Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2014 18:38 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
proszę o info ludzi którzy byli korzystali.
czy warto wypożyczyć przez net(jaka stronka) czy tez na miejscu? czy auta sa już z ubezpieczeniem/czy tez dodatkowa płatne, czy wypożyczalni sa ok na lotnisku w cancun?czy tez naciągają?
jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem na drogach itp?
będę wdzięczny za podpowiedzi
na forum lub na adres jim12@tlen.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
olgierd79 uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2014 21:14 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Wypożyczałem auto z Avis na lotnisku w Cancun w styczniu/lutym 2014. Sama wypożyczalnia oddalona jest o 5-10 minut od lotniska (bezpłatny szybki transfer).

Sprawdzałem w wielu agregatorach, lokalnych wypożyczalniach itd. Najlepszą cene dostałem w AVIS (11 dni, jakieś małe auto = 210 USD mimo, że to "high season"). Jedyna sztuczka, rezerwować musiałem na avis.mx, avis "global" i inne agregatory dawały mi 80-120% wyższe ceny. Zrobiłem ponad 5000 km, głównie po Jukatanie. Auto OK, żadnego problemu, byłem super zadowolony.

Na drogach ogólnie bezpiecznie, a trasa Cancun <-> Tulum lepiej niż niejedna polska droga. Co jakiś czas stoją posterunki "karabinierów", ale pełnią funkcje prewencyjne, ew. zatrzymują jakieś tam lokalne dostawczaki. Uważać trzeba głównie na drogach przez dżungle. Drogi są dobrej jakości, ale ciemno i można łatwo jakiegoś zwierza potrącić.

Co do ubezpieczenia - b. ważna rzecz: jeżdżąc po MX musisz mieć "3-rd party insurance". Jeśli nie masz, możesz mieć grube nieprzyjemności po zatrzymaniu przez Policję (z aresztem włącznie).

Gdzieś wyczytałem, że wszystkie wypożyczalnie w MX mają obowiązek podawać cenę wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem, ale pewnie jest różnie. W moim przypadku na avis.com NIE bylo info o wliczeniu "3-rd party insurance" (było jako opcja, dodatkowo płatna, która podbijała cenę o 100%). Przed rezerwacją dzwoniłem, pisałem, chatowałem z AVIS, żeby się upewnić czy obowiązkowe ubezpieczenie jest wliczone czy nie. Oczywiście nikt nic nie wiedział i sugerowali dopłatę.

Na szczęście na avis.mx znalazłem tekst po hiszpańsku, że jednak JEST wliczone :) Wydrukowałem i wziąłem ze sobą, żeby się w razie czego mieć podstawę.

Daj znać co chcesz wiedzieć, jak dam radę to pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aleksandraa81 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2014 18:38 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
witam
jaką wypożyczalnie polecicie na wypożyczenia auta w cancun.
a może przez pośrednika/rental car//?
czy warto wziasc dodatkowe ubezpieczenie z firmy zewnętrznej np z UK
auto będzie brane na 5 dni
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Paź 2014 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Można wiedzieć kiedy i gdzie się nim wybieracie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Paź 2014 15:32 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Czy ktoś może polecić gdzie najtaniej/najlepiej wypożyczyć auto?

Dotyczy Meksyk - Cancun
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Paź 2014 15:58 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
11deep11 napisał(a):
Czy ktoś może polecić gdzie najtaniej/najlepiej wypożyczyć auto?

Dotyczy Meksyk - Cancun


Zgodnie z podziałem na tym forum (a także geograficznie) Meksyk to Ameryka Północna.
Polecam wynajem samochodu w którejś z dużych wypożyczalni - szczególnie w przypadku nieznajomości hiszpańskiego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Paź 2014 16:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
A ja mam odmienne doświadczenia. Wstępnie rezerwowałem samochód przez net w jakiejś sieciówce. PO przylocie do CUN zwróciłem uwagę na ludzi z planszami z samochodami przy wyjściu z przylotów. Od słowa do słowa okazało się, że to nie naganiacze owych sieciówek, tylko jakichś lokalnych małych wypożyczalni, bez nawet strony w internecie. Dwa zasadnicze plusy: cena ok. 25% niższa niż przez net najtańsza jaką znalazłem a do tego można się targować o blokadę na karcie kredyt. Skończyło się na jakiejś śmiesznej kwocie. W cenie oczywiście ubezpieczenie jak u wszystkich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Paź 2014 17:36 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Ja tez wynajmowalem kilka lat temu auto w Meksyku w jakiejs lokalnej wypozyczalni w Playa del Carmen. Cena byla bardzo atrakcyjna. Zero problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Paź 2014 19:18 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Tylko że lecimy grupą 12 (nurków) ja wszysko organizuje i ciężo bedzie jechac do Playa Carmen z 11 osobami i 11 walizkami po 20kg do wypożyczalni szukać auta.... dlatego interesuje mnie raczej opcja wynajęcia na lotnisku.

Mamy w opcji transfer z bazy nurkowej ale cenowo transfer "two way" wychodzi tyle samo co auto na 4 osoby.... więc wolimy wynając auto na 11 dni i coś pozwiedzac....

-- 24 Paź 2014 19:19 --

To co sam znalazłem to 911 zł za golfa 5 w terminie 29. I - 9 II....

-- 24 Paź 2014 19:23 --

hassim napisał(a):
A ja mam odmienne doświadczenia. Wstępnie rezerwowałem samochód przez net w jakiejś sieciówce. PO przylocie do CUN zwróciłem uwagę na ludzi z planszami z samochodami przy wyjściu z przylotów. Od słowa do słowa okazało się, że to nie naganiacze owych sieciówek, tylko jakichś lokalnych małych wypożyczalni, nawet bez strony w internecie. Dwa zasadnicze plusy: cena ok. 25% niższa niż najtańsza jaką znalazłem przez net a do tego można się targować o blokadę na karcie kredyt. Skończyło się na jakiejś śmiesznej kwocie. W cenie oczywiście ubezpieczenie jak u wszystkich.


W sumie potrzebujemy 3 auta... mówisz ze bez problemów znajdziemy ofert poza lotniskiem??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Paź 2014 19:52 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Zasadniczo wszystko ustalasz na lotnisku. Jak się dogadasz z "człowiekiem z ofertą", podwożą cię free na parking z samochodami, gdzie finalizujesz wynajem.
Nie przypuszczam, żeby był problem ze zorganizowaniem dowolnej ilości samochodów - jest tam tego pełno.
Cen niestety konkretnych nie podam, bo to było 2 lata temu i nie pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lis 2014 10:38 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
wynajecie-auta-meksyk-cancun,829,58245
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lis 2014 10:39 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
najtaniej mi tutaj pokazuje

http://cars-scanner.com/pl/?_c=fnd.defa ... er=0:#book
Góra
 Profil Relacje PM off
pegie84 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Lis 2014 00:16 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Wypożyczałem auto z Avis na lotnisku w Cancun w styczniu/lutym 2014. Sama wypożyczalnia oddalona jest o 5-10 minut od lotniska (bezpłatny szybki transfer).

Sprawdzałem w wielu agregatorach, lokalnych wypożyczalniach itd. Najlepszą cene dostałem w AVIS (11 dni, jakieś małe auto = 210 USD mimo, że to był "high season"). Jedyna sztuczka, rezerwować musiałem na avis.mx, avis "global" i inne agregatory dawały mi 80-120% wyższe ceny. Zrobiłem ponad 5000 km, głównie po Jukatanie. Auto OK, żadnego problemu, byłem super zadowolony.

Co do ubezpieczenia - b. ważna rzecz: jeżdżąc po MX musisz mieć "3-rd party insurance". Jeśli nie masz, możesz mieć grube nieprzyjemności po zatrzymaniu przez Policję (z aresztem włącznie).

Gdzieś wyczytałem, że wszystkie wypożyczalnie w MX mają obowiązek podawać cenę wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem, ale pewnie jest różnie. W moim przypadku na avis.com NIE bylo info o wliczeniu "3-rd party insurance" (było jako opcja, dodatkowo płatna, która podbijała cenę o 100%). Przed rezerwacją dzwoniłem, pisałem, chatowałem z AVIS, żeby się upewnić czy obowiązkowe ubezpieczenie jest wliczone czy nie. Oczywiście nikt nic nie wiedział i sugerowali dopłatę.

Na szczęście na avis.mx znalazłem tekst po hiszpańsku, że jednak JEST wliczone :) Wydrukowałem i wziąłem ze sobą, żeby się w razie czego mieć podstawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lis 2014 00:16 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Wypożyczałem auto z Avis na lotnisku w Cancun w styczniu/lutym 2014. Sama wypożyczalnia oddalona jest o 5-10 minut od lotniska (bezpłatny szybki transfer).

Sprawdzałem w wielu agregatorach, lokalnych wypożyczalniach itd. Najlepszą cene dostałem w AVIS (11 dni, jakieś małe auto = 210 USD mimo, że to "high season"). Jedyna sztuczka, rezerwować musiałem na avis.mx, avis "global" i inne agregatory dawały mi 80-120% wyższe ceny. Zrobiłem ponad 5000 km, głównie po Jukatanie. Auto OK, żadnego problemu, byłem super zadowolony.

Na drogach ogólnie bezpiecznie, a trasa Cancun <-> Tulum lepiej niż niejedna polska droga. Co jakiś czas stoją posterunki "karabinierów", ale pełnią funkcje prewencyjne, ew. zatrzymują jakieś tam lokalne dostawczaki. Uważać trzeba głównie na drogach przez dżungle. Drogi są dobrej jakości, ale ciemno i można łatwo jakiegoś zwierza potrącić.
Góra
 Profil Relacje PM off
opt1c5 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Lis 2014 19:21 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 87
@jerome a jak z językiem? Umowa i voucher były po hiszpańsku? Obsługa mówiła po angielsku? Jak z ubezpieczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lis 2014 20:10 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Voucher z rezerwacją po hiszpańsku. Dodatkowo wydrukowałem sobie warunki rezerwacji w ENG i ESP. Kontrakt: niestety nie pamiętam (wydaje mi się, że EN). Obsługa: zupełnie spokojnie dogadasz się w EN. Ubezpieczenie: brałem tylko obowiązkowe.

B. ważna rzecz dot ubezpieczenia: jeżdżąc po MX musisz mieć "3-rd party insurance". Jeśli nie masz, możesz mieć grube nieprzyjemności po zatrzymaniu przez Policję (z aresztem włącznie).

Gdzieś wyczytałem, że wszystkie wypożyczalnie w MX mają obowiązek podawać cenę wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem, ale pewnie jest różnie. W moim przypadku na avis.com NIE bylo info o wliczeniu "3-rd party insurance" (było jako opcja, dodatkowo płatna, która podbijała cenę o 100%). Przed rezerwacją dzwoniłem, pisałem, chatowałem z AVIS, żeby się upewnić czy obowiązkowe ubezpieczenie jest wliczone czy nie. Oczywiście nikt nic nie wiedział i sugerowali dopłatę.

Na szczęście na avis.mx znalazłem tekst po hiszpańsku, że jednak JEST wliczone :) Wydrukowałem i wziąłem ze sobą, żeby się w razie czego mieć podstawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Lis 2014 13:52 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Ja wypozyczylem auto w avis.Trasa PDC-Tulum-Coba-Chitzen Itza super.Piekna droga,bezpieczna co jakis czas kontrole policyjne ale mnie nawet nie zatrzymywali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Lis 2014 17:48 

Rejestracja: 30 Lis 2014
Posty: 1
Zastanawiam się nad wynajmem na cały pobyt ( 14 dni ) na lotnisku w Cancun , ale obawiam się , że będę się ciągle zamartwiać czy ktoś mi go nie uszkodzi , porysuje .Może lepiej wynająć tylko na 4 dni i pozwiedzać Jukatan.
Znalazłem fajną ofertę na 14 dni za 1111 zł "Chevrolet Chevy Sedan lub podobny Grupa: Kompaktowe| W terminalu| Pełny bak x 5 x 4 Tak Manualna
Poniższe wliczone w cenę GRATIS:
Pakiet Inkluzywny- cena zawiera nielimitowany przebieg km, ubezpieczenie AC (ang. CDW) z wkładem własnym, ochronę przed kradzieżą, OC i lokalne podatki , Anulacje Zmiany Ochrona od Kradzieży Ubezpieczenie od skutków uszkodzeni " , ale nie wiem ile by mnie kosztowało ubezpieczenie znoszące udział własny wykupione na miejscu ( wyczytałem gdzieś, żeby nie kupować dodatkowego ubezpieczenia przez internet tylko na miejscu w wypożyczalni ) , czy cena za wynajem z tym ubezpieczeniem nie wzrośnie o 100 % ?
Czy wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie np. znoszące udział własny , jeśli tak to ile kosztowało?
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu z twojego doświadczenia ?
Czy parkowanie na ulicy jest bezpieczne ?
Czy miałeś jakieś problemy przy oddaniu samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Gru 2014 16:13 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
a czy ktoś sie orientuje czy mozna gdzies wypozyczyć auto bez karty kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Gru 2014 02:08 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Ja rowniez polecam Avis.Zero problemow i najlepsza cena z wiekszych wypozyczalni:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group