Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:56 
Awatar użytkownika

Loty: 16
Kilometry: 39 898
Wszystko zależy kolego od tego w ile osób będziecie wynajmować ten samochód i jakie macie plany na Meksyk :)
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 08 Paź 2015 22:14 
Awatar użytkownika

HON fly4free
tym razem lecę tylko z córką (15 l.) i chciałbym zrobić taki mix - bazować w dwóch, góra trzech miejscach i z nich robić wypady. Jest kilka miejsc, do których chciałbym dotrzeć, ale nie jestem jeszcze pewien, czy uda się "zaliczyć" je wszystkie: Mahahual (lub coś w pobliżu) i Banco Chinchorro (odstrasza spora odległość od Cancun), Merida, zabytki Majów (niekoniecznie Chichen Itza, może któryś z mniej znanych kompleksów + Tulum, bo to jednak miejsce szczególne), jakaś jedna lub dwie cenoty i rezerwat Sian-Ka'an, no i oczywiście Akumal, bo tamtejsze żółwie są urocze :-) No, ale to temat na inny wątek...
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 10 Paź 2015 08:05 
Awatar użytkownika

A pierwszy raz w Meksyku?
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 10 Paź 2015 08:55 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Drugi, ale pierwszy był mocno stacjonarny i hedonistyczny :-)
Byliśmy wtedy tylko w Akumal i bliskim sąsiedztwie.
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 10 Paź 2015 08:58 
Awatar użytkownika

To we dwoje ja bym jednak zrezygnował z samochodu, wszędzie dojedziesz ado albo colectivo, jakbyś miał jakieś pytania to zapraszam na pw, trochę Jukatanu zjechałem w tym roku to info w miare aktualne mam.
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 10 Paź 2015 14:04 
Awatar użytkownika

HON fly4free
dzięki, na pewno wkrótce się odezwę :-)

Pozdrawiam, Bartek
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 24 Lis 2016 00:39 

Loty: 12
Kilometry: 42 452
Drodzy,

Naczytałem się sporo opinii o wypożyczalniach aut w Cancun na lotnisku.

Nie wiem już którą firmę tam wybrać bo podobno nawet AVIS tam daje ciała.

Jedziemy w 4 osoby, generalnie przez 15 dni chcemy jeździć po Meksyku i Belize.

Najważniejszym kryterium jest cena , najlepiej poniżej 2000 pln już z ubezpieczeniem 3rd pary i full insurance.

Coś ktoś poradzi pomoże ? Wylot 1 marca.

dziękuję :)

#48 PostWysłany: 06 Gru 2016 20:09 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 45 226
srebrny
czy ktoś wypożyczał samochód np w Cancun a zwracał w Mexico Citi? Z tego co widzę zwrot w innym miejscu to koszt 5 do 10 x większy niż zwracanie w tym samym miejscu.. Ktoś może to wytłumaczyć ? Polecić wypożyczalnie gdzie można zwrócić auto w innym miejscu? Wylot koniec Kwietnia 2017

#49 PostWysłany: 06 Gru 2016 22:13 

srebrny
Wypożyczałem open w Europcar ale akurat, żaden z punktów nie wypadał w Mexico City. Wszystko było bez problemu, choć oczywiście trzeba było zapłacić sporo więcej za taką opcję.

Niestety wypożyczanie open prawie zawsze wiąże się z dopłatą na całym świecie (w oddalonych punktach). Taka metoda aby to ograniczyć, a jak ktoś jest zdecydowany to przynajmniej pokrywa koszty przebazowania auta.
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 06 Gru 2016 22:47 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 45 226
srebrny
to zrozumiałe że klient pokrywa koszty przebazowania i nie mam z tym problemu jak to jest koszt rzędu 100 USD. Ale chcąc pożyczyć auto w CUN oddać w tym samym miejscu koszt na 12 dni 200 USD a oddanie w Mexico City 1200 USD

Chyba zostanie opcja zrobienia pętli :(

#51 PostWysłany: 06 Gru 2016 22:52 

srebrny
Dopłata jest liczona w zależności od odległości w km od miejsca rozpoczęcia podróży.
Faktycznie mega dużo to u Ciebie wychodzi. Zobacz np. oddanie w Tuxtla Gutierez i dalej samolotem.
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 07 Gru 2016 10:09 

Loty: 310
Kilometry: 703 688
srebrny
Lecę za miesiąc i też chciałam wypożyczyć z CUN, a oddać najlepiej w Palenque. Niestety dopłata do tej przyjemności to ponad 300USD, więc zdecydowałam się na kółko i lot krajowy - akurat była promocja za ok 100zł z bagażem

#53 PostWysłany: 29 Gru 2016 17:13 

Loty: 42
Kilometry: 78 999
Valo napisał(a):
Drodzy,

Naczytałem się sporo opinii o wypożyczalniach aut w Cancun na lotnisku.

Nie wiem już którą firmę tam wybrać bo podobno nawet AVIS tam daje ciała.

Jedziemy w 4 osoby, generalnie przez 15 dni chcemy jeździć po Meksyku i Belize.

Najważniejszym kryterium jest cena , najlepiej poniżej 2000 pln już z ubezpieczeniem 3rd pary i full insurance.

