Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 06 Maj 2014 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 108
Użytkowałem iPhone'y serii 3 i 4, Różne telefony z Androidem a nawet Nokię Lumię na Windows Phone. Najwięcej problemów miałem z Lumią (720) na Windows Phone. Reszta w porządku. Obecnie pracuję na Androidzie i jestem zadowolony.

Jakiś czas temu w Anglii (w Tesco) kupiłem Motorolę Moto G za ok. 100 funtów i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Działa szybko i płynnie. Android jest w wersji 4.4.2. Bateria jak na smartphone'a "trzyma" długo. Telefon ładuję co 3,4 dni w zależności od eksploatacji.

W zapasie posiadam jeszcze iPhone'a 3G i klasyczną Nokię 6310i :D Ale szczerze mówiąc, muszę się tego sprzętu pozbyć bo i tak go nie zabieram ze sobą.
_________________
W podróży korzystam z komunikatora Skype.
markandtravel.com - powoli uzupełniam bloga treściami :)


Ostatnio edytowany przez mare, 06 Maj 2014 15:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#202 PostWysłany: 06 Maj 2014 16:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Kierując się bardzo pozytywnymi opiniami polskich użytkowników, zakupiłem chiński ZTE 987, to mocny sprzęt za niewielkie relatywnie pieniądze (ok. 740 peelen z VAT). 5", Quad Core, 4GB wbudowane, 1 GB RAM.

Wymiary (wys. x szer. x grub.) : 141,00 x 70,00 x 9,20 mm

Waga : 160,00 g

Wyświetlacz :
Kolorowy / IPS TFT, 16M kolorów, 720 x 1280 px (5.00") 294 ppi

Standardowa bateria : Li-Ion 2500 mAh

Standardowo wyposażony w Android 4.1, jednak i tak od razu przesiadłem się na MIUI, Android modowany przez chińską firmę XIAOMI (drogie smartfony z wyższej półki), więc mam taką wersję, jaką zrobią chłopaki z MIUI Polska. W tej chwili 4,2 chyba ale 4,4 już jest i czeka na UPDATE (bardzo prosty).

MIUI jako system jest rewelacyjny, profesjonalny i wyglądem (tu szczególnie) oraz przyjaznością bije klasycznego Androida i mody w stylu Cyanogena na głowę. Spolszczenie to 99% zapewne, albo i lepiej. Zapewne jest bardziej wymagający od standardowego Androida, jednak ZTE987 daje mu spokojnie radę, mimo ofektów ekranowych, przezroczystości cieni i innych takich, nie odczuwam spowolnień. Wszystko działa płynnie i szybko. Łącznie z grami 3D których nieco potestowałem, a to FIFA MAX PAYNE CZY GTA VICE CITY. Oczywiście to tylko mod Androida, więc wszystko co pod Android działa również na MIUI.

Smartfon jest na tyle dobry, że spokojnie daruję już sobie wożenie notebooków czy netbooków, czy tabletów. GPS (po zaaplikowaniu FASTERGPS) łapie szybko, zazwyczaj na dworze parę, parenaście sek, czasem nieco dłużej.

Sprzęt wykonany jest solidnie, bardzo fajny wyświetlacz, spokojnie można oglądać na nim filmy w podróży. ZTE jest telefonem z DUAL SIM, więc korzystam w drugim (a właściwie pierwszym) slocie z AERO2. Darmowy internet z naprawdę niezłym zasięgiem w Polsce. Dwie kamerki, czyli można i videokonferencjować. Bateria daje radę nawet i 3 dni, jeśli nie korzystamy zbyt wiele. Jak na taki wyświetlacz to chyba OK.

Podsumowując ZTE987 + MIUI po 2 miesiącach używania: bardzo dobrze, albo i lepiej. Nie mam żadnych w sumie zastrzeżeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 lubi ten post.
anulkax7 uważa post za pomocny.
 
      
#203 PostWysłany: 14 Maj 2014 19:11 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
rozglądam za jakimś niedrogim smartfonem wyjazdy (3 w jednym)
najbardziej mi zależy na w miarę przyzwoitych zdjęciach
chodzi mi o ocenę parametrów samego aparatu
no i stosunek cena/jakość

moje typy dotychczas to :
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/g ... -Zoom.html
500-1000 zł (używany-nowy-)
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/lumia1020/
1200-1500zł
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/n8/
200-400 zł używane (nowych nie ma )
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/808pureview/
600-800 zł
co byście polecali z tej czwórki, a może jest coś jeszcze ciekawego?
edit- literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 14 Maj 2014 20:00 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Widzę, że bierzesz pod uwagę Nokię n8.
Z mojej strony mogę jedynie powiedzieć, że jeśli chodzi o aparat to jeden z lepszych telefonów jaki miałem (porównuję do Sony Xperia s oraz teraz do Sony Z1).
Muszę przyznać, że to właśnie ta komórka spowodowała, że czasem nie chciało mi się brać na krótkie wypady lustrzanki (oczywiście znając ograniczenia).
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
humptydumpty lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 14 Maj 2014 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Ja ze swojej strony poleciłbym ten smartfon : http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... ed-3.bhtml

Ogólnie jestem sceptyczny do kupowania nie firmowych urządzeń elektronicznych, ale widząc jak siostrze i kuzynowi po pół roku użytkowania Xperii Z oraz Galaxy S4 spadł telefon i ekran do wymiany - zaryzykowałem.

Na prawdę do be United nie mogę się o nic doczepić. Dla innych największym mankamentem będzie słaby aparat - mnie nie dotyczy. Ekran świetny - dobra widoczność pod dużym kątem. Bateria mi wytrzymuje 4 dni, w podróży 2 dni. W zestawie folia na ekran oraz etui.

Byłem w AMS i dwa razy spadł mi z wysokości ok 1.5m na ekran. Jedyne co się stało to zszedł lakier w rogu na srebrnej obwódce. Ekran bez ryski :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 14 Maj 2014 20:18 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
che che, nokia n8 to akurat mój faworyt
po pierwsze cena (nie będzie żal jak gdzieś przepadnie czy tam się pifkiem zaleje :mrgreen: )
i nie bardzo rozumiem też mnożenia liczby pikseli,chyba po to żeby szybciej zapchać kartę?
a poza tym wygląda jakoś tak porządnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 14 Maj 2014 20:37 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
No u mnie w pracy 2 kolegów miało N8 i jeden był przezadowolony, a drugi co rusz miał wizyty w serwisie. Tak więc jest 50/50 %.
Ostatecznie posiadacz felernej Nokii dokonał zakupu kolejnej i właśnie była to 1020 i obecnie także raduje sie sprawnie działającym telefonem oraz ekstra zdjęciami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 14 Maj 2014 21:08 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
No jeśli chodzi o Nokię n8 to jest ona dość pancerna więc na wyjazdy się nadaje jak najbardziej.
Co do zdjęć to piksele pikselami ale wg mnie robiła ona dobre zdjęcia - śmiem twierdzić, że często lepsze niż nie jeden kompakt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 14 Maj 2014 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Może coś takiego: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/midia-inkphone-smartfon-dla-bibliofili-i-podroznikow,2,3,29585.html
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 14 Maj 2014 21:22 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
Użytkowałam i N8, i obecnie Lumię 1020 - oba zakupione właśnie ze względu na wypasione aparaty fotograficzne. Nie narzekałam na N8, wytrwała 2 lata, natomiast Lumia 1020 to już inna bajka :). Zdjęcia świetne, naprawdę, można się pobawić i głębią ostrości, i dużymi zbliżeniami, i kadrami zatrzymanymi w ruchu. Możliwość ręcznego ustawienia ekspozycji, czułości czy czasu migawki daje namiastkę 'prawdziwego' fotografowania. Plus sporo narzędzi do edycji zdjęć. Bateria wytrzymuje jeden dzień max, niestety. Za to telefon przetrwał upadki i zmoknięcie kilkukrotne, win8 zawiesił się jeden raz. Mam go pół roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 15 Maj 2014 09:57 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
shipoffools22 napisał(a):
Użytkowałam i N8, i obecnie Lumię 1020 -...

Dzięki, czyli samsung zoom odpada, zostają te 2 modele
Twoim zdaniem czy lumia 1020 jest na tyle znakomita, że warto za nią zapłacić 4x
więcej niż za N8 (300-400/1200-1600 zł) ?
Nie mam żadnego abonamentu ani umowy i nie chcę mieć.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 15 Maj 2014 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
cześć,

żeby jeszcze Ci troszkę zamieszać w głowie, podpowiem inny model Nokii - Lumia 925. Teraz można ją dostać gdzieś w okolicach 1400 i uważam, że to jest uczciwa cena za ten model. Kupiłem go po zgubieniu wymienionej tu już Nokii N8 i różnica jest kolosalna. Podobnie, jak wspominał o tym już jeden z "przedpiszców", również moja N8 miała kilka wizyt w serwisie, choć generalnie byłem zadowolony. Trzeba przyznać, że obudowa była iście pancerna. Dopiero jednak przez przejściu na Lumię 925 (system Windows Phone 8) zobaczyłem, co to znaczy płynnie, szybko i bezusterkowo działający system (i telefon). Rewelacja.
Aparat (bo to dla Ciebie ważne) robi - w mojej ocenie - bardzo dobre zdjęcia (oczywiście, jak na "małpkę"), a ponadto Nokie mają bardzo dobre oprogramowanie wspomagające ten sprzęt.
Jedyna moja uwaga negatywna dotyczy baterii. Nie wiem, jak to wygląda w modelu 1020, ale w 925 bez jednego ładowania każdego dnia się nie obędzie, choć przy oszczędnym użytkowaniu (wyłączanie Wi-Fi, GPS, nie graniu, ustawieniu poczty na odbiór manualny, itp.) można to nieco wydłużyć. W N8 bateria trzymała mi nawet 3 dni (przy regularnym użytkowaniu).
Bardzo ważna jest też nawigacja i mapy Nokii - to świetny patent dla podróżujących.
Niezależnie, na który model się zdecydujesz, koniecznie dokup od razu jaką żelową (lub z innego tworzywa) osłonę "pleców" telefonu i folię ochronną na ekran.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 15 Maj 2014 10:46 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
tropikey napisał(a):
cześć,
żeby jeszcze Ci troszkę zamieszać w głowie, podpowiem inny model Nokii - Lumia 925.

dzięki, nie zamieszałeś ;) , bez obrazy ale odpada bo ma słaby aparat i jest droga
system, oprogramowanie, wieszanie i bateria na razie nieważne- potem się będę martwił :mrgreen:

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/lumia925/

http://allegro.pl/telefony-komorkowe-16 ... =Lumia+925
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 15 Maj 2014 11:00 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
Lumia 1020 po pół roku tyrania (w tym 2 miesiące w azjatyckiej podroży) bez jakiejkolwiek folii na ekranie ma jedynie minimalne ryski widoczne pod światło. Jesli chodzi o porównanie do N8 - cieżko, dokładnie - inna bajka. Moja N8 była bezawaryjna, ale często się zawieszała, tak, że niemozliwy był nawet reset, bo baterii się wyjąć nie da ot tak... Poza tym, bardzo dużo korzystam też z internetu w telefonie, zwłaszcza na wyjazdach, gdzie dużo rzeczy odbywa się spontanicznie, na podstawie choćby świeżo znalezionych informacji w necie. Z N8 nie dałabym rady. Nie wiem jak inne Lumie, system ten sam a odnośnie parametrów aparatu nie mogę się, niestety, wypowiadać. W mojej Lumii praktycznie nie używam zoomu, zdjęcia są tak dobrej jakości, że wystarczy później wybrać fragment, wyciąć i gotowe :). Prawda jest też taka, że po obcowaniu z takim cudem, nabrałam ochoty na kupno lustrzanki jednak, tyle, że targanie jej cały czas przy sobie, i pilnowanie... uuugh. Ten telefon był ze mną wszędzie, na plaży, na falach i w czasie tropikalnych ulew. Na allegro są już oferty po 1400pln.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 15 Maj 2014 13:38 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
N8 uzytkowalem przez 3 lata - jest rewelacyjna jako kompaktowy aparat, ale jak juz ktos wspomnial, potrafi sie wieszac i mulic. Teraz mam Lubie 625. Niestety aparat nawet sie nie umywa do N8. Nastepna bedzie wiec 1020 bez dwoch zdan.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 17 Maj 2014 10:24 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
no więc tak:
the winner is: nokia lumia 1020, ale...
mój wąż w kieszeni :mrgreen: i wrodzona przyzwoitość nie pozwoliła
wydać na komórkę tylu piniędzy, więc kupiłem N8 za 200 zł
(i tak wożę małego laptopa, zależało mi na fotkach)
dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 16 Lip 2014 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Nie chcę zakładać nowego tematu, bo w dziale Giełda same podróżnicze oferty, więc wrzucę tematycznie tutaj.

Oferta nr 1. Mam do sprzedania Samsung Galaxy S3 LTE (GT-i9305). Telefon jest nowy, w kolorze pebble blue, fabrycznie zapakowany i zaplombowany (także nie wrzucam fotek, bo nie chcę otwierać zaplombowanego pudełka). Każdy zainteresowany pewnie zna lub sobie znajdzie parametry telefonu, także nie rozpisuję się. Telefon ma oczywiście 24 miesiące gwarancji na podstawie dowodu zakupu, który oczywiście dają razem z tel ( z datą 08.07.2014). Oczywiście telefon bez simlocka i polskim softem. Cena 950zł.

Oferta nr 2. Dodatkowo mam też używany Galaxy S3 (GT-i9300). Telefon jest w stanie technicznym i wizualnym na 5+. Noszony cały czas w gumowej obudowie, więc dobrze chroniony. To telefon, który sam używałem przez 2 lata, gwarancji już nie ma, nie ma też simlocka. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę podesłać zdjęcia. Sprzedają w oryginalnym pudełku, mogę dać też dowód zakupu jakby ktoś potrzebował, telefon + ładowarka. Dorzucam gumowego case'a/. Cena 550 zł

Nie będę teraz zachwalał tych telefonów, bo robiłem to już w tym wątku jako zadowolony użytkownik, także polecam, przez 2 lata posiadania oduczyłem się noszenia papierowych przewodników ;)

A dla pełnej informacji sprzedaję nie dlatego, że wszedłem do branży handlu telefonami, ale przedłużałem umowę i sprzedaję stary telefon, sprzedaje ten na który wymieniłem, a sam sobie kupuję jakiś ciekawy dual-sim z aliexpress. Ceny na poziomie najtańszych ofert z Allegro, a chyba lepiej od forumowicza ze stażem ;)

Jeśli to jednak nieodpowiednie miejsce to z góry przepraszam modów. A chętnych zapraszam na PW :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 05 Wrz 2014 23:02 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
w jaki sposób zablokować internet w s3, tak żeby za granica nie korzystać z internetu a jedynie z wifi?
czy mogę to zrobić przez aplikację, czy mogę to ustawić w telefonie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 05 Wrz 2014 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
bronek40 napisał(a):
w jaki sposób zablokować internet w s3, tak żeby za granica nie korzystać z internetu a jedynie z wifi?
czy mogę to zrobić przez aplikację, czy mogę to ustawić w telefonie?


Nie mam S3, ale raczej w każdym telefonie jest tak samo. Musisz wyłączyć roaming danych. To wszystko.

Na iOS jest to w ustawieniach sieci komórkowej i wygląda tak:

Załącznik:
IMG_8625.png
IMG_8625.png [ 114.04 KiB | Obejrzany 9214 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 06 Wrz 2014 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Smartfonem dla podróżnika zdecydowanie NIE JEST Xperia. Mam S, bateria w trybie uśpienia trzyma max 1,5 dnia, przy włączonym spotify+messengerze trzyma GODZINĘ. Kupiłam firmowy power bank i nic nie daje. Zmieniam na święta na iphone'a, zawsze psioczyłam na te telefony, ale jak zobaczyłam jak sprawują się w podróży...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group