Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 24 Kwi 2017 21:24 

Loty: 260
Kilometry: 421 985
platynowy
Ja wynajmowałem w America Car Rental w centrum Cancun - wszystko w porządku, żadnych problemów, samochód nowy. Jedynie lokalizacja na mapach Google się nie zgadza - wypożyczalnia jest naprzeciwko dworca autobusowego przy Av. Tulum.
Zapłaciliśmy 3950 MXN za tydzień za Volkswagena Gola (druga od dołu kategoria rozmiaru samochodu).
Wybrałem ich, bo wszystkie ubezpieczenia (poza kołami i szybami) są w cenie - wychodzi taniej niż niska stawka + drogie ubezpieczenie w innych wypożyczalniach. Do tego nie mają dopłaty za młodego kierowcę, która sięga nawet 15-20$ u innych.
Jeśli ktoś chciałby tam rezerwować, to taniej jest w MXN niż USD. Warto też sprawdzić kilka dni przed wyjazdem, bo ceny spadają, a poprzednią rezerwację można za darmo anulować do 3 dni przed przyjazdem.

#62 PostWysłany: 11 Sie 2017 08:29 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 355 844
Jeśli chodzi o wypożyczenie samochodu po swoich (pozytywnych) doświadczeniach mogę polecić wypożyczalnię Mex (na miejscu nazywaną Fox) - https://mexrentacar.com/en. Samochód w lipcu br kosztował nas na 9 dni 280 USD z pełnym ubezpieczeniem zakupionym w wypożyczalni. Dla porównania w tym samym terminie Avis oferował takie samo auto z pełnym ubezpieczeniem za 530 USD. Punkt odbioru znajduje się tylko na lotnisku-generalnie wszystko przy wypożyczeniu i oddaniu przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Na plus fakt, że przy rezerwacji przez Internet nie podajemy danych karty kredytowej (całość płatna na miejscu) oraz równie ważne - kaucja wynosiła tylko 100 USD. Auto - Toyota Yaris Sedan w automacie -dość proste, ale całkiem przyjemnie się prowadziło :)
tropikey lubi ten post.

#63 PostWysłany: 07 Lis 2017 19:58 

ms993 napisał(a):
Ja wynajmowałem w America Car Rental w centrum Cancun - wszystko w porządku, żadnych problemów, samochód nowy. Jedynie lokalizacja na mapach Google się nie zgadza - wypożyczalnia jest naprzeciwko dworca autobusowego przy Av. Tulum.
Zapłaciliśmy 3950 MXN za tydzień za Volkswagena Gola (druga od dołu kategoria rozmiaru samochodu).
Wybrałem ich, bo wszystkie ubezpieczenia (poza kołami i szybami) są w cenie - wychodzi taniej niż niska stawka + drogie ubezpieczenie w innych wypożyczalniach. Do tego nie mają dopłaty za młodego kierowcę, która sięga nawet 15-20$ u innych.
Jeśli ktoś chciałby tam rezerwować, to taniej jest w MXN niż USD. Warto też sprawdzić kilka dni przed wyjazdem, bo ceny spadają, a poprzednią rezerwację można za darmo anulować do 3 dni przed przyjazdem.

w regulaminie jest taki zapis:
America Car Rental offers prepaid service online or in our call center, once the reservation is made, the customer can request a cancellation, for which a refund will be applied according to the following terms:

Any cancellation have a penalty of 10% of the amount of the reservation, up to 72 hours before your pick up.
Cancellation between 72 & 48 hours before the pick up will be penalized with one day of rent and the respective penalty.
Cancellation 48 hours before pick up will not be refundable.

Ja to rozumiem tak ze do 72h przed potraca 10%
Zrobilem juz rezerwacje ale nic nie placilem, nr karty tez nie podawalem.
Ten sam samochod jest teraz 100USD taniej. Sam nie wiem czy rezygnowac i rezerwowac na nowo. Nie chce zeby potem na miejscu i tak sie upomnieli o to 10%...
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 07 Lis 2017 20:19 

Loty: 260
Kilometry: 421 985
platynowy
@johnsonpl - ten punkt dotyczy rezerwacji przedpłaconych

#65 PostWysłany: 03 Paź 2018 13:41 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Ktoś ma jeszcze jakieś świeże informacje? Szukam w tych wypożyczalniach polecanych w tym temacie, ale i ta Mex i America ma mega słąbe opinie w google. Taka specyfika rynku, czy da się coś lepszego znaleźć?
Z tych dwóch cenowo lepiej chyba wychodzi America, bo i ubezpieczenie w cenie i można wypożyczyć na lotnisku, a zwrócić gdzieś indziej, ale opinie podobne do Mex...
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 03 Paź 2018 13:58 
Awatar użytkownika

Loty: 212
Kilometry: 443 466
niebieski
@trocha Ja polecam Thrifty, w zeszłym roku brałem od nich auto w Cancun na 8 dni (odbiór w biurze w mieście, zwrot na lotnisku), 1100zł z full ubezpieczeniem za klasę kompakt (Nissan Tiida w automacie). Wprawdzie przy odbiorze doliczyli mi 20 USD za zwrot w innym miejscu, ale złożyłem potem reklamację i odzyskałem tę kasę, bo wg rezerwacji one way fee miało być wliczone (bukowane przez easycar). Auto w bardzo dobrym stanie, przy zwrocie nikt go specjalnie nie oglądał, sprawdzili tylko czy bak jest pełny.

#67 PostWysłany: 05 Paź 2018 09:40 

Witam, czy ma ktoś aktualne informacje dotyczące wynajmu samochodu w Cancun? Na początku poszukiwań byłem bardzo pozytywnie nastawiony - na serwisach typu Orbitz, carrentals, kayak czy rayanair-carrental ceny są bardzo atrakcyjne, za 14 dni za małe autko klasy "Economy" to koszt od 500zł w górę. Bezpośrednio na stronach firm ceny są dwu-,trzy-krotnie wyższe. Niestety po długiej lekturze komentarzy na temat serwisów pośredniczących i samych firm wypożyczających samochody mam mętlik w głowie. Okazuje się, że prawie żadnej wypożyczalni nie można zaufać i można się nieźle zdziwić przy odbiorze. Z poprzednich postów wywnioskowałem, że dobrą firmą jest "Avant", która działa w Cancun, jednak ceny są dosyć wysokie. Najchętniej wziąłbym auto z podstawowym ubezpieczeniem i dokupił polisę w iCarhireinsurance, które jest polecane na f4f. Proszę o Wasze odczucia i opinie.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 05 Paź 2018 15:08 
Awatar użytkownika

złoty
@iPiterP osobiście polecam America Car Rental. Jak przejrzysz wątek to doczytasz, że są ok. Brałem przez greckie economycarrentals, wyszło ze 30% taniej niż u nich. Na miejscu wszystko bez problemu.
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 05 Paź 2018 15:42 

Loty: 826
Kilometry: 781 864
platynowy
@iPiterP rezerwując zwróć przede wszystkim uwagę, co jest wliczone w cenę, bo często jest tak, że np. obowiązkowe OC nie jest i będzie za nie trzeba zapłacić na miejscu. A wtedy stawki mogą nie być konkurencyjne, a Twoje zdolności negocjacyjne ograniczone sytuacją.

#70 PostWysłany: 05 Paź 2018 18:11 

Dzieki za dopowiedzi. Na stronie rentcars.com auto z America kosztuje 560zł za 14 dni i napisane jest, że cena zawiera ubezpieczenia (Third Party, Collison Damage Waiver, Theft Protection) i takiej opcji szukam, bo z icarhire ubezpiecze sobie wkład własny z karty kredytowej. ALE czy na pewno co to oferuje pośrednik musi odpowiadać rzeczywistości? Przeczytałem już chyba z 20 warunków umowy i wszędzie są niejasności. Może przesadzam? Avant zaoferował 1500zł z pełnym ubezpieczeniem bez wkładu własnego - z nimi przynajmniej jest spokojne sumienie, ale dla mnie za drogo
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 05 Paź 2018 18:34 

platynowy
A jakie masz wątpliwości?

#72 PostWysłany: 08 Paź 2018 16:48 

Mam wątpliwości co do honorownia jakiegokolwiek ubezpieczenia (także tego obowiązkowego) -oferowanego na stronach trzecich - przez firmę, która auta wynajmuje. I tak na przykładzie "National" - porównywarka cen pokazuje, że cena zawiera podstawowe ubezpieczenie, a na stronie firmy
mamy informacje, że obowiązkowee ubezpieczenie jest do wykupienia za dodatkowe 15$ dziennie :o Thrifty z kolei nie uznaje żadnego zewnętrznego ubezpieczenia wykupionego u pośredników ani tych z umów z kart kredytowych.
Zdecydowałem się na America zgodnie z wcześniejszymi postami. Napisałem do nich maila jak się ma rezerwacja bezpośrednio przez ich stronę do rezerwacji przez rentcars.com skoro różnica ceny wynosi 250$. Odpisali (!!), że rezerwując u nich mamy 6 ubezpieczeń, a u rentcars "tylko" 4. Jednak te 4 ubezpieczenia idealnie pokrywają się z polisą icarhireinsurance. Tak więc dam znać za jakiś czas jak poszło w rzeczywistości :)
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 28 Paź 2018 00:29 

Hola Amigos!
Wybieram się do meksyku 29 października (tak, wiem... szybko się zabrałem za zadawanie pytań) i po dogłębnej analizie wątku, zrobiłem rezerwację jak kolega powyżej, tj. America CR przez rentcars.com. W warunkach rezerwacji jest napisane, że będzie wymagany depozyt, jednak nigdzie nie mogę znaleźć w jakiej wysokości. Orientuje się ktoś może ile wynosi depozyt dla America CR?

W rezerwacji uwzględnione są następujące ubezpieczenia: CDW + TP + TPL Coverage. Czy warto dokupować do tego icarhire za 75 eur?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 19 Lis 2018 15:38 

srebrny
Chyba jestem zdecydowany na America. Mają oni niby jakąś promocję, że przy wypożyczeniu na 7 dni płaci się jak za 6. Teraz mam taki problem, że wypożyczam samochód w sobotę rano i w sumie w sobotę rano mogę zwrócić, ale wolałbym w piątek wieczorem. Piątek jest taki, że to nie jest 7 dni, więc chyba liczy za 6 dni + za przekroczone godziny ponad 6 dób. Ktoś się orientuje, czy jak wezmę na 7 dni, to mogą robić problemy z wcześniejszym zwrotem?
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 26 Lis 2018 09:33 

Loty: 48
Kilometry: 130 174
Wiele w necie się oczytałem o America Rent Car ale zaryzykowałem i wynająłem poprzez https://www.rentalcars.com/ - rezerwacji dokonałem dzień wcześniej po 23 a samochód chciałem odebrać o 9 rano dnia kolejnego.
Samochód odbierałem w Flamingo Mall https://www.google.com/maps/place/Cancu ... 86.8515279
Cena poprzez rentals opłacona z góry to 201zł za 5 dni. Na miejscu dałem sobie wcisnąć jakies dodatkowe ubezpieczenie na opony w cenie 23 USD za 5 dni. Więc ogólnie nie narzekam bo wynajem wyszedł dość tanio.
Dostałem auto wyższej klasy niż chciałem, 1/8 baku i do zwrotu miałem tyle samo - ale jak to bywa zwróciłem jakieś 3/8.
Przeraziło mnie że samochód troche poobijany a na protokole spisywali najdrobniejsza ryskę czy wgniecenie, ale oddając auto nie było żadnych problemów - amigo tylko gadał PERFECT, PERFECT .... więc jak najbardziej polecam america car rental =)
A no i depozyty są różne - gość na miejscu rezerwował to płacił 500USD , ja na rentals miałem 700USD i tyle mi zablokowali, ale w momencie oddawania samochodu od razu złożył anulacje depozytu.
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 26 Lis 2018 10:50 

platynowy
Kilka dni temu dostałem maila z Ryanair Car Hire o obniżkach do 70%. Z ciekawości wszedłem i rzeczywiście udało mi się zarezerwować autko compact w CUN za 112 USD na 8 dni (oczywiście bez pełnego ubezpieczenia, bo te biorę w icarhireinsurance). Mini i economy były jeszcze trochę tańsze.
Baner o obniżce ciągle się wyświetla na stronie Ryanaira, więc może komuś się przyda.
maciass lubi ten post.

#77 PostWysłany: 10 Gru 2018 14:36 

Dobra ja też już jestem po pełnym obaw, meksykańskim samochodowym tripie. I oto wrażenia:
Auto (Chevrolet Sonic) wypożyczone w America za pośrednictwem rentcars.com na 15 dni za 150USD. W promocyjnej cenie znalazły się następujące ubezpieczenia: CDW, PLI, TP, SLI. Dokładnie tych potrzebowałem aby pokryło się wszystko z dodatkowym ubezpieczeniem wykupionym na icarhireinsurance. Z wydrukowanym voucherem udałem się do wypożyczalni w centrum Cancun. Pan oczywiście próbował wcisnąć ubezpieczenia dodatkowe, ale grzecznie odmówiłem po czym zablokował 25000peso (ok 4800zł) na karcie kredytowej. Auto 46tys km przebiegu, dużo rys i delikatnych wgnieceń, warto zrobić dużo zdjęć ogółu i szczegółu. Zrobiłem nim 2500km, oddałem po 10dniach, czyli 4 dni przed terminem bez żadnych konsekwencji i dodatkowych opłat z tym związanych (które podobno niektóre wypożyczalnie naliczają). Pan przy odbiorze sprawdził stan paliwa (miało być pół baku), obszedł szybko samochód do okoła stwierdzając, że wszystko ok. Blokada na koncie zdjęta w moment. Przed zwrotem autko zostało w myjni wymyte i wysprzątane (koszt ok 18zł) bo był w nim taki burdel, że było mi wstyd je tak oddać.
Podsumowując: sam spędziłem kilka godzin na lekturze warunków wynajmu samochodu w Meksyku, o wałkach na paliwie, uszkodzeniach, wciskaniu ubezpieczeń. Jeśli człowiek jest uważny i rozsądny to mogę polecić ta wypożyczalnie. Jestem zdziwiony taką ilością negatywnych opini, ale może ja miałem szczęście.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#78 PostWysłany: 16 Gru 2018 13:31 

iPiterP napisał(a):
Dobra ja też już jestem po pełnym obaw, meksykańskim samochodowym tripie. I oto wrażenia:
Auto (Chevrolet Sonic) wypożyczone w America za pośrednictwem rentcars.com na 15 dni za 150USD. W promocyjnej cenie znalazły się następujące ubezpieczenia: CDW, PLI, TP, SLI. Dokładnie tych potrzebowałem aby pokryło się wszystko z dodatkowym ubezpieczeniem wykupionym na icarhireinsurance. Z wydrukowanym voucherem udałem się do wypożyczalni w centrum Cancun. Pan oczywiście próbował wcisnąć ubezpieczenia dodatkowe, ale grzecznie odmówiłem po czym zablokował 25000peso (ok 4800zł) na karcie kredytowej. Auto 46tys km przebiegu, dużo rys i delikatnych wgnieceń, warto zrobić dużo zdjęć ogółu i szczegółu. Zrobiłem nim 2500km, oddałem po 10dniach, czyli 4 dni przed terminem bez żadnych konsekwencji i dodatkowych opłat z tym związanych (które podobno niektóre wypożyczalnie naliczają). Pan przy odbiorze sprawdził stan paliwa (miało być pół baku), obszedł szybko samochód do okoła stwierdzając, że wszystko ok. Blokada na koncie zdjęta w moment. Przed zwrotem autko zostało w myjni wymyte i wysprzątane (koszt ok 18zł) bo był w nim taki burdel, że było mi wstyd je tak oddać.
Podsumowując: sam spędziłem kilka godzin na lekturze warunków wynajmu samochodu w Meksyku, o wałkach na paliwie, uszkodzeniach, wciskaniu ubezpieczeń. Jeśli człowiek jest uważny i rozsądny to mogę polecić ta wypożyczalnie. Jestem zdziwiony taką ilością negatywnych opini, ale może ja miałem szczęście.

Rozumiem, że w tym przypadku miałeś ubezpieczenie icarhireinsurance.com Excess Worldwide, czy rozważałeś samochód bez CDW(wg icarhireinsurance to to samo co Excess, Non-Waiver and Deductible, czyli wkładem własnym), to znaczy tylko z LI(Wymagany przez prawo meksykańskie) + zakup Worldwide Plus na icarhireinsuranc? jeśli tak to co zadecydowało o tym że wziąłeś z CDW?
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 17 Gru 2018 14:44 

srebrny
To ja opiszę swoje przemyślenia o America. Wypożyczałem full size na tydzień - wypożyczałem na lotnisku w Cancun, oddawałem w Centrum.
Zaczynając od początku - po rezerwacji wysłali instrukcje gdzie ich znaleźć na lotnisku. Znalazłem wskazane przez nich miejsce, ale nikogo w ich biurze nie było. Poszedłem na parking taksówek, ale też nikogo z tej firmy tam nie było. Wróciłem do biura, w międzyczasie przyszedł ktoś z sąsiedniego biura i powiedział, że kogoś z America mogę znaleźć przy parkingu taksówek. Poszedłem tam jeszcze raz, nadal nikogo nie było, ale znalazłem grupę osób czekających na kogoś z America. Po kilku minutach pojawił się przedstawiciel, a po kolejnych kilkunastu transport do ich biura. Tam formalności mega długie (nie wiem, czy to standard w Meksyku, do tej pory wypożyczałem tylko w Europie i było dużo szybciej). Zamiast full size dostałem suva (Dacia Renault Duster) z automatem. Ok. 60k przebiegu, ale nieźle już zdezelowany. Na protokole odbioru zaznaczone wszystkie zadrapania, niektórych nawet sam bym nie zauważył, więc robione w miarę dokładnie.
Jeżeli chodzi o zwrot, to teoretycznie wcześniej na street view ogarnąłem gdzie jest ich biuro, nie pomyślałem jednak, że ta uliczka to deptak, a nie zwykła uliczka. Jeżeli ktoś tam będzie oddawał, to najłatwiej tam wjechać jadąc Av Coba na zachód, skręcić w prawo w Av Tulum (na północ) i tam zaraz jest droga w prawo gdzie już jako tako można próbować zaparkować.
Przy odbiorze teoretycznie człowiek w miarę szczegółowo sprawdzał, czy wszystko jest, ale do niczego się nie przyczepiał. Nie mówił też po angielsku. W biurze znowu całkiem długo, ale depozyt zwrócony bez problemów.
Ogólnie mam mieszane uczucia jeśli chodzi o tę firmę.
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 13 Sty 2019 15:26 

Dzień dobry :)

Mam trochę nietypowe pytanie. Taka a nie inna sytuacja spowodowała, że zabukowaliśmy lot do Meksyku "na już" i wylatujemy 20.01. Problem polega na tym, że ważność prawa jazdy (polskiego) kończy mi się kilka dni po tym terminie, a nowy dokument na pewno nie dotrze do urzędu przed wylotem.

Czy może być problem z wynajęciem auta? W dniu odbioru (20.01) prawo jazdy będzie ważne, ale w połowie naszego wyjazdu (chcemy wynająć auto do 29.01) przestanie być ważne. Sprawdzają ważność dokumentu tylko w dniu odbioru auta czy na cały okres wynajęcia samochodu?

Będę miał co prawda ze sobą potwierdzenie z polskiego urzędu, ale obstawiam, że w meksykańskich realiach (np. w trakcie jakiejś rutynowej kontroli) raczej to nie przejdzie ;-) Swoją drogą, pytanie do osób, które jeździły autem po Jukatanie - takie kontrole są częste? Sprawdzają wszystkie dokumenty czy raczej w przypadku cudzoziemców "puszczają" dalej?
 Relacje PM off  

[ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości