z ubezpieczycielem, kradzież z bagażu - odrzucona, skradziona gotówka - odrzucone, bo karta nie zginęła).
Czy w ubezpieczeniu Allianz (ew. jakiś inny ubezpieczyciel w cenie do powiedzmy 150 PLN) również ciężko cokolwiek od nich uzyskać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Gru 2015 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
te wyzej polecane sa jakies zle?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 21 Gru 2015 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Jeśli macie taką samą cenę za ubezpieczenie w PZU i Allianz, to - przepraszam najserdeczniej - ale nad czym się zastanawiacie? :lol:

michalt napisał(a):
Witam,
Też słyszałem wiele dobrego o PZU a swego czasu miałem historię że na jednym wyjeździe na narty mój przyjaciej PZU i ja Allianz uszkodziliśmy sobie kolana. To w jak profesjonalny sposób podchodzili do pomocy w PZU i jak tandetnie cieli koszty gdzie mogli w Allianz pokazywało różnicę. Ja w Allianz już się nie ubezpieczę.
Ostatnio na długie wyjazdy kupuję Warte bo łatwo to zrobić przez internet. Gdyby PZU dawało możliwość zakupu wojażera przez internet to wybierałbym ich ofertę bo same dobre opinie słyszę na temat podejścia przy likwidacji szkód.
Nie polecam też ubezpieczeń mBanku - w prawdzie oddali kasę po zgłoszeniu szkody ale opóźniali ile tylko się dało - a to zapominał ktoś się zająć a to nie doczytał, że coś już jest w dokumentach.

W kwestii wyłączeń chorób tropikalnych to często nie dotyczą one części KL tylko NW.

Powiedz mi w jaki sposób ubezpieczyciel może "ciąć koszty"? To od lekarza zależy, jak przeprowadza hospitalizację, a nie od ubezpieczyciela, ludzie.

kamilosixtysix napisał(a):
Cześć, czy ktoś ma doświadczenie jak karty ISIC czy Euro26 działają w praktyce (czyli w przypadku hospitalizacji, wizyt itp)?

W konktekście długoterminowego wylotu do Azji SE (5 ms) ubezpieczenia u znanych agentów to koszt 500-1000zł a te karty oscylują wokół stówki...

Czy może opłaca się wyrobić kartę kredytową z ubezpieczeniem?

edit: doczytałem że Euro26 nie ubezpiecza od chorób układu pokarmowego a ISIC od chorób tropikalnych... Da się to jakoś dodatkowo wykupić albo od innego ubezpieczyciela? Bo mam ISICa jeszcze ważnego i średnio uśmiecha mi się płacić 500zł za ubezpieczenie gdzie indziej dodatkowo... z góry dzieki!

Gdzie niby tak doczytałeś?

ISIC od niedawna jest obsługiwane przez AGA, więc nie powinno być najmniejszych problemów z pomocą medyczną w najdziwniejszych miejscach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 21 Gru 2015 19:57 

Do tej pory ubezpieczałem się w PZU Wojager ale to jest trochę kłopotliwe, bo trzeba iść do agenta. Myślałem o ubezpieczeniu w AXA. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z AXA?
Góra
 PM off  
      
#73 PostWysłany: 21 Gru 2015 22:36 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 46
PZU wychodziło mi drożej niż Allianz, dlatego wziąłem jednak Allianz. Mam nadzieje, że nie będzie potrzebne.
Wojażer można też kupić w Banku internetowym PKO BP, jeśli masz tam konto to nie ma konieczności odwiedzania agenta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 22 Gru 2015 10:59 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 3
Euro 26
ubezpieczyciel - AXA
koszt - 137 w wersji sport
wiek - do 30 lat
plusy - jedyna karta która obejmuje obezpieczeniem wszystkie dyscypliny sportowe (łącznie z kolarstwem górskim i speleologią, których nie obejmują pozostałe karty)
minusy - nie obejmuje chorób tropikalnych

Prostujemy, ubezpieczenie EURO26 obejmuje również koszty leczenia, które są wynikiem chorób tropikalnych!!!

-- 22 Gru 2015 10:01 --

edit: doczytałem że Euro26 nie ubezpiecza od chorób układu pokarmowego a ISIC od chorób tropikalnych... Da się to jakoś dodatkowo wykupić albo od innego ubezpieczyciela? Bo mam ISICa jeszcze ważnego i średnio uśmiecha mi się płacić 500zł za ubezpieczenie gdzie indziej dodatkowo... z góry dzieki![/quote]


Nie wiemy, gdzie to wyczytałeś, ale jeżeli jest taka możliwość to wyślij nam linka, czy coś. Karta EURO26 ubezpiecza koszty leczenia, które są wynikiem chorób tropikalnych oraz chorób układu pokarmowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Sty 2016 02:19 

Rejestracja: 29 Sty 2016
Posty: 1
@euro26pl:
Fragment OWU Euro26 Worls Sport (http://tinyurl.com/j6rgrd9):

1. Niezależnie od wyłączeń generalnych, o których mowa w § 33, Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności w przypadku:
1) poddania się przez Ubezpieczonego zabiegom o charakterze medycznym, chyba że przeprowadzenie ich było związane z leczeniem
następstw nieszczęśliwych wypadków i zostało zlecone przez lekarza;
2) zatrucia substancjami stałymi lub płynnymi, które wniknęły do organizmu drogą pokarmową;
3) choroby zawodowej oraz innych chorób, nawet występujących nagle lub ujawniających się po zajściu nieszczęśliwego wypadku;
4) zakłóceń ciąży lub porodu;
5) prowadzenia przez Ubezpieczonego pojazdu lub innych środków lokomocji bez wymaganych uprawnień;
6) wad wrodzonych, chorób tropikalnych;


@euro26pl, jak towytłumaczycie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Lut 2016 11:18 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 3
cytowane warunki ubezpieczenia to §20 OWU dotyczący wyłączeń w zakresie polisy NNW ( część B OWU). Co oznacza, że ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia za uszczerbek doznany na zdrowiu w wyniku zachorowania na chorobę tropikalną. Wyłączenia dotyczące polisy Kosztów Leczenia zawarte są w § 11 (część A OWU), nie ma tam wykluczenia chorób tropikalnych.
Zatem ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia za granicą powstałe w wyniku zachorowania ubezpieczonego na chorobę tropikalną, nie wypłaci natomiast świadczenia za uszczerbek powstały na zdrowiu w wyniku tej choroby.

Pozdrawiamy
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 03 Mar 2016 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Poszukuję ubezpieczenia na 3 tygodnie na Filipinach,może ktoś coś polecić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 26 Mar 2016 14:44 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 11
kaviorwiki napisał(a):
Poszukuję ubezpieczenia na 3 tygodnie na Filipinach,może ktoś coś polecić?


Znalazłaś już coś?? Ja też poszukuję ubezpieczenia na 2 tyg do Tajlandii. Dzięki za pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 26 Mar 2016 14:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
kaviorwiki napisał(a):
Poszukuję ubezpieczenia na 3 tygodnie na Filipinach,może ktoś coś polecić?

Warta.
Albo np. ubezpieczenie zawarte w kk PEKAO SA - od golda wzwyż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 26 Mar 2016 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ubezpieczenie z kartami jest w wielu bankach. Trzeba tylko dokładnie doczytać warunki - ilośc osob objętych, inne detale związane z zakresem.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group