Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 20 Sty 2014 13:25 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Pojawiła się dość interesująca alternatywa dla drogich smyrofonów
http://www.krugermatz.com/smartfony/km0407/
Nie dość, że specyfikacja całkiem niezła, to i imponująca bateria 4000 mAh, co w połączeniu z Androidem 4.1 daje szanse na działanie nawet w okolicach tygodnia bez ładowania.
Do tego dualSIM i wyświetlacz IPS, a to wszystko za cenę niewiele ponad 500 zł.
IMO nie ma na dzień dzisiejszy alternatywy dla tego urządzenia biorąc pod uwagę baterię i specyfikację, oraz cenę.
W sumie gdybym dziś był na kupnie, to raczej bym się nie zastanawiał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#142 PostWysłany: 20 Sty 2014 13:47 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
teleport napisał(a):
Jak to skończyło się dla Symbiana wszyscy wiemy.


Z Symbianem stało się to, co musiało się stać po pojawieniu się prawdziwej konkurencji. Po premierze iphone'a i w momencie, gdy zaczęły pojawiać się telefony z Androidem Nokia N97 to był sprzęt z innej epoki. Gdy Nokia zaczęła ratować sytuację wypuszczając S^3 było już za późno. [czytać głosem Wołoszańskiego ;)]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 20 Sty 2014 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Doczu napisał(a):
Pojawiła się dość interesująca alternatywa dla drogich smyrofonów
http://www.krugermatz.com/smartfony/km0407/
Nie dość, że specyfikacja całkiem niezła, to i imponująca bateria 4000 mAh, co w połączeniu z Androidem 4.1 daje szanse na działanie nawet w okolicach tygodnia bez ładowania.
Do tego dualSIM i wyświetlacz IPS, a to wszystko za cenę niewiele ponad 500 zł.
IMO nie ma na dzień dzisiejszy alternatywy dla tego urządzenia biorąc pod uwagę baterię i specyfikację, oraz cenę.
W sumie gdybym dziś był na kupnie, to raczej bym się nie zastanawiał.


Jak w Polsce jest za 580pln to pewnie analogiczny model na ali jest za 300-400.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 20 Sty 2014 14:24 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Na Allegro są po 520 zł.
Na pytanie czy warto dla tych powiedzmy 100zł ryzykować zakup u chinola niech każdy odpowie sobie sam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 20 Sty 2014 23:58 

Rejestracja: 16 Kwi 2013
Posty: 15
Loty: 42
Kilometry: 70 693
A jak jest z aktualizacjami map w Here Maps? Wychodzą dość często czy np. raz na rok? Sam miałem telefon z Symbianem, korzystałem z Ovi Maps i bardzo mi się podobały jako nawigacja. Ostatnio próbowałem zaktualizować mapy w starym telefonie ale wystąpiły jakieś problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 21 Sty 2014 00:11 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Doczu napisał(a):
Na Allegro są po 520 zł.
Na pytanie czy warto dla tych powiedzmy 100zł ryzykować zakup u chinola niech każdy odpowie sobie sam.


A co jest bardziej ryzykownego w zakupie u Chińczyka? Pomijam już fakt, że tak z 3/4 tych na allegro i tak sprzedający zamawiają u Chińczyków kasując prowizje. Wiem, bo sam tak robię :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 21 Sty 2014 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
kleyo napisał(a):
Doczu napisał(a):
Na Allegro są po 520 zł.
Na pytanie czy warto dla tych powiedzmy 100zł ryzykować zakup u chinola niech każdy odpowie sobie sam.


A co jest bardziej ryzykownego w zakupie u Chińczyka? Pomijam już fakt, że tak z 3/4 tych na allegro i tak sprzedający zamawiają u Chińczyków kasując prowizje. Wiem, bo sam tak robię :)


Dokładnie :lol:

Kupuję w Chinach wszystko, czego potrzebuję i na 40 zamówień naciąłem się raz - poczta zagubiła przesyłkę.
W sumie wydałem jakieś 50-60% tego, co musiałbym zapłacić w Polsce.

W grudniu wymieniłem moje samsungi na chinole i bardzo sobie chwalę:

Neken N6 - ekran 1920x1080, IPS, GG (odpowiednik), 1/16GB, masa czujników (żyroskop kompas), kamerka 13MPx - 183 USD (wciąż do kupienia w tej cenie na Pandawill.com).
Star W450 - 1GB, kamerka 8 MpX - 87 USD.

W obu baterie 2000 mAh, może i mało (max. 2 dni), ale przynajmniej to nie cegłówki a zewnętrzna ładowarka 5600 mAh kosztuje 10 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 21 Sty 2014 08:52 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
kleyo napisał(a):
A co jest bardziej ryzykownego w zakupie u Chińczyka? Pomijam już fakt, że tak z 3/4 tych na allegro i tak sprzedający zamawiają u Chińczyków kasując prowizje. Wiem, bo sam tak robię :)

Nie ma nic ryzykownego, poza tym, że jak coś będzie nie tak ze sprzętem, to bujasz się po pocztach zamiast bawić się nowym nabytkiem. Właśnie kumpel z pracy się tak buja już od listopada. Na szczęście przesyłka jest już w PL i niebawem będzie się mógł wreszcie nacieszyć sprzętem ... zakupionym 2 miesiące temu.
To ja wolę zapłacić 100 zł więcej i reklamację załatwić na miejscu, osobiście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 21 Sty 2014 10:08 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
kleyo napisał(a):
Pomijam już fakt, że tak z 3/4 tych na allegro i tak sprzedający zamawiają u Chińczyków kasując prowizje. Wiem, bo sam tak robię :)


Co z gwarancją? Kupujący, który zgłasza usterkę wysyła sprzęt do Ciebie, do Chin, czy jeszcze gdzie indziej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:09 

Rejestracja: 17 Mar 2011
Posty: 73
jobi napisał(a):
W obu baterie 2000 mAh, może i mało (max. 2 dni), ale przynajmniej to nie cegłówki a zewnętrzna ładowarka 5600 mAh kosztuje 10 USD.
gdzie można znaleźć taką ładowarkę? Podrzuc jakiś link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
bon napisał(a):
jobi napisał(a):
W obu baterie 2000 mAh, może i mało (max. 2 dni), ale przynajmniej to nie cegłówki a zewnętrzna ładowarka 5600 mAh kosztuje 10 USD.
gdzie można znaleźć taką ładowarkę? Podrzuc jakiś link


www.aliexpress.com
wpisujesz "5600mah power bank" i przebierasz jak w ulęgałkach ;-)
Ja swoją kupiłem tu, ale to było dawno temu i wtedy kosztowała 9,99:
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... o&c_tp=USD

Jest bardzo ładna i bezproblemowa, zawsze ją mam gdzieś w pobliżu jako latarkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:26 

Rejestracja: 17 Mar 2011
Posty: 73
jobi napisał(a):
bon napisał(a):
jobi napisał(a):
W obu baterie 2000 mAh, może i mało (max. 2 dni), ale przynajmniej to nie cegłówki a zewnętrzna ładowarka 5600 mAh kosztuje 10 USD.
gdzie można znaleźć taką ładowarkę? Podrzuc jakiś link


http://www.aliexpress.com
wpisujesz "5600mah power bank" i przebierasz jak w ulęgałkach ;-)
Ja swoją kupiłem tu, ale to było dawno temu i wtedy kosztowała 9,99:
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... o&c_tp=USD

Jest bardzo ładna i bezproblemowa, zawsze ją mam gdzieś w pobliżu jako latarkę.
Dzięki, a możesz mi powiedzieć czy faktycznie spełnia swoją funkcję? Ile razy można nią naładować tel. zanim skończy się skumulowany zapas ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Jak chcesz powerbanka to ja mogę polecić: M-Life ML0513 10000 mAh. Taki trochę chiński noname, ale potrzebowałem na szybko a był tani (99zł) to kupiłem i .... nie żałuję póki co. Używany intensywnie ok. 10 razy. Dość długo się ładuje, ale potem starcza na 3-4 pełne ładowania SGS III.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 24 Sty 2014 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ja troche z innej beczki. Nie o milionach mAh ani bardzo wytrzymałym telefonie, ale o świetnym stosunku cena/jakość.
Sprowadzałem ostatnio z UK motorole Moto G za 99 funty z tesco UK (plus 2 funty ściągnięcie locka). Za taką cenę rewelacyjny telefon. Nie jest za duży, ma świetny wyświetlacz, chodzi plynnie. Jeśli ktoś szuka dobrego telefonu do wszystkiego (bez dużych wymogów co do wytrzymałości itp.) to nadaje się świetnie. Na allegro też ceny spadają więc od biedy można i kupić bezpośrednio w PL (albo przelecieć się do Londynu odebrać osobiście z Tesco całościowo za podobną cenę ;))

Swoją drogą bateria też zrobiła na mnie spore wrażenie (w porównaniu do Nexusa 4 trzyma dłużej choć ciężko oszacować ile konkretnie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 24 Sty 2014 19:15 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
ja mam xperie z1 i w podrozach laduje ja powerbankiem...telefon upadl mi juz tyle razy, byl caly mokry po wylanym soku w plecaku i funkcjonuje bez zarzutu, no i aparat pierwsza klasa...minusem oczywiscie bateria ale z dobrym powerbankiem jak znalazl :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 25 Sty 2014 11:48 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
nie wiem czy zakładać osobny temat, ale może tu się dopytam o power bank /nie miałam z nim jeszcze do czynienia/: w co celować wybierając się na 2-3 tygodnie w miejsce, gdzie problemy z prądem bywają lub w ogóle brak do niego dostępu?
jak długo taka ładowarka trzyma w sobie 'zapas' prądu oraz jaką pojemność brać i model, by zbyt ciężkiego nie dźwigać ze sobą.
potrzebne będzie do ładowania samsunga s3mini i pewnie też do tabletu.

----
edit: znalazłam stosowny wątek tutaj na forum, ale konkretów to tam niewiele:
http://fly4free.pl/forum/power-bank-czy-i-jaki,22,30602
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 25 Sty 2014 15:30 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
zeby oszczedzac zasoby i gdyby faktycznie mialo byc problem z pradem to wzialbym jeden sprzet, tylko telefon albo tylko tablet (w zaleznosci gdzie jedziesz, czy i jak duzy masz pakiet roamingowy 200MB powinno wystarczec na 2 tyg oszczednego uzytkowania)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 25 Sty 2014 16:42 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Tablet potrzebny mi np do pisania maili czy kupowania biletów, na telefonie mi to nie idzie, ekran za mały.
Korzystanie tylko z tabletu też trochę nie tego, bo na telefon za duży, no i w przypadku nawigacji tel poręczniejszy.
Ewentualnym wyjściem było by kupno nowego większego telefonu, ale na to mi już szkoda kasy ;)

W małocywilizowane tereny mam jeszcze starą nokię e52, która potrafi trzymać do 10 dni, ale na niej już sygica nie mam, a ten przydatny, zwłaszcza offline. No i smartfon za aparat foto mi robi, bo ciężkiego aparatu już nie mam zamiaru wozić ze sobą :)


Ostatnio edytowany przez szarik, 25 Sty 2014 16:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 25 Sty 2014 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
No cóż, nie wiem jaki masz telefon, ale do takich celów polecam posiadanie właśnie większego telefonu. Ja mam SGS3 i tak się przyzwyczaiłem, że od tego czas (1,5roku) netbooka z domu nie ruszyłem, a kiedyś prawie bez niego nie wychodziłem.

A co do oszczędzania baterii to to czego powinieneś szukać to powerbank tai aby miał 2 wyjścia (żeby ewentualnie móc ładować oba urządzenia na raz) i możliwie dużą pojemność. A tak to oszczędzać baterię i łądować ZAWSZE jak masz możliwość. Skoro nie wiadomo kiedy następne ładowania to warto doładować nawet 5% jak brakuje.

A wątku o powerbankach jest polecany jeden 12000mAh, jest jest mój 10000mAh, ale przemyśleć nawet coś większego np. http://allegro.pl/power-bank-bateria-20 ... 28661.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 25 Sty 2014 16:58 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
mam samsunga galaxy s3 mini, najlepszy z tel bo służbowy ;) i innego na razie nie dostanę. Szkoda mi trochę wydawać kasę na nowy, który i tak byłby używany tylko na wyjazdach. Ale rzecz do przemyślenia i kto wie, czy jak nie znajdę czegoś dobrego w rozsądnej cenie to czy się nie skuszę.
________

edit: myślałam chwilę nad zamianą tel i tabletu na jeden większy smartfon i zdecydowałam się poświęcić na to planowany zakup dobrej fotomałpki.
W związku z tym pytanie: jaki tel z dobrym aparatem, możliwością wygodnego pisania i obsługiwania netu /tak, by przypadkiem gdy omsknie się palec nie popełnić błędu przy kupnie biletów czy robieniu przelewu/, poręczny w użytkowaniu jako zwykły tel, wyświetlacz chyba 5-6(?)* cali, no i w przyzwoitej cenie (hmm, ~1tys albo i mniej, na pewno niewiele więcej)
?

*tablet mój ma 7 cali, stanowczo za dużo by robił za telefon, tel ma 4 cale - za mało by móc wygodnie na nim pisać i z netu korzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group