Coś ktoś poradzi pomoże ? Wylot 1 marca.

dziękuję :)

Cześć :) my wypożyczaliśmy samochód w Fox/Mex Rental, poprzez Rentalcars. Rezerwacja dokonana wcześniej z Polski z ubezpieczeniem. Na miejscu mieli nam pobrać kaucję i żadnych dodatkowych opłat (w tym ubezpieczenia 20$ dziennie). Okazało się, że z żadnej naszej karty nie dało się zapłacić tej kaucji, ale szczęśliwie po dwóch godzinach kombinowania, przelewania pieniędzy i dzwonienia do banku udało się jednak samochód wypożyczyć :D zamiast kaucji zgodziliśmy się w końcu (zmęczeni i zrezygnowani) na to dodatkowe ubezpieczenie a facet sam z siebie zszedł nam z ceny o ponad 50 % i dorzucił drugiego kierowcę gratis. Pomimo zamieszania, polecam gdyż: obsługa i umowa po angielsku, no i ten rabat :) Dostaliśmy volkwagena polo w przyzwoitej wersji, nówkę z 40 km na liczniku, bez limitu km, z pełnym ubezpieczeniem "all in" za nieco poniżej 100 zł dziennie :) Ważna informacja: trzeba się targować - czytaliśmy o tym obowiązkowym ubezpieczeniu 30$ dziennie i bardzo chcieliśmy go uniknąć, a okazuje się, że można negocjować i zejść do 13-14$ :) a Rentalcars zwróciło kasę za ubezpieczeniu po napisaniu do nich maila :) (tylko to trzeba było załatwić w ciągu 24 godzin od wypożyczenia samochodu)
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 29 Gru 2016 17:54 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
złoty
Braliście to auto na lotnisku w Cancun?
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 12 Sty 2017 22:50 

Loty: 310
Kilometry: 703 688
srebrny
brałam auto w thrify. Pech polegał na tym, że wypożyczenie było dzień przed sylwestrem. Wybór mały, u konkurencji ceny od 300zł za dobę. Po przylocie - trochę opóźniony poszliśmy do wypożyczalni, był problem z depozytem (pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, laska nie chciała zadzwonić do banku, w końcu bank sam do mnie zadzwonił). Podejrzewam, że to może być taka zagrywka, żeby wymusić zakup ubezpieczenia. Ale po tym jak bank zaakceptował płatność (depozyt ponad 3000 USD) okazało się, że jedyne małe autko zostało już wypożyczone (oczywiście możliwe większe auto od 45usd/doba). Musieliśmy czekać w wypożyczalni do rana aż ktoś odda auto :) na szczęście pan z obsługi podstawił nam duże auto rodzinne, w którym się przespaliśmy prawie do 6 rano nim nasze auto zostało przygotowane i mogliśmy ruszyć w drogę :) Potem nie było już problemów.
Zwrot bezproblemowy.

Jeśli ktoś szuka auta z pełnym ubezpieczeniem, to na miejscu jest ogólnie zmowa wypożyczalni i cena to od 27usd+podatek za dobę (a to i tak niepełne ubezpieczenie) :o nie pamietam, jak było w necie, ale chyba taniej ;) Nam przy najmie na 4dni za 60usd, Pani zaproponowała w sumie pełne ubezpieczenie za 500USD :) :)

#56 PostWysłany: 02 Kwi 2017 00:01 

Ktoś ma jakieś nowe doświadczenia w temacie wypożyczenia auta w Cancun?
Szukam czegoś na 5 dni w pierwszej połowie kwietnia. Na polecanej na forum avis.mx znajduje mi za ok 700 zł z tym podstawowym ubezpieczeniem
Ale dodanie LDW podbija cenę o 100zł/dzień czyli do ok 1200 zł
Na innych stronach np rentalcars.com znajduje mi to samo auto np w Dollar w cenie 600zł juz niby z CDW (ale z wkładem własnym) lub za 840 zł z dodatkowym ubezpieczeniem tego wkładu własnego
Co polecacie? Jest potrzeba w Meksyku brać LDW/CDW?
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 02 Kwi 2017 01:25 

niebieski
Brałem tydzień temu w FOX/MEX. Cena z netu za dobę 15 USD, depozyt 1250 USD. Nie bylo najmniejszych problemów. Bez żadnych dodatkowych, wydumanych opcji.

Pozdro, Art.
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 02 Kwi 2017 10:59 
Awatar użytkownika

Loty: 153
Kilometry: 451 125
srebrny
Dodam tylko, że przy check oucie potrafią znaleźć najdrobniejsze ryski na lakierze i oczywiście słono każą za to płacić. Wszyscy klienci obfotografują auta - radzę zrobić to samo.
Ja nie wiedziałem że mam urwaną osłonę pod silnikiem i co 100 km musiałem ja podczepiac.
Na szczęście nikt tego przy zwrocie auta nie zauważył.
Po 8 tygodniach nadal nie naliczone mi punktów w M&M za wypożyczenie w europcar.
Pilnujcie tego.

A i jeszcze jedno przy wyjeździe z Cancun w stronę Chitzen Itza przy posterunku policji "misiaki na hulajnogach" czyhają na gringos. Przekroczyła prędkość o 5 km i musiałem ponieść karę.
A jak poprosiłem o evidence to policjant wskazał palcem na predkosciomierz :)

#59 PostWysłany: 02 Kwi 2017 12:08 

wiem, że to decyzja indywidualna, ale reasumując to przedmówcy brali tylko z tym obowiązkowym ubezpieczeniem (bez CDW)?
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 05 Kwi 2017 12:51 

WITAM, Czy ktoś zna firmę wypożyczającą auta BEZ depozytu, ewentualnie z najniższym możliwym w CANCUN ?
 Relacje PM off  

[ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości