Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Sty 2015 09:13 

dzieki za info; a jak z blokada srodkow na karcie - blokowali? Jak to wyglada w praktyce? Jaka kwote? Jak zwracaja?
Dopytuje bo moja wypozyczalnia nie odpisala na maila, wiec szukam innej, chcialabym konkretnie wiedziec jak to sie odbywa - zwlaszcza ze jesli zablokuja mi srodki na karcie, a oddaje pod mieszkaniem (za doplata 30 USD), to w jaki sposob bez wycieczki do ich biura srodki zostana odblokowane??
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 23 Sty 2015 19:27 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 102 845
U nas nie było żadnej blokady środków na karcie. Procedura była taka: podczas rezerwacji podałam numer karty, ale nie została z niej ściągnięta żadna kwota. Na lotnisku, po obejrzeniu samochodu zapytano nas czy płacimy kartą czy gotówką. Poza płatnością za czas wynajmu, wypożyczalnia ustanowiła "zabezpieczenie". Wyglądało to tak: podczas odbierania samochodu pracownik wziął ode mnie kartę kredytową i przejechał jej wypukłą stroną po kalce kreślarskiej. W ten sposób przekopiował numer mojej karty na trzy małe karteczki, coś w rodzaju "polecenia przelewu in blanco" w trzech egzemplarzach. Poprosił mnie o podpis i powiedział, że w razie uszkodzen itp. wykorzysta ten dokument w banku - tzn. wpisze tam kwotę szkody i zaniesie do banku, a bank pobierze kwotę z mojej karty. Jeżeli nie będzie żadnych uszkodzeń, odda mi tą kartkę. Dostałam jedną kopie tej kartki dla siebie, a on zachował jeden oryginał i jedną kopię. Przy odbiorze samochodu dostałam z powrotem obie karteczki.

Dodam, że podczas wyjazdu urwaliśmy klamkę i bylismy pewni, że wypozyczalnia coś za to potrąci albo przynajmniej pracownik będzie chciał "w łapę" przy odbiorze. Tymczasem pracownik tylko pokręcił trochę nosem, gdzieś zadzwonił i powiedział, że "no problem". Może dlatego, ze mieliśmy pełne ubezpieczenie.

Jeszcze jedno - ponieważ wypozyczałam samochód pierwszy raz w życiu, to miałam BARDZO dużo pytań. Na wszytskie odpowiedzieli szybko i sprawnie.
 Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 24 Sty 2015 14:29 

Hej! Brzmi ok. dzieki serdeczne. Czy powiesz prosze jeszcze z jakiej wypozyczalni korzystalas? Chcialam zarezerwowac na www.econocarrental.com ale mi nie odpisali na 2 maile i jestem w kropce teraz :(
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 25 Sty 2015 15:07 
Awatar użytkownika

http://www.avantrentacar.com - to ta :)
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 25 Sty 2015 15:19 

Dzieki, doczytalam w Twojej relacji, niestety nie maja na pocz. lutego ani jednego wolnego auta:( odpisali mi i teraz jestem w kropce :(
jakies alternatywy?
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 08 Lut 2015 19:21 

Tak jak pisałem na poprzedniej stronie (i w innych wątkach na tym forum): brałem w avis.mx i wszystko było OK.

Przynajmniej to "markowa" wypożyczalnia - wszystko bez problemów i w miarę tanio (dużo taniej niż w avis.com, nie wspominając już o avis.pl itd). Brałem tylko z obowiązkowymi ubezpieczeniami, więc wyszło ok. polowę taniej niż z rentalcars.com. Jeśli chcesz dokupić pełny pakiet ubezpieczeń to i tak może się u nich opłacać.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 08 Mar 2015 01:24 

Jerome: Idąc za Twoją poradą chcę skorzystać z avis.mx :) Wszystko jest ok do ostatniego ekranu rezerwacji, gdzie należy podać linię lotniczą i nr lotu. Niestety nie ma tam ArkeFly, natomiast po zaznaczeniu opcji "Ninguna" nie ma możliwości wpisania nr lotu. Czy wiesz może (bądź inni forumowicze) co można na to poradzić? Dodam tylko, że na avis.com udaje się wpisać nr lotu - no ale cena jest wyższa :(
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 08 Mar 2015 01:32 

Ja bralem Alamo i 2 razem tez bym ich wybral.

#29 PostWysłany: 08 Mar 2015 20:12 

ja ze swojej strony moge polecic America; brak arkefly -to nie problem, w dodatkowych komentarzach wpisz - u mnie zadzialalo bez problemu (na stronie america nie bylo roznic w cenie:)

za to nie polecam cancun rent a car

gosc nam wcisnal dodatkowe ubezpieczenie (o 4 nad ranem slabo kontaktowalam;), w america nawet tego nie probowali.
no i obiecali ze nas odwioza do naszej miejscowosci (bralismy doplate 30 usd za riviera maya drop off) - a potem musialam sie o to wyklocac, bo auto oddalismy po 18tej i nie bylo juz pracownikow (wypozyczalnia dzialalala do 19). ech
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 08 Mar 2015 22:10 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Adagbar napisał(a):
Jerome: Idąc za Twoją poradą chcę skorzystać z avis.mx :) Wszystko jest ok do ostatniego ekranu rezerwacji, gdzie należy podać linię lotniczą i nr lotu. Niestety nie ma tam ArkeFly, natomiast po zaznaczeniu opcji "Ninguna" nie ma możliwości wpisania nr lotu. Czy wiesz może (bądź inni forumowicze) co można na to poradzić? Dodam tylko, że na avis.com udaje się wpisać nr lotu - no ale cena jest wyższa :(

Korzystałem z avis.mx i mialem ten sam problem. Wpisz cokolwiek, nikt tego nie sprawdza, ta informacja jest w zasadzie zbędna. Wypożyczenie auta w PDC w Avisie łatwe i przyjemne.

#31 PostWysłany: 09 Mar 2015 01:10 

złoty
Zrobiłem rezerwację na kwiecień - Firefly via economycarrentals , auto intermediate 21 EUR + 140$
Komplet ubezpieczeń, ale z excess 1100$ bo nie było opcji wykupienia zwolnienia z udziału własnego.

Z pułapek - "fair fuel policy" , co z fair oczywiście nie ma nic wspólnego - daja auto z pełnym bakiem i naliczają opłate za pełny bak niezależnie od tego czy zwrócimy pusty, czy pełen

Po lekturze opini o Firefly w Cancun poważnie rozważam skasowanie tej rezerwacji.

Takie samo auto w avis.mx wychodzi 6,505 MXN (ok 420$) przy ubezpieczeniu z udziałem własnym $2000, lub 490$ przy zniesieniu udziału własnego

Ogólnie nie mam najlepszych doświadczeń z wypożyczaniem auta w Meksyku - 2 lata temu miałem zrobioną rezerwację w National w Mexico City - dzień przed wylotem dostałem maila że rezerwacja została skasowana przeze mnie. Rozmowa z infolinią ( obsługiwaną przez Hindusów ) była bezcelowa - domagałem się sprawdzenia skąd była skasowana, bo byłem pewien że z Meksyku - po prostu zabrakło im aut i jakiś przedsięborczy Meksykanin skasował moją rezerwację (wystarczy do tego nazwisko i numer rezerwacji)

Skończyło się na rezerwacji w Avis w cenie o połowe wyższej (bo takie stawki były dzień przed przyjazdem).

#32 PostWysłany: 11 Mar 2015 15:53 

Dziękuję za odpowiedzi. Napisałem też do AVIS.mx i odpowiedzieli aby nic nie wpisywać w danych lotu, a po otrzymaniu rezerwacji dosłać im mailem szczegóły lotu. Zadziałało :)
Przy okazji zauważyłem, że na wątku pojawiły się trzy nazwy:
popcarol napisał(a):
ja ze swojej strony moge polecic America;

popcarol napisał(a):
Chcialam zarezerwowac na http://www.econocarrental.com

popcarol napisał(a):
za to nie polecam cancun rent a car

Niestety wszystkie wymienione nazwy dotyczą tej samej firmy. 2 lata temu pożyczaliśmy samochód w America Car Rental - oferowali dobre ceny z pełnym pakietem ubezpieczeń. Niestety bajka skończyła się w momencie awarii samochodu w okolicach San Cristobal (Chiapas). W trakcie rozmów z infolinią obiecywano nam wszystko, a w rzeczywistości:
Czekaliśmy 5 godzin na przysłaną przez nich pomoc drogową. Przez kolejne 3 dni byliśmy zwodzeni, że już następnego dnia otrzymamy samochód (zazwyczaj czekaliśmy w hotelu od rana na samochód aby po południu usłyszeć, że będzie jutro). Obiecywano nam pokrycie kosztów hotelu i transportu w dniach kiedy nie mieliśmy samochodu. W końcu usłyszeliśmy, że awaria jest naszą winą i usiłowano przerzucić na nas koszty naprawy. Kiedy zwracaliśmy samochód obiecano nam zwrot poniesionych kosztów. Nic takiego nie nastąpiło. Po miesiącu dzwonienia codziennie z Polski na meksykańską infolinię otrzymaliśmy jedynie zwrot stawki najmu auta za dni, kiedy był w naprawie (i to nie w pełnej wysokości).

Dlatego pod żadnym pozorem NIE KORZYSTAJCIE z firmy America Car Rental, Cancun Rent a Car, Econo Car. Caribbean Rent a Car czy też Adventure Car Rental.
Wszystkie te nazwy oznaczają tą samą firmę, która oszukuje klientów. Już fakt, że ta sama firma funkcjonuje pod tak wieloma różnymi nazwami daje do myślenia. Wrzucenie w google nazwy America Car Rental potwierdzi moją opinię.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 11 Mar 2015 20:32 

Potrzebuję Waszej pomocy ;) Wybieramy się niebawem do Cancun i chcielibyśmy wypożyczyć samochód z tym, że posiadamy tylko polskie prawo jazdy. Czy konieczne jest posiadanie międzynarodowego czy też na pl da radę wypożyczyć i podróżować bez problemów ?
Kolejnym moje pytanie to czy dawaliście jakąś kaucję za auto? Nie posiadamy również karty kredytowej dlatego tylko gotówka będzie na miejscu :(
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:01 
Awatar użytkownika

nie trzeba mieć międzynarodowego prawa jazdy

my w firmie www.avantrentacar.com dawalismy gwarancje karta kredytową
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:08 

Prawo jazdy polskie wystarczy. W cancuncarrental i america wymagana była blokada na karcie kredytowej. Nie udało mi się znaleźć żadnej wypożyczalni (wcześniej,w necie), która by jej nie wymagała:(
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 11 Mar 2015 22:03 

Potwierdzam co napisali przedmówcy - międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane, wystarczy polskie. Nie znam agencji, której wystarczyłby depozyt w gotówce :( Przykładowo w AVIS przy odbiorze auta blokują na karcie kwotę za wynajem + 30% od tej kwoty,
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 20 Wrz 2015 11:54 

Wypożyczyłem auto na www.europcar.com.mx z odbiorem na lotnisku w Cancun. Małe autko za 52 zł/dzień. Cena na meksykańskiej stronie Europcar była dokładnie połowę niższa niż na www.europcar.com. Rezerwował ktoś w ten sposób i ma jakieś doświadczenia z tą wypożyczalnią?
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 07 Paź 2015 09:16 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Cześć,

czy jesteś już po wizycie i skorzystaniu z auta? Lecimy w lutym i zastanawiam się, czy również nie wynająć auta. Na wskazanej przez Ciebie stronie za 14 dni najtańsze auto kosztuje ok. 350 euro (choć jeśli się zdecyduję, to raczej na krócej). Nie wiem tylko, jak z ubezpieczeniem. Ciekaw jestem, jak to wygląda u Ciebie?
Pozdrawiam, Bartek
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 07 Paź 2015 20:24 

Lecę w styczniu, więc trochę czasu jeszcze zostało. Póki co koresponduję z meksykańskim oddziałem Europcar próbując się dowiedzieć, ile wyniesie blokada na karcie w przypadku mojego auta, jeśli nie posiadam wykupionego ubezpieczenia LDW. W odpowiedzi uzyskałem informację, że jest ot kwota od 2500 USD do 5000 USD. Gdy dopytywałem ile dokładnie będzie to w moim przypadku to odpowiedzi już nie uzyskałem, jednocześnie będąc na wszelkie sposoby przekonywany jak głupi jestem nie wykupując LDW. Problem w tym, że ubezpieczenie to kosztuje w przeliczeniu 50 zł/dzień, więc razem z kosztem wynajmu 52 zł/dzień podwoi to całkowity koszt. Zadzwoniłem na polską infolinię Europcar i tam dowiedziałem się, że blokada na karcie powinna wynieść 2500 USD. Jak będzie na miejscu - zobaczymy.
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 08 Paź 2015 07:04 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Ok, dziękuję za informację. W sumie, biorąc pod uwagę kurs USD, to ta cena ok. 100 zł z ubezpieczeniem za dzień nie jest taka zła, choć niewykluczone, że po dodaniu kosztu paliwa okaże się, że niewiele więcej (a może nawet mniej) wyda się na przejazdy taksówką. Wiadomo, ma się wtedy mniejszą swobodę i elastyczność, ale za to można oderwać się od prowadzenia i uwolnić od różnych ryzyk z nim związanych. Tak, czy inaczej, życzę udanego pobytu. A sam przemyślę sobie to jeszcze. Gdybym znalazł jakieś fajne oferty, dam znać.

Pozdrawiam, Bartek
 Relacje PM off  

[ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości